trip-krainetrip-ukraine-dark

Zippy

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
25 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Pead vaatama, kuidas sul odavam on. Lühemad otsad (a la Boston-New York) on bussiga odavamad kui lennukiga ja pikemad otsad (nt New York -- LA) on lennukiga odavamad-mugavamad. Iseasi muidugi kui sa tahad uudistada igal pool, siis on jah mõttekam buss valida kui lennukiga sortsutada. Kindlasti tasub bussiga sõites olla tähelepanelik, et kui on bussivahetus, et töömehed su kohvri ikka peale tõstaks (minu kogemus on, et ise oma kohvrit ei saagi bussi alla panna, selleks on neil eraldi inimesed bussijaamas, kuigi ma oleks ise tahtnud seda teha, et siis on kindel). Ise olen sõitnud NY-Augusta(ME) 9h ja 70$. Kui pilet varem ära osta, peaks veidi odavamalt saama.

Aga üldiselt ma vast rendiksin auto, sest ka linnasisene transport pole just alati kõige parem. Väiksemates kohtades pole seda üldse (nt seesama Augusta on umbes Viljandi suurune, kuid ühistransporti neil pole).

Miks sa näitlemist Eestis ei õpi? Meil on lavakas ja Viljandi Kulturiakadeemia.

See korpUratsioon on kahtlane küll, kuid tundub et asi on pigem tõlgendamises, sest ennast nad kooliks ei kutsu ja mingit paberit sulle ka nagu ei anta. Ja kui nad kool ei ole, siis nad ei saakski sulle pabereid J1 viisa saamiseks saata/ajada. Minu arusaamist mööda korraldavad nad kursusi ja nt keelekursustest saab ka turisitiviisaga osa võtta.

Kui lähed kuueks kuuks on soovitav rahakott puuga selga võtta, et piiril nad näevad, et sul enda ülalpidamiseks resursse jagub. Ja pärast ei soovita tagasiminekut 6-7 kuud üritatagi, vähemalt turistiviisaga mitte.

AAga Pariis-Chicago, Chicago-Frankfurt mõlemal lennul olid ekraanid lae all mitme peale. Economy klassis siis.

Ja 8h lennata on veel okei, kuid 10h on juba piin..

Üle ookeani lennul pakuvad vast kõik kompaniid süüa, tavaliselt antakse valida, a la kana või pasta. Viimati AAga lennates sai punast v valget veini ja vist ka õlut, maksmas ei näinud ma selle eest kedagi. Pealegi peaks sul olema piletil märgitud midagi taolist: DINNER/SNACK v CONTINENTAL BREAKFAST või FOOD FOR PURCHASE (viimane siis tähendab, et pead maksma).

Kas Vabadussambasse lastakse nüüd jälle sisse? 3a tagasi igatahes terrori või misiganes kartustel/kaalutlustel ei lastud. Ses suhtes on ehk lihtsalt ümber selle saare sõita isegi parem, et aega kulub palju vähem ning pilte saab nii ehk naa praami peal ka klõpsida:) Ma ise pole küll ühtegi tuuri kasutanud, kuid arvan, et see on mugavam ja ehk ka kiirem variant kui metrooga ise ühest kohast teise sõita, sest buss viib sind just vaatamisväärsuste juurde, et pole vaja ise niiväga orienteeruda (kuigi Manhattanil on see väga lihtne) ning metroosid vahetada.

Toit: üksi süües ca 10$ koos joogiga (oleneb, mida, kus ja kui palju süüa, mäkis on ka 1$ menu nt) ja mittekiirsöögikohas tuleks tippi ka jätta; Jook: karastusjoogid kuskil 1$, poest ostes võib ka 2L pudeli sama hinnaga kätte saada; õlu -- 6pack 8-10$ Riided: nt Rossis ja TJ Maxxis saab (firma)riideid üsna soodsate hindadega (nike'i t-särk 10$, teksad 10-25$ jne), Wal Martis on ka üsna head hinnad. Arvan, et ketipoodidest on kõige kallimad nt Macys ja American Eagels. Bensiin: 1.70$/gallon, kuid need hinnad kõiguvad siia-sinna ning diisel on ikka üle 2$

See, kas tollitöötaja tahab näha su tagasisõidupiletit, sõltub kui kauaks sinna kavatsed jääda ja mis põhjusel jne ja muidugi ka ametniku tujust. Niiet parem olla kõigeks valmis ja loota parimat. Kui oma piletit USAs olles muudad või uue ostad, siis seda ei kontrolli keegi.

Olen piiri ületanud neljal korral, esimesed kaks korda J1 viisaga, kus suurt midagi ei küsitud ning 2x turisti viisaga. Veebruaris ei küsitud üleüldse midagi, kuid augustis pinniti päris põhjalikult, taheti näha tagasisõidupileteid ning küsiti, et kes piletite eest maksnud on ja kuidas ma raha sain jms. Ühesõnaga on see suuresti ametnike suva, kas nad küsivad või mitte. Parem on kõige hullemaks valmis olla, kuid loota parimat.

Mina lugesin kuskilt välja, et ilma viisata saab koha peal olla 90 päeva ja seda pikendada ei saa. ehk siis pead vahepeal riigist lahkuma. ja nii lihtne see pole, et käid Kanadas või Mehhikos ära, sest nad tahavad, et vahepeal Eestis (või kusiganes) viibitud aeg oleks pikem kui USAs oldud aeg.

Ehk siis kui mul on kehtiv turistiviisa, võin sellega reisida ega pea toda ankeeti täitma? Ja kui ei pea ankeeti täitma, siis ei pea uut passi ka tegema vast (mul nt kehtiv pass on välja antud 2001. a ning pole kuskilt poolt masinloetav).

Kui Bostonis ei pea check-ini tegema ja turvakontrolli läbima, siis pole vast probleemi lennule jõudmisega, kuid see välistab igasugused viivitused. Aga enam kui kindel, et pagas sellele lennule ei jõua.

Rahvusvaheliselt lennult tulles on 1.35 suht kahtlane, sest ükskõik kuhu edasi lähed, ikka pead passi näitama, pagasi välja võtma ja uuesti sisse andma jms ning see võtab aega, sest neil on kindlasti peale sinu lennu veel teisi lennukeid sisse tulemas.

osta USAst kohapealt. Eestis neid vist müügil polegi, vähemalt ma pole leidnud. Isegi teistpidiseid (st et USA elektriseadeldis siin töötaks) otsi tuleb tikutulega taga ajada (aga kui keegi teab, kust neid saada, andke teada).

Mu sõbrannal oli juhtum, kus tal oli 2 kohvrit ning 1 neist oli lubatust suurema kaaluga, nii et ta pidi hakkama ümber pakkima, et mõlemad oleks enam-vähem võrdsed (kuigi ma ei tea, mis vahet sel on, üldkaal on ju sama, aga ju siis oli tähtis).

Aga mul hoopis selline küsimus, et kui tuleb mingil põhjusel juurde maksta (pagasitasu v ülekaal vms), kas siis see on teostatav ainult kohalikus valuutas? Või saab ka nt eurodes/usa dollarites hakkama? Sest kui nt Riiast minna ja ma lähen lennujaama Eestist liinibussiga, siis pole nagu mingit põhjust hakata raha lattideks vahetama. . . . Trip.ee parandas postitust ja lisas suured algustähed!

eeeh. Kui ma turisti viisat taotlesin, siis küsisin dekanaadist inglise keelse tõendi, tõestamaks, et ma ikka üliõpilane olen (seal kindlaid kuupäevi ei olnud, et millal vaheaeg on vms). Aga hinnetelehte küll vaja pole, sest neil pole selle infoga midagi teha. Ja kui sa nt töötad, siis võid taolise kirja ka töökohast küsida ning lisaks võiks seal olla ka kirjas nt palga suurus (aga kui seda pole, pole ehk ka midagi väga hullu). J1 viisa puhul oleneb vast, mille jaoks seda vaja on. Kui vahetusõpilaseks minna, siis vist jaa on vaja koolitõendit, hinnetelehte jne. Aga kui lihtsalt minna J1-ga suveks tööle, siis mina nt küll ei esitanud ei hinnetelehte ega koolist mingit paberit. Lihtsalt koopia ISIC-st piisas. Kui esimest korda New Yorgis oled, siis vast on kasulikum takso võtta, sest muidu see bussisõit ja ümberistumised jms on veidi keeruline (minu arust otsebussi JFK-La Guardia vahel pole, kui siis mingi shuttle äkki?) ning metroo La Guardiasse ülde ei käi.

Veel koht, kus hosteleid saab on www.hostelworld.com Suht mõistliku hinnaga Nyc kohta ning pole kuskil Bronxis ka nad.

Ja transport on hea:) Mina soovitaks nii palju metrood kasutada kui saab, sest see on kõige kiirem viis liikumiseks. Ja Manhattani tänavad on väga loogilised, lihtsalt üles-alla, paremale-vasakule. Soovitaks ka metroost kaardi võtta (seal all on putkad, kus neil kaardid ka peaks olema), siis teab, kus mismoodi mingi rong läheb.

Aga ööelu koha pealt on eelkõnelejal õigus, et väga lihtne mõnd tantsukohta leida pole. Ise sattusime juhuslikult kohalike otsa, kes meid lahkelt õigesse kohta juhatasid. Kirjutasin aadressi ka üles igaks juhuks. Nimi: Bar Lounge Hookah bar W46 8Av, kuskil seal nurgapeal peaks olema:) . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Olen lennanud nii, et tln-amsterdam, siis pidin seal uue check-ini tegema ning edasi chicagosse lendama. aega oli u 2h. Ja no väga napikaks läks. Turvakontrollist sai küll lihtsasti läbi, sest rahvast väga palu polnud, kuid pagasi saamisega läks aega. Viimaks kui ma oma kodinad kätte olin saanud, siis oli aega u 40 minutit ja ma olin ikka väga pabinas, sest USA lendudel kästakse vähemalt 1h enne kohal olla. Ei teagi, kas oleks jõudnud, sest chicago lend oli tühistatud ning ma läksin läbi washingtoni. see lend oli veidi hiljem, niiet jõudsin hästi lõpuks. Ja isegi kui sul 50 min jääb aega lennukile joosta, siis ega need töömehed sellepärast su pagasit kiiremini ei liiguta, et see võib maha jääda. Parem oota veidi lennujaamas kui kulutad oma närve, et jõuab-ei jõua. :)

Eelmisel suvel töötasin USAs lastelaagris ning kui laagridirektor mulle palga kätte ulatas (u 1400$) ütles, et nüüd selle rahaga saan Eestis presidendiks hakata. Üle-eelmisel aastal sealsamas tabas mind üllatus kui üks must jamaikalane mult küsis, kust pärit olen ning vastuse saanuna ütles tere. Riia lennujaamas piirikontrolli läbides oskas piirivalvur ka kenasti tere ja palun öelda:)

New York meeldis väga (tegelikult ma väga Manhattanist kaugemal polegi käinud). Väga lihtne tänavasüsteem, ära eksida pea et võimatu (aga noh, see on ainult selle koha omapära). Ja naeratavad inimesed, olgugi et nad vb on võltsid, siis on see ikka positiivsem kui mornid näod. Teeninduskultuur on üle prahi. Ja väga meeldib, et kui kohvi juua, täidetakse tassi kuni söögikohast lahkumiseni. Samas aga mulle ei istu väga nende toidud. Kõik on tehtud rasvaga -- kartulipudruski käib või maitse üle. Liigne coca jms tarbimine. Mahla on ikka väga raske saada (v.a apelsini oma). Samuti on nende prügimajandus ikka väga jube. Ja liigne autode tarbimine. Bussiliiklus on ainult suuremate linnade vahel, väiksematesse asulatesse saab ainult oma transpordi v taksoga.

voi voi voi... kahju, et ma enne ei lugenud seda siin, sest ma olen hetkel samuti san antonios =)