MattisR

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 3 aastat tagasi
1 meeldimist
8 postitust / 8 kommentaari
16 (2.6%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Durbanit ei soovita, olin seal olude sunnil ühe öö ja siis kadusin sealt.
Draakonimäed on kindlasti koht kuhu minna !
Soovitan ka väiksemaid rannikuäärseid kohti nt: Port St Johns, Richards Bay, Chintsa ning East London. Sealt leiab inimtühjad uskumatud rannad ning väga soojad kohalikud inimesed.

  1. Tai - jäi ainukeseks reisiks 2016. aastal
  2. Korsika, Island, Gruusia
  3. Portugal, Island, Madagaskar

Minul õnnestus osta läbi ticketsi keskkonna ja piletid olemas.

urmoo: kuna tegemist on Finnairiga siis ümber istumised onTallinn-Helsinki-Bangkok-Helsinki-Tel Aviv ehk siis tagasi tulles lasta pagas Helsinkini saata ja ongi 290euroga Tallinn-Bangkok-Helsinki piletid olemas.

Käisin eelmisel aastal 2 nädalat Sri Lankal ning transpordiks oli rong ja buss.

Minu marsuut: Lennujaam – Kandy – Sigiriya – Adams Peak – Nuwara Eliya – Horton Plains ( Worlds End) – Ella – Mirissa – Galle – Colombo – Lennujaam

Lennujaamast Kandysse pidin võtma tuk-tuki(10-15$) kuna viimane buss Kandy poole oli läinud (viimane buss läks u 8-9 aeg õhtul) üsna väsitav 2tundi keset pimedat Sri Lankat oli reisi kõige ebamugavam sõit, aga et saaks juba järgmisel hommikul alustada Kandyst oli see seda väärt.
Sigirya piirkonda sõitsin bussiga Kandyst, selline pooleteist kuni paari tunnine ots, ei midagi hullu, kohati oli tunne, et buss võis olla isegi kiirem kui need renditud taksod/minibussid kuna liinbusside juhid tagasi ei hoidnud ja igal võimalusel üritasid kõigist mööda sõita.
Kandy/Nuwara Elya/Horton Plain/Ella piirkonnas soovitan kindlasti läbida rongiga, vaated rongist tee istandustele on imelised ja võtta see aeg üsna kobeda rongiga sealt läbi loogelda on omaette kogemus.
Ellast alla rannikule tulin sammuti bussiga, see oli kõige pikem ots, mis sai sõidetud. ca 3-4 tunnnine sõit.
Ranna piirkondadest( minu marsuudi puhul Mirissa) saab juba päris mugavalt edasi Galle/Colombo poole. Alates Matarast on ehitatud kiirtee ja bussid on tiptop ja sõidavad seal u 100km/h.

Üldiselt jäi mulje, et renditud takso/minibussiga eriliselt aega ei võida kuna liinibussi juhid tahavad kõigist kiiremad olla. Minu puhul rahaline võit ja ühistranspordi võlu kaalus üle selle minimaalse ajalise võidu.

Põhja Sri Lankasse kahjuks ei jõudnud ja ei oska kommenteerida kuidas seal mõistlik liigelda on.

Käisin Sri Lankal jaanuari lõppus u 2nädalat.

Minu marsuut: Lennujaam - Kandy - Sigiriya - Adams Peak - Nuwara Eliya - Horton Plains ( Worlds End) - Ella - Mirissa - Galle - Colombo - Lennujaam

1.Lennujaamast u 500m-1km kaugusel on bussijaam, sealt saab Colombose ja isegi Kandysse (Oleneb kellaajast u 8-9 aeg läheb viimane buss sealt). Rongi kohta ei tea täpselt aga kindlasti on ka rongi võimalus olemas. Ööbimine on mõistlik kohapeal vaadata, saab pisut soodsamalt ja näha, mille eest maksad.
Kuna mina planeerisin endale umbkaudse marsuudi nii, et Colombosse jään max üheks ööks ja seda päev enne tagasi lendu siis mina panin lennujaamast otse Kandysse ja ma arvan, et see 3-4 tunnine väsitav sõit Kandysse on seda väärt niiet soovitan kohe lennujaamast võtta see buss Kandysse ja seal paar päeva sisse elada.
Kandyst on mugav edasi liikuda nii Põhja poole (Anuradhapurasse, Polonnaruwasse, Sigiriya jne..) kui ka lõuna poole mägede piirkonda (Adams Peak, Nuwara Eliya, Worlds End, Ella)

  1. Vaktsiinid jäid seekord tegemata ja ei üht tervise muret. Aga ma arvan, et tasub perearsti konsulteerid.
  2. Loodus on seal imeliselt lopskakas ! Safarile ei läinud kuna nt Yala 1päeva safar oli ca 30-40eur ja tekkis arvamus et safari reisid jätan Aafrikasse.
    Hortons Plain on kindlasti väärt käimine ca 8-9km matkarada. Soovitan kindlasti rongi sõitu läbi teeistanudste ehk siis marsuudil Nuwara Eliya/Ella ja ka seeal siis mõned päevad ringi vaadata.
    5.Randade kohta puudub võrdlus moment käisin Mirissas ja kõik oli super. Teistese randadesse ei sattunud.
  3. Adams Peak on väga väärt ettevõtmine, tavaliselt alustatakse matkamist 2-3 aeg öösel, et jõuda päikese tõusuks ülesse. Niiet päev enne tuleb jõuda jalamile, et siis öösel saaks alustada.

Soovitan teil umbkaudse marsuudi paika panna, sest kahjuks kaks nädalat pole piisav, et kõike näha. Vaadake välja kohad kuhu te kindlasti tahate jõuda ja mõelge nende kohtade ümber loogiline marsuut, et siis ringiga tagasi lennukile jõuda.

Hetkel ei oska pikemalt kirjutada, kui tekib küsimusi siis julgelt küsida !