charliekristi

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
16 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Grand Plaza Resort on Village Roadi lõpus olev hotell, mis on rannast kuskil 200m kaugusel. Rand asub siis Grand Palza Beachi hotelli territooriumil. Resort enda hotelli territooriumil olemas basseinid, kuid mille vesi on suht jahe. Kui on ALL siis saate näkse ja juua ka Beach territooriumil, kuid söögi aegadeks peate ikka oma hotelli territooriumile naasema ja sealses restoranis sööma. Muidu on Resort suht korralik. Ümbrus vaikne ja mitte just kõige kaunim, kuna peaukse ees seistes avaneb vaade poolikutele ehitustele, mis on aga Hurghada puhul tavapärane. Toa vaadetega on aga parem.

Ei ütleks küll, et on räpane. Hullemaidki olemas. Lennujaamas transiittsoonis ju hotell olemas, astu letti ja küsi, kas vaba kohta on.

Kui Sakkalast bussiga sõita El Dahari lõpp-peatusesse e turu juurde, siis sealt tuleb otse üle ringtee jalutada ja minna Egypt Telecom majast (jääb vasakut kätt) natuke mööda ja oletegi El Gouna bussipeatuses (Telecom majast üle tee).

Albatros Aquale on jah lähedal Titanic veepark,mida ka enne mainisin. Suht lähedal ka Hurghada hypermarket Senzo, mis sarnaneb meie ostukeskustega. Albatros Aqua jääb nüüd lennujaamast väljasõites lõuna poole-nö max 10-15 min. Taksoga hotellis kesklinna sõites u 20 min ja ühistranspordiga 30min kindlasti. See on kant linnamelust eemal, kus ainult hotellid üksteise järel reas mööda Punase mere randa.

Jahe ja suhteliselt tuuline on terves Hurghadas jaanuari kuus. Aqua ei asu otse mererannas ja otse ta mere poolt tulevatele tuultele valla ei ole. Ei oska ka öelda kui külmakartlikud lapsed on,aga soojendusega basseini ääres on parem kui mererannas kui ka vesi meres jahe tundub. Hotellil otsest avatust põhjatuultele ei ole. Hotell asub kesklinnast ka eemal, väheasustatud piirkonnas, kus asuvad kõik suuremad hotellid. Titanicu Aqua veepark asub hotelli läheduses.

Tunnist jääb lennuki vahetamiseks ebapiisavaks, juhtub veel lennuk hilinema, siis jääd kindlasti maha. Kui eraldi piletid, siis pead ikka jooksma ja pagasi välja võtma ning siis sealt täbi korruste ja kontrolli väravasse tormama. Pagas muidu tuleb lindile kähku, sest ootamine passikontrollis võtab oma jao. See teekond mul kõik läbitud, kuid mul läks õnneks-1,5 tunniga jõudsin napilt õigeks ajaks Riia lennukile.

Sääsed just ongi mitte-linnahotellides, kuna seal puudub suur rohelus ümber, mida aga kastetakse just mitte värske veega. Aladdin on kohe rannas, aga Aquast peab välja minema ja üle tee teise hotelli randa minema. Mõlemad hotellid samas regioonis-naabrid. Jaanuar on alati jahe kuu Egiptuses ja tuul põhjast ning jahe-eriti õhtud. Tegevust peaks jätkuma mõlemas hotellis. Samas Aladdini kohta olen Austria turistidelt kuulnud, et on pisut oma nägu kaotamas e kulunud. Oleneb maitsest ja kes kui nõudlik on.

Kui vähegi võimalik ja saab võtta puhkuse pikemaks, siis kuu aega korteris siin elada ei ole midagi hullu-pole seda hotelliteenindust vaja. Samuti hea võimalus ja rohkem aega seltsida kohalike eestlastega. Tegelikku n.ö egiptlaste elu näed ikka kuurortpiirkonnast väljapool, isegi Kairos ei ole enam see see õige,aga siiski omanäoline-oleneb kõik piirkonnast kus liigud.

Enamik hotelle Hurghadas on kulutustega koomale tõmmanud ja turvakontrolle tõhusamaks muutnud. Just nimelt elu muutub ja kallineb ka Hurghadas.

Enamik tube on seal ilma roduta ja basseinivesi sama soe kui meres. Enamikes hotellides ei lubata siseneda veega ja toiduga-see, et varem on lubatud on juba turva enda teha, ehk et mees kes uksel istub. Enamikel juhtudel pigistatakse silm kinni ja naeratatakse.

Nii oelda oma korallriif on olemas Sea Star Beau rivage hotellil, mis asub 50m rannast ujuda-Tez myyb seda hotelli (hotell asub Hurghada pohjaosas-El Helal regioonis).Korallriif on olemas ka Dana Beach hotellil, mis on pea kohe ranna aares (hotelli naabriteks Desert Rose, Sunrise)-asuvad Hurghada lounaosas. Molemad hotellid on Hurghada keskusest kaugel.

Küsi Tallinna lennujaamas, kas nad saavad check-ini teha kuni Istanbulini ja kui vastus on jaatav, siis ei pea mingit pagasit Prahas välja võtma ja piirikontrolle läbima, sellisel juhul ainult terminale vahetama.

Ühe suuna pileti hinnaks pakub Egyptair peamiselt 350LE,eelmine kuu kui ise lendasin, siis oli soodukas ja sain pileti 195LE´ga.Väike jook ja näks oli ka pardal pakkumisel. Halb oli see, et nüüd viimati lend hilines üle poole tunni ja seda pole Egyptairiga juhtunud (kui ise olen lennanud). Takso on jah parim viis Kairos liikumiseks-nüüd on nad ka paremas olukorras.

Pigem tuleb toa vahetuse teemal vestelda vastuvõtuga. Toapoiss ainult koristab või kaunistab su tuba.

Tärnid hotellil tärnideks. Tuleb ikka väga hoolikalt lugeda infot, mis reisikorraldajad voi siis ka reisibüroo selle hotelli kohta märgib. Samas tuleks ka enda soove ja plaane arvestada. Et kui minna Sea Gulli siis koik poed restoranid jne on käe jala juures, aga kui minna Hilton Long Beachi, siis tuleb arvestada pikema teekonnaga kesklinna, et selle melust-olust osa saada. Seega kui väikesed lapsed, siis mõelda, mida soovitakse teha, kui lihtsalt hotelli territooriumil olla, siis kindlasti sobiks Hilton. Lastega reisimise puhul tuleb ka arvestada, et milline tuba broneeritakse, kas tavaline standard või family room. Standardhotellitoad on suht väikesed (samas kui hotell pole täis, siis saab lisaraha eest kõike).

Kui nuud minna Kairost Hurghadasse El Gouna Transportation CO'ga, siis see buss valjub bussijaama lahedalt ehk voiks oelda, et teiselt poolt tanavat. Tapsustades, siis samanimelise kassa eest, kus kohast on voimalik ka piletid osta. Pileteid voib ara osta aegsasti, kui on soov kindlaks ajaks Hurghadasse jouda, kuid voib ka osta moned tunnid enne. Nii palju kui mina olen soitnud, siis bussid taitsa tais ei ole olnud. Pileti hind on jah koigile uhtne ja turist kallimalt ei pea maksma. Pileti hinnad on 60LE-VIP; 70LE first class ja 100LE- full service. Bussis antaks ka vaike maius ja mahl- see on piletihinna sees. Bussid valjuvad pea iga tunni tagant. 100LE hinnas on parem sook ja rohkem karastusjooke.