norbit

Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
14 kommentaari

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Elik see, et sind isiklikult ei katsutud ei näita, et sind ei jälgita. Ma olen ise alaga tegelenud üle 20 aasta ja näen asju, mida tavainimene ei pruugi märgata. Seal kubiseb erariietes politseinikest ja luure inimestest. Pagasi kontroll on ülipõhjalik ja seda sina enam ei näe. Koertega käiakse üle kõik + röntgen jne. Kogu lennuk käiakse koertega üle peale ja enne lendu!! Minu lennu puhul ka Prantsusmaal kusjuures. Mina isiklikult nägin ka ühte kahvanägu keda viidi ära kahe politseiniku vahel, misiganes põhjusel siis. Minul oli näiteks pagasis neli pakki kohvi ja minu pagas hilines koju + nö. turvakile oli noaga lahti lõigatud ma tegin sellest omad järeldused. Samuti näiteks minnes, seisis lennuki trepi peal kaks prantsuse politseinikku, kes vaatasid lihtsalt kõigile väga sügavalt silma. Samuti ei meeldi neile ilma käsipagasita reisijad näiteks. Jällegi oli minu lennu peal üks selline, kes kohe kõrvale võeti vestlusele. Samuti on välja koolitatud lennuki personal, kes jälgivad inimesi (näiteks, kes ei söö ega joo üldse reisi ajal jne).Kolumbia mainimine sihtkohana mõjub väga ühemõtteliselt kahjuks. Samas ei saa väita, et neil mõtlejatel õigus poleks.

Käisin siis ära. Väga hea sai. Esimesena kummutan igasuguse BS- teemal , et pole turvaline riik. Täiesti jama. Kui kuskil on turvaline, siis Kolumbias. Muidugi kehtivad ka siin igasugu common sense reeglid, elik loll saab kirikus ka peksa jne. Pikalt ei plääguta minge vaadake ise. Kuna suurema osa ajast olin Cartagenas, siis tean selle linna kohta rohkem natuke, kui Bogota. laias laastus turisti linn puhtalt. On randa on vanalinna ja sinna juurde käiv ööelu. Arhitektuur on äge inimesed lahked ja räägivad ka inglise keelt, mida ei saa öelda Bogota kohta. Kuna kahe nädalaga suurt ei omanda, siis on see oluline. Hinnad on kallimad, kui Bogotas aga tükki ära ei võta küljest. Turisti nänni ostes ei maksa esimest hinda maksta jne. Kurss on ca 1EEK = 172 COL. Hommikusöök maksab ca 6-7000 col (american breakfest). Lõunat ei söönud reeglina ja õhtusöögi saab kätte 10-40000 col, olenevalt kus ja mida tahta. Ööbisin hostelis Villa Colonial, mis andis välja minu arust hotelli mõõtme (seda kohalikus võtmes). Öö maksis seal 50000 kohalikku. Hea turvaline koht kesklinnas. Kõik käe jala juures. 50 m eemal asus ka üks kuumemaid baare nimega Havana, mis on avatud niipalju kui mina aru sain neljap-pühap. Mr.Babilla on linna tõenäolisemalt kõige kuumem nö. ööklubi ka seal on põhitegevus neljap-pühap. Soovitan ka kohalikku meremuuseumit ja trippi Playa Blancale, mida annab küsida ja organiseerida sinu hotellist/hostelist (vbl. pole see igas hostelis võimalik). Sõit sinna ja tagasi maksab 40000 col ja hinna sees on ka lõuna rannal koos joogiga. Bogotast Cartagenase soovitan lühituristil minna lennukiga. Ise läksin bussiga ja kaotasin närvi ja aega pigem. Bussi hind oli 80000 col ja lennuk migi 140K. Juhul, kui keegi läheb bussiga, siis võtke kindlasti salongi kaasa mingi soe üleriie, tekk vms. Konditsioneer huugas bussis kogu 20 t ja hea et ma kopsupõletikku ei saanud. Busse liigub igas sortimendis st. et saab võtta odavama ja seega ebamugavama või, siis kallima (Berlinas Tour) ja nö mugavustega (kont+ video jne). Mingit kultuuri ei ammuta bussireisil seda võin kohe öelda. Samas kellel süda pahaks läheb bussisõidul, siis garanteerin , et seal hakkab teil kindlasti riba lendama, kuna esimesed 3-4 tundi keerutab ta mägedest alla ja asi ujub päris hästi! Seda juhtus ka minu bussis. Minge vaadake ja exploorige. NB! unustage ära igasugune ja igasugustes kogustes (ma pean silmas 3 grammi sõbarale näitamiseks) kokaiini toomine. Te ei taha minna 10+ aastaks Kolumbia vanglasse. Lennujaama turva on masendavalt hea!

Et mis on soodne?? Kas see, et ostad läbi (näiteks) orbitz.com piletid Helsinki- Bogota-Helsinki 16K ja sõidad rahulikult selle reisi või siis saad 6K mingi imefirma piletid ja sõidad seda sama otsa mingi neli päeva sest hoiad omaarust kokku? Pluss veel igasugu söögid joogid ja võimalikud taksod/bussid jne, millele sa oled sunnitud kulutama. Ja mis kõige olulisem AEG. Aeg on siiski raha ja aega meil reeglina ei ole. Lihtne näide on minu eilne Bogota-Cartagena reis, mida vist soovitas ka Arvo siin, bussiga 20 tundi...ooo mai gaaden. Esiteks mõtetult pikk ja eriti midagi sealt kultuuri/extriimi ei ammuta. Esimene 2 tundi on natuke huvitav mägedes ja siis läheb päike looja. Tagasi lähen lennukiga raudselt. Kuigi buss ise on suht ok. Ei ole Ikarus. Elik minu jutu mõte oli, et hoian ka kokku natuke aga pigem mitte, närvid ja aeg on parem kokkuhoid.

Paari järgmise nädala jooksul üks talupoeg, siis käimas seal kandis.

Ehk, kui sul peaks olema passis ka mingi Araabia riigi viisa vms. tempel, et oled sellises viibinud, siis ei välista ka "cavity" searchi! Araabia teema ükskõik milline tõmbab Israeli ametniku sae mõnusalt käima. Olenemata, kas sa oled blond või mitte.

Ise soovitan minna Stockholmi Sõjaajaloo muuseumi. Väga äge muuseum. Asub ühe Rootsi vanema garnisoni territooriumil kesklinnas. Soojalt soovitan.

Ma pole küll veel palju asja tutkinud aga mulje on jäänud, et Aspen on üks selline koduperenaiste mägi. Olen kuulnud et seal on head rajad paremad kui EU-s. Ma ise olen rajal sõitja rohkem. Kas pidasid silmas offi?

Elik selstkond on minemas (taaskord) oma autodega. Seekord on plaan St.Anton. On võimalik ühineda oma autoga (maby saab mahutada olemas olevatesse) või siis tulla lennukiga ja ühineda nö.lennujaamast (tullakse järgi). Kui on huvi, siis võin maili saata mingi ülevaate asjast (hotellid jne). Minek ise on aprilli 1 nv. ja üks selstkond on ca nädal ja teine veel 3-4 päeva kauem, sinna kuulun ka mina, et minna veel kuskile edasi tõenäoliselt Schladming (traditsioon).

Jah kui võrrelda tipp hindu, siis Prantsusmaa on kohe kindlasti üle (minuarust). Courchevel näiteks on über kallis, samuti Chamonix. Courchevelis alla 200 000 vist maja ei saagi üürida nädalaks....

Selle ostuka nimi on Glorietta on koos Sm Makati keskusega. Mega suur keskus. Hotelle pead ise ostima vastavalt rahakotile. Ise olin selles hotellis..

http://www.asiatravel.com/philippines/millenniumplaza/index.html

..sain hakkama. Seal tuleb maksta deposiiti 3000 kohalikku, mille saad tagasi, kui lahkud, sulas. Mul oli see juba meelest läinud, kui ära läksin. Pisteti veel raha pihku. Kont peab huugama koguaeg toas( ka siis, kui välja lähed soovitavalt), muidu sured ära sinna. Gloriettasse on sealt mingi 10 min sõita ja 100-120 kohalikki oleks norm hind. Seal lähedal on veel hotelle ja Starbucks oli ka kuskil bensuka juures. Samuti interneti punkt (Station mingi 69 vms ...)ja söögikohti jalaga segada.

Manilas on selline linnaosa nagu Makati. Selline "kallim" linnaosa. Muidugi on seal igalpool nii, et ühel pool tn. on ilusjateisel pool on prügimägi. Seal on kõik ümber ringi hotelle täis + keskused. Aadresse ei mäleta. Taksojuhid tõmbavad esimesel võimalusel naha üle kõrvade. Mingi 100 kohalikuga saab igalt poolt shoppama. Makati center vist oli olemas seal kuskil. Lennujaamast on norm hind Makatisse u. 400 kohalikku. Kui taksojuht ei pane käima taksomeetrit siis võid talle ükskõik mida maksta, kui hakkab pläma ajama siis ütle, et kutsume politsei vaatame mis juhtub, kui tal pole näidata sõidutasu mida nõuab :)) Ayala avenuel oli minu arust hotell mul (või oli see nüüd keskus, huu nõus). Suht head hinnad olid üldiselt, oleneb mida osta tahad muidugi. Kellad näiteks (Tag Heuer jne).

Tänud info eest. Küsiks veel kuidas seal rahavahetusega on ja kas hostelit tuleks bronnida või saab ka käigu pealt?

Manilas saab igas suuremas kaubanduskeskuses vahetada nii Eu kui ka Usd. Seinast saab deebet kaardiga ka raha välja võtta. Kuidas saarte peal on ei tea, kuna ei olnud vajadust seal vahetada. EEK- iga oli vist kurss mingi 1/4-le meie kasuks.

Õdang kogudusele. Ise lähen jaan.lõpp Kolumbia- Aruba plaaniga. Huvitaks igasugu info Cartagena ja Barranquilla kohta. Tunduvad kuidagi atraktiivsed olevat teised. Majutuse koha pealt oleks hea infot saada näiteks. Kuhu matkata äkki jne. Samuti kas on mingit head niput, kuidas Arubale Kolumbiast põigata on? Take off ca 23 jaan.