trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tere

Lugesin läbi need foorumipostitused, milles Petra kohta, aga info jäi napiks. Kas keegi on käinud Sharmist laevareisil Petrasse? Ootaks huviga infot nii kuluva aja kui maksumuse kohta. Jutt ikka nendest ekskursioonidest, mis kohalikelt ostetud, mitte Eesti reisibüroodelt.

Tänud ette

Vaatasin, et Reisiekspert pakub talveks ka reise Sri Lankale Frankfurdi kaudu. Mitu tundi võiks kesta lennureis Frankfurt-Colombo? Ja veel - oskab keegi Reisieksperdi hotelle kommenteerida. Tänud ette

Havai saarestiku külastades tasub kasutada kohalikke lennuliine ja nt päevaks põigata mõnele teisele saarele. 2a tagasi maksis lennukipilet Oahult Big Islandile mäletamist mööda 28 USD, seejuures sai pilet ostetud paar päeva ette (netist). Sõit kestis ca 30 min. Terve päeva käisime Suurel saarel ringi ja viimase lennukiga siis Oahule tagasi (pärast mõtlesime, et oleks võinud 2 päevaks Suurele saarele jääda - seal 2 päevaks kindlalt vaatamist). Minu soovitused:

  1. lennukipiletid netist (United Airlines teeb aeg-ajalt päri soodsaid pakkumisi Havaile). Eestis mingisse USA linna saab praegu päris soodsalt. Ise lendasime czech'iga - TLN-Praha-New York. Ja NY United'iga edasi Havaile - vahemaandumine LA's. Piletihind kokku al Tallinast oli ca 13000. Lisan, et käisime jaanuari alguses.
  2. kohapeal tiirutamiseks rentige auto - rendihinnad mõistlikud ja bensiin ka.
  3. Hula ja luau on märksõnad, mida tasub otsida
  4. kui oled magusasõber siis kohalikud macadamia pähklid shokolaadis ... (mul hakkas praegu suu vett jooksma...)
  5. pika lennureisi jaoks võta ikka mitu-mitu raamatut kaasa (mul sai raamat enne läbi, kui lennureis)
  6. kui nt Honolulus odavalt süüa tahad, siis selleks on palju kohti China townis. Sealt leiad ka mõnusaid juur- ja puuviljapoode. Üldse tasub pigem süüa väljas, sest portsud on mehised, et mitte öelda hiiglaslikud (olen ausalt hea isuga, aga sealsest praest saime mehega kahe peale kõhu ikka tõsiselt täis) ja suvalises marketis toit suht kallis.
  7. tagasi tulles arvesta, et ajavahest ülesaamine võtab vähemalt nädala st esialgu väga uniseid õhtupoolikuid.

Ilusat reisi kõigile, kes reisi teisele poole maakera plaani võtnud.

Lugesin tripist läbi enamuse lastega reisi teemasid, mis vähegi asjasse puutusid. Lisaks tsekkasin netist ka prognoositavaid keskmisi temperatuure okt kohta. Ja lõppkokkuvõttes olen ikka kõhklev - kas Lõuna-Euroopas on oktoobri lõpus veel piisavalt soe? Need aastate keskmised temp näitasid, et okt lõpus sooja max 25 min 13. See ikka jube suur vahe ... Kes eelmistel aastatel sügisesel koolivaheajal päikest püüdmas käinud - kas jäite rahule? Sihtkohaks võiks olla Türgi või Kreeka (sh saared).

Ise oleme eelmistel aastatel dets käinud nii Egiptuses kui Kanaaridel (sel ajal seal küll ilm suht heitlik) - need oleks ka kindlasti OK sihtkohad, aga läheks parema meelega mõnda meie jaoks avastamata kohta.

Ahjaa - lapsed 5 ja 8, nii et maakera kuklapoolele jätaks seekord minemata (ega nädalase koolivaheajaga sinna jõuakski).

usun, et tee ääres silti hytte nähes, saab infot nende asukoha kohta, aga infot tahaks enne reisi, marsruuti planeerides. Kas kuskil on hüttide asukoht ja kontaktid ka netis üleval või on need märgitud kaardile (kämpingute kaarti Norra kohta olen näinud, aga nende hyttide kohta???)

Aitäh, kes osakb aidata.

lisaks kämpingutele räägitakse skandinaaviamaades tihti nn hüttides (mägimajakestes?) ööbimisest. Aga kust leida infot nende kohta?