Viimased kommentaarid

Väga tore. Jim'iga sai 2 aastat tagasi päris mitu tuuri tehtud ja ainult head on meenutada.
Aga kas selle mainitud uue hotelli lingi ka saaksid anda.... tahaks ju näha ka pildimaterjali ja muud infot selle kohta ;)

@Ijon Tichy - ege polegi vahet mis marki läpakas kas õun või midagi muud. Lihtsalt ma ise õunaga siis oskasin ainult sellega võrrelda.

@norsu - lihtsalt läpakas mahuks ehk küll, kuid kes reisib läpakaga, mis pole üldse mingisse kotti pandud?!? Tavaliselt ikka läpakas ka mingis läpakakotis. Minu läpaka kott ei oleks lennujaamas olnud testkasti mahtunud mitte mingi valemiga... ei diagonaalselt või muul viisil. Nimelt kasutan läpakakotti kuhu mahub ka laadimiskaablid ja muu selline. Võibolla tõesti ei hakatagi ka tulevikus läpakakottidesse suhtuma sedasi, et ei mahu mõõtu siis anna ära. Kuid kirjas olevate reeglite järgi võivad nad tahta ka selle sult ära korjata ja just sellele võimalusele ma ka viidanud olen.

Läpaka kotti ei saa sa sinna diagonaalis ka panna. Probleem ei ole mitte pikkus 35 cm vaid see 20 cm, mis on isegi väiksem kui A4 paberi lühem külg. Seda pidi diagonaalis ka ei mahu sinna mõõtu.

Ijon Tichy - Apple kodulehelt vaadates on kõige väiksem läpakas 12" ja selle mõõdud on 28.05 x 19,65 cm. Napilt mahub, aga sa ju ei võta lõpakat ilma kotita kaasa. Isegi väga õhukese kotiga läheks see sul juba üle lubatud väikekoti mõõdu. Eelpoolmainitud diagonaalis saaks sellist tõesti sinna mahutada. Aga kuna selline miniläpakas pigem ei ole töövahend, siis enamusel on suuremad.

Eile veel ei pööratud siiski suuremat tähelepanu (ei tea kui jäigad on alates 15. jaanuarist kui uus reegel kehtima hakkab). Käsipagasid võeti ära järjekorras esimesena seisnutel... umbes kogu lennuki reisijatest pooltel. Edasi ei võetud enam kellelgi... seega vist lihtsalt vähendasid salongipagasit mingi piirini ja edasi oli savi.
Eks tulevik näitab kuidas edasi toimetavad, aga ise kindlasti enam Ryanairiga lennata ei plaani (kui just mingite olude sunnil pole vaja)... kaudsed kulud teevad hinna lõpuks kallimaks ning ebamugavusi rohkem.

Kusjuures sellesse mõõtu ei mahu isegi ilma arvutikotita mitte ükski macbook pro ega macbook air. Macbook mahub napilt kuid kui selle mingisse õhukesse kotti paned sis juba ei mahu ka see.
Mina ei loe kusagilt rayanairi lehelt välja et läpaka kotti ära ei võetaks. Hoopis vastupidi on kirjas: Your small bag (e.g. handbag, laptop etc.) must not exceed 35x20x20cm and should easily fit under the seat in front of you.

Kindel et läpakakotti ei võetaks väravas ära kui see ei mahu sellesse lubatud väikekoti mõõtmesse 35x20x20 cm ?

Kusjuures ma juba maksin neile eraldi juurde valides kindla istekoha... sellega priority boardingut veel ei kaasne.

See on kindlasti mul esimene ja viimane kord Rayanairiga lennata.

Sellega on minu nägemusel paar jama.

  1. Paljud läpakakotid ei mahu mõõtu 35x20x20cm. Seda ju aga ära ka ei saa anda, sest tõenäosus et see lõhutakse või kotist midagi “jalutama” läheb on liiga suur.

  2. Kel ümber istumisega lend ja planeeritud lühike aeg selleks teisele lennule jõudmiseks, siis võib juhtuda et ei saa ära antud käsipagasit piisavalt kiiresti kätte.

Kehtima peaks see hakkama 15.jaanuar. Minul on ammu ostetud pilet lennule 12. Jaanuari lennule, aga ometigi teavitati juba ka mind uuest pagasipoliitikast et juba peaksin sellega sedasi arvestama. Nüüd olengi jama ees et arvutikott on suurem kui 35x20x20cm. Eks homme lennujaamas uurin üle aga natuke jabur see tundub. Läpakakott peaks olema igal juhul lubatud kaasa võtta salongi.

Mehhiko jah jäi tornaadost vist puutumata, aga maavärin seal siiski oli. Nende sündmuste valguses ma hetke seisuga ikkagi võtan plaanid kuhugi mujale.... kunagi hiljem saab uuesti Mehhiko päevakorda võtta :)

Pakutud Kuubast käis tornaado ikka päris korralikult üle ja sinna kindlasti ei ole mõtet minna (minu arvates). Aasia on tore, aga nüüd tahaks kultuuriliselt pisut teist keskkonda kuna 2 korda järjest aasias käidud..... avastamist on seal kindlasti palju, aga lihtsalt vahelduse mõttes otsin hetkel midagi muud.

päike12 - Bali Vietnami oli tore... või siis tegelt olid ootused kõrgemad. Aga ma siin hetkel pikemalt selle kohta rääkima ei hakka. Mul on olemas ka videoklipid selle kohta... kahjuks olen jõudnud ainult 2 neist üles panna... kokku tuleb umbes viis. Aga ajaga keeruline olnud ja veel ei ole kõike kokku jõudnud monteerida.
Esimesed klipid leiab siit:

Mehhiko plaanid peab aga maha matma, sest peale tornaadosid seal vist natuke liiga jama seis.
Soovitused uueks sihtkohaks jaanuar-veebruariks on teretulnud.

Tänud Andres.... selle klipini jõudsin ennist ise ka, aga mainitud marsuudi arutelu ei pannud tähele.

njahh... me jõuame juba 16.jaanuaril Balile... päris hirmutav on ilmateadet vaadata... puhta vihma näitab 24/7 :(

Mainitud facebooki grupis "Balil jumalik öko majutus" ei ole ju üldse sisu.... ei pilte ega muud infot. Hetkel ütleb, et 2. jaanuaril on grupp arhiveeritud.

mind huvitab mis praegu on... yr.no näitab vihma 24/7. Detsembris võis täiesti teine olukord olla.

Hei... on keegi praegu Balil. Kas ongi nii hetkel, et sajab rohkem kui kuiva on?

Mulle ütleb, et sellist lehte nagu chiepvietnamvisaonline.com ei ole olemas. Õige aadress?

Paco - tänud info eest... anna kindlasti teada kui kinnituskirja kätta said, siis tean saiti usaldada.

Kas keegi teab ka palju Vietnami viisa maksab.... kuna me lendame vietnami ja vahepeal käime sealt ka Bali'l siis ma tahaks teada mitmekordse sisenemisega viisa hinda.

Milline veebileht oleks kindel koht, et saab õige asja approval letter'i osas ja mingit tünni ei saa. Kõiksugu lehti on ja ei taha lihtsalt suvalisse kohta ka raha kanda.

palju pilet Gili'le umbes on.... Bali'lt saab sinna mingi laeva/paadiga eks?

et 2017 aastast alates pole siis viisat vaja ja piisab ainult väljastatud kinnitusest (Approval Letter), mida saaks siis näiteks www.cheapvietnamvisa.net lehelt?

Me lendame vietnamisse, siis vahepeal lendame sealt balile ja tagasi. Seega peab vist mitmekordse sisenemisega varianti vaatama? Krdi keeruliseks on see asi aetud :(

Uurisin Vietnami viisa kohta neilt: http://vietravel.ee/
Nüüd on asi veel segasem, sest nemad räägivad mingist viisakinnitusest, mis on veel lisaks vajalik viisale.

Saan aru, et viisat on vaja, aga mitte ei saa aru milleks veel mingit viisakinnitust ehk omamoodi küllakutset on vaja tavalisele turistile...

Kui ma näiteks ostaksin endale viisa cheapvietnamvisa.net lehelt, siis kas ma ikka vajaksin veel midagi?

MadliP - palun saada mulle selle autojuhi kontakt. Kas mainitud villa bronnisite airbnb kaudu? Ma pole varem selle kaudu midagi bronninud... on usaldusväärne asi? Kui Ubudis iga päev sadas, siis pikalt ta järjest tavaliselt sadas?

Kuidas alkoholi teemaga Vietnamis on.... ehk mida saada on... kas veini ja/või siidrit oleks liigaa palju loota kusagilt leida?

Umbes mis hinnaga võiks näiteks õlut ja rummi saada Phu Quoc'il.

isaac - kui panid tähele, siis meie reisiplaan ei hõlma ainult Bali't,seega on meie lend esmalt Vietnamisse kus veedame pisut üle nädala aega ning seejärel edasi Bali'le. kus oleme 2 nädalat, siis tagasi Vietnami kus oleme veel umbes 2 päeva ja seejärel jälle tagasi koju. Lennud algavad meil Helsinkist ;)

koorevurr - palun täpsusta oma soovitust, et miks Goa?

noh ise olen ma selline reisija, et peale eelmise aasta kogemust ei taha enam väga ümberistumistega lende. Seega valin maksimaalselt ühe ümber istumisega lennu ja vahepeatus ka mitte pikem kui 2h. See teeb lennupileti hinna enamjaolt kergelt kallimaks, aga tegelikult hoiab meeletult puhkuse aega kokku. Hotellid vaatan ka võimalusel hinnas kuni 50€ öö.
No ja hetkel on meil reisiplaanis kaks riiki... Vietnam-Indoneesia(Bali).
Ja lennud ning hotellid on hetke plaani järgi saanud kokku 3600 € (kaks inimest).... lennud ja hotellid tuleksid sama hinnaklassiga ka näiteks siis kui sihtkohaks oleks Tai+Vietnam.
Kuna Vietnamis ja Balil pole varem käinud siis püüdsingi välja nuputada umbkaudset elukallidust Balil (Vietnam ka, aga see sihtkoht pole antud postituse teema).

Kas keegi teaks veel rääkida ka mingite Balil leiduvate trippide umbkaudseid hindasid.... a la sukeldumine või kalastusretk jne. Sellised infokillud aitaks jälle asja paremini ette kujutada.

Tnt - kui ööbimine 150 € öö (kahele), ja lennupiletid võimalikult otse umbes 1000€ inimene, siis 2 nädalat puhtalt nendelt kuludelt on 4100 €:
ööbimine 14x150= 2100
lend 2 x 1000= 2000

Seega eelarvega 7000 jääb kohapeal laristamiseks veel 2900 mitte 4500 nagu mainisid. Ning kui arvestada et inimesel on ööbimiseks ok maksta 150 € öö, siis võib pigem ka eeldada, et ka muudele asjadele kulutatakse rohkem... peenemad restod jne.

Ma usun, et selline eelarve kahe nädala kohta peaks vist pigem olema selline luksuslik variant kus raha ei pea lugema üldse kui puhkad. Ma tean inimesi kes suudaksid aasias ka paari päevaga shoppamisega 3k siledaks lasta kui eelarve seda võimaldaks :D

Samas sellise eelarve jutt pani natuke enast muretsema kuna oli ka plaan just Kuta piirkonda minna.... lootsin varasemalt, et Balil umbes samad hinnad, mis näiteks Phuketil.