E.k.

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Mina elan Hispaania lõunarannikul ja pean Tenerifet vägagi ilusaks. Loomulikult on ka meil siin väga palju ilusat loodust, kultuuri ja vaatamisväärsusi, aga lühikese puhkuse jaoks on vahemaad siin siiski väga suured. Tenerife meeldib peamiselt, kuna on väga vaheldusrikas, leiab kõike, saar on küll väike aga nii eripalgeline. Ka loodus on saare erinevates osades väga omamoodi. Mulle puhkuse ajal meeletult kihutada ei meeldiks, hea, et on väike saar, igale poole jõuab. Käin isegi seal vahel puhkamas.

Väga pikalt on plaanitud Caminito del Rey restaureerida, küll vormis- korralikud piirded ja piletimüügiputka, nii et kes tahab, peaks nüüd kiirelt ära käima, sest paistab, et nüüd lõpuks tõepoolest läheb lähiajal remondiks.

Midagi hirmsat seal ei ole, kui paaniliselt kõrgust ei karda. Füüsiliselt raske ka ei ole. Eriti, kui võtta üks kanjon, mitte kaks. Kui vahel mõni küsib, et kuidas seal on, siis meenub kohe seltskond- noormees ja tema vanemad. Poiss ei jõudnud ära imestada, kuidas tema pensionärist ema ja haigete põlvedega isa ei paistnud ennast sellises kohas üldse mitte ebakindlalt tundvat, samas kui noormehe jalg ikka kõvasti värises :)

Reeglina kui komfort on -15, siis ekstreem on -40 kanti. Lisaks on meeste- naiste komfortemperatuuril päris suur vahe. Ja kui palju on "soodne"? Veidi paremate hindadega on Euroopas midagi saada üllatus- üllatus - Šveitsis ja midagi saab ka UK-st. Päris soodsad võiksid olla ilmselt ka teise ringi sõjaväe magamiskotid. Kõige odavam lahendus on ilmselt midagi välja valida, ja tuua/otsida keegi, kes tooks, USAst. Isiklikult kasutan sünteetilistest kottidest Ajungilaki (swiss Mammut)5 season kotte, kuigi sünteetilist väga ei armasta, suur ja kohmakas, sulekotti kihiliselt kombineerides saab palju parema tulemuse/kott ei lähe niiskeks.

Kuna ise netist ei telli, siis konkreetset poodi soovitada ei oska, küll aga tasub visata pilk peale mõnele arvustuste lehele, näiteks-

http://www.trailspace.com/gear/sleeping-bags/

Mina ei viitsi Eesti firmadega jahmerdada kuna olen väga liikuv ja tavaliselt lennus, lisaks enamasti ei ela nagunii parasjagu Eestis, tavaliselt võtan https://www.worldnomads.com/ kaudu Ihi Bupa kindlustuse, seda kindlustust saab alustada ka siis, kui viibid juba reisil, samuti saab normaalselt pikendada. Ei oska arvata, kui soodne on, sest ei ole enam ammu- ammu Eesti kindlustusi kasutanud. Tavaliselt Worldnomadsi oma, kui mõni ekstreemne retk plaanis, siis mõni rahvusvaheline kindlustusselts, kes ekstreemsusi ka katab.

Odavlende, sh Ryanairi, paneb kokku selline programmijupp nagu Azuon, guugeldage. Oli päris pikalt tasuta, nüüd tasuline, küll mingisuguse sümboolse summa eest vist, igatahes kasutan, hoiab hulka tööd ja vaeva kokku :)

Homelidays on üks põhilisi süsteeme, mille kaudu reisiks elamisi otsin, tavaliselt nii 4- 5 korda aastas ikka tuleb ette, et kasutan. Probleeme ei ole olnud, ptüi, ptüi, ptüi... Lepingut on vormistatud tõesti vaid paaril korral, mõnel korral on küsitud ettemaksu, tavaliselt on tagatis makstud kohalejõudmisel ja vahel ei küsita üldse. Tagatise tagasisaamisega probleeme ei ole olnud. Omanikke on igasuguseid, suurem osa on väga toredad, korra oleme ka väga kummalise tegelase otsa sattunud, no kõik sujus, aga selline veidi paranoiline tüüp ja vaatas ikka tõega kõik nurgad üle, oli naljakas :) Kusjuures allahindlusi on üsna lõdva käega tehtud, ise ei ole tinginud aga vahel kui oled midagi pikendanud, siis on ikka mõnusalt pool või rohkemgi hinnast maha tõmmatud, meeldiv üllatus alati :)

Suurema osa ajast Lõuna- Euroopas resideeruvana, kus lähimast linnast on hulk Ryanairi otselende, kasutan hea meelega võimalust. Ümberistumistega tegeleda ei viitsi ja seega Eestisse nendega mugavalt ei saa. Mainiks ka, et ise endale tööandjana loomulikult vaatan kulusid ka, millele on mõistlik kulutada ja millele mitte. Et sihtkohas vormis olla, siis üle- ookeani lendudel eelistan äriklassi, suvalistel paaritunnistel otsadel aga mugavust väga oluliseks ei pea. Selle mõne tunni elan ilma söögita üle ilusti, kuna olen väike naine, siis istmevahede üle ei ole midagi vinguda ja teenindus on siiani olnud väga hea. Mingisugust verist tormijooksu istekohtadele ei ole küll täheldanud, osad tõesti sabatavad kuid ise ei viitsi ennast enne liigutada, kui mass ees läinud on ja pole kunagi olnud probleemi istekoha valimisega, kes väga paranoiline on, võib ju priority boardingu juurde osta. Mingisugust pidevat nänni kaelamäärimist ei ole ka täheldanud, mitte rohkem, kui nn normaalsetes lennufirmades. Nagunii tegelen lennukis peamiselt läpakas tööasjade nokkimisega või kuulan klappidega muusikat, sügavalt ükskõik, mida teised kõrval teevad, aitab igavuse peletamise vastu ka. Mis puutub hilinemistesse, siis lend kordagi hilinenud ei ole. Kuna reisin peamiselt käsipagasiga, siis ei häiri ka see, et peaks suurema kohvri juurde ostma, vahel kui olen kusagil shopanud, siis olen seda võimalust ka kasutanud aga kuna see on kokkuvõttes ikka üsna odav, siis pole vinguda midagi. Online tsekinni ja pardakaardi väljaprintimisega peaks ju igaüks hakkama saama? Ei saa ka sellekohasest vingumisest aru. Eestis eelistan tavaliselt Finnairi, ainuke lennufirma mille lennukisse ma kohe kindlasti ei istu on Air Baltic :)

See on siiski igaühe vaba valik, kus ta elada soovib, põhjuseid on igasuguseid. Kes otsib väljakutseid, kes paremat kliimat, kellele ei jagu kodus tööd jne. Milleks hukka mõista? Okei, mina ja minu abikaasa ei ole ehk enam niiväga noored (30 ja 40)aga meie vaatenurgast on elu nagunii selline, et reisime pidevalt nii töö kui niisama lõbu pärast, ja võib juhtuda, et poole aasta jooksul viibime kodus vaid loetud nädalad. Euroopa piires ei tunne niiväga kultuurilist võõristust, pealegi on hetkel paberimajandus ja asjaajamine imelihtsaks tehtud. Sissetulek on piisav, on oma toimivad firmad ja ettevõtmised, elatustase on Eestis väga hea aga kuna me erilised luksusehullud ei ole, siis saame igal pool kenasti majanduslikult hakkama. Mõni paik lihtsalt on südamelähedasem kui teine, midagi ei ole teha. Suhtleme palju inimestega, kes on õppinud- töötanud- elanud, õpivad- töötavad- elavad mujal kui oma koduriigis, näiteks šveitsi, itaalia, austraalia, saksa jne jne päritolu peredega. Ei ole neist keegi luuserid või kalkunikitkumise peal väljas, tavalised inimesed, oma ala spetsialistid, õpetajad, kunstinimesed jne. Tänapäeval inimesed liiguvadki rohkem. Selleks, et korraks mõne tuhande kilomeetri kauguselt Eestit külastada, ei ole vaja logistada päevi, saab paari tunniga tuldud. Suure osa asjadest saab neti või telefoni teel ära aetud, seda juba igas maailma nurgas. Et siis milles õigupoolest on probleem? Miks see üldse kedagi peaks kottima, kus meie elame või ei ela?

Päris kindlasti kohe ei ole Hispaanias Eestiga võrreldes kallid hinnad, pigem vastupidi. Võid näiteks vaadata Las Rozas Village Outletikeskusesse, sealt võiks ikka üht- teist leida. Kohale peaksid saama kenasti rongi või bussiga, täpselt ei oska soovitada, kuna ise pole niimoodi käinud. http://www.factory.es/