Viimased kommentaarid

Mambojambo - käisin küll, on ikka uskumatu vaatepilt! Nn. läänemaailmas poleks vist selline jant küll lubatud... ei mingeid piirdeid ega keelde ega ühtki silti. Tee läheb üles otse kraatriservani nii, et näeb erinevaid siiruviirulisi kihte...ja siis muidugi laava ja lendavad kivid (no kuidas neid paremini nimetada, ei tea). Tol päeval, kui mina vulkaaniserval käisin, oli Yasur üsna tagasihoidlik - laavat ja tuhka ja tossu tuli küll iga natukese aja tagant (ütleme minutite küsimus) ning paar korda kärgatas nii, et võttis ikka veidi südame alt õõnsaks, nii et pidin tahtmatult paar sammu tagasi võtma. Kuulsin ühe hiljem kohatud šveitsi paari käest, et kaks päeva hiljem oli tulemäng palju võimsam, aga eks ühtlasi ka ohtlikum - tuule suuna järgi võib küll üsna palju eeldada, kuhu kõik see üles purskav kraam maanduda suvatseb, aga 100% garantiid ei anna sulle keegi. Lihtsalt ise peab pea otsas olema. Kuulsin lugusid sellest küll, et isegi kui giid ütleb, et ärge kraatri teisele poole minge, siis mõni turist ikka läheb ja loodab kiirele reaktsioonile. Ei tasu.

Tanna vulkaan on igatahes super elamus, soovitan kõigile Vanuatule minejatele. Ja kindlasti tasuks saarel varuda paar ööd, sest kehva pilvise ilma puhul võib muidu paljust ilma jääda; hea, kui on võimalik aega veidi valida.

Lykesega olen igati nõus - Vanuatu on külastamiseks supersõbralik koht. Turiste tõesti väga ei kohta ja kohalikud on nii abivalmid - ehe näide oleks üks lõunapausil olnud kohalik, kes istus pea tund aega lihtsalt mulle seltsiks, kui ma ühte järjekordset hilinevat rekkat ootasin, et saare teise otsa sõita!