Viimased kommentaarid

Uurisin Austraalia immigratsioonist ning kui soovi on (ning enne Austraaliat kusagil mujal peatus on) siis võib ka mujal röntgeni ära teha (peaasi, et arst/kliinik oleks nende andmebaasist).

Jah, mullegi üllatuseks. Tulin just Eestisse tagasi ning avastasin et tõusis 2 nädala jooksul 2 korda. Alselt oli hind kusagil 58eur, siis nädala pärast 65. Kuna mul oli enne uut passi vaja taodelda mõtlesin, ok kaotan siis see 7eur. Üllatus oli aga suur kui nädala pärast nägin, et hind on 102eur. Nüüd polegi veel teinud pilti.

Küsimus selline, et kui taotlus on sisse antud ning makstud Eestis olles, kas võin kopsupildi ka mujal teha? (Tean, et varem võis...kuid kas kellelgi on olnud nüüd kogemust) Plaan teha Balil. Tänud!

Lähen 3 aprill kuni 18 aprill (Manila, Banaue, Bohol, Panglao, Cebu, Boracay). Oleks tore üle pika aja eesti keeles rääkida (ei ela Eestis hetkel) =)

Rääkisin, et väikestel saartel, nagu Nusa Lembongan ning Gili`d, on veel vähem vihma. Ei väitnudki, et Balil sajaks väga tihedalt (kuigi sel aastal rohkem kui eelmisel). Ning kui Balil sajab, siis mitte palju (nt vaid õhtuti), seevastu kui Jaaval võib sadada keskpäevast kuni õhtuni välja). Bali saar ikka sama kus sinagi käinud, käin seal vaid tihedamini, kuna elan ise Ida Jaaval ning tean kuidas siin ning Balil ilm on. Kõik oleneb nädalast. Hetkel on palju kuivem juba. Lähen tagasi järgmise nädala lõpul-eks näis kuidas siis ilm on. Ei loe, mis aastaaeg on, Bali on mõnus koht, mida tasub külastada ning päevituse pärast ei tasu ka muretseda, kindlasti saad pruuniks :)

Heipa! 80USD on küll kõvasti üle makstud. Kiirpaadiga saab tingida hinna vähemalt 500.000Rpni. Ise läksin läbi Lomboki praamiga (praam 36.000Rp) Kuna aga jõudsime hilja, siis Lombokil õhtul pole võimalik sadamast ühistransporti saada, seega tuli rentida kamba peale auto 200 000Rp Senggigisse...seal ööbisime ühe öö ning suundusime Bangsali, kust saab võtta public boati Gilidele (ükskõik millisele) Hinnad 8000; 9000; 10000Rp.

PS! Lisaks on võimalus juba Balil küsida paketti, mis sisaldaks praamiga minekut. Tagasi tulles Trawanganilt kasutasime seda võimalust, et mitte ajaga jälle jänni jääda. Väga mugav oli, kõik toimis...hinna kauplesime 140 000Rple Kutasse hotelli tagasi.

Lombokil käisin vaid üheks päevaks (võtsin Trawanganilt paadi sinna ja tagasi ning Lombokil rentisime auto, et minna waterfalle vaaama- SOOVITAN! Kindlasti minge ka teise kose juurde..väga võimas tunne on seal ujuda. Giidi pole mõtet palgata- leiate kõik ise üles. (Pakuvad sissepääsu 20 000Rp eest, tegelt on väravast pilet vaid 5000Rp)

Üldjuhul on veebruar vihmane, kuid väikestel saartel siiski rohkem päikest. Tulin just Nusa Lembonganilt ning Ceninganilt (soovitan!), ning nädala vältel vaid ühel ööl sadas. Samas kui Jaaval ja Balil kallas vihma iga päev.

Kui veel küsimusi.. vastan rõõmuga :)

Kas keegi on viimasel ajal Kuala Lumpuris käinud? Vastab jutt tõele, et siiani lastakse airasia lennu pardale ning riiki siseneda ilma eelneva viisata? Tänud..

Taisse maadmööda bussiga.

Tere! Kuidas on lood Tai viisa taotlemisega, kui minna Malaisiast Taisse bussiga. Hiljem bussiga Taist tagasi Malaisiasse.

//Lend on Indoneesiast Kuala Lumpurisse...siis veedan kaks nädalat Lõuna Tais....ning hljem Kuala Lumpurist Filipiinidele.