MattisR

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

1 meeldimist
8 postitust
11 kommentaari

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Tervitus!Durbanit ennast ei soovita üldse, olude sunnile oli vaja endal seal peatuda üks ööpäev ja kiirelt edasi.Durban --> Port Elizabeth suunal mööda rannikut liikudes  hakkab tulema palju ilusaid väiksed kohti: Port St. Johns, Bulungula, Chintsa, Cofee Bay jne.Muidugi oleneb palju aega ja viitsimist sõita on - need ülaltoodud väiksemad kohad on 300-600km Durbanist, aga eks neid on seal küll-ja-veel  ka lähemal

Sirvisin pisut ringi ja hetkel oktoobris paistab mulle läbi momondo HEL-MNL Qatariga ca. 440€ ning samas on saada ka TLL-MNL ca. 520€

Käisin 2015. jaanuaris ning kasutasin busse/ronge ja tuk-tuki. Ma nõustun, et kohalik transport on kindlasti kõige mõistlikum. Samaaegselt kui käisin oli seal kamp Eestlasi, kes kasutasid nö rendiautot ning kohalik transport oli isegi kiirem, kuna liiklus on nagu ta on - muguavuse poole pealt arvan, et rong on isegi mugavam kui kambakesti väikses renditud bussis/autos kükitada. Täpselt polegi meeles, kuidas rongi piletitega oli, netist me kindlasti ette ei ostnud, aga ehk päeva alguses käisime rongijaamast läbi, et siis näiteks õhtusele rongile piletid saada. Ühestkist rongist maha ei jäetud ja enamasti sõitsime 2. või 3. klassis - kui välja arvata üks ots Kandy-Hattoni suunal kus tõesti see 3. klassi oli omaette koguemus ( 2-3 inimese pingid kus istus reas vähemalt 5 inimest ja pooled veel ka põrandatel) ülejäänutel otsadel oli kõik super. Buss on nagu buss ikka - lõuna rannikult alates Matarast ülesse Colombo poole on kiirtee ja euroopalikud bussid.

Durbanit ei soovita, olin seal olude sunnil ühe öö ja siis kadusin sealt. Draakonimäed on kindlasti koht kuhu minna ! Soovitan ka väiksemaid rannikuäärseid kohti nt: Port St Johns, Richards Bay, Chintsa ning East London. Sealt leiab inimtühjad uskumatud rannad ning väga soojad kohalikud inimesed.

  1. Tai - jäi ainukeseks reisiks 2016. aastal
  2. Korsika, Island, Gruusia
  3. Portugal, Island, Madagaskar

Minul õnnestus osta läbi ticketsi keskkonna ja piletid olemas.

urmoo: kuna tegemist on Finnairiga siis ümber istumised onTallinn-Helsinki-Bangkok-Helsinki-Tel Aviv ehk siis tagasi tulles lasta pagas Helsinkini saata ja ongi 290euroga Tallinn-Bangkok-Helsinki piletid olemas.

Käisin eelmisel aastal 2 nädalat Sri Lankal ning transpordiks oli rong ja buss.

Minu marsuut: Lennujaam – Kandy – Sigiriya – Adams Peak – Nuwara Eliya – Horton Plains ( Worlds End) – Ella – Mirissa – Galle – Colombo – Lennujaam

Lennujaamast Kandysse pidin võtma tuk-tuki(10-15$) kuna viimane buss Kandy poole oli läinud (viimane buss läks u 8-9 aeg õhtul) üsna väsitav 2tundi keset pimedat Sri Lankat oli reisi kõige ebamugavam sõit, aga et saaks juba järgmisel hommikul alustada Kandyst oli see seda väärt. Sigirya piirkonda sõitsin bussiga Kandyst, selline pooleteist kuni paari tunnine ots, ei midagi hullu, kohati oli tunne, et buss võis olla isegi kiirem kui need renditud taksod/minibussid kuna liinbusside juhid tagasi ei hoidnud ja igal võimalusel üritasid kõigist mööda sõita. Kandy/Nuwara Elya/Horton Plain/Ella piirkonnas soovitan kindlasti läbida rongiga, vaated rongist tee istandustele on imelised ja võtta see aeg üsna kobeda rongiga sealt läbi loogelda on omaette kogemus. Ellast alla rannikule tulin sammuti bussiga, see oli kõige pikem ots, mis sai sõidetud. ca 3-4 tunnnine sõit. Ranna piirkondadest( minu marsuudi puhul Mirissa) saab juba päris mugavalt edasi Galle/Colombo poole. Alates Matarast on ehitatud kiirtee ja bussid on tiptop ja sõidavad seal u 100km/h.

Üldiselt jäi mulje, et renditud takso/minibussiga eriliselt aega ei võida kuna liinibussi juhid tahavad kõigist kiiremad olla. Minu puhul rahaline võit ja ühistranspordi võlu kaalus üle selle minimaalse ajalise võidu.

Põhja Sri Lankasse kahjuks ei jõudnud ja ei oska kommenteerida kuidas seal mõistlik liigelda on.

Käisin Sri Lankal jaanuari lõppus u 2nädalat.

Minu marsuut: Lennujaam - Kandy - Sigiriya - Adams Peak - Nuwara Eliya - Horton Plains ( Worlds End) - Ella - Mirissa - Galle - Colombo - Lennujaam

1.Lennujaamast u 500m-1km kaugusel on bussijaam, sealt saab Colombose ja isegi Kandysse (Oleneb kellaajast u 8-9 aeg läheb viimane buss sealt). Rongi kohta ei tea täpselt aga kindlasti on ka rongi võimalus olemas. Ööbimine on mõistlik kohapeal vaadata, saab pisut soodsamalt ja näha, mille eest maksad. Kuna mina planeerisin endale umbkaudse marsuudi nii, et Colombosse jään max üheks ööks ja seda päev enne tagasi lendu siis mina panin lennujaamast otse Kandysse ja ma arvan, et see 3-4 tunnine väsitav sõit Kandysse on seda väärt niiet soovitan kohe lennujaamast võtta see buss Kandysse ja seal paar päeva sisse elada. Kandyst on mugav edasi liikuda nii Põhja poole (Anuradhapurasse, Polonnaruwasse, Sigiriya jne..) kui ka lõuna poole mägede piirkonda (Adams Peak, Nuwara Eliya, Worlds End, Ella)

  1. Vaktsiinid jäid seekord tegemata ja ei üht tervise muret. Aga ma arvan, et tasub perearsti konsulteerid.
  2. Loodus on seal imeliselt lopskakas ! Safarile ei läinud kuna nt Yala 1päeva safar oli ca 30-40eur ja tekkis arvamus et safari reisid jätan Aafrikasse. Hortons Plain on kindlasti väärt käimine ca 8-9km matkarada. Soovitan kindlasti rongi sõitu läbi teeistanudste ehk siis marsuudil Nuwara Eliya/Ella ja ka seeal siis mõned päevad ringi vaadata. 5.Randade kohta puudub võrdlus moment käisin Mirissas ja kõik oli super. Teistese randadesse ei sattunud.
  3. Adams Peak on väga väärt ettevõtmine, tavaliselt alustatakse matkamist 2-3 aeg öösel, et jõuda päikese tõusuks ülesse. Niiet päev enne tuleb jõuda jalamile, et siis öösel saaks alustada.

Soovitan teil umbkaudse marsuudi paika panna, sest kahjuks kaks nädalat pole piisav, et kõike näha. Vaadake välja kohad kuhu te kindlasti tahate jõuda ja mõelge nende kohtade ümber loogiline marsuut, et siis ringiga tagasi lennukile jõuda.

Hetkel ei oska pikemalt kirjutada, kui tekib küsimusi siis julgelt küsida !