Miilukas

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tere! Jaa, raske öelda, kumb parem on, sest tegelikult on mõlemad tõeliselt kenad. Kevadistest variantidest tasub eelistada kindlasti mai-juuni perioodi. Siis on juba väga soe, loodus õitseb ja viljad hakkavad valmima. Ka oktoober peaks veel soe ja päikeseline olema, aga mitte niivõrd, kui kevad.

Johhaidii tõesti! :) Numbrid on Gruusias ikka ladina omad, tähestik aga erinev ja üsna keeruline. Et turul hakkama saada, tasub L (lari, rahaühik) ja T (tetrid, sendid) selgeks teha, Päris paljud sildid ja linnadevaheliste busside nimed on lisaks gruusia keelele ka ladina tähtedega kirjutatud ja üldiselt juhatatakse sind küsimise peale õige transpordivahendi peale.

Kodumajutustest on mul positiivne kogemus Marina Guest House'ga, mis asub Marjanashvili linnajaos Tbilisis. Keskusest 2 metroopeatust, aga on ka kõnnitav. Öö koos hommikusöögiga oli 14 eurot. E-mail: rcheulihouse@gmail.com Telefon: +995592920769. Kirjutasin neile meili ja peagi sain vastu kõne Marina Ameerikas elavalt pojalt, kes väga heal tasemel inglise keelt räägib, et detailid üle täpsustada. Marina ise räägib samuti veidi inglise keelt, aga ka puhast vene keelt. Lennujaamatransfeeri korraldab ka 30 lari eest.

Väga hea asukoha ja hinnakirjaga (20 lari ehk 10 euri) on hostelid Why Not Tbilisi (noortehostel) ja Old Town. BoomBully pidavat samuti hea olema, aga vist tiba kallim. Samas pakuvad eratubasid, mitte vaid ühika-tüüpi majutust.

Kohti, mida külastada on palju ja nendest on erinevates teemades juba juttu olnud. Tbilisi jaokski on 2-3 päeva üsna vajalik. Kui Tbilisist väga palju kaugemale reisimiseks aega pole, siis päevareis Kazbegisse on kindlasti väärt ettevõrmine. Päevaga saab hakkama ja Mtskhetas (kindlasti minge ka mäe otsa Jvari kloostrisse. Ka Kakheti piirkonnas on kauneid linnu nagu Sighnaghi ja Kvareli (läbinud värske uuenduskuuri). Kakhetis on üks vaatamisväärsusi David Gareji koobasklooster.

Aga kui on aega pikemaks reisiks, siis kõik muud suuremad linnad (Gori, Kutaisi, Batumi, Zugdidi) ja nende ümbrus. Vardzias pole ise käinud, aga räägitakse, et võimas koobaslinn. Mestiast tasub edasi Ushguli minna, selleks on ainus võimalus võtta eratakso, mis maksab 200 lari.

Jne jne jne.....

Nagu eespool on kõlanud - rahavahetuspunkte on igal pool suuremates keskustes, niisiis soovitan siit eurod kaasa võtta. Aga esmalt tasub ka väike ring peale teha, sest nende pakutav kurss võib erineda. Niisiis kui aega on, jaluta enne ringi ja siis mine sinna, kus kõige kasulikum.

Taksojuhtidega tuleb ALATI enne pealeistumist hinnas kokkuleppele jõuda (lennujaam-keskus suunal on 20 lari okei) ja reeglina küsivad nad alguses vähemalt 2 korda kallimat hinda.

Londonist jõuluks koju...

Tere! Elan ja töötan Londonis, aga tahan jõulude paiku nädalaks-kaheks koju sõita. Kas keegi Suurbritannias või lähivälismaal plaanib sama teekonda? Siin võiks jagada vihjeid soodsate lendude kohta või kui keegi plaanib motoreisi, kus vabu kohti, siis andku märku :)

Cheers, Lisell