trip-krainetrip-ukraine-dark

helen313

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tallinnas võetakse kohe kindlasti käru pagasisse check-innis, sest lennuki ukse peal pole kedagi seda sul enam ära võtmas. Samas on neil kohe peale turvakontrolli miskised käru moodi asjad olemas, aga kui sul tegemist väga väikese lapsega, siis nendel seljatugi küll alla ei käinud.

EasyJetiga Berliini lennates oleks kohe käru kätte saanud, aga seal olid ka hullult treppe, niiet kohe küsiti ka, kas soovin käru kohe või pagasilindil.

Ja mul pole kunagi olnud mõõtudega probleeme (easyjetiga lennates oli võileivaks kokku käiv chicco ponee xs, charteriga oli suur käru-vanker, nüüd varsti kavatsen airbalticuga lennata ja mõtlen alles, kumma võtan, kas pulgaks käiva või suure käru)

Üldjuhul läheb käru jah üldpagasisse, estonian-airiga lennates, kui käru käib kokku ja mahub nö käsipagasi mõõtmetesse, võib salongi ka võtta.

See plats seal on seal nõme jah, justkui ühtegi märki üleval polnud ja kõik pargivad. (ja kõik saavad trahve ka) Õnnestus endalgi 10 latti aknavahele saada.. (muide, seal loomaaia ametlikus parklas maksab 3 latti parkimine)

Trahvi maksmine on tõesti võimalik ainult lätis - pank, postkontor (10 latise trahvi puhul oli teenustasu 0,50). Tänased lehed kirjutavad, et lätlased saavad varsti "r-kioskites" ka kommunaale maksta triipkoodi alusel ja parkimistrahvil oli ka triipkood.

Enne maksmist (loe: uuesti riiga sõitmist) küsisin nõu juristi haridusega inimeselt, et kui tõenäoline on, et sisse nõuavad. Vastus oli, et kohtutäituri tasu algab tänapäeval 460 eegust, edasi mõtle ise... Meil on liisingust auto ka, niiet lepingu järgi justkui kohustume kõik trahvid ise ära maksma...

Ehk oli abiks.

Meie broneerisime sügisel osturalli kampaania raames märtsi algusesse horizoniga tenerifele reisi(2 täis+1 laps, 5555.- +kindlustused) kokku 17,2k (loteriimajutus, ilma söökideta).

  • kohapeal rentisime auto neljaks päevaks (75euri), käisime loros, liblikamuuseumis, draakonipuud vaatamas, teidel, mango outletis shoppamas + kodustele suveniirid (ostsin emale lõhna, sain poole odavamalt kui meil maksab) + lapsele nänni jne, kokku kulus veel 10k raha.

Kindlasti oleks odavamalt veel saanud (turismimessilt viimase hetke pakkumise nt) ja autot mitte rentides ja koguaeg rannas/bassu ääres vedeledes.

mudamutt: kusjuures, ma hakkan nüüd ise ka selles läbisõidus
kahtlema.ja otsisin journaali välja. ja tõsi nõks üle 3000km
läbisõit. ju ta siis tundus pikemana :) (viimane päev lillehammerist
kappelskäri 800+km jättis jälje :) )

Aga reis oli sellegipoolest tore ja kolmekesi 10p omal käel norras
odavam kui 7p pakettreisiga kanaaridel :)

Et meil siis sõit tehtud ja mõtlesin feedbacki ka anda.

Sai siis bronn tehtud orcarist ja pickup cc puerto colon. vihjeks teistele, et asus jahtsadamasse mineva sõidutee ääres, ise otsisime päris tükk aega commercial centralist.

aga jah, ibizat ei saanud, anti cordoba, lapse turvatoolid olid suht väsinud moega ja midagi väga erilist nad polnud (ei saanud magamisasendisse panna, nagu ma kodusega harjunud olen) ja turvarihmad olid kah.. noh, laps sai kohe pihta kuidas käed välja käivad..

auto oli suht väsinud 64k läbisõitu, rattalaager vilises (see vist mingi cordobate tüüpviga, mulle tundub), 1,4 mootor - mägedes saime hakkama, kiirteel 120ga väga kihutama ei kippunud.

cd'd polnud, oli kassetikas, ja konditsioneer.

Oasis'e autod igatahes nägid viisakamad välja, maksid muidugi rohkem ka (meil maksis 4p 75 euri, oasisest oleks tulnud 41 euri per päev, kui 3+ päeva võtta, lisaks turvatool 3 eur per päev, aga tasuta oleks hotelli toodud ja ära viidud).

Positiivne oli aga see, et noh, meil õnnestus enne viimast päeva haigeks jääda ja autoga viimane päev sõitu ei läinud. Õhtul olid aga tuled peale jäänud ja aku tühi.. mis siis ikka, siesta käis parasjagu, ootasime, helistasime kontorisse, lubati mehhaanik saata.. muide, nende pool tundi ei võrdu 30 minutit :).. igatahes pooleteise tunni pärast oli mehhaanik asendusauto treilal ja käivituskastiga kohal, ajas asendusauto maha, pani meie oma käima, ajas treilale, võttis allkirjad ja sõitis minema. Meil jäi siis ainult asendusautoga kontorisse sõita.. jube mõttetu, aga mehhaanik oli umbkeelne ja tal nohh.. olid paberid, mida pidi tegema. samasugune cordoba anti, viliseva rattalaagriga... :)

paak jäi täis panemata, ma nüüd ootan, kas kredika pealt võetakse see ka maha või mitte. lepingu järgi pidime täispaagiga auto tagastama.

95 unleaded maksis ca 0,85 euri.

Telkimise koha pealt.. auto + telk oli max 255 noki (Oslos, Ekeberg kämppar), Geirangeris oli ülerahvastatud nädalavahetusel, muidu oli tavaline 150 noki + dush müntidega varieerus 10 nok - 6 min /5 nok- 3 min.

Majakesed olid ca 350 nok, 4-kohalised ja nendes oli juba kööginurk sees.

Äkki on abiks.

Isilikult arvan, et Soome kaudu oleks siis mõtet minna, kui põhja poole lähed.

Ise sõitsime eelmine suvi bsl'iga (www.bsl.ee, 4800 edasitaqasi 2 in, söögid hinnas) Paldiskist Kappelskäri, sealt edasi Stockholmi lähiste -Oslo-Bergen-Stryn- Geiranger-Trollitee-Andalsnes jäi kõige kõrgemaks punktiks (kojuigatusus tekkis) ja seal alla üle Lillehammeri tagasi.

10 päeva, ca 6000 km, auto võttis keskmiselt 8l benssu ja bensu peale kulus ca 5k eek, parkimine + teemaks + ülesõidud praamiga 2,3 k (aga seal sees on ka Geiranger-Valldal praam 2h15min, 460 nok juht + 1 reisija, Sügavalt vabatahtlik oli see, maad mööda oleks ka saanud, aga soojalt soovitan!)

Järgmine aasta on plaan yle Soome põhja minna.

aitäh kaspar2 ja maunu: ibizat (or similar) sihin jah :)

väiksemad economy autod jäävad väikseks, meil kahe ja poolene tuleb ka kaasa, ja talle on turvatooli vaja. (ärge nüüd öelge, et jätke maha, laps on atoopik ja talle päikest ja merevett rohkemgi vaja kui meile suurtele)

Meil autoga reisimise kogemus olemas (10 päeva norras) ja ka mazda3 puhul jääb ees ruumi väheseks kui turvatool magamisasendis on ja saxosse me vist tahaistmele ära ei paki. Ja cordoba mulle ei meeldi (puhtnaiselik põhjus,eks).

puerto colonis meil bronn hetkel tehtud on, vastasid vägagi viisakalt pühapäeval. asutus on lahti 9-13 ja 16-20, kui kedagi peaks huvitama.

ja ma tegin veel kodutööd ja horizoni paberist kataloogi sirvidest jäi silma, et los gigantesesse nad transfeeri ei pakugi, et kui sinna hotell võetud on, siis peab ise ka kuidagi sinna kohale saama.. Et ju sinna loteriimajutusega ei majutata ka? Või on keegi loteriiga sinna sattunud? otsinguga nagu välja ei tulnud seda .

Et siis sai veel natuke kodutööd tehtud (horizoni hotelle kaardi pealt vaadatud) ja bronnitud Playa de las Americasse orcarist auto.

kui horizon meid los gigantesesse majutab, eks siis mõtleb edasi.