trip-krainetrip-ukraine-dark

kats800

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari
 

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tere! Kas keegi on veel sellel nädalavahetusel Tabasse minemas? Me oleme neljane seltskond ja peatume hotellis Morgana Azur Taba Resort. Plaanime omal käel Eilatisse minna ja loodetavasti ka Surnumere ääres ära käia. Kas kellelgi veel sama plaan?

Tere! Kas on ehk kellelgi kogemusi firmaga SunnyGroup OÜ? Tahaks nende reisi broneerida, kuid ei ole veel julgenud...kah kartuses petta saada. Samas, pole kuskilt nende kohta mingeid hoiatusi õnneks leidnud! Abi oleks väga oodatud! Aitäh!

Kas tõesti mitte kellelgi pole kokkupuuteid?

Aitäh lylleke1-le! Ja Birgit21: Tai oleme välja jätnud lihtsalt selle pärast, et pole ühtegi head pakkumist leidnud. Või pole hoopis osanud otsida. :) Muidu oleme selle peale mõelnud küll. Aga tahaks just valmis paketireisi, kuna ise ei viitsiks pulmareisi ajal eriti sebida. Või olete ehk näinud kuskil mõnda head pakkumist?

PS! Kuidas teemaalgatajal sihtkoha otsimine edeneb?

Kariibi mere piirkond jäi tegelikult välja kolmel põhjusel (ma pole küll 100% kindel, kui adekvaatsed need põhjused on, aga...):

  • Ei pakuta eriti ekskursioone
  • Suurem orkaanideoht
  • Jääb eelarvest välja

Need teised siin soovitatud kohad on küll väga mõnusad, kuid kahjuks maksavad ka liiga palju. Kuna käsil on ka maja ehitamine, siis on juba see 50000,- meile praegu väga suur väljaminek, seega üle selle ei tohiks kindlasti minna (lisanduvad ju veel ekskursioonid ja suveniirid jms). Aga oleme juba ühes Dominikaani pakkumises peaaegu kindlad, kui vaid vihmahirmust üle saaks. :)

Oi kui hea mälu ning tähelepanuvõime Teil on. :) Nüüd on eelarve veidi kasvanud, kuna mõtlesime suure pulmapeo asemel panustada pigem pulmareisile. Et siis maksimum 25000 ühe inimese kohta. See võiks olla siis AI ja vähemalt kaks nädalat. Suveniirid ja ekskursioonid oleme arvestanud sellest eraldi. Selle rahaga tuleb küll minu mõeldud hotellis välja, kuid väike kripeldus on ikka sees... et ehk tuleb paremat pakkumist või mis siis, kui seal ainult sajab. :) Eelistaks pigem vaiksemat kohta, ööelu pole oluline. Tähtis on, et oleks ilus rand ja võimalik valida ka mitmete ekskursioonide vahel (viimase tõttu langesid Kariibi mere äärsed piirkonnad ära). Millal Teil pulma-aastapäev tulemas on? Ehk siis millal Dominikaani minek plaanis ja kas lähete omal käel või mõne reisibüroo abiga?

Tere Don Gato. Ma pole küll teema algataja, kuid mul on täpselt sama küsimus. Ainult, et reisi alguskuupäev on kindlalt paigas- 16. november. Oleme ka mõelnud Dominikaani peale, kuid praegu uudiseid vaadates ei tundu see just parim valik. :) Seal vist ka novembris veel tornaadode oht nagu olen aru saanud. Aga siiski, kuhu soovitate Dominikaanis minna. Meile on silma jäänud Puerto Platas Blue Bay Villas Doradas hotell. Kas oskate selle kandi kohta midagi öelda või olete olnud sellest kaugel? Olen ka muude kohtade peale mõelnud (Tai, India, Malaisia, Dubai, Maldiivid...), aga paketireisid suht kallid ning ise pole kunagi reisi "kokku pannud" ning nagu hästi ei oska ka. :) Aitäh Sulle juba eelmise postituse eest!

Tänu siinsele foorumile on mõned asjad mulle palju selgamaks saanud, aga siiski tekkis veel mõni küsimus. Plaanis minna novembri keskel Playa Dorada kuurortisse hotelli: Viva Wyndham Playa Dorada ****. Kas keegi oskaks selle valiku kohta midagi öelda? (Reis pole veel broneeritud, seega sooviks infi.) Hotell pakub AI teenust, mis meie puhul on sobilik. Seljakoti reisi ei eelistaks, kuna tegu on pulmareisiga ning loodetavasti olen selleks ajaks ka juba natuke rase :), seega sooviks korralikult ära planeeritud, mugavat ning romantilist kohta. Kuidas see hotell selliseks asjaks sobib? On keegi seal peatunud? Kas asub mere ääres? Lugesin kodulehelt ka, kuid see jäi kuidagi segaseks, kuna rääkis sama hotelli erinevatest kettidest korraga, seega ei saanud päris kõigest aru.

Samas, soovitage palun ka milliseid ekskursioone tasuks võtta rasedal. Et ei tekiks üllatusi, et kohale jõudes kuskilt pepu peal alla peab hakkama laskma. :)Et palun soovitage siis midagi ilusat ja turvalist. :)

Oi kui pikk jutt sai, aga olen lihtsalt väga õhevil....;) Aitäh kõigile!

Käisime koos mehega septembris ning mõlemad jäime rahule. Kuigi mees 196 cm pikk, kannatas bussisõidu kenasti ära. Seda ilmselt selle pärast, et umbes iga 3h tagant oli jalasirutuseks peatus, kus saime käia WC-s või mõnes bensiinijaamas näkse ostmas. Kord päevas oli ka pikem sooja söögi peatus, pluss nii minnes kui tulles umbes 1,5 tunnine ostupeatus Tsehhi suures kaubanduskeskuses.
Buss oli mugav, sees oli loomulikult WC, kuumaveeautomaat (ka kohv, suhkur, tee ja koor olid juures) ning oli ka võimalik vaadata videofilme- Siin me oleme, Jääaeg, paljud olid ka nö. tundmatud filmid. Giidiks oli ka meil Tiiu. Algselt tundus ta mõnele seltskonnast veidi tõredavõitu (konkreetse ütlemisega), kuid sellega harjus ruttu ning siis tundus ta juba väga tore. Teadmisi on tal tõesti palju. Ta ei räägi mitte ainult Prantsusmaa kohta vaid ka kõikidest muudest kohtadest kust läbi sõidetakse (Läti, Leedu, Poola, Tsehhi, Saksamaa). Laseb ka vastava maa muusikat. Hotellid olid väga mõnusad, õhtuti jõudsime hotellisesse alati sellisel ajal (ca 21.00), et soovi korral jäi aega ka veidi ümbruskonnas ringi vaadata ja kuskile istuma minna. Kolm päeva Prantsusmaal möödusid muidugi ruttu. Mõnes kohas oleks tahtnud kauem viibida, kuid arusaadavatel põhjustel polnud see võimalik. Viimasel päeval oli küll praktiliselt vaba aeg. Kes soovis läks Louvre´isse ning kes ei, see käis mujal. Kuna esimesel päeval sõideti bussiga kõikidest kuulsamatest kohtadest mööda ning näidati ära, siis oli enamusel juba kolmandaks päevaks teada, kuhu ta kõige enam minna soovib. Tagasitee käis juba tuntud teed pidi, peatusime samades hotellides, kus tulles. Ja tagasisõit möödus isegi rutem kui minek, kummaline küll.... Mõned nõuanded ka:

  • Kui lähete Eiffeli torni, siis pange kindlasti soojalt riidesse- jube, jube tuul oli, kuigi muidu oli ilm päris soe.
  • Kui lasete Kunstnike Väljakul endast (või endast koos kaaslasega) pildi maalida, siis leppige kindlasti ennem hinnas kokku (targem oleks lausa paberil hinda näidata). Meil oli sellega väike jama. Algul öeldi 18 EUR-i, kuid kui pilt valmis küsiti 80 euri. Eks ta vast hääldamise viga oli, sest inglise keeles ju need sõnad väga sarnased. Igaljuhul, lõpuks kauplesime pildi siis 40 EUR-i peale, sest ütlesin, et rohkem meil lihtsalt pole. Kunstnik oli vihane küll, aga ega tegelikult see pilt ka eriti meie moodi polnud, nii et süümekaid ma ei tundnud.

Kokkuvõttes oli väga mõnus reis. Soovitan kindlasti minna, kui vähegi bussireisi peale mõelnud olete.