trip-krainetrip-ukraine-dark

reisija66

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

8 meeldimist
4 postitust
64 kommentaari
 

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Wizzairi piletid on enamasti väga soodsa hinnaga,seetõttu  pole mingit põhjust paari eurose kokkuhoiu nimel neid kahtlase vahendajate kaudu  osta. Ise ostan alati otse ja enamjaolt rahul. Normaalsed lennukid. Tõsi, et lennuajad sageli muutuvad - maksavad kenasti raha tagasi - ja  wizziga on hea mingi back-up reisiplaan aegsasti välja selgitada. Muutused toimuvad reeglina kuni 2 nädalat enne lendu, nii et jääb veel veidi aega reageerida.

Nyx air siiski lendab Helsingist Pärnusse kaks korda nädalas...

Aga miks peaks küttekulud olema üle mõistuse kõrged, selleks, et keegi saaks  turul monopoolseid ülikasumeid teenida ja rahvas läheks pankrotti? Kümme eurot on ikka üsna väike raha selle eelarve augu täitmiseks...

Körge klienditasemega saab bisnessi upgradet teha juba tunduvalt varem ja telefon vöetakse otsekohe. Upgradedega on nii ja naa, sageli ei lähe waitlisti vaid broneeringu töste kinnitatakse kohe ära ja seda köike saab teha netis, ei olegi vaja kusagile helistada. Eks ta söltub sihtkohast ja päevast.

Kui asi önnestub, siis tuleks töenäoliselt kaks korda odavam, kui raha eest ostes ehk win-win.

Lihag ja yldse loomse toiduga on finnairi lounges asjad töesti halvasti, vägisi pyytakse kliente pöörata veganismi, maailma päästmise ja etniliste roogade usku. Non-Shengeni poolel siiski veel midagi normaalset leidub.

Maikuus oli sama probleem, mis tundus lahendamatu, aga  lennujaama rendifirma Sixt aitas,  nöustusid lisatasu eest ootama. Teenindus oli väga kiire ja meeldiv. Neile tasuks helistada ja kokku leppida.

See reegel paistab kehtivat lendude puhul kui löppsihtkoht on Soome

Ka oktoobri löpupoole vöib Vahemere ääres veel väga mönusasti puhata ja meres ujuda. Näiteks Löuna-Itaalias.

Johannesburg on Löuna-Aafrika kohtadest üks ohtlikumaid nii et tasub olla köikjal ettevaatlik ja tähelepanelik, mitte demonstreerida vöi kanda kaasas midagi liigselt väärtuslikku mis vöiks röövlite tähelepanu äratada ja pigem sealt kiiresti edasi reisida. Mingi väike raha peab ka olema käepärast, mida röövlitele vajadusel anda et hing sisse jääks.

Comiso lennujaama vöiks ka otsida, seal leidub sageli odavaid lende Rooma, Milano Malpensasse, Stansteadi ja mujale. Hästi väike lennujaam, ei ole pikka ootamist ja Löuna-Sitsiilias on suht rahulik ja kena puhkuseks. Vöi siis Cataniast Rooma kaudu näiteks. Vahel mindud Londoni kaudu Comisosse ja tuldud tagasi Catania-Rooma vöi Catania-Milano kaudu.

Pikemate maade puhul vöivad traditsioonilised kargud olla parem valik, eriti kui käed ei ole väga tugevad.

Prantsusmaalt Itaaliasse rendiautoga söit ei ole hea möte. Kui veel auto anda ära Itaalias, siis kasvab rendihind hoobilt mitmekordseks. Pealegi tuleb läbida stressavaid mägiteid Nizza ja Itaalia vahel. Provancest(peaasjalikult siis Marsseille lennujaamast) ei ole Pöhja- Itaaliasse häid lennudiile. Ryaniga saab sealt Rooma ja Sitsiiliasse-Sardiiniasse. Ise lendasin suvel Nizzast Veneetsiasse Easyjetiga ja vötsin sealt uue rendiauto. Paremaid variante ei leidnud ja Charleroi kaudu ei viitsinud hakata terve päeva lendama. Sellisel juhul oleks juba huvitavam lennata Sitsiilia kaudu

Bergamost 40 minutit autosöitu on Iseo järv, umbruses paar väikest mönusat linnakest väiksem ja vaiksem kui Como, seal on ka järves väga huvitav saar suure mäega.

Ehk oleks möistlik, kui päris väikesed, aastased lapsed soidaks näiteks koos emaga lennukiga näiteks Itaaliasse ja liituks seal ylejäänud seltskonnaga. See ei maksa suurt midagi, aga säästab närve. Juhul, kui ikka töesti (matka)autoga Eestist tahetakse minna. Aga ise lendaks pigem Gironasse vöi Milano-Bergamosse ja rendiks sealt mingi auto. Voi kaks, sest suure auto/bussi rent voib olla kordades kallim vaikese omast, vahemasti selline mulje on jäänud. Auto tuleks kindlasti rentida samast riigist kuhu see tagasi viiakse, vastasel juhul kasvavad rendihinnad jälle kordades. Tarviduse korral vöib ka riigisiseselt pikemaid otsi pigem lennata, näiteks Bergamost pääseb Ryaniga hästi odavalt Sitsiiliasse, Sardiiniase ja Louna-Itaaliasse.

Eilatis oli isegi jaanuaris vöimalik ujuda, märtsis ei tohiks olla mingit probleemi. Kui inglise keelt ei oska, saab muuseas ka vene keelega peaegu igal pool hakkama. Aqaba on praktiliselt sealsamas, paar kilomeetrit vahet. Mönede arvates pisut soodsam, aga ei oska arvata, kui turvaline Jordaania enam on. Egiptuse kogemus puudub.

Uude Comiso-nimelisse lennujaama peaks saama Ryaniga oluliselt soodsamalt, naiteks yle Londoni, ja vahel isegi lennujaamast lahkumata. Sealt on kiviga visata Modicasse, mere aarde ja ka Noto ning Syracusa pole kaugel. Tunduvalt puhtamad ja turvalisemad kui Palermo.

Mitte päris alati, aga mitu korda on Airbaltic kottinud täiega. Ja mitte ainult Riias. Ja kui nad rahule ei jää, ja midagi läheb äraantavaks pagasiks siis on hind kusagil 60 euro, väga soolane. Möistlik on planeerida ette nii et selline jama ei juhtuks ja vajadusel rasked asjad tasku ja ylemäärased vöö kulge riiete alla riputada vöi selga panna ja vajadusel oma riideid sobivate lisataskutega täiendada.. Kui boarding pass endal olemas siis ikka pöhiliselt noritakse pakkide suuruse ja koguse kallal, kaaluma nad yldiselt gates enam ei hakata. Aga sellega, et Baltic pagasiga raskelt kiusab tuleb alati arvestada ja see on ka pöhjus miks vöimalusel Ryanit eelistan.

Kaks korda käidud. Esimene kord sai päevaga Palermost juba nii palju (ja pigem negatiivsed) elamusi, et sinna kauemaks ei jäänud ja sai vöetud suund löunarannikule Modica kanti (sinna on vöimalik ka bussiga söita kui autot pole, aga bussipiletid tuleb osta veidi ootamatust kohast, mitte bussijaamast vaid bussibaarist, mis asub raudteejaamast ja bussijaamast paarsada meetrit.

See piirkond osutus nii kenaks ja viisakaks et sai veel teistki korda käidud. Super liivarannad (näiteks Marina di Modica) ja tohutult vana barokkarhitektuuri (Modica, Noto, Ragusa). Väga ligidal on väike Comiso lennujaam, kuhu söidab Ryan ja vähemasti yle Stansteadi kogu aeg. Teistest kohtadest kogemus veel puudub.

Kui rendiauto olemas siis Bergamost 40 minuti tee kaugusel on mönus väike linnake Iseo otse järve kaldal. Lennujaamas ööbimise korral on peaaegu lennujaama vastas yks bed and breakfast B&B BGY, sinna pääsemiseks tuleb jalutada kiirtee alt läbi väikese tunneli, mis on pöhimötteliselt autode jaoks möeldud aga seal liigub neid harva ja ohtu pole. Paar minutit köndimist. Booking.com näitab sellest pilti kust loeb välja ka nende telefoninumbri. Endal positiivne kogemus. Aga antud juhul vöib ka olla hea möte ooseks Milaanosse minna. Ryani busside info peaks netis olema.

taksoga läks hiljuti vähemalt pool tundi, riia liiklus on tipptundide ajal kohati päris umbes ja aega läheb palju. Önneks olin ostnud balticu takso voucheri, mis oli fikseeritud hinnaga, muidu oleks taksomeeter aina tiksunud... Aga risk on öilis asi ja hommikune buss pole kindlasti mitte viimane.

päris mitmeid riike on seal sellised kus rahakotist vöib juba esimesel päeval ilma jääda ja hullematki vöib juhtuda. Päris ebarealistlik tundub nii ambitsioonikas plaan. Möistlikum oleks seda ikkagi mingiteks väiksemateks osadeks jagada. Ja mitte raisata aega möttetute transiitriikide maad mööda läbimiseks, odavam tuleks lennata. Isegi nädalast ei piisa enamasti selleks, et uhestainsastki riigist esialgsetki ettekujutust saada

mönel rannal peab olema ettevaatlik, laine kipub ootamatult kiskuma mere poole tagasi ja väiksema kogemuse korral vöib ka ära uppuda. aastaid tagasi juhtus selline elamus yhel rannal, kaardi pealt vaadatuna jäi vist Honolulust "vasakule", lääne poole,

KAhtlane vark, pigem ei joua, kui just Ryan varem sisse ei tule. El Pratti soites oleksin ise aarepealt yhes kohas valesti keeranud, GPS kulub kindlasti ara. TAksoga ehk jouaks aga laheb samuti kalliks. Muidugi voib ju proovida ja voimalusel osta endale back-up pilet kui odavalt saab...

eks neid venelasi ole ka igasuguseid. Votsin ise paar aastat tagasi venemaa reisibyroost paketi (lend Peterburist Transavioga - sest Finnairis olid taas mingid streigiplaanid - pluss Royal Cliff) ja koik oli korrektne ja viisakas, kuigi venelasti oli seal hinnanguliselt vahemalt kaheksakymmend protsenti. Ja koik tunduvalt odavam, kui oleks olnud Eestist voi Soomest ostes.

Selgituseks. Kui reis sisaldab rohkem kui yhte lendu siis on kaks varianti

  1. Kas on tegemist yksteisega seotud jatkulendudega niiytelda yhel piletil. Sellisel juhul vastutab pohimotteliselt lennufirma kui eelmine lend hilineb ja sa ei joua seetottu jargmisele lennule. Aga sellisel juhul kehtib toepoolest ka no-show reegel, mis tahendab, et kui sa selle paketi mingile reisile ei lahe, siis jargnevad lennud tyhistatakse. Tavaliselt myyvad selliseid lende tavalised lennufirmad
  2. Ryanairi ja teiste odavlennufirmade puhul, mis myyvad yheotsapohiseid (point-to-point)pileteid on asi teisiti. Kui sa ostad sellest lennufirmast mitu reisi ja kavatsed neid jargmimooda kasutada, siis iga reis on juriidilise mottes eraldi, teistest soltumatu reisileping ja see, kas sa jouad jargmisele on ainult sinu enda risk. Kui sa mone nendest reisidest jatad kasutamata, siis see ei too kaasa teiste reiside tyhistamist, sest iga reis punktist A punkti B on eraldi, teistest soltumatu. Nii et no-show reegel siin ei kehti, aga see on sinu enda mure kuidas sa jargmisele reisile jouad. Kui sa peaksid siiski kuidagi Stanstedis lennust maha jaama, siis peaks ikkagi leiduma samal paeval moni teine reis, mis vahemasti samasse riiki laheb, sest sealt laheb tohutult Ryanairi (ja ka Easyjeti) lende igal paeval. Juhul kui ymberistumiseks plaanitakse vaga vahe aega ja risk on suur, siis on teinekord moistlik osta varakult tagavaraks ka teine pilet, reisile mis laheb naiteks samal paeval hiljem samasse kohta, kui on voimalust ja seda saab teha naiteks kahe-kolmekymne euroga. Ja kui vaja ei lahe, voib lihtsalt jatta kasutamata. Eks see soltub kellaajast ja lennujaamast. Endal on lainud onneks istuda 40 minutit hiljem valjuvale lennukile Charleroi lennujaamas, kuigi seal tuli minna varavast valja ja uuesti labi security sisse. Stanstedis voib see muidugi votta kauem aega, aga kahest tunnist peaks kyll piisama.