trippp

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

20 meeldimist
3 postitust
44 kommentaari

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Meeletu laiskus peal, ei viitsi otsida - kuidas sinna Kreetale saab 24.10?

Võib-olla peaks siin loos vastutustundlikuse ümber defineerima lugupidamiseks teise inimese (ühiskonna) vastu. St et ära loo asjatut ohtu.

Neile, kes siin seletavad, et on palju surmavamaid haigusi, mis tapavad iga aasta rohkem inimesi, tuletaks meelde, et nende vastu on juba jõutud välja arendada vaktsiinid ja ravimid. 

Kui ka koroona oma ravimi ja vaktsiini saab ,siis olukord muutub...seniks olge mõistlikud ja ettevaatlikud.

Teema põhipoint on kaduma läinud, selle asemel lahmivad siin mingid sellid, kes on näljas ühe oma suurima inimõiguse - reisimise -  järgi.

Aga palun, keegi ei keela minna ja tulla, kuid seoses tavapärasest erineva olukorraga on lihtsalt reeglid veidi erinevad. Kui tuled kõrgema riskiga piirkonnast, lähed koju ja istud seal 2 nädalat, nii nagu sul palutud teha. 

Ja muid reegleid nagu väga polegi, mida siin täitma peab, kui välja arvata vastutustundlik ja mõistlik käitumine teiste inimestega kokku puutudes.

Aga...viimaste päevade uudiste valguses on juba vägagi aktuaalne see teema, et kui oled mingil põhjusel juba jõudnud sinna punktini, kus oled läinud andma proovi koroonatesti jaoks, siis oled seni kodus, kuni vastuse saad, mitte ei lähe Eesti peale ringi sõitma ja teiste inimestega kohtuma.

Inimestele, kes sellest aru ei saa, tulebki selle eest määrata trahv, valikut pole - muidu ei hakata reegleid täitma, vastutustundlikusest rääkimata.

Hetkel on ilmselt kõige lihtsam ja odavam võimalus tagavara VISA omamiseks Revolut. Teed konto, tellid endale kaardi, mille kehtivusaeg 5 aastat, kuutasu puudub, kohaletoimetamise tasu oli vist 6€.

Äpi kaudu raha pealekandmine ja ka vastupidi on päris lihtne ja käepärane.

Tere, mis arvad 1500 sularahas?

Jaanusm - järelikult on Eesti inimesed üldistatuna siiski üpris tublid olnud.

Igapäevaselt elan kaasa USAbörsiuudistele, kus kuulutatakse viimasel ajal igapäevaselt uusi võite koroonavaktsiini leiutamisel - loodan, et 2021 on see olemas ja lahendab olukorra.

Raulerr - ma ei ootagi, et inimesed end üles andma lähevad vaid pigem eeldan seda, et kui hetkel on käibel mingit sorti ühiskondlik ohutusnorm, siis võiks iga inimene seda jälgida ja olla eelkõige enda vastu aus, mitte olla endamisi kindel, et "vot minuga seda küll ei juhtu".

Ise olen alates märtsist nii palju, kui võimalik hoidunud ohutaset tõstmast (niipalju, kui üksikisikuna minu võimuses on). Samas ringi vaadates paistab see suhteliselt asjatu pingutus, kuna valdaval enamikul massist on täiesti savi. 

Õnneks on meil siin nii vähe inimesi (vaatleme asustustihedust kasvõi linnaaladel), et pole läinud nii halvasti, kui ühendriiklaste hallil massil, kes mässavad selle vastu, et olla terve ja kodus ja lisaks on saanud meeletu annuse haiget liberalismi ja rassismidemagoogiat, mis lausa ajab neid kodust välja, et tänaval teineteisele näkku hingata ja võidelda (tont teab, mille eest).

Aga Dimi olete juba närvi ajanud :)

Raulerri poolt mainitud inimeste mõistlikus kajastubki selles, et kui tuled Poolast, siis ära valeta, et käisid vaid Klaipeda sadamas inimtühja muuli peal, kordagi ei hinganud ja nüüd kiirustad tervena koju tagasi.

Inimesed, kuhu on jäänud ausus?

Liiga palju on inimesi, kes eiravad karantiininõudeid. Sotsiaalmeediat jälgides on palju näiteid inimestest, kes reisilt tulles jätkavad viivitamatult oma tavaeluga-sõpradele külla, poodi, vanaemale muljeid jagama.

Minu arvates paneb praegusel ajal Eestist väljas käimine inimesele moraalse kohustuse järgida tagasipöördumise reegleid ja tagada teiste inimeste ohutus. Sellega peaks igaüks arvestama juba reisiplaane tehes.

Rikkumiste eest peaksid trahvid olema korralikud, näpuviibutus politsei poolt ei mõju.

Koreas süüakse kindlasti ja kui koeral on tervisehädad, siis on uus ülemaailmne pandeemia tulekul!

@karvanejakole

Longab öeldakse sellistel puhkudel, kui midagi valesti on. Muidu tean küll, kuidas kirjutatakse.

Teemaalgatajale, ilmselt ei pea sa väga muretsema, liiga vana nõue kaugelt riigist.

No ei saa kuidagi enam...matemaatika ikka longab inimestel.

Mida oleks kirjutanud siis, kui trahv oleks tehtud 1 aasta ja 11 kuud tagasi?

1,11 aastat? See teeb siis umbes 1 aasta, 1 kuu ja 3 päeva...

Nagu 1,7 aastat teeb umbes 1 aasta, 8 kuud ja 12 päeva.

Qatariga saab pea igast Aasia nurgast Doha kaudu Helsingisse lennata, linnilennud neil suures osas toimivad. Piletihind on muidugi teine küsimus.

Inimestele, kes väidavad, kuidas nad jäid kuskile kaugele "kinni" ja nüüd tahaks nii väga koju, apelleeriks vastuväitega, et enne, kui piirid kinni pandi ja palju lennuühendusi katkestati, oli imimestele jäetud päris pikk reageerimisaeg, et koju tulla. Seega oli aega sellega arvestamiseks ning oli võimalus jätta reisile minemata või katkestada reis poole pealt.

Läks nüüd küll teemast mööda, häid reisilugusid tahaks ikka lugeda :)

Väga äge igal juhul.

Aga huvitab:

Miks sa üldse hakkasid Minema ja kas algul kujutasid juba ette, et retk osutub nii pikaks?

Teemaalgatajana tahan mainida, et minu kogemus oli üle 10 tunnise liinilennu oma.

Ja meil olid ka oma lapsed kaasas, kes nüüdseks eas, kus oskavad käituda.

Viibides 3-4 tunnisel puhkusetsarteril, oleksin selles osas ilmselt mitu astet tolerantsem. 

Ja lisaks veel, et lennuk on ühissõiduk, kus 200 inimest ei pea arvestama 1 inimesega vaid vastupidi.

TUI kompab siin piire 170 euroste Tai piletitega. 

Muidu pole nagu märgata, lennukid lendavad ja on täis müüdud.

Kommentaaridest leidsin paar mõttekaaslast (just selles osas, et väikelapsele on pikk reis stress) ja odavaima lahendusena väljapakutud mürasummutavad kõrvaklapid.

Rõõm näha, et diskussioon tekkis. Kahjuks nagu alati, alustatakse teemapüstitaja maha tegemisega, täitsa eestlaslik ju.

Olen ka ise kolme lapse isa ja oleme teadlikult hoidunud lennureisidest lastega eas, kui nad suurt midagi sellest aru ei saa ja segavad teisi reisijaid. Puhtast lugupidamisest teiste rahu vastu. Nüüd on lapsed juba nii suured, et oskavad "olla" ja käivad reisidel kaasas. 

Smartlynxi tsarteritel toimuva kohta ei tea midagi, tean vaid seda, mida siin foorumis räägitakse.

Teist nädalat Tais, algul Phuketis, nüüd Khao Lakis. Phuketi lennujaamas kandsis maske ainult mõned Allahi murjamid, Phuketis olid ainsad maskikandjad hotelli töötajad, Khao Lakis pole keegi ilmselt maskidest kuulnudki midagi.

Päris mageda tekstiga maitselage mees.

Kinnitab fakti, et lollid jõuavad tihti sinna, kuhu neil asja pole.

Must reede on tarbija hämamine igal juhul.