trippp

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

8 meeldimist
3 postitust
28 kommentaari

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Teemaalgatajana tahan mainida, et minu kogemus oli üle 10 tunnise liinilennu oma.

Ja meil olid ka oma lapsed kaasas, kes nüüdseks eas, kus oskavad käituda.

Viibides 3-4 tunnisel puhkusetsarteril, oleksin selles osas ilmselt mitu astet tolerantsem. 

Ja lisaks veel, et lennuk on ühissõiduk, kus 200 inimest ei pea arvestama 1 inimesega vaid vastupidi.

TUI kompab siin piire 170 euroste Tai piletitega. 

Muidu pole nagu märgata, lennukid lendavad ja on täis müüdud.

Kommentaaridest leidsin paar mõttekaaslast (just selles osas, et väikelapsele on pikk reis stress) ja odavaima lahendusena väljapakutud mürasummutavad kõrvaklapid.

Rõõm näha, et diskussioon tekkis. Kahjuks nagu alati, alustatakse teemapüstitaja maha tegemisega, täitsa eestlaslik ju.

Olen ka ise kolme lapse isa ja oleme teadlikult hoidunud lennureisidest lastega eas, kui nad suurt midagi sellest aru ei saa ja segavad teisi reisijaid. Puhtast lugupidamisest teiste rahu vastu. Nüüd on lapsed juba nii suured, et oskavad "olla" ja käivad reisidel kaasas. 

Smartlynxi tsarteritel toimuva kohta ei tea midagi, tean vaid seda, mida siin foorumis räägitakse.

Teist nädalat Tais, algul Phuketis, nüüd Khao Lakis. Phuketi lennujaamas kandsis maske ainult mõned Allahi murjamid, Phuketis olid ainsad maskikandjad hotelli töötajad, Khao Lakis pole keegi ilmselt maskidest kuulnudki midagi.

Päris mageda tekstiga maitselage mees.

Kinnitab fakti, et lollid jõuavad tihti sinna, kuhu neil asja pole.

Must reede on tarbija hämamine igal juhul.

Elamine on seal oluliselt kallim, kui meil siin.

Aga üldiselt oleneb tasku suurusest.

Tõesti?

Kas noori on vaja juhendada perverssuste suunas juba niigi haigeks muutuvas maailmas?

Iseendaga olemine on faking sheff. Vahet pole, kas 2 tundi või 2 aastat.

Reisida saab kuni 07/02/2019 või kehtib maksevahendina kuni 07/02/2019?

Mina olen siiski teistmoodi asjast aru saanud.


Esiteks politseiraportid - jah, rendifirmad/vahendajad (nimetatud AutoEurope ja RentalCars) võivad tõesti vastavalt kohalikule seadusandlusele raportit nõuda juhtumi kohta. Kui seda pole, siis saavad rõõmuga su kaardilt omavastutuse (excess) maha tõmmata.
Teiseks, jutuks olev kolmanda osapoole kindlustus - nagu nende enda kodulehel ka öeldud - ei kindlustata mitte rendiautot vaid sind/sinu rahalist kaotust juhuks, kui autoga midagi juhtub ja rendifirma "excess-i" sinult kinni peab. Klaaside, rehvide ja muu kindlustuse jutt sealjuures on lihtsalt asja huvitavamaks tegemine, kuna nt klaasi purunemisel võtab rendifirma esimesena sinult "excess-i" nime all raha ja sina pöördud selle kahjuga oma "excess insurance" väljastaja poole.

TripAdvisori rendiautode teemasid lapates leiab ikka positiivset tagasisidet ka.

Tänan soovituste eest!

Vahepeal kaevasin juhtmetest välja ja võtsin vastu ühe Solmar Villas pakkumise - basseiniga villa ca 63€/päev. Merest ja rannast küll kilomeetrikese kaugusel, kuid rendiauto olemasolu nullib selle mure.

See ei ole kindlustus rendiautole vaid sinu omavastutusele.

Lühidalt - kui midagi juhtub ja rendifirma peab su krediitkaardilt midagi kinni, siis korjad paberid kokku ja saada kindlustajale ning saad omavastutuse summa tagasi.
See on kindlasti oluliselt odavam, kui 0% omavastutusega kindlustuse võtmine autorendifirmast, kuid eeldab vaba raha olemasolu krediitkaardil.
Kui võtta aastane omavastustuse kindlustus (Euroopa piires 50€) ja kasutada autorenti aasta jooksul korduvalt, muutub kulu lausa marginaalseks.

Lugenud teema läbi, tundub mulle, et keegi pole seletanud lahti kolmanda osapoole kindlustuse (näiteks on toodud icarhireinsurance) olemust.

See kindlustus ei kata auto hävinemist ega klaase jne vaid see kindlustab sinu omavastutust(excess). Kui toimub kahjujuhtum ning rendifirma võtab selle eest sult omavastutusena x-summa, siis selle hüvitab sulle kolmanda osapoole kindlustus. 
See kindlustus on oluliselt odavam-50€ eest saad Euroopas kehtiva aastaks. Ainult-sul peab krediitkaardil olema vaba raha, mida rendifirma saab sult tagatiseks broneerida. Kui seda pole, oledki sunnitud võtma kallima kindlustuse rendifirmast. 
NB! Omavastutuse summa ülemine piir on rendilelepingus määratud, sellest suuremat summat ei pea neile maksma ka auto hävinemise või varguse korral. Tavarendihinnas on põhikindlustus sees. 

Kogemata sinna sattumisest ju enam juttu pole.

Andsin lihtsalt vihje, kust leida mõistliku hinnaga rent, kui peaks vaja olema.

Vana teema jäi silma, kuna just äsja otsisin autorendifirmat, kes pakuks mõistliku raha eest võimalust auto rentida Farost ja jätta Malagasse. Üldiselt oli "one-way fee" ca 400-700 €, kuid lõpuks leidsin!

Holidaycars.com lehe kaudu Keddy rendifirma (Autoeurope tütar, mis keskendunud puhtalt turistile). One-way fee on suurusjärgus 100 €.
Nt Renault Megane või vastav auto oktoobris kaheks nädalaks Faro lennujaamast Malaga lennujaamani 277 € + kindlustused vastavalt riskitaluvusele.

Ootangi ju vihjeid heade kohtade osas, et sealt edasi "harutada".

Pigem villa, mere läheduses.

To jokamees: Tulingi Hurghadast. Büroo tegi isegi ekskursioone merereise ja jeep safarit. Kohalikud samuti müüvad kõike edasi lihtsalt Kairosse ja Luxorisse ei saa hetkel minna. Ühesõnaga head reisi!

Tulin just täna öösel Egiptusest. Reisikorraldaja oli Goadventure. Mitte midagi hullu polnud, jutt ja kisa suurem kui asi väärt. Käisime tänavatel isegi õhtupimeduses peale 19.00 ja siis ka oli täiesti rahulik. Naisterahvad jalutasid täiesti vabalt mööda tänavaid ringi. Kaupmehed tänavatel muidugi väga kurvad, kuna turistid ongi nende leib ju. Iga päevaga oli aina vähem tänavatel turiste näha ja hotell oli ka väga tühi. Novatoursi kliendid olid väga pettunud ja kurvad, kes järgmise päeva hommikul koju pidid naasema. Õnneks meiega nii ei läinud. Terve Hurghada oli ümber piiratud soomukite ja püssidega sõjameestega. Turvaline oli meil igaljuhul küll. Kahju, kellel reis nüüd nurja läks, asi pole tegelt üldse nii hull kui igalpool meedias kajastub.

Palma de Mirette hotellist oskab keegi midagi rääkida?