mull21

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi. Tahab minna:
5 meeldimist
8 postitust / 36 kommentaari
6 (1%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

njahh... me jõuame juba 16.jaanuaril Balile... päris hirmutav on ilmateadet vaadata... puhta vihma näitab 24/7 :(

Mainitud facebooki grupis "Balil jumalik öko majutus" ei ole ju üldse sisu.... ei pilte ega muud infot. Hetkel ütleb, et 2. jaanuaril on grupp arhiveeritud.

mind huvitab mis praegu on... yr.no näitab vihma 24/7. Detsembris võis täiesti teine olukord olla.

Hei... on keegi praegu Balil. Kas ongi nii hetkel, et sajab rohkem kui kuiva on?

Mulle ütleb, et sellist lehte nagu chiepvietnamvisaonline.com ei ole olemas. Õige aadress?

Paco - tänud info eest... anna kindlasti teada kui kinnituskirja kätta said, siis tean saiti usaldada.

Kas keegi teab ka palju Vietnami viisa maksab.... kuna me lendame vietnami ja vahepeal käime sealt ka Bali'l siis ma tahaks teada mitmekordse sisenemisega viisa hinda.

Milline veebileht oleks kindel koht, et saab õige asja approval letter'i osas ja mingit tünni ei saa. Kõiksugu lehti on ja ei taha lihtsalt suvalisse kohta ka raha kanda.

palju pilet Gili'le umbes on.... Bali'lt saab sinna mingi laeva/paadiga eks?

et 2017 aastast alates pole siis viisat vaja ja piisab ainult väljastatud kinnitusest (Approval Letter), mida saaks siis näiteks http://cheapvietnamvisa.net lehelt?

Me lendame vietnamisse, siis vahepeal lendame sealt balile ja tagasi. Seega peab vist mitmekordse sisenemisega varianti vaatama? Krdi keeruliseks on see asi aetud :(

Uurisin Vietnami viisa kohta neilt: http://vietravel.ee/
Nüüd on asi veel segasem, sest nemad räägivad mingist viisakinnitusest, mis on veel lisaks vajalik viisale.

Saan aru, et viisat on vaja, aga mitte ei saa aru milleks veel mingit viisakinnitust ehk omamoodi küllakutset on vaja tavalisele turistile...

Kui ma näiteks ostaksin endale viisa cheapvietnamvisa.net lehelt, siis kas ma ikka vajaksin veel midagi?

MadliP - palun saada mulle selle autojuhi kontakt. Kas mainitud villa bronnisite airbnb kaudu? Ma pole varem selle kaudu midagi bronninud... on usaldusväärne asi? Kui Ubudis iga päev sadas, siis pikalt ta järjest tavaliselt sadas?

Kuidas alkoholi teemaga Vietnamis on.... ehk mida saada on... kas veini ja/või siidrit oleks liigaa palju loota kusagilt leida?

Umbes mis hinnaga võiks näiteks õlut ja rummi saada Phu Quoc'il.

isaac - kui panid tähele, siis meie reisiplaan ei hõlma ainult Bali't,seega on meie lend esmalt Vietnamisse kus veedame pisut üle nädala aega ning seejärel edasi Bali'le. kus oleme 2 nädalat, siis tagasi Vietnami kus oleme veel umbes 2 päeva ja seejärel jälle tagasi koju. Lennud algavad meil Helsinkist ;)

koorevurr - palun täpsusta oma soovitust, et miks Goa?

noh ise olen ma selline reisija, et peale eelmise aasta kogemust ei taha enam väga ümberistumistega lende. Seega valin maksimaalselt ühe ümber istumisega lennu ja vahepeatus ka mitte pikem kui 2h. See teeb lennupileti hinna enamjaolt kergelt kallimaks, aga tegelikult hoiab meeletult puhkuse aega kokku. Hotellid vaatan ka võimalusel hinnas kuni 50€ öö.
No ja hetkel on meil reisiplaanis kaks riiki... Vietnam-Indoneesia(Bali).
Ja lennud ning hotellid on hetke plaani järgi saanud kokku 3600 € (kaks inimest).... lennud ja hotellid tuleksid sama hinnaklassiga ka näiteks siis kui sihtkohaks oleks Tai+Vietnam.
Kuna Vietnamis ja Balil pole varem käinud siis püüdsingi välja nuputada umbkaudset elukallidust Balil (Vietnam ka, aga see sihtkoht pole antud postituse teema).

Kas keegi teaks veel rääkida ka mingite Balil leiduvate trippide umbkaudseid hindasid.... a la sukeldumine või kalastusretk jne. Sellised infokillud aitaks jälle asja paremini ette kujutada.

Tnt - kui ööbimine 150 € öö (kahele), ja lennupiletid võimalikult otse umbes 1000€ inimene, siis 2 nädalat puhtalt nendelt kuludelt on 4100 €:
ööbimine 14x150= 2100
lend 2 x 1000= 2000

Seega eelarvega 7000 jääb kohapeal laristamiseks veel 2900 mitte 4500 nagu mainisid. Ning kui arvestada et inimesel on ööbimiseks ok maksta 150 € öö, siis võib pigem ka eeldada, et ka muudele asjadele kulutatakse rohkem... peenemad restod jne.

Ma usun, et selline eelarve kahe nädala kohta peaks vist pigem olema selline luksuslik variant kus raha ei pea lugema üldse kui puhkad. Ma tean inimesi kes suudaksid aasias ka paari päevaga shoppamisega 3k siledaks lasta kui eelarve seda võimaldaks :D

Samas sellise eelarve jutt pani natuke enast muretsema kuna oli ka plaan just Kuta piirkonda minna.... lootsin varasemalt, et Balil umbes samad hinnad, mis näiteks Phuketil.

Eeldan, et selle 7000 sees on kogukulu ehk lennupiletid, hotellid ja kõik muud kulutused. Ja kui valitakse 100 € öö ja üle selle hinnaga hotellid, siis tuleb just selline summa kokku.
Eks kulutada saab mitmeti.... aga hotelli ja lennuhindasid oskab igaüs ise ka otsida. Pigem oli soov saada teada muude asjade keskmisi hindasid.... ja noh enam-vähem on siit "pildi" ette saanud küll.... et siis ikkagi kallim kui Tai levinumad kuurortpiirkonnad (Phuket, Krabi)

Aga miks inimesed sinna Ubud'i piirkonda lähevad... see pole ju isegi rannas !?!

Või siis on rolluga väga lähedal randa käia?

hmm.... ehk siis õlu alates 2 € Balil.... seega 2x kallim kui Tais, (mäletan nagu seal oleks õlle eurtsiga saanud).
Hmm... peab vist oma reisieelarve siis suuremana arvestama kui Balil on alko/toit kallim. Hetkel on 3 nädalase Vietnam-Bali reisi eelarve kusagil 2,5k € nägu... kuna suurem osa ajast Balile planeeritud, siis vist peaks igaks juhuks arvestama 3k € nägu.

Palju näiteks õlu Balil maksab... minu jaoks annab see mingi hinnavõrdluse :D

Kallis veini hind tähendab siis umbes mida... mingi selline lihtne veinipudeli hind on milline?
Samas ka näiteks ülu... et mis hinnaga keskmisel on poodides/baaris?

Kroks siin mainis, et lihtsamates kohtades söök 2-3 € ja vähe paremates 4-5 €. Minu arust oli täpselt sama hinnatase eelmisel aastaka ka Phuketil. Seega ma siin ei näe hinnavahet.

Kui rolleri hind 2-3 € ööpäev, siis ka see on soodsam kui Tai's (aasta tagasi rentisin Phuketis 7 € ööpäev rolleri). Majutusi võrreldes Agodast, siis on ka soodsam kui Tai (võrdlen Phuketiga, sest seal olen olnud).

Praegu jääb mulle mulje, et alkohol on ainuke asi mis on Balil kallim kui Tai's... või saan ma siinkõnelejaist kuidagi valesti aru?

Aga mille arvelt sisi kulus vähe... siin on vastakad arvamused... mõned ütlevad, et Bali on kallis.

Bali kallid hinnad siis tähendavad mida? Majutust on lihtne kõrvutada näiteks agoda hindade järgi aga kohapealne elu. Mis tähendab kallis. Näiteks söömas käimine... keskmiselt mis hinnaga saab lõuna või õhtusöögi. Võrreldes Tai'ga on milline vahe? Ise olen Tais Phuketil olnud... on Bali hinnad siis kallimad?
Või mõtlete kalliduse all seda, et shopata on seal kallis? Või on kallis näiteks mingi aktiivse puhkuse alla kuuluvad asjad (sukeldumine, mingid tripid jne)?

Saan aru, et jaanuar/veebruar Bali'l üsna vihmaperiood, aga mida see siis täpsemalt tähendab.... kallab järjest mitu päeva või et on pisikesed vihmasutsakad (1-2 h) ja siis jälle ilus päike väljas?

Ok, aga kuidas siis võiks saada Ho Chi Minh'ist Ha Tien'i?