Cocoboco

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

130 meeldimist
1 postitust
243 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

834arr - 
Mu eelnev märkus polnud pahapärast - loodan , et mõistsid. See on loogiline, et mõni koht ikka vahele jääb, kõiki kohti ei saagi küsimata teada ja kulgemise tempod on ju erinevad. Peab ka tunnistama, et see peatuspaik pole tegelikult kõige mugavam kui on suur liiklusvoog ja oled omas liikumisrütmis. Olen ka selle maha maganud. 
Anti mainitud Gorski on väga hea koht. Olen ka seal peatunud söömiseks. Kaardi peal asub nii:
https://www.google.com/maps/place/Kompleks+gastronomiczno-hotelarski+G%C3%B3rski/@51.4603563,19.7818159,3549m/data=!3m1!1e3!4m8!3m7!1s0x471988eaba72eb57:0xb4900b120b715678!5m2!4m1!1i2!8m2!3d51.4611491!4d19.7808985

Kodukas:
http://hotel-gorski.net/

Samas maksab uurida ega seal praegu teeremonte pole (tõenäoliselt on). Seal kandis olid suured teetööd kui käisin küll veebruaris Slovakkias just seda kaudu ja see kulgemine võttis aega üsna palju. Chestochowa kandist sai kiirteele, siis pääseb.
Mina kasutasin Slovakkiast tagasitulemiseks teed Kielce ja Radomi kaudu. Tundus, et sai kiiremini. Küll aga kui Tšehhi poole minna-tulla, siis puudub mul info , milline on mõistlik marsruut.

834arr - kas on tõesti võimalik, et Sa seda kohta ei tea ??? Sry ! :D
Seal on toiduga nii ja naa aga üldiselt hea, et on kiire teenindus. Maitse on "harju keskmine" aga kui just õhtul ei maandu, siis valikut peaks jaguma. Odavusest ei saa kahjuks enam rääkida.

https://www.google.com/maps/place/19+kilometer/@56.1232826,24.4713737,17.17z/data=!4m5!3m4!1s0x46e8908956e56141:0x60398414bd6acf55!8m2!3d56.1225331!4d24.4709482

Üks normaalne koht einestamiseks on ka see (Panevežise ümbersõidu lõpus):
https://www.google.com/maps/place/%C5%A0ermutas/@55.6700233,24.3498221,18.34z/data=!4m8!3m7!1s0x46e63390872c62cd:0xc61d8ccfa1e562e9!5m2!4m1!1i2!8m2!3d55.6702677!4d24.3499424

Tanit - siin on Horvaatia teema aga siiski:

Käisin eelmine aasta , ka üle-eelmine aasta. Mingeid erinevusi pole. Ööbimised on täpselt nii nagu ise välja valid. Me olime nii apartemendis (50.-€ öö, 5-liikmeline pere, Palanga keskel). Bookingu hinnad on abiks.
Nida ülesõit autoga 13.- €edasi-tagasi; delfinaariumi pilet 10.- €; meremuuseumi pilet 10.- €; Nidale sissesõit 20.- €. (Nüüd 30.- €)
Kõik on lihtsasti leitav:
https://muziejus.lt/en
https://www.keltas.lt/en/ (autod ainult uuest sadamast) 
http://visitneringa.com/en/information/local-toll 
https://www.klaipedainfo.lt/en/

Adminnid: tõstke see "teema laiendus" ringi kui vaja.

Mina poolda piiride avamist ainult Balti riikide suunal. Seega otsusega nõus nii ja naa.

(Ülejäänud ja järgnevad enda kommentaarid kustutasin ära, kuna teemaalgatajal on konkreetne küsimus ja ei poolda risustamist)

834arr -
Mina oma perega olen ka umbes sel kellaajal reisi alustaja, kindlasti mitte varem. Kuna tavaliselt ei taha hommikuti kohe süüa, siis meie oleme teinud hommikusöögipeatuse kas Pärnus aga tavaliselt siiski Ikla piiril. Kuna siis saab kõhu täis, siis olemegi koos "sundpeatustega" kuni kas Abro'ni või Augustow'ini sõitnud, kus oleme järgmise einestamise teinud. Augustowis läheb alati kebab keskväljaku lähistel (erinevad kohad). Kuna ma reisin ainult perega ja lastega, siis "sundpeatustest" saavad kõik oma kas šokolaadi või jäätise ka. Neile on see "energialaks" vahepalaks piisav.

Vabandust "teemast välja" kommentaari pärast aga kiidan ja tänan kõiki kommenteerijaid, kes on oma kogemusi ja nõuandeid siin, selles teemas juba praeguseks jaganud. Nii konstruktiivset teemat reisisihtkoha mõttes pole ammu olnud.
Palju linke, piisavalt infot, et tekib suur tahtmine ka kohe ise teele asuda.
See on suur asi kui saab teemast ja soovitustest inspiratsiooni ! Äge, laske samas vaimus ka teiste sihtkohtade suhtes (kui tuleb uusi küsimisi) !

Lisan selle perega Eestis reisimise kohta. Aegajalt sajab postkasti küll hotelliveebi jm pakkumisi. Kui siis vaatan, et "oh, perele pakkumine", siis allpool selgub , et täiskasvanud +1 laps.
Millalgi pakkus huvi nt Pühajärve Spa vms. Ilus koht, Haapsalust oleks tore vaheldus minna, lastele ka piisavalt tegvust jne. Kui helistasin ja uurisin nii siit kui sealt, siis isegi neljaliikmelise pere, rääkimata minu 5-liikmelisest, majutamisega ei saanud keegi hakkama. Üsna masendav tunne.

Hiljuti vaatasin nt Narva-Jõesuu spad/majutused. Suhtelised mõistlikud, isegi head hinnad olid: ~130.- € 2 ööd, h/s ja veekeskus hinnas ja oleks saanud 5-kesi majutatud kenasti. Aga neid aegu oli väga valitud ajal ehk ebasobival ajal. No vb tulevikus siiski saan sobitatud kui pakkumisi tuleb.

Möödunud aastal aga Tourest'il sain Jurmalasse Semerah Spa'sse 5-le hinnaga 120.- € 2 ööd koos h/s-ga. No Eestis ei saa. 

Muuseas, väga hea hotell, ilus , puhas, kaasaegne. Lastele oma mängutuba, lastehoid samuti. Sh tavahind oli ~220.-  € vms. Mis pole ka ülemõistuse. Aga Eestis ei saa sellegagi või kui, siis väga valitud ajal.

Kommenteerin veel seda, et kui seenioritele tehakse nt Pärnu Estoniast pakkumisi, mis on suhteliselt head: nt 4 ööd koos ~9 protseduuriga, täispansion, hind ~140.- €. Siis peredele praktiliselt 0 pakkumist. Ühel aastal õnnestus saada koos Lottemaa piletitega ~120.- € öö Estoniasse, Termide kasutus ja h/s hinnas. Selliseid pakkumisi pole rohkem näinud. Ja , mis see lapse kulu reaalselt siis on ? 3-peale söövad nagu vb üks täiskasvanu. Ainuke reaalne mõõdetav kulu on voodipesu vahetus/koristus.
Tundub, et eeldatakse , et pered on nö "miljonärid".

Suure perega Eestis puhkamine tuleb kõnealla vaid telgiga. Kahjuks ma ei ole nõus panustama samaväärsesse või kallimasse hinda Eestis kui väljaspool on võimalik leida/saada sama raha eest rohkem ja meeleolukama puhkuse. Nii talumajutus (neid on mitut liiki) kui apartemendi rent.
Eestis pole siseturismil nö lisandväärtusi piisavalt. Kindlasti midagi pakutakse aga seda otsida tuleb nagu nõela heinakuhjast. Suhteliselt suur osa on ikka seda tüüpi, et nii kui majutus antud, siis käed puhtaks ja vaadake ise, mis teete ja kuidas hakkama saate. Vb on see vale kujutelm ja eelarvamus aga seni pole põhjust olnud muud arvata. Eestis on siseturismi pakkumine pigem elatusvahend , kuid väljaspool Eestit paistab see rohkem elustiilina. Aga vb olen sattunud väljaspool liiga heade pakkujate juurde.

Soojast Euroopas. 
Siin samad erinevad arvamused, kellele mis meeldib. Ka tipphoajal leiab kohti ning reisimist nii, et ei pea massidega tegelema. See on muidugi raskem aga mitte võimatu. 
Meie perele nt sobis möödunud aastal Schwarzwaldi reisi puhul - juuni lõpp kuni juuli esimene pool - nimelt see soojus. Mööndusega tuleb öelda, et mõni päev oli tõesti liiga palju aga siis oli võimalus olla "karmimal ajal" välisveepargis, mille piletihind oli kämpingu hinna sees.
Me pole seni Egiptuses ega mujalgi käinud, seega ma ei oska  võrrelda variante: Egpitus/Türgi/Küpros/Tenerife/Hispaania vs suvine Kesk/Lääne-Euroopa.
Aga mainin, et ma pigem oleks nö ilusate ilmadega kasvõi liigses soojas Euroopas kui kehva suusailmaga Eestis.
Sageli pakutakse alates 3-öö majutusega koos piirkonna sooduskaarti, mis sisaldab erinevate atraktsioonide ja vaatamisväärsuste kas tasuta külastamist või vähemalt olulist soodushinda. Samuti on tihtipeale ka lokaalne transport  tasuta, mis on Kesk-Euroopas üldisemalt  väga heal tasemel. Ja on mugav kui saab rooli mõnel päeval maha jätta (autoreisi puhul).

Hakkan siis poolakast kaubikujuhiks , kui midagi vaja , kirjutage - nõudmiseni Muhv !

Verso , kui on võimalik, siis me läheme Istriasse aga ma ei hellita hetkel väga lootust. Ma pole tahtnud praegu sellega tegeleda, sest kogu EU on lihtsalt arvamise ja pakkumise lainel. Olen äraootaval seisukohal ja väga ei muretse , juhul kui siiski ei saa või kui riskifaktor on suurem meie "taluvuspiirist". Meie puhul muidugi 20h sõiduaeg ei tule kõnealla aga ka sellega olen arvestanud. Praegu ühtegi bronni pole teinud. Ja võib juhtuda , et kui ka piirid lahti ja reisimine lubatud, siis on raskem majutust leida.

Sellel aastal oli mõte Istriasse aga arvatavasti ei saa. Ka Prantsusmaa ida serv kuni rivierani on plaanis aga see veelgi edasi poole.
Kui üldse õnnestub veel suve lõpus minna, kui lubatakse, siis valime midagi spontaalselt Poola/Slovakkia/Tšehhi/Põhja-Austria/Ida-Saksa.

Järgnevalt oma arvamus auto vs lennureis meie perest lähtuvalt. Sh ütlen etteruttavalt , et kindlasti me millalgi lennureisi ettevõtame aga see saab olema alles kunagi tulevikus nt Šotimaa või Iirimaa , ka Sardiinia saar (viimasel olen käinud ka) .

Ma olen sunnitud (õnneks meeldivalt) pooldama autoreisi varianti. Hoolimata sellest, et aega sihtkohta kui nii saab nimetada, kulub rohkem.
Aga siin ongi erinevad reisistiilid, mida tegelikult väga võrrelda ei saa.
Siiski, kes autoreisi nö ühejutiga korraldab vs lennureis. Seda ühejutiga autoreisi olen 2x proovinud - 2x Luxemburgi ja tagasi, seda olude ja tingimuste sunnil. Õnneks ei teinud seda perega ja isegi kolme juhiga sõites sain selgeks, et see konkreetselt mulle ei sobi. Kui aga vaja, siis tuleb teha. Perereisi kindlasti aga mitte. 

Miks mina oma perega eelistan autoreisi ?
1) 5-6 liikmelisele seltskonnale lennupiletite hankimine/ostmine on siiski märgatavalt suurem kulu vs kui reisitakse nt 2-kesi. Ajavõit ei kaalu meie jaoks üles maksumust. Kuna meie sissetulekud on nii nagu on, ikka oluliselt alla keskmise.  
2) Kui isegi lennureisiks saab enam-vähem ok hinnaga piletid. Nt kasvõi Ryanairiga Bergamosse (olen näinud hindasid ~65.-  edasi-tagasi). Siis sellisele seltskonnale sobiva suurusega  autot rentida on kulukas.
3) Lennureisi on raske ajastada kui on suur pere ja lapsed erivanuses. Ning kui mõni on päevarežiimi suhtes tundlik. Kõigile lihtsalt ei sobi see kui peaks lennukile hakkama sättima keset ööd, samuti ei sobi kui on vaja ümberistumisega tegeleda. Ajakulu ja stress lennujaamades meile ei sobi. Olen korduvalt vaadanud nt Kreeka liine. No ei sobitu ajaliselt mitte kuidagi. Bergamo võiks ju sobida aga kujutage ette 4-lapsega möllata lennujaamast koos pagasiga edasi, otsida keskööl transporti, majutust jne. 2-kesi poleks see probleem. Aga kahekesi reisi me ei eelista, sest elustiil on selline, et mõtleme rohkem lastele kui endile. Lisaks omal ajal noorena, 90-ndatel sain tänu hobile teha 3 reisi aastas. ja koguaeg nö sihtkohta. Ei taha enam lihtsalt sihtkohta.

4) Autoreisist teen reisi iga päev. Esimene ots kuni Leedu-Poola piirini on küll tüütu (siin mingit rosinat enam ei leia) aga kui negatiivse mõttega juba reisi alustada, ei tule sellest miskit head. JSiiski , Poolasse tuleb jõuda ja nt Augustow'i,  Bialystok'i "maanduda" on meile sobiv. "Noclegi'd" ei tule pere puhul kõnealla. On kas kämping, apartement või hotell. Seda viimast väga harva.
Järgnevatel päevadel on igal midagi huvitavat , mitte ainult km-ajamine. 

Veebruaris käisime Slovakkias, sõitsime 2-juhiga Varssavini, seda oli suts palju. Aga tahtsin proovida kuna Tatratesse oli sobiv 2-päevane sõit niikuinii. Tõenäoliselt paljud paneks ühe jutiga. No meil oli tarvis ka osturetk teha ja Varssavis on samuti häid leide. Tagasiteel ei saanud seda teha, sest pühapäeval Poolas kõik kinni. Viimasel 4-l aastal oleme kõik enam vajaliku reisilt ostnud, tuleb soodsam, on suurem valik.
Meie reiside kestus on olnud 5-st päevast kuni 21-päevani. Sihtpunktid on olnud alates Leedust kuni Põhja-Itaaliani või Saksamaal Schwarzwaldini ja Bodenseeni, lisaks ka Tsehhi, Austria ja juba mainitud Poola, Slovakkia.
Kui peaks olema kellegile huvipakkuv, siis sõidukiks on Chrysler GV , mis on üks mugavamaid pereautosid, nii reisjale kui autojuhile. On ruumi ja on mugavust.

Kaks erinevat asja on koroonakriis ja teine koroona epideemia. Kriisi saab lõpetada, epideemiat niisama lihtsalt mitte. Alati võib ju kriisimeetmed lõpetada ja epideemiat ignoreerida nagu nii mõnigi "eeskuju" annab. Tõenäoliselt ignoreeritakse ainult seni , kuni oma lähedased teatud põhjustel "minema" hakkavad. Ehk siis kui ollakse nõus selle "puhastustulega" , siis selline või vastupidine seisukoht ongi igaühe õigus.

Mul isiklikult pole mingit tahtmist mingite troppide tõttu 2-poolset kopsupõletikku saada (ja lehti peale hakata kraapima) - ega soovi seda kellelegi.

Kiidan teemaalgatajat, mis viib mõtted mujale ja toob positiivsust praegusesse nukrasse olukorda !!!
Meie pere pildistab ka liiga palju. Aga me siiski meenutame ja vaatame neid ka tagantjärele. On olnud küll reisi kestel situatsioone-perioode, kus jättes kaamera autosse või majutusse, oleks võinud ju "keegigi" selle kaasa võtta, kuna hiljem vaadates "on tükk puudu". Kindlalt on nagu Murphi seadus, kus ka nutifonid annavad otsad jne. Mõnikord ollakse ka nii väsinud või ka tülpinud (ikka tuleb ette), et sellepärast jääb tegemata.
Pildistamise objektid on kaldu rohkem looduse ja pere poole kui majad ja arhitektuur. 
Mõnikord mõtlen küll, et milleks neid pilte... ? Pane otsingumootorisse vastav koht ja tuleb ju igasuguses "poosis" ja vaatenurgas väga kenasid ülesvõtteid. Ja siis vastukaaluks: oma on ikkagi oma ja ka selle konkreetse situatsiooniga on midagi meeles.
Olen pannud tähele, et kui hiljem fotovalikuks läheb, siis korralikke fotosid , kus valgused ja teravused ning ka "kombinatsioon" on paigas, neid on 10-15%. Seega, meie pildistamismaaniat arvestades u kuni 2000 pilti 2-3 nädalase reisijooksul, millest u kuni 300 kokku saab, polegi ju väga halb. 200-300 on paras ühe albumi jaoks. Aga jäägu ikka igaühele oma nägemus ja lahendus.

Pigem ehe näide sellest, kuidas võetakse ühest lausest kinni, selle asemel, et teemasse rääkida.
Aga ükski teist, kritiseerijatest, ei andnud teemasse ühe sõnagagi mingit infot, omapoolset nägemust või soovitust !!! Vaat see on s..t !

@Hiina - ma pigem oleks ettevaatlik, selle Hiina möga uskumisega.  Millal Hiina on enne usaldusväärset infot jaganud ?

@Lux - Igasugustele pehmetele eriolukordadele on hiljem lisaks kehtestatud uued ja rangemad. See on vaid aja küsimus, millal asi järgmise tasemeni jõuab.
Ja see pole üldse teema, mille kallal nokkida või arutleda.

Luxi info:
All passenger flights suspended from 23 March.Restrictions on non-essential movement (ie except food shopping, medical care). Cultural and sporting activities are prohibited already; large gatherings restricted; restaurants and bars are closed; shops likely to be open at limited hours; public transport limited.
https://www.theguardian.com/travel/2020/mar/20/coronavirus-travel-ban-advice-updates-uk-countries-restrictions-fco-warnings

P.S Naljakas, et see, mille peale negatiivsust pädeva info kohta antud kommentaarile pannakse.

Võimalik, et sügiseni ei toimu mingeid pakettreise. See jama on alles algus. Mitte kuskil pole haripunkt veel käeski ja on ennustamatu kaugele see üldse jõuab.
Pigem tasub kokkuleppida mingis "teadamata ajalises kauguses" reisile ümbervahetamisega.
Nt Luxemburg pani ennast 3-ks kuuks kinni.

No selle etteteatamisajaga jõuab ka Hispaaniast stardipaika kohale, eriti arvestades meie "tripi-tänakuid".

Väga head mõtted, just sama tegime praegu , lisaks ka Jasnas suusasõitu nautides. Isegi praegu oli Tatrates kliima hea. Soovitan nt:
Stary Smokovec'ist mägirongiga üles sõita Hrebienok'isse , sealt nt matkata Skalnata Dolina'sse ja sealt omakorda gondliga alla kui sellest piisab. Aga matkaradade peale saab igalt poolt. Väga palju "osalejaid" nägime minemas Kežmarske Zlaby kandist, seal autoparklad just matkajatele. Samas vahetusläheduses on Belianska koopad (tilkekivi). Olen käinud, oli suht huvitav või siis ei oska väga võrrelda. Tuur oli igatahes asjalik. Käisime sel korral Demänovska Vabaduse koopas Madal-Tatrates, (Cave of Liberty) , samuti tilkekivi koobas, samaväärne ja huvitav.
Koobaste info:
http://www.ssj.sk/en

Matkakaarte (Tatrate atlas) saab suht igalt poolt osta. U 5.- €.

Võite sättida endale külastamiseks ka Orava kindluse, mis on tuntuim. Ka käisime sel korral.
https://www.oravskemuzeum.sk/en/exhibition/orava-castle/

Seal läheduses on mingi rongisõiduvõimalus (info sama saidi peal).
Orava kindlus on tee peal kui läbi Bielsko Biala ja Korbielow (piir) sõidate. Teine võimalus nt Krakow - Rabka Zdroj. 

Hinnainfo: Tatralandia ja Bešenova on suht kallis võrreldes muude veekeskustega. Aga ka käisime. Täiskasvanu hind oli 27.- €. Kui omale GOPASS teha, saab ka kohapealsetest i-punktidest ja ka samas regada, saab atrkatsioone suts odavamalt.
Samas praegu on võimalik osta ette eriti hea hinnaga - 1/2 odavamalt kasutamiseks kuni juunini. 
https://www.tatralandia.sk/en/price-list/current-price-list/spring-first-minute

Käisin just Slovakkias:
Parim marsruut praegu Varssavini on läbi Bialystoki. Ainult üliväike lõik remonti Bialystokis. Sealt aga nn kiirtee Varssavini.
Edasi läksin läbi Piotrkow Trybynalski- ja enne Czestochowa't A1 kiirteele - seal kõik ok.   Aga kuni  kiirteeni saamiseni väga suured teeremondid ja üliaeglane liikumine. Ajakadu oli u 1,5h. 
Katowicest sõitsin Bielsko Biala - Korbielow - Oravsky (Slovakkia).
Tõenäoliselt säästab midagigi läbi Lodži sõitmine, kuid väike ehituslõigu läbimine jääb ikka enne kui  kiirteele saab.
Seevastu tagasi tulin läbi Krakow'i - Kielce - Radom'i , tee on ok aga 1+1 sõiduread ja 90km/h. Siiski tuli see kiirem kui vajadus Krakow-Varssav sõita.

ET:

Kogu minu kommentaar ei olnud mitte isiklikult Sulle suunatud. Kõige parema tahtmise juures ei suudaks keegi tagurpidi pöidlaid toppida 4 tk. Ei eeldanud et Sina oma meelsust sellega oleks näidanud, küll aga mõni teine, kes ei viitsinud tegelikku teemasse süveneda. Kindlasti ei püüdnud ma Sind kuidagi süüdlaseks teha. Poliitikavõrdlus polnud tõesti 100% asjakohane, kuid siiski väike torge neile, kes proovivad ajada teemat "minu arvamus ja vale arvamus".

Seega vabandus minu poolt.

Ka mina ei mõtleks erinevate kindlustuste peale kui oleks võimalus sobivalt olla nt Swedpanga vm panga sellises staatuses klient, kus kindlustus nö automaatselt olemas.

Minu point on selles, et odavaim ei pruugi sugugi olla halvim, kuid loomulikult võivad olla tal väiksemad lisandväärtused. Küsimus valikul, kas ma soovin lisandväärtuseid, mille eest tuleks hind kallim või piisab ka odavam variant. Kuid siiski täisväärtuslik kaitse.

Minu pärast toppige neid tagurpidi pöidlaid palju kulub, reaalsus on see, et olgugi kasvõi kattesummad väiksemad, palju neid täismääral (kui üldse) vaja läheb ?! Kindlustusjuhtumite % kindlustusvõtjatest. Isegi samadel (osade arvates kehvadel) tingimustel maksate kindlustusfirmadele mõttetult palju peale, arvestades , palju nad kasumit teenivad. Sama laks nagu krdi pensionifondidega, et sotsref'id kiidavad ühte idiootsemat loodud süsteemi pimesi.

Miks see hind tuli selline nagu tuli ? Kas ma olen selles süüdi ? Kui keegi saab megaodavalt lennupiletid, siis keegi ei kisa, et kus k...t see võimalik on !

Möödunud aastal tegin reisi(tervise)kindlustuse 5-le EU-s 3-ks nädalaks samuti BTA-s, hind 25.- €. Katted olid väiksemad - samad nagu ülal ET kirjutas.

Muusikutegrupiga käisime ka möödunud aastal  7 päeva Soomes esinemistel:
Seesamis hind ~75.- , 24-inimese peale.