mariihen

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

3 meeldimist
4 postitust
26 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas ma saan õigesti aru, et kogu see retseptiteema käib pigem psühhotroopsete ravimite kohta. Kui ma võtan vererõhutabletid, siis nende kohta ei pea mitte mingeid retsepte olema, eriti veel kui on tegemist niiöelda ühe karbiga kus on 21 tabletti? Ning ma oletan ka et tavapäraste ibumetini jmt jaoks ei ole vaja mingit paberit kaasa...

Jajah ma vist väljendasin seda passiteemat ebaselgelt. Seda ma just mõtlesingi :-) Aga kust ma seda tean, et kas mu viisa on kehtiv või mitte? Kas kusagilt saab seda kontrollida? Mis põhjusel peaks seda tühistatama?

Küsimus "päris" viisa kohta, et kas see kehtib ikka nii kaua kui palju viisa peal kirjas on? Passiga ma mäletan oli nii, et pidi kehtima veel 6 kuud pärast mingitesse riikidesse sisenemist. Et kui mul täna on passis ca 10 a tagasi antud viisa ( küll teises passis, mis enam ei kehti), lähen septembris ja viisa kehtib oktoobri lõpuni 2016, siis on kõik ok ja ma ei pea tegelikult ESTAs midagi tegema? ESTAl ilmselt on ka mingi kontroll peal, et ta peaks mulle ütlema, et mul on viisa olemas?

meie lähme samuti septembri algul ja kokku ca 17 päeva ja tuur on enam vähem sama nagu sul ja rõhuga loodusparkidel ning mitte läbi sõites vaid ikka matkates ka. Suurlinnad väga ei kuulu programmi, Vegas muidugi on. Ööbimisi mingi osa olen bronninud läbi bookingu, algul arvestasin 4 peale 100 eurot öö, aga paistab, et tuleb veits peale maksta. Saab kindlasti ka alla, aga see pole otseselt eesmärk.

Meil sama plaan septembri algul, ainult et lennupiletid TLL-LAX-TLL, neid soodukaid liigub üsna tihti ning saab ca 350-400 kanti, saab selle arvelt kokku hoida ja mujale kulutada. Me ise valisimegi just LAX, et sinna rohkem häid pileteid (ise ostsin Lufthansa TLL-FRA-LAX veidi alla 400). Eespool mainitud Zion ja Bruce on kindlasti väga nauditavad.

Läks hästi, leidsin veel piletid, mis on ilma ümberistumiseta, otse Frankfurdist LA-sse, muret vähem. Praegu Lufthansal palju häid pakkumisi.

Piletid ostetud ja öeldi, et saab keskkonnas pärast dokumendi numbrid ära vahetada.

tänud kiire vastuse, eest, aga üks küssa veel, et kas ilma passi numbrita ei saagi pileteid broneerida? Ticket ee küsib kui lufthansa lendu bronnin?

Kas kui ma tulen euroopast ja vahepeal on vahemaandumine ja lennuki vahetus mingis USA linnas, aga lõppsihtpunkt on LAX (näiteks Tallinn-Frankfurt-Chicago-Los Angeles), kas ma pean siis vahepeal niiöelda viisakontrolli läbima? Või on ka olemas transiittsoonid? Nimelt lendude vahed on sellised tund 20 minutit, et selle ajaga ei jõua seda viisateemat läbida ju... Palun abi.

Küsiksin GPS kohta usas, et kas tasub koos rendikaga võtta sealt kaasa GPS ja loota, et seal on korralikud kaardid peal või võtta enda oma Eestist kaasa ja tõmmata peale usa kaardid. Rendikates hinnad ca 200 ümber.

Tänud Maxj, ma ise ka niimoodi aru saanud, et suts vara, aga jälgin mängu pidevalt.

Küsiks ka teadjamatelt, et kui soov lennata kusagil augusti lõpul septembris, kas siis on praegu veel vara osta pileteid. Praeguste uuringute tulemuse järgi kõik lennud ca 800 euro piires. Soov samuti osta multiple destinations ehk siis TLL-NYC ja tagasi LAX-TLL.

Üks täpsustus veel, et kas Paris Visit 1-5 +CDG kaardiga saab ka Disneylandi sõita või on see ikka eraldi pilet? Plaani järgi oleks Disneyland justnagu 5 tsoonis ja peaks saama?

Kas Pariisis on lastele (10-12 aastat) ühistranspordis soodustusi ka? Vaatasin, et Disneylandi on küll 7,60/3,80 pilet. Aga kui on tarvis lastega möllata Pariisis neljapäevast kuni pühapäevani, siis on vist ainus valik ühekordsed piletid ja seal pole vanuselist soodukat.

Meie käisime 2013 juulis kahe perega Itaalias (Umbria-Toskaana) 9 kohalise bussiga 5 suurt ja 4 last. Bussiks Renault, võtab uskumatult vähe kütust. Aega oli ca 3 nädalat. Kohapeal olime 2 nädalat, nädal kulus minnes ja tulles. Minnes esimese öö ja tagasi tulles viimase öö veetsime bussis, muul ajal otsisime õhtuks öömaja. Kohapeal rentisime maja (2 nädalat ca 1500). Sealt tegime väljasõite erinevatesse kohtadesse. Lapsed (10, 9, 4 ja 2,5a) pidasid kogu tee väga kenasti vastu, sinna sõites ei võtnud kordagi nutiasju välja. Aga eks lapsed olegi erinevad, ise peab oma lapsi teadma, mis teema nendega tekkida võib. Minu meelest ei peaks ka väga pelgama seda suvist Itaaliat, on küll palju rahvast, aga on ka suur ja soe suvi ja igal pool saab nautida tõeliselt sooja merevett, kunagi ei pea hommikul välja minnes kampsuneid ja varu riideid kaasa vedama. Kuna eelmise reisi mälestused on endiselt eredalt meeles ja nii head, siis sel aastal on plaanis sama seltskond, samamoodi bussiga põrutada veel kaugemale - Sitsiiliasse. Väikeste eranditega, seekord veel pikemalt 4nädalat, maja renditud kohe mere äärde (see on lastele eriti oluline). Eelarve - ka meie seltskonnale 9 inimest, kalkuleeri kuidas tahad lennupiletid + kaks autot ei tule mingi variandiga odavam. Eestist 9 kohalise bussi rent on oluliselt odavam kui Itaaliast 9 kohalise rent. Ja muidugi, nagu eelpool juba öeldud, kaasa toodud veine jagub pikemaks...

Tänud info eest, sain targemaks :-).

Kasutan veel juhust ja küsin jalgrattalaenutusest Pariisis. Neid on seal kõikjal, saab mugavalt võtta ja panna kuhu tarvis. Maksis vist üks euro tund. Aga kas seal mingit päevahinda pole? Et näiteks kui rentida päevaks, siis saaks vahepeal niiöelda sinna "garaaži" panna ja siis jälle võtta uuesti. Või pigem ongi nii, et võtad, siis bronnitakse sult see tagatisraha ja kui tagasi paned, siis arvutatakse summa. Ja kui uuesti võtad hakkab kõik otsast peale. Ja kuidas seal Pariisi tänavatel üldse on rattaga sõita turistina? Ma mõtlen, et seal on ju linnas ja veel suvel ka väga palju rahvast liikvel, et võibolla on siiski mõistlikum kasutada metrood liikumiseks, kuigi siis oled maa-all ja ei näe miskit :-).

heh tõesti nii lihtsa asja peale ei tulegi, et tänapäeval veel ka pliiats kirjutab... tuumasajand ma ütlen :-). aga tänud, sinu kirjutisest Alar oli suur abi, mul ka trip ees ja just N-T, seega pean veel arvutama, et kas ja kuidas mulle kasulik on. Kusagilt lingilt lugesin, et Navigo kaarti müüakse nädalaks kuni N südaööni, et sealt edasi enam ei saagi, kuna kehtib ju E-P. Mulle tundus, et Paris Visit 1-3 tsoon 5 päevaks on mõistlik ja siis Versailles ostad lihtsalt 10 piletipakiga niiöelda juurde, tuleb üks ots 1,37. 5päevase kaardiga tuleks mul tagasisõit CDG niikuinii lisaks osta.

Keegi eelpool mainis, et ära pilti ja nime unusta Navigo kaardi peale panna? Et pildi saab veel lasta selle kleepeka teha, aga nime kuidas kirjutada peale? Kas mingi koht on selleks seal? TEgemist on ju plastikkaardiga?

Tundub tõesti lõputu teema lastega - poolt ja vastu. Aga see polnud ju küsimus praegu. Kui nii on otsustatud siis nii on ja lihtsalt tuleb endale selgeks teha kõik sellega kaasnevad head ja vead. Ega me seda muidu teeks, kui me lapsi ei teaks/tunneks. Ja kaaslaste valikuga saame ka hakkama, aitähh soovitamast ka neid koju jätta :-).

Kõik väidavad ühest suust, et teeääred on hotelle/motelle täis. Kui ei ole ühes 9 kohta, siis on teises või kahe peale kokku. Ja kui planeerida aega hotelli otsimiseks, siis ma usun, et see ei ole probleem isegi kõrghooajal.

Ja kui nüüd mõelda, et mis see paar päeva sinna sõites ja paar päeva tagasi sõites ära siis pole "kannatada" kui see tõesti peaks olema kannatus, kui seda kroonib mitmenädalane puhkus.

Eks tagantjärgi saab öelda, mida oleks või mida poleks... aga nii ei saagi elada kui kogu aeg vasardab peas mõte, aga mis siis kui...

Endiselt ootan huviga infot, mis puudtutab teeäärseid ööbimisi ja muid trikke ja nippe.

Mäletasin valesti, 2600 on Tallinnast Arezzosse Google Mapsi arvutustega.

Lapsed on vanuses 2,3,8,10. Eks me ise ka ole veits pelglikud selle pika tee peale ja seepärast jätamegi otsa lahtiseks ka kui peaks väga jamaks minema, siis tõmbame ikka teeäärsesse motelli/hotelli pikali. Iseenesest on plaanitud, et 3ndal keskpäeval start ja 6 õhtul kohal ca 2300km. Peaks olema suht-koht mitte väga ketsiandmine...

Mina ka suur Itaaliafänn ja plaanime samuti kahe perega (ühe bussiga) koos lastega suvist ca 3 nädalast tuuri Kesk-Itaaliasse. Peatuspaigaks valisime ühe villa, mille rentisime ning sealt teeme väljasõite mis iganes ilmakaarde. Ja samuti oleme esimest korda omal käel Euroopat avastamas (üks meist on rohkem käinud) ja plaanisime ka puhkust alustada juba esimesest päevast ja ka läbisõidetavatest riikidest, mitte einult Itaaliast.

Esimese raksuga tahaks sõita Viini (meil 4 autojuhti, aga kuna ei tea kuidas lapsed vastu peavad, siis igaks juhuks ühe jutiga kogu sõitu plaanida ei julge)) ja siis sealt edasi teha kaks ööbimist (kokku sihtkohta ca 2300 km, et vaataks pisut Austriat ja Põhja-Itaaliat ka.

Kaalusime samuti lennuki+autorendi võimalust, aga 9 inimese peale on auto ikka soodsam, arvuta kuidas tahad.

Hea meelega kuulaks samuti Viini ümbruses ja Põhja-Itaalias soodsaid ööbimiskohti, mida ei peaks ette bronnima ja selliseid nippe, mille peale algajad ise ei tulegi (näiteks bensiini hind kiirteel või maha keerates ja vinjetid korraga ka tagasitulekuks soetada jne.jne.)

Ma just seepärast, mida sa kirjutad, tegin selle eeltöö ise ära ja lasin tõlkida korralikku prantsuse keelde, et ta võiks mulle kohe vastata.