trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Keegi kuskil, vist äkki siinsamas foorumis ütles, et booking.com on ilma teenustasuta, hostelworld kasseerib mingi pisikese tasu iga bronni eest.

Aga kasutanud olen hostelworldi korduvalt ja alati rahul olnud.

See linn on eesti keeles siiski Kopenhaagen, taani keeles København. Inglisekeelseid nimesid, kui need pole originaalkeeles, eesti keeles ei kasutata.

Leedu keelas alles hiljuti ära, aga keeld hakkab kehtima 2011. aastast.

Läti minu meelest üritas keelata, aga sellest ei tulnud midagi välja. Kui nad nüüd vahepeal uuesti pole keelanud, siis peaks Lätis olema naastrehvid lubatud.

Aga kindluse mõttes helista Läti saatkonda ja küsi järele.

Kõige ilusam ja idüllilisem on ikkagi Palolemi rand Lõuna-Goas.

Ja Goasse hotelli minna on mõttetu, sama hästi võid siis juba Lõuna-Euroopasse puhkama minna.

Mine Palolemi randa, seal on terve rannaäär täis beach hut'ide komplekse, igaühe ees imemaitsvaid ja imeodavaid toite pakkuv restoran. Duši ja peldikuga beach hut'i sai eelmisel aastal 200 ruupia eest ööpäev, on ka selliseid, kus peldik ja pesemisvõimalus õue peal ühiskasutuses. Käi kasvõi kõik kompleksid läbi ja vaata, missugune kõige rohkem meeldib. Ise ööbisin "Brendoni" nimelises paigas ranna peasissepääsust paremal.

Eks jah, inimene õpib, kuni elab.

Samas ma usun, et tegemist oli lihtsalt ähvardusega, et sul ikka võimalikult hirmus tunne oleks.

Hetkel peab Eesti kodanik vist USA viisa saama endiselt, ja ma usun, et kui sul on kuskil "kollane leht" või mingid sarnased andmed, siis USA saatkond seda ka teab ja võtab viisa andmisel arvesse. S.t. tõenäoline on, et kui ikka kuskil andmebaasis oled sa halvas kirjas, peaks juba saatkonnast seda teada saama.

AGA, alati langetab sinu riiki lubamise otsuse konkreetne piirivalvur, isegi kui saatkond sulle viisa on andnud. Nii et kõik tegelikult selgub alles siis, kui JFKs (või kus iganes) jala maale saad.

Siiski ma usun, et kui sa peaksid olema halvas kirjas kuskil, siis teab seda juba saatkond ja nemad käituvad vastavalt.

Isegi ka viisavabaduse korral pead sa vist mingi ankeedi või asja täitma enne reisile minekut, ilmselt võib ka siis juba teada saada, kas oled persona non grata või mitte.

Kahtlustan küll, et need turvad lihtsalt hirmutasid sind.

Enam sa ju nii ei tee, ega ju?

Barcelonas saab edukalt metrooga liigelda. Kevadel oli single ticket 90 senti, ehk praeguseks on tõusnud, ei oska öelda.

Veebruaris oli seal igatahes 20 ja üle kraade, usun, et oktoobris võib umbes sama või veel soojem olla.

Vahel tekib merelt väga paks ja tihke udu, mis linna endasse matab - selle ajal läheb ilm külmemaks. Samas see udu läheb tunnikese-paariga üle tavaliselt.

Igaks juhuks ütlen veel, et kuigi Barcelonas on, mida vaadata, on see linn siiski tugevalt üleshaibitud. Barcelonal on tugev marketing, aga see Hispaania, mida nautida, on siiski Andaluusias.

Goa osariigi pindala on 3702 ruutkilomeetrit.

I'm sure seal on rohkem kui üks turg.

Mind on alati huvitanud, kust tulevad inimesel debiilsed ideed. Et kuidas see debiilse idee tulemise protsess välja näeb, millised on sümptomid jne... Kas on valus ka?

Tahad sa sellest rääkida, BrianPimp (what a name, oh dear, oh dear)?

Lõpetame keelevaidluse ära ja teeme asjad selgeks:

Saksa keeles: Schweiz Prantsuse keeles: Suisse Itaalia keeles: Svizzera Retoromaani keeles: Svizra

Tube ulatub Heathrow'sse, minu teada. Sellega saad linna kuhugi, kust istud ümber mõne teise metroo peale, millega sobivamasse kohta sõita, või sõidad otse Picadilly Circus'esse.

http://www.colonialvoyage.com/viaggi/londontubemap.gif

Turge peetakse pea igas väiksemas ja suuremas kohas.

Esmaspäev: Torrox Kolmapäev: Algarrobo Neljapäev: Torre del Mar, Velez-Malaga ja Frigiliana Reede: Almunecar ja La Cala del Moral Laupäev: Caleta de Velez ja Competa

Enamikku või kõiki neisse saab bussiga. Bussipeatus on Nerja läänepoolses otsas peatänava ääres, Plaza Cantarero juures. Seal on kiosk, kus müüakse pileteid, ju siis piletimüüja oskab öelda, mis buss kuhu sõidab. Üldiselt sõidab väga palju busse igale poole, aga ma ise liiklen autoga, seega täpsemalt ei tea.

Ööelu kohta ausalt ei tea, pole eriline väljaskäija. Taksod sõidavad, pole küll aimu, mis nad maksta võivad (tean, et lennujaamatransfeer Nerjasse on 65-100 eurot).

Suurim kauplus on Mercadona, normaalne supermarket, siestat pole, lahti 9.15-21.15, kui ma ei eksi. Küll leiate üles, võtke kasvõi turismiinfost (Balcon de Europa juures) kaart ja laske peale märkida, kus Mercadona asub. On ka kaks Super Soli, aga need veidi kallimad ja rohkem orienteeritud Briti turistidele - välismaa toiduaineid (konserve jms) müüvad.

Õlledest Cruzcampo ja San Miguel on suht sama maitsega. Mahou käib kah, Alhambra tegi ükskord suurema pohmelli kahele inimesele. Victoria on lihtsalt jälk.

Kuumaveeallikates (Alhama de Granada oli see koht vist) pole käinud.

Flamenco-urgaste kohta ei mõelnud ma, et ei soovitaks. Maitse asi - ise olen flamencot näinud Sevillas, siinsed urkad pole just väga usaldusväärse väljanägemisega. Üht flamenco-showd kuulen kolm korda nädalas otse koju, see küll millegi suurepärasega silma ei paista, lärmavad ja tantsivad popmuusika saatel. Muidugi, flamenco pole minu maitse üldse. Härjavõitlus on Andaluusia parim meelelahutus, imo.

Nerjas oli turg, enam, tundub, et ei ole. Teisipäev oli turupäev, täna küll mingit turgu ei toimunud.

Nerja on küllalt pisike koht, siin väga palju seda ööelu pole. Noh, linnapeal on kohvikud ja baarid, flamenco-urkad, ja siis Tutti Frutti Plaza, mille ümber rohkelt pubisid ja diskosid, aga see on noorte väljaskäimise koht. Nii et ma ei teagi, kus te tantsida saaksite, kui diskod ei tõmba. Flamenco-urgastes tantsitakse teile :)

Avatud on küll enamik kohti hilisõhtuni välja, peamine väljaskäimise aeg on ikka reede ja laupäeva õhtud.

Head söögikohad on Playa Burrianal - Merendero Jose Cruz, Merendero Moreno ja miks mitte ka teised. Odavad nad just pole, aga hinge kinni ka ei tõmba. Soovitan kindlasti süüa paella de mariscos-nimelist rooga ehk mereandide paellat. See on õige Hispaania paella.

Gibraltar on tax-free piirkond, mis tähendab, et bensiin, suitsud ja alkohol on seal odavad. Bensiiniliiter umbes euro (Hispaanias 1,18), pakk suitsu u 1,43 eurot (Hispaanias 2.55-3.millegagi). Kõik muu on Gibraltaril röögatult kallis nagu Inglismaalgi. Gibraltari kohta lähemalt siin: http://www.trip.ee/node/44765#comment-221098

Elan Nerjas, kuni pühapäevani.

Kui küsimusi on, ikka aitan.

Selwo Marina veeloomade park - www.selwomarina.com Selwo Aventura loomaparki ei soovita, mõttetu koht.

Nagu Lana ütles, loomaaed Fuengirolas. Siis, kui selle köisraudteega Benalmadenas üles oled sõitnud, seal on linnupark, kus vähemalt suvel tehti ka lindudega šõud, ei oska nüüd öelda, kas praegu ka tehakse.

Mijases on eeslitakso, ma ei tea, kas see pakuks lastele mingit rõõmu. Nerjas on eeslite varjupaik, aga seal on rääbakad, halbade omanike käest ära võetud eeslid. Kui loomaarmastus suur, võib ju külastada ja midagi loomadele süüa viia. Võib ise toita. Pahaks läinud sparglit nad igatahes ei söö.

Tabernase makaroni-westernite filmiküla vist nii väikeseid ei huvita.

Selwo Marina on oktoobris lahti kella 10st 18ni.

Gibraltaril võetakse eurosid vastu küll, aga enamasti röögatu kursiga, mis võtab hinge kinni. Ametlik kurss on umbes 1GBP=1,3EUR, mõni koht võtab pea 1GBP=2EUR kursiga. Nii et soovitav on sularahaga arveldamiseks ikkagi naelu vahetada, või siis kaardiga maksta.

Oktoobris peaks olema siin suht keskmine Eesti suvi, temperatuurid 20-30 vahel. Kuid võib tulla ka vihmaseid ja jahedamaid päevi. Päikest võtta peaks saama, samuti ujuda.

Veel Gibraltarist. Ametlikeks rahadeks on mõlemad, nii Inglise nael kui Gibraltari nael. Sularahaga arveldades antakse tagasi neid läbisegi. Gibraltari naeltest ei saa te lahti kuskil mujal kui Gibraltaril (võibolla UK-s vahetatakse, ei tea).

Ahvide juurde mäkke saab autoga pärast kella 19 tasuta, putka on valveta ja tõkkepuu lahti. Vähemalt siiamaani on saanud. Teine variant on köisraudtee, mis koos Rocki looduspargi vaatamisväärsustega maksab vist 24 naela per nägu. Võib ka muul ajal autoga mäkke sõita, siis on vist 1,5 naela auto ja 8 naela inimene. Täpselt ei mäleta enam hindu. Või jala mäkke ronida, siis ei pea auto eest maksma.

Reisikindlustus ongi ju enda jaoks. Kui inimene on tõesti nii loll, et seda endale ei hangi, siis ongi talle paras, kui ise peab kõik kinni maksma, kui miskit juhtub.

Esiteks: vaadake korra oma juhiluba, eriti seda ülemist osa, kuhu on kirjutatud JUHILUBA, see on ainsuses, alati ja ainult ainsuses, välja arvatud siis, kui sul on mitu juhiluba, mis koos on juhiload.

Teiseks: How do I get an Australian drivers licence? Australian driver licences are administered at state/territory level, and regulations vary as a result. You will normally need to obtain a state licence within 3 months of taking up residence in the state (you can use your overseas licence in the meantime).

You may need to do a practical test unless:

you have a New Zealand licence; or you hold a current overseas licence and have previously held an Australian licence - the exact regulations in this area can be complex and vary from state to state you hold a current licence issued by an overseas country - including most of the European Union nations, Canada, the USA and Japan - whose licensing system is recognised as similar to Australia's.

Info on pärit siit: http://www.australia-migration.com/page/Drivers_Licence/127

Kolmandaks: Google on su sõber.

Madalaim vanusepiirang on 18.

Vale-dokumente ei soovita ka kasutada.

Kas sa mõtled Berliini S- ja U-Bahnide tsoone? Kui, siis Tropical Islands asub 60 km Berliinist eemal ja see ei kuulu enam Berliini rongitsoonide hulka.

Kui sa küsid, et millises tsoonis asub Zoologischer Garteni peatus, siis tema asub ilmselt A-tsoonis, või äärmisel juhul B-s. Igal juhul AB-tsoonide pilet on Berliinis enamasti more than enough, kui just Wannseesse ei sõida.

Kui huvitavad indiaanlased ja Karl May, siis tolle kirjahärra tehtud indiaanimuuseum asub Dresdeni külje all Radebeulis.

Berliini ei hakka soovitamagi, see ju iseenesest mõistetav.

Minu auto oli ka AurigaCrownist, mis ma hispacar.com-i kaudu rentisin. Aga kui vaadata Auriga enda hindu, siis need on veidi kallimad kui need, mis hispacar.com leiab.

Muidugi, eks oleneb ju sellest, kui mugavalt tahad :)

Kõige suurem allahindluste periood algab USAs pärast Thanksgiving'ut. Thanksgiving on novembri neljandal neljapäeval. Reede pärast Thanksgivingut on nn. Black Friday, mis alustab traditsioonilist jõulupoodlemise aega ja kõige odavamaid pakkumisi. Ja ka kõige rohkem poodlejaid.