trip-krainetrip-ukraine-dark

Huvilised

Reisisell, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

6 meeldimist
3 postitust
7 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Sealse looduse avarus, see lihtsalt lööb pahviks. Hästi tehtud pildid. Aitäh jagamast!

Los Angeleses on Peterseni automuuseum, väga lahe koht.

Blogi oli huvitav lugeda. Kasulik info ja piisavalt pilte ka. ☺

2016 pakkus põnevust Rootsis Ölandi saar, Holland, Saksamaal lõbustuspark (Heide Park), Poolas Toruni vanalinn, Poola imekaunis järvedemaa Mansuuria.

2017 tahaks käia USAs, seetõttu ootan häid lennupakkumisi Seattle või Las Vegase kohta.

Aga huvitab ka Malta, Fuenteventura, London.

Kuna eelpool soovitati veinikohti, siis kinnitaksin ka, et Beringer Winery on üks väärt koht külastamiseks ja veinide maitsmiseks. https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g33000-d116936-Reviews-Beringer_Vineyards-St_Helena_Napa_Valley_California.html http://www.beringer.com/visit#tours

pta reisikaarti vaadates ei jää ka Flagstaff Meteor Crater kuigi eemale. Seal olen käinud ja jättis võimsa mulje. https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g31411-d109688-Reviews-Meteor_Crater-Winslow_Arizona.html

Soovitaksin Los Angeles veeta vähe aega, minu jaoks ei olnud seal miskit lahedat, et seal kaua olla. Mis seal huvi pakkus? Vaadata Hollywoodi märki, sealt mäe otsast on linnale hea vaade. Jalutada veidi Hollywood Walk of Fame tänaval. Kui meeldivad muuseumid/näitused, käia Peterseni Automuuseumis http://petersen.org/. See võtabki ühe päeva, rahuliku tempoga. Uudistad, pildistad, söök-jook.

Kindlasti sõita mööda Highway 1-e San Franciscosse. Kuna minek alles kevadel jõuab enne endale ka tasuta Turisti-infot/kaarte Ameerikast tellida. http://www.visitcalifornia.com/visitors-guide-request Kui tänav, linn, indeks õigesti, siis tuleb kohale küll. Minule on küll tulnud, mingi 1 kuu võtab aega. Hea ju kui autos maakaart kah. Highway 1 mööda sõita on elamus, vaated on ilusad ja see tee midagi erilist. http://www.nxtbook.com/nxtbooks/time/california_roadtrips2016/#/6

Enne san Francisco´t on suured puud. :) http://www.parks.ca.gov/?page_id=540 Sellist metsa Eestis ei ole.

San Francisco on kihvt linnake. Imetleda eemalt Golden Gate Bridge´i, sõita trammiga. Kui viitsite käia muuseumis, siis California Academy of Sciences http://www.calacademy.org (maavärina simulaator!).

Las Vegases ja Hooveri tammil jõuate ilmselt ka käia.

Sealt võib liikuda läbi Death Valley SF-sse. Death Valley pakkus mulle huvi ainult Badwater Basin.

Esimene öö ja viimane öö võiks olla broneeritud (selle vastu tuntakse huvi juba ESTAt taodeldes ja tollis ka). Vahepealsete osas võiks enne reisi toimumist mingid variandid (kus kandis, kus linnas näiteks) valmis vaadata (kuna reis kestab ainult 8 päeva). Minu jaoks näiteks on kohapeal nutitelefonist/tahvlist kohtade väljavalimine tüütu (wifi olemasolu, oled väsinud ja majutuskohtade valimise asemele tahaks hoopis puhata). Seega soovitan teha reisiplaan: mis on marsruut, kus linnas ilmselt ööbite, kui vähegi suurem linn siis kevadel majutuskohtadega probleeme ei ole, saate lihtsalt sisse astuda ja ööbima jääda.

Erilisi ostlemiskohti ei mäleta, kui kuskil mingi suur pood on, sisse astuda ja vaadata mis pakutakse. :) Kõik vajalik sai sedasi ostetud.

Mina teeks 8 päevaga sellise reisi https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1tNe88sm3iQzbPKPLp-eeedev9NM

Käisime Ameerikas reisil 2014 märtsis. San Francisco - soovitaks ööbimist Lombard streetil, meie olime Coventry Motor Inn´is (1901 Lombard street). Auto sai parkida maja esimesele korrusele (toad hakkavad alates teisest korrusest). Jalgsi sai käia mere ääres Golden Gate silda vaatamas, Alcatraz ka näha, trammiga sõitsime jmt. Sealt oli hea igalepoole kõndida. Seal lähedal oli ka Mel´s Original - ülimaitsvad ja taskukohased söögid. Hommikul ja õhtul oli hea sinna jalutada.

San Franciscos soovitan: Cable Car Museum (tasuta) http://www.cablecarmuseum.org Exploratorium http://www.exploratorium.edu California Academy of Sciences http://www.calacademy.org (maavärina simulaator - oled toas ja tekib maavärin!; ussikägistus - pistad käe auku ja "uss" hakkab kätt pigistama, nii tugevalt, et ei tõmba kätt välja...; planetaariumis saab filmi vaadata; kõiksugu huvitavaid näitusi)

Rendiautoga sõitsime 7000km (4300miili), bensiini jaoks kulus raha u 500EUR.

Applebees on ülimaitsvad söögid, hinnad tavalised, ei ütleks et kallis koht.

Los Angeles´is soovitan: Petersen Automotive Museum http://www.petersen.org

Las Vegases: Stratosphere Hotelli tornis õhtul linnavaate nautimine ja baaris kokteili mekkimine. Las Vegases võiks olla nädala sees - R öö, L öö on hirmkallis. Näiteks Stratosphere Hotellis maksis kahene tuba teisipäeval 45 EUR (kohapeal broneerisime ja tasusime - kallim!), kolmapäeval 28 EUR, neljapäeval 28EUR (lahkumine reede hommikul). Need ööd mis olime varem broneerinud, olid soodsamad. Reedel oleks pidanud öö eest tasuma juba 200 EUR! Seega reedel asusime edasi sõitma. :)

Death Valley´is oli minu arvates ainus põnev koht Badwater basin.Kütust kindlasti varuda! Ei olnud midagi erilist, samas kord elus võib ju ära vaadata mille ümber kära käib. :P

Grand Canyonis soovitaks riietuda kihiliselt, on tuuline ja külm. Müts, soe jope või kampsun võiks olla kaasas.

Soovin hääd reisi!