dont kill pill

Reisisell, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 2 kommentaari
7 (1.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Vabandatagu, et kasutasin teemat ära, aga et meil on plaan läni Ungari sõita, siis otsisin Tulipani kämpsi netist üles. Võibolla on kellelegi abiks:)
http://www.tulipancamping.com/ ja hinnad on tõega väikesed, eriti kui telki kasutada.

NB! Poolast on kõige parem läbi sõita pühapäeval - siis ei tohi rekkad seal askeldada ja liiklemine on oluliselt lihtsam.

Ahhoi!

Meil mehega on kuri plaan juuli alguses tsikliga Sloveeniasse minna. Olen mööda internetti hulkunud ja leidnud, et vaatamisvääsused on:

*Bledi järv ja kindlus ning Bohini järv. Bledi järvel kirik, aaga see olla turismilõks kus iga aerutõmbe eest maksad:) Kindlus on parem valik, sest vaade on imeline. Seal lähedal on ca 6km jalutusrada, kus iga meeter on kõndimist väärt.

*Bledist natuke edasi on imeline Vingari kuru

*Postojna koopad, ent seegi on metsik magnet (keegi on kokku arvutanud, et "600 turisti tunnis, umbes 300 krooni inimese pealt, vähemalt 5 ekskursiooni päevas. Seega teenib Sloveenia ühe oma vaatamisväärsusega iga päev ümmarguselt miljon Eesti krooni tulu" - kahju, et eestlastel midagi nii imelist pole onju). Nendest koobastest tiba väiksem koht on Skogani koopad, kus olevat veidi rahulikum ja on väidetavalt elamuslikum kui Postojna (ehkki enamus väidab, et ainuüksi Postonja koobaste pärast võiks kohale minna).

*Postojnast 9 km kaugusel on kaljusse ehitatud Predjama loss, mis pärineb juba 1202.aastast

*Triglav rahvuspark.

  • Tolminist Vric'i - see on kõrgeim punkt, kuhu tsikliga, või siis noh, auoga minna saab. Sinna minnes tuleb läbida (keegi on kokku lugenud) 47 serpentiini. Sealt edasi Kranjska Gora peale, kus on ilu nabani.
    Üldse kogu Julianus Alps on meiasugustele lagemaalt pärit inimestele üksainus hiidilu. Alpides on linn Kranjska Gora, mille kohta (üllatus-üllatus) ainult kiitvalt kirjutatakse.

  • väike rannikulinn Piran

Oskab veel keegi midagi kavalat lisada?:)
Ja meidki huvitab pigem kämpamine kui hotellimine - ehedus tuleb telki paremini kätte. Kas keegi teab kuidas seal kämpamisega lood on? Kolmekordsest Horvaatiakogemusest on teada, et suvalises kohas ei saa telki üles lükata, mägedes veel eriti:)