tii

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

5 meeldimist
0 postitust
61 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Meie panime viimati Tais AC +27-28 kraadile. Siis jahutas ainult mõne kraadi ja võis julgelt magada, ilma et külmetuksid. On ju need konditsioneerid pandud ikka suunaga voodi poole. Aga see tarkus on tulnud mitmel varasemal korral saadud kurguhädast ja mõni kord ka palavikust. Ka autojuhile ütlen kohe kui tunnen, et istun "külmkapis". Vaatab imelikult aga tõmbab külma väiksemaks. Ühes hotellis jätsime vannitoas ööseks tule põlema ja ukse praokile. Siis töötas ventilaator või konditsioneer vannitoas ja liigutas sellega ka toa õhku ja tuli meelitas mõningad sääsed samuti vannituppa.

Olen käimud paaril korral lapse-lapsega reisil. Piisab lihtkirjalikust volitusest. Mingit notarit selleks vaja ei ole. Kirjutatud oli täiesti enda tekst inglise keeles. Seda kontrollitakse ainult Tallinna lennujaamas, seal kus on vahekontroll lõpuosas olevate väravate juurde (seal kus on isikutuvastamise automaadid). Rõõmustasin, et keegi ikka soovis vaadata tehtud paberit. Teenindaja ütles, et nad peavad olema kindlad, et keegi ei röövi meie riigist last ega vii teda ära vastu vanemate tahtmist. Seega ei mingit seost euroliiduga vaid Eesti riik kaitseb oma lapsi. Mujal vanemate nõusolekut ei ole küsitud.

Paradiisisaar Bali - minul oli paradiisisaarest teistsugune ettekujutus. Gili Trawangan on tore väike saareke kuid vees on hullult palju korallipuru. Vee mõõn oli suure osa merepõhjast paljaks teinud. See oli päris huvitav nähtus. Võisid käia madalas vees (muidugi mitte paljajalu) ja vaadata kuidas igast koralli/kiviaugust turritasid välja meresiilid. Teisel pool sadamat oli parem põhi kuid jah pehme liivavall ja vett pööravad lained tahtsid jalust maha lüüa. Aga vesi ise mõnusalt soe. Teist korda ei läheks, sest Tais, Sri Lankal ja Indias olen näinud ilusamaid randu.

Väike üllatus oli see, et lennujaama lahkumismaksu küsitakse 200 000 ruupiat ja USD ega EUR vastu ei võeta. Seega tuli lennujaama ATM- is raha vahetada. Mul oli teadmine, et sobivad ka dollarid või eurod.

Jah 20.okt. mingit segadust ei olnud, tempel passi ja korras.

Tänan vastuse eest. Nii see on jah, et juba 5 päev Balil ja ei mingit vihma. Ilmselt ongi okt-nov parim puhkuseks. Vähemalt Gilil ei ole ülerahvastumist.

Kas keegi on praegu Balil? Kas sajabki iga päev vihma nagu ilmateade näitab? Kas keegi on lähiajal minemas Balile?

Kas viisa tegemine piiril käib lihtsalt? Kas on vaja täita sama taotluse vorm koos fotoga mis Helsinkist viisa taotlemisel + tasuda 35€ (vormi leidsin aadressilt www.indonesian-embassy.fi )? Või on piiril mingi lühem vorm?

Mina ostin pileti 659€ Tall-Stockholm-Doha-Denpesar-Doha-Copenhagen-Tall. Ostsin Estravelist ja sõidan oktoobris.

Kas keegi teab kuidas saaks Tais olla kauem kui 15 päeva, kui riiki sisenemine on naaberriigist maismaalt? Kas eestlane saab Tai viisat taotleda ka mujalt kui Soomest (näiteks West Austraaliast)?

Peale ülal mainitud kohtade käisin jaanuaris Dubais olles Miracle Gardenis - maailma suurim vertikaalaed. Mulle see kirju lillemeri meeldis. Info siin: http://www.dubaimiraclegarden.com/#all/1/grid. Takso Dubai malli juurest sinna maksis 65 AED ja tagasi küsiti 70. Pilet ainult 20 AED. Desert safari tellisin internetist enne reisi, sest siin oli hea hindu võrrelda. Otsustasin Trip2 desert kasuks http://www.trip2desert.com/. 20 lisa AED eest tuldi ka Ajmani emiraati hotelli järgi, kõik toimis. Ette maksma ei pidanud. Liivadüünides autosõit oli natuke hirmus aga tagantjärgi täisa tore, ümber ei läinud. Mulle meeldis ka kalaturg, kus kõigepealt ostad omale ilusad lobsterid ja kalmaarid või muud kala, siis viid kalapuhastuse osakonda ja lõpuks grillimise osakonda. Pärast saad oma soojad ja maitsavad kalad kätte. Paar kalmaari, krabi ja suur lobster maksid vist 55 AED, puhastamine ja küpsetamine veel 10 või 12. Metroorongiga tasub juba seepärast sõita, et maapealses osas on hea igasugu ehitisi vaadata. Üldiselt oli huvitav aga teist korda Dubaisse ei läheks, käidud - nähtud.

Ka mind huvitab Palm Islandile sõit. Ei kujuta ette takso hinda. Kas oleks õigem sõita taksoga Ajmanist kuni esimese punase liini metroopeatuseni (Union square) ja sealt edasi metrooga? Vahemaa on vist oma 60 km. Kas keegi jagaks kogemusi liiklemiseks?

Prox nägi õiget und viisavabastuse kohta. Raadios juba räägiti, et viisavabastus on kokku lepitud ainult et selle alguse kuupäev veel teatatakse.

Mul olid majutused netist ette broneeritud ja kõik toimis - mingit segadust või arusaamatust ei olnud. Raiskasin kodus selleks mitu ööd, et aru saada kui pikad on vahemaad ühest rannast teise ja milliseid majutuskohti valida. Lankal hotelli otsimisele aega kulutada oleks minu arvates küll rumal tegu. Kui muidugi sobib majutus esimeses ettejuhtuvas hotellis (olgu või kõige kallim), siis pole vaja ette bronnida. Väiksema hinnaga ja paremas asukohas olevad majutused võivad küll hooajal täis olla.

Kulsetelt liivadelt Istambulis käidud. Sõit oli pikk aga mitte tappev tänu vahepeatustele. Ilm Istanbulis oli tunduvalt soojem kui Varnas. Mulle need 2 päeva Istanbulis meeldisid. Tänavalt ostetud kohaliku turismifirma reis toimis 100%. Bulgaarias käisime Balchiki Botaanikaaias, mis on umbes 45 km Varnast. Tegime ka jalutuskäigu Free Varna Tours-iga. Lastele sobib delfinaariumile lisaks ka Varna Zoo, mis on väike ja odav http://varna-zoo.com/.

Olivertu! Kus sa neid õhtusöögiga hotelli hindu kauplesid? Mina leidsin internetist kõik majutused ainult hommikusöögiga. Või kauplesid seda ona autojuhilt Nilantelt? Aga tegelikult oli õhtul kohalike söögikohtades ka väga huvitav einestada. Mõnes kohas oli raske valida kus süüa, sest kohti ole palju ja kõige kallimat ka ei tahtnud.

Suur tänu toreda ülevaate eest!

Mulle meeldis Phuket küll. Arvan, et paari aasta jooksil see oluliselt halvemaks ei ole läinud. Pikema peatuse tegime Kata beachil. Järgmisesse randa oli paras jalutuskäik, selleks pole vaja tuk-tuki ega taksot. Karonis oli vesi juba pruunikam ja Patongis ei paistnud üldse läbi. Katalt sõitsime Phi-Phi saarele, kus olime ainult ühe öö. Tegelikult oleks tahtnud rohkem olla aga majutust ei olnud rohkem bronnitud. Käisime ainult ühel wiewpointil, teised jäid ajapuudusel avastamata. Seal oli väga puhas vesi (minu arvates). Phi-Phil oli tore see, et kõikide majutuste poisid olid siltidega sadamas vastas, ei mingit muret kuidas oma hotell kätte leida. Muidugi laevasõidud James Bondi saarele või mujale koos kanuutamisega kaljude all on võrratud. Paar päeva peatusime ka Patongis, et näha rohkem linnamelu. Arvan, et ainult ühes kohas peatudes läheks natuke liiga igavaks või tuleks liialat palju edasi-tagasi sõitmise kulusid. Phuketile sõitsin Hong-Kongist Air Asiaga. Hong-Kongi ja tagasi ostsin pileti Estravelist, Air Asia btonnisin arvutist. Taksosid oli lennujaamas palju aga saab ka hotellist omale auto vastu tellida. Veebr. lõpus, märtsi alguses oli ilm meile täitsa vastuvõetav. Paaril viimasel päeval saime siiski natuke vihma ka.

Kas keegi on Varnast sõitnud ka Istanbuli? Kas see on mõttetult pikk sõit või tehakse teel ka peatusi ja on midagi huvitavat vaadata? Kas Istanbul on praegusel ajal juba ohutu?

Kuidas Golden Sands kuurordist lastega Delfinaariumisse minne? Kas bussiga Varnasse sõites saab Primorski pargi ja Delfinaariumi ligidal maha minna? Või sõidab buss kusagile Varna keskele ja sealt on vaja hoopis taksoga edasi rännata?

Käidud, nähtud. Tagasi jõudsime naistepäevaks. Ilus, soe õhk ja vesi, naeratavad kohalikud, palju puuvilju, ja muud huvitavat. Arvan, et oli õige tegu Jagalt 5 päeva tuuri tellimine. Pikemalt küll saare keskel ringi sõita ei tahaks. Omal käel liikudes oleks asi palju keerulisem olnud ja sellises palavuses ei viitsi mõeldagi. Kohalikud suured bussid tundusid mulle väga hirmsad. Ise nad hüppasid pool-liikuvale bussile peal ja maha. Ma oma kompsuga sellise bussiga ei reisiks. Edasi olime 2 ööd Mirissas, 2 ööd Unawatunas ja 3 ööd Hikkaduwas. Algul arvasin, et 2 päeva tagant hotelli vahetada on väga tülikas. Tegelikult oli just huvitavam. 2 päevaga jõudsime nii rannaääre kui kohaliku külakese läbi kõndida, rannas olla, müügiputkasid vahtida ja siis sõitsime tukiga järgmisesse randa ja hotelli. Igas kohas oli midagi huvitavat. Mirissas käisime vaalavaatlusel. Kohe hotelli juures turnisid ringi ahvid - lahe. Unawatunas oli omamoodi. Hikkaduwa rannas nägime 2 hiigelsuurt merekilpkonna. Nad on rannas hommikul kell 10 paiku. Nägime ka kuidas kohalik pani kogutud kilpkonnamunad liivaauku hauduma. Rannas edasi liikudes snorgeldamise kohani, oli palju-palju triibulisi kalu - nagu kalasupp. Terve nädal ühes kohas oleks igavam olnud. Tuki sõit ühest rannast teise maksis 1500 ja 1700 ruupiat. Takso Hikkaduvast lennujaama oli 8 tuhat ruupiat + kiirtee maks 300 ruupiat. Aega tuleks sõiduks 5 tundi arvestada. Meil oli näiteks vajalik 20 minutiline autoremont. Eks kellaajast oleneb ka Colombost läbisõidu kiirus. Mulle olid ebameeldivad ookeani suured lained. Tegelikult oli igas rannas mingi väiksem sopp, kus laineid vähem või polnudki. Tuli mööda randa jalutada ja omale sobiv koht leida. Rannatoolid ja päiksevarjud olid tasuta. Selle eest tuli nende juures olevast söögikohast vett, õlut või sööki osta.

Olin Sri Lankal 22.02-6.03.2013. 5 päeva tuuri tellisin Jagalt. Hind oli meile sobiv. Kahjuks Jagaga ei kohtunud, sest meid sõidutas tema naise vend Asanka ja tema pidi ka järgmiste eestlastega ringi sõitma. Jaga võttis viimasel päeval ühendust telefoniga ja vabandas, et ei tegelenud ise meiega. Tegelikult ei olnud häda midagi, kõik lubatu toimis. Asanka oli väga hea ja rahulik autojuht, kuigi mitte väga giidilik. Kui aga midagi küsisime, siis seletas kenasti. Samuti sai ta väga hästi aru, kui me ei tahtnud igal lõunal restorasnis süüa, sest kohalike söögikohad on palju huvitavamad. Ta oli ka täitsa nõus, kui me mõnda templit vaatasime ainult väljastpoolt. Meile sai Budasid esimeste päevadega nii palju, et mingil hetkel aitas paljajalu ja kaetud õlgadega nende ligidalt vaatamisest. Meil oli kingiks kaasas Jaga kahele koolipoisile paar asjakest. Kuna temaga ei kohtunud, läksid need Asanka lastele - samuti 2 poissi aga väiksem läheb alles järgmisel aastal kooli. Asankale maitses väga mul kotis olnud rosin valges šokolaadis. Üllatuseks ei olnudki need päris kokku sulanud. Siit järeldan, et kingiks võib ka magusat viia.

Ilma kohta leidsin sellise tabeli aga milliselt aadressilt selle omale tõstsin, ei tea: Kuud 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Keskmine temperatuur öösel 23 24 24 24 26 25 26 25 25 23 23 23 Keskmine temperatuur päeval 31 30 31 31 30 29 29 30 30 29 28 31 Keskmiselt sademeid (mm/kuus) 80 75 72 188 144 131 128 113 155 264 296 196 Vihmapäevi kuus 6 5 8 14 11 15 14 13 13 17 16 14 Selle järgi on vihmapäevi vähem jaan, veebr. märts ja kõige rohkem on oktoobris. Tabelil pole enam tabeli nägu aga kõikdes ridades on 12 kuud järjest.

Mina sain edasi tagasi hinna sooduka perioodil ostes 549 €. Tall-Stockh-Doha-Colombo. Vahemaandumine Kataris Dohas annab selle eelise, et üle 5-6 tunni ei pea korraga istuma. Saab natuke jalgu sirutada ja siis edasi. Lend Rootsist Quatar Airwaiga.