tri van drum

Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Käisin veebruaris-märtsis 2010.
Los Llanosega jäin ise väga rahule.Tuuride pakkujaid on palju ja programmid on ka erinevad,aga kuna juba eelpool mainitud turiste võib ühe käe sõrmedel lugeda,siis kannatas ka kõvasti kaubelda.Meil oli Llanose giidiks LP-s kiidetud Tony Martin.
Anakondaga maadlesime,piraajasid püüdsime ja sõime õhtusöögiks friteeritult(väga nmaitsev oli).Veel käisime paaditripil mööda jõge ja päeva hobustega ratsutamas,mulle sobis.Võltsi polnud midagi,kõik oli vägagi ehe.
Caracases pikalt ei peatunud,kuna õhtuti kokkuhoiu eesmärgil tänavavalgustus ei põle,ei ole väga tervislik pimedas jalutada.Kohalikud varjusid peale 19.00 oma kõrgete okastraataedade taha.Käekellade,kaelakettide,sõrmuste ja kaameratega ei maksa ka hämaras eputada,vabastatakse nendest üleliigsetest asjadest suht kiiresti.Ka päise päeva ajal teel lennujaamast Caracasesse lukustas taksojuht autouksed ja öösel iseenda ohutuse pärast foori punase tule taga ei peatuta vaid sõidetakse edasi...
Hispaania keele oskus on väga tarviline vara ilma selleta VÄGA keeruline suhelda või head diili teha.
Sai käidud ka väike suts üle piiri Kolumbias,mis oli võrreldes Venezuelaga paradiis.
Maalt lahkumise maks jõudis kerkida minu sealviibimise ajal reipalt kuna riigikassat on ju vaja kuidagi täita miks mitte väheste turistide arvelt.Mäletamist mööda sain 40 $ hakkama.
Transport ei liigu mitte mingisugust graafikut pidi ja see oli meeletu ajaraiskamine(siselend hilineb 5 tundi jne.),seega sõitsime väga palju autoga,bensiiniliiter oli eegus 0,50.

Caracases ei soovitatud mul peatuda,vaid kohe edasi sõita,soovitan seda teistelegi.Kohalikke "bolikoid" (bolivar fuerte)soovitan vahetada lennujaamas,seal saab kaubeldes kõige parema kursi ja kaasa võtta soovitan USD,eurot vahetati kehva kursi ja pika hambaga.Caracases(linnas siis) ja mujal rahakurss märksa viletsam ja väikesi kupüüre ei taheta eriti vahetada.Läbi neti suht keeruline hotelli bronnida,hostelid kui sellised Caracases paraksiselt puuduvad.Ja hotellid on kallid ning eos tuleb arvestada,et sooja vett ei ole ning õhtuti on elektrivarustusega kitsas käes.5 staridel muidugi omad genekad olemas.
Merida "teleferico" ei tööta juba aastat 10,Chavezil pole aega sellega tegeleda sotsialismi ehitamise kõrvalt.Ja turiste Venezueelas pole,ise kohtasin 3 turisti kolme nädala jooksul.
Ööbussid on tase omaette,kindlasti sulejope kaasa,konditsioneere ei regullita - need on kas katki või maximumi peal...
Angel Falls tasub kaasa tegemist,samuiti savannis Los Llanos loomavaatlus.
Margarita sobib juhul kui tahad igavleda ja maksta mandri hindadest 2-3x rohkem.
Lennu-ja laevaühendus saartega pole samuti Venezuela pealiku Hugo prioriteet,muidu hoidku jumal,venetsueelalased näevad kuidas väljaspool sotsialismi elatakse...
Kogu menüü 17 päevaga ära teha on suht keeruline,seal ei välju bussid,lennukid,laevad siis kui nad peavad väljuma,vaid siis kui nad suvatsevad väljuda.