krmk

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

3 meeldimist
2 postitust
2 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Hei, meie tulemas Aucklandist üle Sydney ja Doha Stockholmi saabumisega 20. varahommikul. Meie jätkulend SASiga on hetkel edasi lükatud 22. hommikusse. 

Keegi veel Stockholmi suunas liikumas?

Limas, Cuscos, Iquitoses ja muudes suuremates linnades saab raha ATM-ist. Tasub kasutada Scotiabanki ATM-e, need ei võta välismaa kaartidelt lisatasu. ATM väljastab vastavalt valikule nii USD kui PENe aga üldiselt on mõtet PENe kasutada.

Enamikes turistidele orienteeritud asutustes saab ka kaardiga maksta, VISA on pisut enam levinud aga paljudes kohtades on eraldi terminal ka Mastercardi jaoks.

Kaardiga makstes veendu et ei kasutataks kaarditerminalis pakutavat "valuutavahetusteenust", see on eriti kehva kursiga.

Linnadest eemale liikudes tuleb varuda sularaha, eriti just väiksemaid kupüüre. 10 ja 20 solised on üldiselt mõistlikud, sajastega tekib probleeme. Kui automaat andis sajaseid siis saab neid väiksemaks vahetada pangas, aga arvesta pikkade järjekordadega,

Maksab kontrollida et rahatähed oleks korralikud, ilma rebendite ja märkmeteta. Külades ei pruugita vigaseid rahatähti vastu võtta,