Viimased kommentaarid

Ühe korra Yangoni lennates ja teisel korral Birmasse maad mööda minnes ei tundnud keegi huvi riigist lahkumise aja ja viisi suhtes.

Tänu siinsele postitusele grupi read vaikselt täienevad, aga kutsuks veel inimesi liituma, et saaks hakata mitmekülgset sisu looma.

Meelitada võiks praegu näiteks sellega, et üks liige on eestlasest buda munk, kes elab Bangkok`i külje all asuvas kloostris ja õpetab ühes Tai ülikoolis budismi põhitõdesid. Temaga kohtumine Tais päädis minu jaoks otsusega minna 10 päevaks Chiang Mai äärelinnas asuvasse kloostrisse buda munkade käe all meditatsiooni algtõdesid omandama. Mine tea, mis mõtted ja teed avanevad Sinu jaoks, kui oled temaga vestelnud. Jagan ka ise lahkelt iidsest kloostrist saadud unustamatuid kogemusi, mis mõjutavad minu igapäevast elu ka nüüd, aastaid hiljem.

Vähemalt käesoleva aasta alguses ei saanud Aerofloti puhul Tallinnast algava lennu puhul veebis check-in`i teha 24 h enne lendu. See tuli ikkagi lennujaamas teha ning seal sai ka endale sobiva koha valida. Olen Aeroflotiga 4 korda Aasias käinud ja iga kord on sama lugu olnud. Tagasilennu puhul toimib asi ka veebis.

Sel juhul küll :) Minu postituse mõte oli jah natuke laiem, mitte ainult mõne inimese eelistusi silmas pidav. Seega kõik, kes ei karda ekstreemsusi ning on uutele kogemustele avatud, sõitke Birmas rongiga, aga kes eelistavad mugavat, kiiret ja rahulikku kulgemist, kasutage bussi- või lennuliiklust ;)

Nii jääb lihtsalt paljudest headest kogemustest ilma, kui kõike, mis kellegi poolt kirja pandud, lõpliku tõena võtta ja enda plaane selle järgi seada. Ilmselgelt on väga palju erinevaid arvamusi ning kui otsida, leiab foorumitest ka rongitransporti soosivaid ja ülistavaid hinnanguid.

Lennata võiks siis, kui on tõesti vähe aega või on piletite maksumus võrreldav. Näiteks Tais võib saada Bangkok`ist Chiang Maisse lennukiga enamvähem sama raha eest mis rongiga. Ja Tais ei ole antud rongimarsruut ka mitte midagi erilist. Aga Birmas on teatud liinidel hoopis teised lood.

Kahjuks võib siit taas lugeda soovitusi inimestelt, kes on harjunud võimalikult palju lennukiga lendama ning on ka paljudes muudes asjades pisut liialt valivad ja pirtsakad. Ei tohiks jätta siin inimestele muljet, et lendamine on ainuõige variant. Esiteks on see Birmas mõttetult kallis ning kui juba Birmasse minna, siis tuleks seal just RONGIGA sõita! See on Birma reisi lahutamatu ja oluline osa. Briti koloniaalajastu ajal rajatud infrastruktuur eeldab küll piisavat kõrget taluvusläve, sest rongisõit võtab aega ning raudteevõrk ja rongid ei ole just kõige tänapäevasemad, mis tähendab kohati üsna rappuvat kulgemist, kuid saadavad elamused kontaktidest lihtsate birmalastega, kelle jaoks rongisõit on kõige taskukohasem, ja vaadetest teatud marsruutidel, kaaluvad mõningased ebamugavused kuhjaga üles.

Inimesed, palun saage aru, et Filipiinid ei ole ainult El Nido linnake ja Boracay saar. Need, kes ütlevad, et El Nido on superilus koht, ei ole ilmselgelt mujal käinud. See on ikka paras turistilõks ning viimane koht, kuhu Palawani saarel minna. Ja kui nüüd keegi Filipiinidele mineja loeb siit, et oh, El Nido on superluks koht ja lähebki sinna, siis võib juhtuda, et ta pettub. Pigem minge Port Bartonisse, kui tõesti just Palawani saarele soovite minna. See on oluliselt ilusama ranna ja mõnusa vibe`iga külake, aga ka seal saab saaretuure jms teha. Mõnel võib seal muidugi igav hakata, aga kui minna kahekesi või suhelda hästi palju kohalikega, on ok. Edasijõudnutele, kes ei taha käia nn kohustuslikke marsruute mööda käia, soovitan minna Palawani asemel hoopis näiteks Siargao saarele. Võimalusi on veel ja veel, tehke lihtsalt ise natuke kodutööd ja te leiate Filipiinidelt seda, mida te nt Tai saartelt üldse ei leia.

D, E ja F terminalidega pole mingit probleemi, sest need kõik asuvad transiittsoonis. Ise olen juba 3 aastat Moskva kaudu lennanud. Peagi jälle.

Tere!

Kas oled enda plaanid ellu viinud, ehk et viibid veebruaris Taimaal? :)

Heade soovidega

Martin

Eelmisele kommentaarile lisaks, et tõepoolest, kui veel kahekesi reisida, siis saab 1000se (kumbki 500 eurot) eelarve puhul lubada endale täiesti korralikke öömaju, nii et ei pea meeleheitlikult dorme ja kõige odavamaid majutusi otsima. Üksi rändamisega ongi see väike miinus, et üldjuhul on toad ikkagi kahele inimesel mõeldud ja maksta tuleb täishind, vaatamata sellele, et viibid toas üksinda.

Tundub, et tõelisi backpackereid on siin foorumis vähe. Teatud Kagu-Aasia piirkondades (Tai põhjaosa, Kambodža, Birma vähemkäidavamad kohad, jne) võib ka 500 euroga kuus hakkama saada, kui rõhk ei ole pidutsemisel, vaid kohaliku looduse ja inimestega suhestumisel. Dormides maksab ööbimine paar eurot ning üheseid tube leiab 5-6 euro eest. Tänavatoidud+mineraalvesi või muud taastavad joogid lisaks ca 6 eurot päevas ning jääb ka raha üle rolleri rendiks, transpordiks asulate vahel või isegi mõneks lihtsamaks meelelahutuseks.

Paarikümne liitrise seljakotiga võib vabalt ka 2 kuud teel olla, kui osta koha peal väikestes pakkides müüdavat pesupulbrit ning ise enda pesu pesta. Isiklikult kannan kaasas vaid 2 paari lühikesi pükse ning 2 paari t-särke. Milleks teha enda elu keerulisemaks, kui saab hakkama seljakotiga, mille sisu kaalub vaid paar kg? Lausa naudingut pakkuv on vaade, kui 35 kraadise kuumusega ja seniidis oleva päikese all näed inimesi, kelle seljas on pea sama suur kott kui nad ise ning kõhu peal veel lisaks väiksem. Ja see tunne ei ole pahatahtlikkusest, vaid siis mõistad, kui õige otsuse ise oled teinud, langetades valiku reisida võimalikult kerge pagasiga.

Googeldasin natuke ja konks on siin selles, et PayPali kaudu maksmise võimalus on AirAsia puhul ainult Austraaliast väljuvate lendude eest maksmiseks.

Millal te viimati AirAsia saiti piletite ostuks kasutasite? Katsetasin praegu huvi pärast ning PayPal`i kaudu maksmise võimalust ei näinud.

Täpsustan, et vedelikke võib kaasa võtta kuni 1 liitrise kilekotiga, max 100 ml suurustes pudelites. Seega 7-8 väikest 100 ml pudelikest peaks sinna ära mahtuma küll.

Kui ikka on plaanis selline pikem seljakotireis Kagu-Aasiasse, siis peaks olema ka endal suutlikkus taoline informatsioon internetiavarustest üles leida. Palju lihtsam oleks õppida kasutama Google`it sihtotstarbeliselt, selle asemel, et lootma ja ootama jääda, kas ja millal keegi Sinu järjekordsele küsimusele siin vastab ;)

Ei ütle seda üldse paha pärast, aga liialt palju on siin küsimusi, a la, kuidas kõige parem Bangkokist Cambodiasse oleks saada jne. Teine asi on hinnangu küsimine konkreetse marsruudi kohta, või kui tõesti pole ise mujalt soovitud infot leidnud.

Igal juhul mõnusat reisi!

Ei julgegi antud teemasse väga sekkuda, sest iga sõna välja ütlemist peab siin väga hoolikalt kaaluma, et mitte kellelegi hambusse jääda, aga tahtsin seda öelda, et Merlyn Uusküla nägin Moskva lennujaamas, kus ta ilmselt suundus edasi Bangkoki lennule. Võimalik, et mulle ainult tundus, aga ta oli üsna väsinud olemisega. Nii et võiks arvata, et piletite kätte saamine ei läinud tal kergelt ;)

Mõte liigub ka selles suunas, et selle "toreda" Pärnumaa pundi kaval taktika võis mingi aeg, kui nad veel lootsid olukorda päästa, olla see, et osadele inimestele nad tõesti väljastasid piletid või maksid raha tagasi, arvates, et sõna selle kohta läheb lendu ja inimesed ei ole enam nii suures paanikas ning ei riku nende ostapbenderlikku äriplaani. Ja mida tuntum ja suurema tutvusringkonnaga inimene, seda suurema kõlapinnaga on ka tema kaudu leviv positiivne sõna.

Don Gato, kirjutasin Sulle PS-i, nii et kui aega leiad, ehk vastad. Ehk oleks pidanud hoopis siia kirjutama, et teemat arendada, aga jõuab veel :) Mida lähemale reis tuleb, seda rohkem tekib ka küsimusi.

Aeroflotiga saab pragu Tallinnast Hong-Kongi ja tagasi 420 euroga. Mugavamat ja odavamat varianti vist enam ei tule.

See on ka tore pakkumine, aga kui liita sellele Helsingi otsad ja Manila-saared, siis väga suurt hinnavahet ei tule. Kuigi otse Cebusse lennates tuleb ka muidugi saartele jõudmiseks lennukipiletid osta. Samas piisaks ka Cebu ja naabersaarte avastamisest, kuhu saab bussiga väga soodsalt. Minu jaoks konkreetselt on taoliste pakkumiste puhul aga peamine puudus selles, et antud hind kehtib kahe nädalase reisi puhul. Kui Aasiasse lähen, siis tahaks seal ikka vähemalt poolteist kuud seigelda :)

Praegu saab ca 500 euroga edasi-tagasi Tallinnast-Hong-Kongi, kust on kõige soodsam edasi Filipiinidele lennata. Kui ka hetkel sooduspakkumisi pole, siis tõenäoliselt varsti tuleb. Aga ega tavahind ka väga kallis pole- Cebu Pacificuga Cebusse ja tagasi on ca 160 eurot. Kui leiad veel soodsama variandi, võid mullegi teada anda :)

Huvitav, Aerofloti pakkumist ma seal küll ei näe. Kas saaksid otselingi pakkumisele anda?

Kui ei ole plaanis vrakisukeldumist teha, siis võiks Busuanga üldse välja jätta. Ilusaid randu seal pole. Boracay jätaks ka üldse vahele, selle asemel keskendukski ainult Palawani saarele, kuna seal on päris palju erinevaid kohti, mida tasub külastada. Seda enam, et 12 päeva on ikka väga lühike aeg.

Puerto Princesast saab bussiga Port Bartonisse, mis on väga mõnusa atmosfääriga külake. Sealt saab teha erinevaid saaretrippe. Samuti on seal jalutuskäigu kaugusel ilusad ja tühjad rannad. Tasub rentida ka tsikkel, et Long Beachile sõita. El Nido mulle väga ei meeldinud ning kuna sattusin sinna ka üsna valel ajal (samuti veebruari esimene pool, mis on Hiina uus aasta tähistamise periood), siis oli seal raskusi öömaja leidmisega ning koht tundus liiga turistikas. Seega saaretripid jäid vahele ning suundusin järgmisel päeval edasi, aga teil soovitan seal paar päeva ikkagi peatuda, sest olen kuulnud, et saared on seal tõesti superilusad.

Kui hetkel Tallinn-Bangkok-Tallinn 560 euroga saad, siis see on minu arvates küll väga hea hind ning palju soodsamat hinda pole mõtet ootama jääda.

Olen ise ka viimasel ajal sama marsruudi hindasid vaadanud ning pole alla 600 midagi leidnud. Turkishiga vist oli mingi aeg 500-600 vahele jääv pakkumine, aga pole enam kindel. Tallinnast Hong-Kongi ja tagasi saab nendega küll ca 500 euroga.

Huvi pärast proovisin ka Aerofloti kodukalt Sinu nimetatud hinda leida ning mul see igatahes ei õnnestunud, nii et tahaks täitsa teada, mis valemiga Sa selle hinna said :)