merit_f

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
30 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kindlasti palju sõltub, mida otsite, kas melu või pigem loodust. Mina käisin Põhja-Vietnamis eelmise aasta aprillis ja ilm oli väga hea. Sapa oli üks lemmikumaid kohti ja soovitan soojalt, kui meeldib loodus ja matkamine. Sinna eriti hea minna öise rongiga. Käisin ka Cat Ba saarel, kust tegime Halong Bay tripi. Samuti väga ilus koht ja soovitan minna. Palju soodsam ongi minna Cat Ba saarele kohapeale ja võtta sealt päevatrip kui Hanoist.

Mina kindlasti ei võtaks sellist marsuuti ette, sest võimalus on tõesti 50:50, eriti kuna on vaja pagas ära anda uuesti ja Ryanairil on kombeks ka varem lahkuda.

Äärmisel juhul üritaks reisida käsipagasiga, siis muresid vähem.

Mina pole ka siin sellist vaadet veel näinud. Kui keegi täpsed kordinaadid annaks, läheks vaataks isegi üle.

Merit

Ma arvan, et oleneb sellest, kas sa soovid vahepeal peatusi ka teha ja miskit näha, või soovid lihtsalt jõuda punktist A punkti B. Odavaim on ehk leida kellegi autos endale koht. Greyhoundi pass Brisbane ja Cairnsi vahel minuteada ligi 300 dollarit, millega saad lugematul hulgal peatusi teha. Kui soovid lihtsalt kiiresti kohale jõuda, lenda Jetstariga, tavaliselt kõige soodamad hinnad neil, Merit

Mis siin ikka, minu meelest hea soodne variant.

Mina soovitaksin ka Kuala Lumpuris päevakese peatuda kui sinna kanti juba sattuda. Kõik on seal väga odav ja eluolu ikka palju erinev. Mitu korda sa elus ikka sealt mööda lendad.

Minuteada Optus pakub parimaid prepaid sim kaarte. Ise tegin Vodafone, kuigi hinnad suht samad enamasti kõigil. Eesti telefon töötab siin ilma probleemideta. Mina tegin prepaid variandi, sest enamasti tahetakse teha vähemalt aastast lepingut kuumaksuga, mis pole just backpackerile sobivaim. Prepaid sim ise maksis vodafone'il 2 dollarit ja miinimum summa pidi peale laadima 29 dollarit, kehtib kuu aega. Selle summa eest saab 130 dollari eest kõnesid vodafone'le, lisaks 130 vaba kasutust. Kõneminut on alla dollari. On ka erinevaid variante, nt 49 dollarine.

Merit

Airasia tõesti ei lenda sinna. Vaata Air Chinat, see lendab Stockholmist läbi Pekingi Sydney'sse. Heal juhul saab ka pileti algusega Stockholmist alates 7000 krooniga.

Merit

Lisan siis veel, et maksab 230 dollarit see working holiday viisa.

Turistile viisavaba, tuleb vaid end registreerida sealsamas Austraalia valitsuse lehel (e-visitor).

Merit

Soovitaksin lugeda Austraalia valitsuse kodulehelt, leiad sealt kõik tingimused jms.

http://www.immi.gov.au/visitors/working-holiday/417/

Siin foorumis on seda viisa teemat ka palju kordi arutatud. Working holiday viisa taotlemiseks pead sealsamas kodulehel tegema online taotluse, maksma viisa eest ja viisa kinnitus potsatab sulle üldjuhul koheselt ka meilipostkasti.

Parimat, Merit

Soovitaksin lugeda Austraalia valitsuse kodulehelt, leiad sealt kõik tingimused jms.

http://www.immi.gov.au/visitors/working-holiday/417/

Siin foorumis on seda viisa teemat ka palju kordi arutatud. Working holiday viisa taotlemiseks pead sealsamas kodulehel tegema online taotluse, maksma viisa eest ja viisa kinnitus potsatab sulle üldjuhul koheselt ka meilipostkasti.

Parimat, Merit

Minu teada on tegemist odavlennuterminaliga, ja nenede firmade puhul kehtib kõigil sama reegel - nad on point to point lennufirmad, ehk siis tuleb igal korral teha uus check-in ja pagasit nad sinu eest ka kohale ei toimeta, tuleb taas üles korjata.

Parimat, Merit

Tere,

minu teada ainuke, mis lendab läbi Kuala Lumpuri Londonisse , kolmest Austraalia linnast (Melbourne, Cold Cost, Perth) on Air Asia, www.airasia.com Soodsalt peaks saama ka Air Chinaga, Sydney'st Stockholmi.

Merit

Minul endal juhtus sama lugu, üritasin Air Asia kodulehel maksta Swedbanki tudengikaardiga ( seesama krediidikaarditunnustega deebetkaart) ja kahjuks ei saanud sellega jah maksta, ütles et declined. Ju siis nende leht siiski ei toeta seda tüüpi kaarte, kuigi tõsi on, et mujal pole sellega maksmisel probleeme tulnud.

Tuleb seega leida krediitkaart.

Parimat, merit

Soovitan sul vaadata Air Chinat, pakub algusega Stockholmist päris häid hindu. Olened ka kus sa maanduda soovid Austraalias. www.airchina.com Ülevaate saamiseks soovitaks vaadata erinevaid variante: www.bookinghouse.ee

Parimat Merit

Tere,

esialgsete plaanide kohaselt oleks maandumiskohaks samuti Sydney,

    1. september
  • Tallinn - Stockholm (Estonian Air, 1179 eek) ja Stockholm-Peking-Sydney (Air China 7000 eek)

Plaaniks alguses Sydney's ringi vaadata, kuidas meeldib ja siis otsustada kas jääda pikemaks sinna või varsti edasi liikuda.

Merit

merit_f(ät)hotmail.com