trip-krainetrip-ukraine-dark

kkkaur

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

9 meeldimist
2 postitust
20 kommentaari

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Kui oled juba riigis, siis võid kohapeal reisida sama vabalt nagu kohalikudki (sandboxi reegleid arvesse võttes kui need sulle kehtivad). Näiteks ei pea vaktsineeritud inimesed tegema siseriiklikel lendudel teste. Tuleb küll distantsi hoida ja maski kanda, kuid muidu on siseturism soodustatud.
Tundub, et Tai paneb selleks hooajaks kõik mängu ja piiranguid lõdvendatakse oluliselt, et keegigi riiki tuleks.

Siin on hea selgitus Certificate Of Entry't asendama hakkava Thailand Passi kohta. Nüüd pääseb karantiinivabalt Taisse 63st riigist.

Viimased uudised kohalikest piirangutes on kirjas siin.

Siin on puust ja punaselt mida provintsides teha võib.

Läbipõetud koroona + 1 süst (nt AstraZeneca, Pfizer jne) on piisav, et olla enamike Euroopa riikide jaoks täielikult vaktsineeritud.

  • Läbipõetud koroona "ei aegu" - täielikult vaktsineeritud staatuse saamiseks piisab ühest doosist isegi kui põdesid koroonat näiteks rohkem kui aasta tagasi. Oluline, et digiloos oleks sellest ajast positiivne koroonatesti tulemus.
  • Tuleks täpsustada millised riigid seda aktsepteerivad. Helistades Terviseameti infoliinile loetleb spetsialist Sulle ette hulga riike mis seda aktsepteerivad (nt enamik EU riike), kuid samas loetleb ka mitmed mis ei aktsepteeri (nt Aasia, kuid ka mõned Euroopa riigid). Kõige kindlam on saatkonna järgi uurida, ma täpseid riike enam ei mäleta.

Kusjuures oli huvitav, et Terviseameti spetsialist rõhutas, et sellised reeglid on täna.

Kui olen Covidi läbi põdenud ning olen saanud ühe vaktsineerimissüsti, siis Euroopas loetakse mind täielikult vaktsineerituks.
Kas ka Tai loeb mind vaktsineerituks ning laseb riiki?

Ise vastan siin.

Viimasele:
Erinevate välisriikide vahel reisides või Eestist mõnda välisriiki minemise puhul on enamasti tarvis negatiivset testi, vaktsineerimistõendit vms, kuid iga Eesti kodanik saab Eestisse tulevale lennukile ilma ühegi testita.

Vajadusel testitakse Tallinna lennujaamas tasuta ning positiivse leiu korral oled kodus karantiinis.

Loe lisa:

Soovib keegi jagada taksot FCO lennujaamast Rooma kesklinna?

Oleme kahekesi ning väljalend on 24.augustil.

Soovib keegi jagada taksot lennujaamast Rooma kesklinna?

Oleme kahekesi ning väljalend on 24.augustil.

Veiko, tänud asjakohase info eest!
Kas saan õigesti aru, et reisisid Põhjast Sitsiiliani välja ehk ka läbi Lõuna-Itaalias asuvate hetkel kõrgema riskiga olevate tsoonide?
Kuidas nendes viimastes kohalik elu oli? Mis avatud, mis suletud?

Ma loen siin Lotti postitusi ja... no see on ikka trollimise meistriklass.

Kas Tripi foorumis on võimalik kasutajate postitusi ignoreerida?

(Foorumi tegijatele mõte: X kogus negatiivseid laike mingi parameetri alusel silmapaistvatelt/aktiivsetelt kasutajatelt kustutab selle kommentaari automaatselt. Muidugi kui te tahate head foorumit teha, mitte Delfit)

Kusjuures kasutaja Improved tõi välja hea poindi millest sain aru nüüdseks nädala siin tänaval elanuna: siin lähedal on tõesti palju seksiturismi. Mitu tänavat järjest, kus neiud, leedipoisid või päris poisid istuvad tänava ääres kümnete/sadade kaupa rivis taburettidel ootamas oma printsi. Kümneid baare ja klubisid, mille ees sisseviskajad üritavad su tähelepanu võita öeldes “Ping-pong show”, “beautiful girls” vms. Ööturg, kust võib suveniire osta, kuid suuremat shoppamist soovitaks teha paari BTS peatuse kaugusel asuvas MBK ostukeskuses. Seda kõike oli esimesed kaks õhtut tegelikult väga huvitav vaadata, aga pärast seda hakkas tõsiselt häirima ja üritasime seda kanti vältida. Seda oli lõpuks raske teha kui hotellist vaid mõnikümmend meetrit eemal asub Patpongi ööturg kogu oma tänavakauplejate, tuktuk’ide ja dekolteede võlus ja valus. Siiski kaasneb sellega väga palju tänavatoidukohti, millest enamik proovituist väga head olid. Lisaks oli tegelikult väga huvitav vaadata kogu logistikat mis töötas kui kellavärk: kuidas pärast südaööd tänavad ja kõnniteed tühjaks tehti (kõik ladustati samal tänaval olevatesse laoruumidesse või diskoteekidesse). Seega soovitaks siin tänaval olla kuni paar ööd ning siis edasi liikuda :)

Tawana kohta nii palju, et on tegelikult päris okei hotell, kuid toad ja enamik ühiskasutatavaid ruume on päevi näinud. Viimase lisapäeva sain Agodast 1170b eest. Toad on suured + välibasseiniala kus olen mõned päevad vedelenud. Suurim pluss on siiski lobby-baar, mis on pakub ka Eesti mõistes tõesti tipptasemel kohvi (nt on seal võimalik võtta kohvikoolitusi, neil on koolitustelt eraldi lett). 70b tass Cappuccinot ning sama hinnaga ka mitukümmend sööki menüüst, millest mitmed on ka üpris head. Siiski pole lähedal asuva tänavatoiduga võrreldavad. Eriti mööda tänavat edasi Starbucksi nurgal asuvast kärust serveerituga, mis oli spetsialiseerunud Pad Thai ja omletile (kana/krevett/mereannid). Üks tüsedam meesterahvas ja ta naine. Seal oleme käinud mitu päeva järjest söömas ning ka kohalikud kiidavad! Kui nägime kuidas nad oma sööginõusid ja -riistu kõrval asuvas plastmassist ämbris uuesti puhtaks pesevad, siis tekkis küll korraks mõte, et äkki peaks söetableti igaks juhuks võtma. Siiski on siiani olnud kõikidel sööjatel tervis korras ja maitsemeeled mõnust rõngas :)

Mul oli autoriga sarnane eesmärk.
Sõber soovitas Red Planet Surawong hotelli. Maksis ca 30eur/öö, toad ca 15-ruutmeetrised, maja all 7/11. Viisakas ja uus, kuid tagasihoidlik ja meenutas natuke Euroopalikku ühikat. Olin seal 5 ööd, tegin checkouti paar tundi tagasi.
Asukoht on Bang Rak/Silomi piirkond, mis ongi n.ö kesk(süda?)linnas. Siin ühte ja ainsat peatänavat vist ei olegi. Rongijaama peatused on lähedal kui u 1km olete nõus jalutama. Lähedal ööturg, palju tänavasöögikohti jms. Mugav ka taksoga (Grab) igale poole mõne euro eest liikuda.
Loetud minutid tagasi tegin checkini Red Planetist mõnesaja meetri kaugusele oluliselt luksuslikumasse Tawana hotelli, kus plaanin olla vähemalt 2 ööd. Kusjuures suurte allahindluste tõttu on hinna suurusjärk eelneva hotelliga sama, kuid juba fuajee ja lobby-baari kohvi kvaliteedi järgi hinnates on tase oluliselt kõrgem. Muidugi ka suuremad toad, bassein jms. Kui huvi, võin jagada hiljem kogemusi.

Mind aga paneb see mõtlema, et huvitav milliste kaupade ja teenuste hinnad eelkõige hiinlaste ärakukkumisega langevad?

Näiteks Tais. Mõni artikkel väidab, et lisaks majutusele on nad maiad erinevate ekskursioonidele. On kellelgi veel mõtteid või on midagi silma jäänud?

Oleks ju mõistlik seda olukorda ära kasutada...

Tallinna lennujaamas checkini tegema hakates tegi teenindaja paar kõnet ja ütles vastaspoolele, et “mingi error on, sest süsteem nõuab viisat, kuid Tai on viisavaba”. Siis oli tükk maad klõbistamist ja lõpuks andis piletid, midagi muud ei küsinud, v.a tüüpilised pagasi ja lõppsihtkoha küsimused. (Ma ise kahtlustan, et see polnud error, vaid süsteem ongi sedasi tehtud, et kui riigist väljumispilet on kaugemal tulevikus kui 30 päeva, siis automaatselt ei saa checkini teha, vaid süsteemi tuleb sisestada kas viisa või varasema väljumispileti number vms).

Saksamaal boardisin samuti probleemitult. Reisisin käsipagasiga ning ka sellega polnud kusagil probleeme.

Taisse sisenedes täitsin migratsioonipaberi vms, kus kirjutasin, et peatun Bangkokis mingis hotellis mille nimi oli varasemast meelde jäänud ning jään kolmeks nädalaks ja edasi liigun Kambodžasse. 

Ametnik uuris paberit, täitis midagi, vaatas otsa, lõi templi ja andis dokumendid tagasi.

Kas määravaks sai sihilikult valitud alandlikkus ja naeratamine või lihtsalt vedamine, kuid tähed joondusid õigesti ning astusin riiki ilma ühegi broneeringu ega piletita (v.a kahe kuu pärast pilet tagasi Eestisse).

PS! Seda kadalippu läbides meenus mulle Reispassi saade, kus Marko Lepik rääkis enda kogemusest Taisse sisenemisel. Jätan selle lingi siia :)

https://r2.err.ee/869628/reispass-tai-kultuur-marko-lepik

Suured tänud kiirete ja heade mõtete eest! :)
Lähen lennujaama ning annan ka siin märku, mis lahendusega lennujaamas checkini tehtud (loodetavasti) sain.

Aitäh!

Kas keegi teab, kas välibasseinid on selleks ajaks juba avatud ja soojad? Kirjutasin hotelli, kuid vastust saanud ei ole. Kodulehel on info "during summer season only". Ahjaa, tundus kergelt veider, et poole pakkumise pealt tehti kohti juurde ning pakkumise foorumis tuli välja, et mitmele saadeti voucherid mitte Arcanus hotelli, vaid Incekum Beach Resort hotelli nimega, mis peaks olema nõks odavama klassi hotell (ning minu voucheris pole näiteks ühtegi hotellinime kirjas, vaid ainult "5-tärni hotell"). Murekoht?

Ahjaa, hotell avatakse 1. aprillil ning ka välibasseinidesse lastakse vesi siis sisse. Tundub, et oleme selle hooaja esimene grupp :)

Väga lahe. Mõtleme ise ka suve lõpul minna. Kust piletid said ja mis hinnaga? Kust võiks otsida?

Oskab keegi miskit tarka kosta?

Tere, sooviksin teada, kas Stockholmi kesklinna on tekkinud juurde uusi kaubanduskeskusi, mida tasuks külastada? Mõtlen eelkõige peamise jalakäijate ehk Drottninggatan tänava vahetus läheduses. Trajektoori on praeguseks lisatud Ahlens ja Gallerian (võib olla olen hoopiski mõne vana kahe silma vahele jätnud?)

Nimelt plaanin neiuga 1. augustil teha linnapeal 6-tunnise tuuri (tüüpiline Tallinki kruiisipakett) ning ega selle ajaga jõuagi südalinnas Drottninggatan tänavast väga kaugemale. Põikame korraks vanalinna, uudistame vahtkonda ja edasine plaan ongi mööda kaubanduskeskuseid ja jalakäijate tänavat ringi vaadata. Vahepeal kusagil väike lõuna ja siis jälle edasi poodidesse.

Loomulikult kui kellelgi muid ettepanekuid peale vahtkonna on (eriti romantilisi!), ärge kartke teada anda. Oleksin väga tänulik!

Infoks veel, et oleme kahekümnendate keskpaigas ning reisi eesmärgiks on võrdses osas lahe ajaveetmine + shopping. Stockholmis kulutamiseks (shopping välja arvatud) on planeeritud kuni paarsada eurot.

Tervitustega, Kaur