marjotu

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kogemus 2017 aastal 20-30 oktoober. Iga päev päike, vihma ei saanud üldse. Temp +25- +32. Vesi oli jahe, aga seda vaid minu jaoks, teised ikka ujusid. Pakun, et vesi võis olla nii +20.

Minagi sain tagantjärgi targaks, et aprill ongi Portugalis ilma poolest kõige heitlikum kuu. Sain nii +33 kraadi ja päikest kui ka +8 kraadi ja vihma.

Käisin seda keskmist teed pidi. Rannikuteed planeerisin kuid kohalikud soovitasid vältida ( aprill 2015), sest ilm oli väga heitlik ning ookeani ääres puhusid erakordselt tugevad tuuled. Tuulel olevat tühiasi mind koos mu seljakotiga õhku tõsta. Samuti pidavat üles keerutama liiva, mis silma ja suhu satub.
Kohtasin kahte härrat, kes olid rannikuteelt tagasi pööranud põhiteele, sest polnud saanud tuule tõttu käia.

Nüüd oled Sa ilmselt juba caminol ära käinud, aga ikkagi vastan :) Alustasin eelmise aasta aprillis Portost. Alguspunktiks oli Se katedral ja olen oma otsusega rahul. Mind ei häirinud kiirteed ja tööstuslinnakud, sest neile on ka alternatiiv olemas. Pilgrims Guide ´i ostsin Ebayst ja seal on ka alternatiivteed välja toodud. Üleüldse on sellel teel neid alternatiive kordades rohkem kui nt Francesi või Norte peal. Ära müüa seda ei taha, sest plaan on veel kord minna.

Käisin septembris kaks korda läbi POola. Miilitsat ei kohanud,aga kirevase tüütud olid tee äärsed radarid, mis kiirust mõõtsid. Kuna mu autol oli peal GPS, siis andis iga meetri tagant märku, et kohe tuleb radar.
Öösel on seal OK sõita, siis autosid vähem ja rekkaid pole pildis.

Küll kuulujutu tasand, aga tuttaval tuli sõber koos perega Taist ja kaasas seagripp. Lugu läks hulluks vaid pereisal, naine ja lapsed raviti kodus terveks.

Osta mõni raamat Taimaa kohta, seal on sees ka see mida BK-s teha. Vaadata on küll ja rohkem :)

Mina ostsin piletid koha pealt mingist büroost ja seda samaks päevaks, kui tahtsin lennata. Maksin sutsu rohkem, kui oleksin paar päeva varem läinud, aga see polnud ikka mingi hull hind.

Taksot kasutasin kahel korral, lennujaamast saabudes ja sinna tagasi minnes. Ülejäänud ajasin ära tuk-tuki või lihtsalt mõne kohalikuga, kes väikese raha eest oli nõud sõidutama. Minu mäletamist pidi kasutasin roosat värvi taksot ja lennujaamast kesklinna kuninga lossi juurde oli 900 bahti, mis on OK hind, aga oleks kindlasti ka odavamalt saanud.

Käisin pea 2 a tagasi ja bronnitud oli vaid 1 öö ehk et saabumise öösel kuskil magada oleks. Ülejäänud sai võetud nö käigu pealt ja olid igatahes odavamad, kui see bronnitud värk.
Hinnad ka üldiselt olid odavad nii, et ei kujutagi ette, et veel odavam oleks :)