Viimased kommentaarid

Pigem ootasingi teie isiklikke kogemusi nende rongidega, millist klassi valida jne, hinnad ja ajad leidsin ise ka üles.Aga aitäh vastamast!

Kesklinnast taksoga on umbes 20 naela(mitte selle mustaga ) aga pühade ajal on ilmselt kallim, ühistranspordiga on jah lood kehvad sellel ajal.

Aitäh vastuse eest!
Kui ma olen viimased 4 aastat Inglismaal elanud, siis kas ma saan ikkagi kindlustuse Eestist võtta, kuna mu reis algab Eestist ?

Inglisekeelega saab ilusti hakkama.
Kui kõrbe tahad minna siis kohalikud soovitasid Merzougat, kus pidid olema kõige võimsamad liiva düünid, sõit sinna Fez´ist bussiga umbes 7 tundi.
Mulle meeldis kõige rohkem Marrakech, Essaouira ja Chefchaouen.
Üldiselt lõunapool on odavam, ohutum ja soojem.
Kui oled külmakartlik siis kindlasti uuri kas sul on hostelis/hotellis soe vesi ja mingi kütte võimalus, sest öösiti läheb päris külmaks ja paljudes kohtades neid asju pole.
Hinnad on odavad, oleneb muidugi kui nõudlik sa oled, kohalikega samades kohtades süües saab väga odavalt hakkama, turistikates maksad muidugi rohkem.
KÕIK hinnad on tingitavad (buss, takso, hotell).
Fezis ja Rabatis hoiatati mind päris palju, et ma oleksin ettevaatlik.
Medinas tuleb gps kasuks.

Hotellides/ hostelites on enamasti olemas, interneti kohvikuid oli päris palju näha ja ka tavalistes söögikohtades oli tihti silt WIFI seinapeal. Isegi pargis ( Cyber Park) on wifi.

Paljud kaupmehed ütlesidki hinda eurodes. Ise kasutasin ATMi, palju neid just polnud aga hätta ka ei jäänud.
Öömaja soovitaksin otsida kohapealt, palju on kohti mida ei saa internetis broneerida, wikitraveli lehel leiab ka infot ööbimise kohta. Hinnad on kohapeal muidugi tingitavad ja tihti saab parema pakkumise kui internetist broneerides.

Marokos saab ilusti selle rahaga hakkama kui sa väga nõudlik pole. Olin kuu aega tagasi 3 nädalat Marokos ja seal on ikka väga odavalt võimalik ära elada, mõnel päeval kulus vähem kui 10 euri päevas (majutus, söök ja vaatamisväärsused).
Kindlasti on Marrakesh parem valik kui Rabat, isegi kohalikud ütlevad, et Rabatis pole midagi teha ja hoiatati ka kuritegevuse eest. Marrakeshis tundsin ennast väga turvaliselt õhtuti väljas käies ja minu arust olid ka hinnad odavamad.
Kui süüa kohalikega samades kohtades siis saad söönuks 1-2 euroga, isegi päris turistikates kohtades on täitsa mõistlikud hinnad.
Marrakeshist tasuks kindlasti minna päevaks või paariks Essaouirasse, bussipilet oli 6-7 euri kui ma õigesti mäletan.
Londoniga on asjad veidi keerulisemad, transport on Londonis kallis ja kui tahad väljas söömas käia kulub ka ikka korralik summa võrreldes Marokoga. Aga muuseumid on Londonis näiteks tasuta.

Äkki oskab keegi moneybookersist ka rääkida ? Tean, et paypalis blokeeritakse konto ära kui suurema summaga tegemist ja et sellega on tükkaega jamamist, et oma raha kätte saada. Kas moneybookersis käivad asjad samamoodi ?