trip-krainetrip-ukraine-dark

janza8

Reisisell, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

6 meeldimist
0 postitust
37 kommentaari

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Lisan siia ka infoks, vb kellelegi kasulik. Kui soov minna Rongiga colombo- Kandy aga pileteid ei saa või on rong rahvast puupüsti täis soovitan minna Exporail rongiga Colombo -Badulla liinil, see sõidab Kandy lähedalt mööda, osta pilet Peradeniya peatusesse. See asub kandyle nii lähedal, et saab tuk tukiga ilusti linna. Meil oli rong prkt tühi, yks inglise paar peale meie, vaated imelised, saab avatud terrassil nautida sõitu ning toitlustus (kohv tee saiake) hinnas...http://www.exporail.lk

Nii meil kenasti nüüd Ruaha ja Mikumi pargis käidud. Siin foorumis väga palju infot ei leidu nende kahe pargi kohta, seega kellel infot tarvis võib julgelt kirjutada. Lühidalt: Dar es Salaamist on Ruahasse üle 12 h autosõidu (viimased 2 h treppis kruusateed :D ) aga sealne park on minu meelest igati seda pikka sõitu väärt. Loodus mitmekesine, kohati metsik isegi ning loomi näeb kenasti, teisi turiste nägime vaid kahe autoga. Seega foto jaoks ei ole vaja võistelda :) Võib muidugi näiteks teha ka päevakese juba minnes Mikumis, sest see jääb teepeale nagunii. Dar es Salaamist algusega 5 päevane safari oli min hinnaga 220$ päev/in. See sisaldas siis phm kõike. Pargitasud, auto juhiga ning kaasas oli kokk, kes meile kolm korda päevas toidu valmistas. Majutus tagasihoidlikum (Bandades Ruahas pargis sees, Mikumis väljas (Bush camp koos Masai hõimuga). Palju infot jagas meile ka eelnevalt kirja teel tore eestlane Imre, kes elab, töötab sealkandis. Enda emaili jagas ta kunagi siin foorumis. imrelep@hot.ee Suured tänud Sulle Imre! :)

Kui valite Germalo korraldatud ringreisi, siis soovitan küll otse asju ajada. Ikka see, kes reaalselt reisi korraldab, oskab Teile ka ilmselt täpsemat infot kogu reisi korraldusliku poole pealt jagada. (n kohapeal toimuvate ekskursioonide või hotellide kohta). Siis kaob suhtluses vahelt ära lisalüli. st igasuguste kiirete muudatuste (kas siis Teie või nende poolt), saate vahetult infot otse, mitte läbi näitkes kolmanda lüli Estraveli. Hinnas ei pruugi Teile olulist vahet tulla, kui üldse, kuna reisibürood saavad ilmselt nn oma osa sellest samast pakutavast hinnast. Aga väikest soodust tasub ikka alati küsida ju ja kui kusagil mujal on sama paketi hind soodsam, tasub alati anda märku, et keegi pakub sama asja soodsamalt jne :)

Kindlasti vaadake reisikorraldjate pakkumisi, mitte reisibüroode- kes lihtsalt vahendavad nende pakkumisi. Korraldajaid on eestis vaid mõni üksik, ülejäänud rbürood on kõigest vahendajad. Kindlasti soovitan valida ringreis! Paljud rbürood pakuvad lend pluss majutus. Seega paljud ilusad kohad jäävad sellisel juhul kindlasti külastamata, kuna ajaliselt ei suuda ühest hotellist ekskursioone lihtsalt igale poole saare keskele vms võtta. Germalo on muuhulgas ise reiskorraldaja ning pakub igati asjalikku pikkusega 16 päevasr ringreisi. (Alla 14 päeva ei tasu vaadatagi) Viskasin pilgu peale tundus täitsa asjalik kava...

Selge, aitäh Veigo vastuse eest. Eks me ise umbes sama arvasime. :)

Natuke küll teemast kõrvale aga need, kes on käinud äkki oskavad vastata. Nimelt on meil Abu dhabi lennujaamas 11h lendude vahelist aega. See aeg on õhtul alates poole 9st. Mida selle ajaga teha? Kas on mõtet linna kuhugi midagi vaatama minna? Kas on turvaline õhtul ringi liikuda, kui jah siis millega üldse liikuda lennujaamast ja kuhu?

Sri Lankal jääb tõesti kaks nädalat väheks. Vaadata ja ilusaid paiku külastada väga palju. Colombos vaid maandusime,seal tõesti pole midagi teha. Edasine marsruut Negombo, Kandy, Sigiriya, Adams Peak, Nuwera Eliya, Mirissa, Yala rahvuspark, Unawatuna, Hikkaduwa. Iga koht piisavalt erinev ja huvitav....

Kas keegi nüüd ka hiljuti käinud? Kui seadus ei nõua ja on vaid soovituslik siis.... Ongi soovituslik ja ametniku tuju ei tohiks ju ''seaduseks''olla. Aga kuidas reaalselt, kas on kellelgi probleeme, selgitamist olnud nüüd hiljuti...Dar es salaami v Sansibarile minekul?

Küll natuke teemast kõrvale aga kas keegi ehk käinud Mikumi kandis safaril? Milline on sealsete safari norm hinnad, millest üle ei tasu maksta ning mida seal kandis ehk siis lõunapool veel võiks kindlasti külastada? Kui Arusha kanti minekut ei ole...

Jagan siin ka, äkki kellelgi huvi piletite vastu, hetkel hea hinnaga pakkumised Helsingist http://www.lentodiilit.fi/2016/10/20/lennot-tansaniaan-480-euroa/

Väga armas plaan. Kiidan, sest meil oli ka kauneim päev just "soojas ja palmi all". Küll mitte Kariibidel, aga soovitan julgelt läbi vaadata sealsed kohalikud pakkujad ja otse ühendust võtta ning päringuid teha. Pragusel interneti ajastul on kõik võimalik organiseerida siit. Kontrollida korraldajate tausta, et kõik ikka sujuks kenasti. Aga usun, et kuna Teil plaan paigas siis juba olete ka seda kõike uurinud. Rahaliselt ilmselt võidaksite ka ise nö organiseerides :-)

Hikkaduwasse rongiga soovitan. Soodne ja kiire. Peatus hikkaduwas üsna linnas sees ka, et pole kaugel.

Rantapallo.fi lehel on kokku väga paljude pakkujate lennud/reisid. Eesti lehed üldjuhul sama infot jagavad

A,B tüüpi,kui ma õigesti mäletan. Ostsime adapteri siit kaasa mõne euriga. Suuremateks hotellides saab muidugi laenata.

Jõudsime koju tagasi eile. Automaadist sai võtta ikka päris palju, kui ei eksi siis max 200 000,teenustasu ka ei lisandunud. Kohapeal vahetavad raha phm kõik putkad, kes nö tripe korraldavad, tasub küsida etinevatest kohtadest. Dollareid saime vahetada kohalikuks kursiga 143 , kuigi mõni vahetas ka 135.

Põhja Bali, Lovina kant oli ka mõnus, tumeda liivaga rannad. Vulkaan Baturi otsa öine ronimine oli ka tore kogemus.

Kiidan ka, toidud maitsvad ja teenindus meeldiv. Eks maitse üle ei vaielda aga nn tavapäraste lennukitoitude kõrval oli TA menüü ikka väga maitsev. Pikematel lendudel eriti.

Gili trawanganil oli eelmisel aastal sularaha ATM täitsa olemas. Me jalutasime ringi peale umbes 1.5 h, see saar ju tegelikult üsna väike. Balil olles ronisime veel vulkaan Batur otsa, se oli vahva kogemus. Öösel hakkasime ronima, taskulampide valgel, et päikesetõusuks üleval olla. Kui seiklust soovite siis soovitan kindlasti see retk ette võtta.

Viisa kohta on kahte infot. Saab kohapeal teha 35$ või siis ETA kaudu netist 30$ kinnitus. See siis turistiviisa 30 p. Ilmselt saabki mõlemat pidi.

Olime selle aasta veebruaris. Soomest minnes oli soomlastele viisavaba, meid kutsuti eraldi ruumi, maksime 100$ ja saime viisa. Olime esimesed päevad Negrilis, mõnus rannakuurort koos 7 mile beachiga. Olime ka Port Antonios,väike sadamalinn. PA on Blue mountains mäestik, retk mäe otsa, soovitan kindlasti, kasvõi, nii et buss viib ülesse ja ise ronima ei pea. PA veel blue lagoon, 65 m sügav helesinine lagoon. Olime ka Ocho Rios, linn kuhu saabuvad kruiisilaevad. Kõik need kolm linna on nii erinevad. Soovitan kindlasti Negrilist kaugemal ka käia, muidu jääb Jamaikast teine mulje. Kohalik bussiliin täitsa seal toimib, pigem ei soovita. Ajaliselt kaotate palju ja pole kõige toredam. Küll aga on uus bussiliin Knutsford Express, meie mõistes igati korralikud, kondits, jne bussid. Saab netist ette osta pileti, knutsfordexpress.com. väiksemad otsad saab route taxiga, see odav aga kuna tegemist shared taxoga siis võib vahel tekkida olukord kus taksos on juba taga 5 inimest, lihtsalt korjavad kõik soovijad peale. Üldiselt kui suurem grupp siis soovitan ikka autojuhiga auto päevaks tellida. Maksta saad kohalikus rahas ja dollarites.Soome lennujaam ikka peaks olema 24 h avatud.

Erinevate reisibüroode lehtedel on ka üleval nö mesinädalate reisipakkumisi. Soovitan lihtsalt info mõttes need läbi vaadata, et kuhu ja mis hinnaga, mida sisaldab jne. Kui sihtkoht on välja valitud, siis saate ehk ise juba lennud ja majutuse iseseisvalt broneerida, sellisel juhul võidate hinnas.