mull21

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

5 meeldimist
12 postitust
41 kommentaari
 

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

9 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tänud pikkade kirjelduste eest.Tekkis veel küsimus, et kas vahetasite endale eestis kaasa kohalikku raha või on seal kohapeal igati ok vahetada eurosid kohalikuks?

Tänud väike vanatädi.Kas tõesti keegi rohkem polegi käinud selle suve jooksul? Huvitaks rohkem praegune seis... ja kas oleks mõtet rendikaga Ohridist näiteks Skopjesse või mujale kohta sõita?

kas Flightfinder on usaldusväärne vahendaja?

Oleme tulemas 10 inimesega Siem Reapi. Varasemalt olen ise kaaslasega seal juba käinud ja siis aitas meid Jim. Seega tahaks kogu ülejäänud seltskonnale pakkuda sarnast elamust. Kahjuks Jim mu sõnumile siis tripis pole vastanud. Kas on keegi teine kes saaks meile kohapeal organiseerida Angkor Wat ning ujuvküla külastuse?

triplekix - igal pool elatakse, aga elamine ja puhkus on erinevad asjad ;)

kui ümberistumised ka normaalse ajaga, siis tundub mulle küll hea hind. Kust said sellise pakkumise... äkki oleks isegi huvitatud kuna sihtkoha valik hetkel just käsil ja Filipiinid võiks olla hea valik.

Väga tore. Jim'iga sai 2 aastat tagasi päris mitu tuuri tehtud ja ainult head on meenutada. Aga kas selle mainitud uue hotelli lingi ka saaksid anda.... tahaks ju näha ka pildimaterjali ja muud infot selle kohta ;)

@Ijon Tichy - ege polegi vahet mis marki läpakas kas õun või midagi muud. Lihtsalt ma ise õunaga siis oskasin ainult sellega võrrelda.

@norsu - lihtsalt läpakas mahuks ehk küll, kuid kes reisib läpakaga, mis pole üldse mingisse kotti pandud?!? Tavaliselt ikka läpakas ka mingis läpakakotis. Minu läpaka kott ei oleks lennujaamas olnud testkasti mahtunud mitte mingi valemiga... ei diagonaalselt või muul viisil. Nimelt kasutan läpakakotti kuhu mahub ka laadimiskaablid ja muu selline. Võibolla tõesti ei hakatagi ka tulevikus läpakakottidesse suhtuma sedasi, et ei mahu mõõtu siis anna ära. Kuid kirjas olevate reeglite järgi võivad nad tahta ka selle sult ära korjata ja just sellele võimalusele ma ka viidanud olen.

Läpaka kotti ei saa sa sinna diagonaalis ka panna. Probleem ei ole mitte pikkus 35 cm vaid see 20 cm, mis on isegi väiksem kui A4 paberi lühem külg. Seda pidi diagonaalis ka ei mahu sinna mõõtu.

Ijon Tichy - Apple kodulehelt vaadates on kõige väiksem läpakas 12" ja selle mõõdud on 28.05 x 19,65 cm. Napilt mahub, aga sa ju ei võta lõpakat ilma kotita kaasa. Isegi väga õhukese kotiga läheks see sul juba üle lubatud väikekoti mõõdu. Eelpoolmainitud diagonaalis saaks sellist tõesti sinna mahutada. Aga kuna selline miniläpakas pigem ei ole töövahend, siis enamusel on suuremad.

Eile veel ei pööratud siiski suuremat tähelepanu (ei tea kui jäigad on alates 15. jaanuarist kui uus reegel kehtima hakkab). Käsipagasid võeti ära järjekorras esimesena seisnutel... umbes kogu lennuki reisijatest pooltel. Edasi ei võetud enam kellelgi... seega vist lihtsalt vähendasid salongipagasit mingi piirini ja edasi oli savi. Eks tulevik näitab kuidas edasi toimetavad, aga ise kindlasti enam Ryanairiga lennata ei plaani (kui just mingite olude sunnil pole vaja)... kaudsed kulud teevad hinna lõpuks kallimaks ning ebamugavusi rohkem.

Kusjuures sellesse mõõtu ei mahu isegi ilma arvutikotita mitte ükski macbook pro ega macbook air. Macbook mahub napilt kuid kui selle mingisse õhukesse kotti paned sis juba ei mahu ka see. Mina ei loe kusagilt rayanairi lehelt välja et läpaka kotti ära ei võetaks. Hoopis vastupidi on kirjas: Your small bag (e.g. handbag, laptop etc.) must not exceed 35x20x20cm and should easily fit under the seat in front of you.

Kindel et läpakakotti ei võetaks väravas ära kui see ei mahu sellesse lubatud väikekoti mõõtmesse 35x20x20 cm ?

Kusjuures ma juba maksin neile eraldi juurde valides kindla istekoha... sellega priority boardingut veel ei kaasne.

See on kindlasti mul esimene ja viimane kord Rayanairiga lennata.

Sellega on minu nägemusel paar jama.

  1. Paljud läpakakotid ei mahu mõõtu 35x20x20cm. Seda ju aga ära ka ei saa anda, sest tõenäosus et see lõhutakse või kotist midagi “jalutama” läheb on liiga suur.

  2. Kel ümber istumisega lend ja planeeritud lühike aeg selleks teisele lennule jõudmiseks, siis võib juhtuda et ei saa ära antud käsipagasit piisavalt kiiresti kätte.

Kehtima peaks see hakkama 15.jaanuar. Minul on ammu ostetud pilet lennule 12. Jaanuari lennule, aga ometigi teavitati juba ka mind uuest pagasipoliitikast et juba peaksin sellega sedasi arvestama. Nüüd olengi jama ees et arvutikott on suurem kui 35x20x20cm. Eks homme lennujaamas uurin üle aga natuke jabur see tundub. Läpakakott peaks olema igal juhul lubatud kaasa võtta salongi.

Mehhiko jah jäi tornaadost vist puutumata, aga maavärin seal siiski oli. Nende sündmuste valguses ma hetke seisuga ikkagi võtan plaanid kuhugi mujale.... kunagi hiljem saab uuesti Mehhiko päevakorda võtta :)

Pakutud Kuubast käis tornaado ikka päris korralikult üle ja sinna kindlasti ei ole mõtet minna (minu arvates). Aasia on tore, aga nüüd tahaks kultuuriliselt pisut teist keskkonda kuna 2 korda järjest aasias käidud..... avastamist on seal kindlasti palju, aga lihtsalt vahelduse mõttes otsin hetkel midagi muud.

päike12 - Bali Vietnami oli tore... või siis tegelt olid ootused kõrgemad. Aga ma siin hetkel pikemalt selle kohta rääkima ei hakka. Mul on olemas ka videoklipid selle kohta... kahjuks olen jõudnud ainult 2 neist üles panna... kokku tuleb umbes viis. Aga ajaga keeruline olnud ja veel ei ole kõike kokku jõudnud monteerida. Esimesed klipid leiab siit:

Mehhiko plaanid peab aga maha matma, sest peale tornaadosid seal vist natuke liiga jama seis. Soovitused uueks sihtkohaks jaanuar-veebruariks on teretulnud.

Tänud Andres.... selle klipini jõudsin ennist ise ka, aga mainitud marsuudi arutelu ei pannud tähele.

njahh... me jõuame juba 16.jaanuaril Balile... päris hirmutav on ilmateadet vaadata... puhta vihma näitab 24/7 :(

Mainitud facebooki grupis "Balil jumalik öko majutus" ei ole ju üldse sisu.... ei pilte ega muud infot. Hetkel ütleb, et 2. jaanuaril on grupp arhiveeritud.

mind huvitab mis praegu on... yr.no näitab vihma 24/7. Detsembris võis täiesti teine olukord olla.

Hei... on keegi praegu Balil. Kas ongi nii hetkel, et sajab rohkem kui kuiva on?

Mulle ütleb, et sellist lehte nagu chiepvietnamvisaonline.com ei ole olemas. Õige aadress?

Paco - tänud info eest... anna kindlasti teada kui kinnituskirja kätta said, siis tean saiti usaldada.

Kas keegi teab ka palju Vietnami viisa maksab.... kuna me lendame vietnami ja vahepeal käime sealt ka Bali'l siis ma tahaks teada mitmekordse sisenemisega viisa hinda.

Milline veebileht oleks kindel koht, et saab õige asja approval letter'i osas ja mingit tünni ei saa. Kõiksugu lehti on ja ei taha lihtsalt suvalisse kohta ka raha kanda.

palju pilet Gili'le umbes on.... Bali'lt saab sinna mingi laeva/paadiga eks?

et 2017 aastast alates pole siis viisat vaja ja piisab ainult väljastatud kinnitusest (Approval Letter), mida saaks siis näiteks www.cheapvietnamvisa.net lehelt?

Me lendame vietnamisse, siis vahepeal lendame sealt balile ja tagasi. Seega peab vist mitmekordse sisenemisega varianti vaatama? Krdi keeruliseks on see asi aetud :(