MarisAltmann

Reisisell, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
9 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

6 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Selguse mõttes lisan infoks, et helistasin lennufirmasse, nad olid kohe valmis muutma minu lennukuupäevi mulle sobivaks, ehkki pileti infos on minu pileti hindade puhul selgelt kirjas, et kõik toimingud on pm non-refundable. Ehk siis tõesti, piisab ettevõttlikkusest ja tegelikult on kõik palju lihtsam, kui ostad pileti otse lennufirmalt, mitte vahendaja kaudu. Ühe siselennuga jauran juba teist nädalat, kuna tegu vahendajalt ostetud piletiga, ajaliselt lihtsalt kõik venib, kuna kõik menetlevad.

Oleme minemas jaanuaris. Praegu reisiplaan paika pandud. Helsingi-Adelaide-Helsingi (soodsad piletid olid, tasub otsida pileteid lähi linnadest). Kohapeal siselennuga Brisbane, siis tripime sealkandis, edasi Brisbane-Sydney. S i ümbruses plaanis sinimäed ja rannik. Edasi Sydney - Melbourne, kust otse great ocean roadile. See vahemaa rendiautoga Adelaideni, sealt veel Smoky Bay ja tagasi. Kokku 4 siselendu. Ajaliselt u 3 nädalat. Kuna kohapeal on meil nii sugulased, kui ka parim sõber, siis osad külastused on plaanitud just nimelt paikadesse, kus teised elavad. Kohalikud soovitasid jääda kesksuvel lõunarannikule, kuna mujal ilmastik lihtsalt väga ekstreemne (kuidas kellelegi muidugi). Kui ära käinud ja plaanid oma kokkupandud reisikava saab läbikäidud ja tuntud, siis saan anda tagasiside.

Tänud. Kahjutasu ei oota, ega ka tasuta lendu. Pigem selgust, kuidas toimida või kuidas teised toimivad. Ei ole lihtsalt varem sellises situatsioonis olnud ja võimalik, et on minust targemaid, kes soovitavad kas ja kuidas reageerida. Olen juba broneerinud ja läbi mõelnud oma reisiteekonna sihtriigis, seega lihtsalt ei osanudki muul moel reageerida, kui küsida siit foorumist infot. Lisaks, kas äraantav pagas võetakse sellise ümberistumise aja korral vahepeal välja?

Tere! Eelpool loetu annab veidi valgustust, et Dohast läbilennates kampaania korras ostetud piletitega just migeid suuri hüvesid pole loota. Samas, kui ostsime endile piletid helsingi-doha-adelaide oli ümberistumise ajaks 3 +h, nüüd aga teatati, et lennuajad muutusid, lausa nii palju, et üle 26 h tuleks olla Dohas, kas keegi oskab soovitada mida sellistel puhkudel küsida või lausa nõuda? Äkki on lootust, et need veel muutuvad, on kellelgi kogemust just kampaania korras soetatud odavpiletitega? Mul puudub igasugune selline kogemus, pole kunagi varem lennuaegade muutumist ette tulnud. Ja kui juba olla seal nii kaua, siis viisa..jne tuleb ilmselt teha..? Kas lennujaamas sees on mingi hotell või mida soovitate kohapeal teha/külastada? Tänud vastajaile!

Kui võrrelda autorendihindu Islandiga, kus käisime 2015 suvel, siis siiani leitute hulgas Austraalias see rent lausa üle poole odavam:) see oli minule muidugi positiivne üllatus, kujutasin ette, et seal on veel kallim, kui Euroopas, aga siiski vb mitte.

Hetkel oleme mõelnud ka nii, et lendame Brisbane, sealt Cairns-i ja rendime auto, millega trippida siis mööda rannikut Smoky Baysse ja lõpuks Adelaidest tagasi koju. Ei oma veel sellist aja ja kilometraaži vahelist suhet või kujutlust, kui kiirelt aeg lendab või kilomeetrid.

Tere, lisan veel mõned küsimused. Kui palju peaks arvestama päevaraha (söök-jook-tegevus). Auto kulutused arvestaks eraldi. Hetkel olen kaalunud autorendifirmadest Herz-i? Kas see on pigem kallis eurooplane või täiesti arvestatav?

Tänud!

Aitäh, kena ülevaade juba koos.

Mõni küsimus siiski kerkis veel üles.

Kas Läänefjordides on võimalik tavaautoga sõita? Hetkel on meil plaanitud sellele loode nukile ringi tegemiseks 2 päeva, on see reaalne? Mis oleksid Teie soovitused vaatamaks seal ringi?

Samuti mida saavitate vaalavaatluste osas? Kus näeb mõõkvaalu ja sinivaalu? Praegu on jäänud kaalukausile Husavik ja Olafsvik?

Väga palju huvitavat infot. Kahjuks diagonaalis läbi sõitu seekord ei plaani, nagu eelpool mainisin on meil renditud sõiduauto, mitte 4x4 masin (seekord :)).

Aga kui palju kilomeetreid on reaalne päevas läbida, koos vaatamisväärsustele kuluva ajaga? Ja mis on kütuse hinnad praegu Islandil?

Ja seda on hea kuulda, et ETV-s jooksnud sari oli ikka pisut erinev Teie reisist. ka mulle tuli pisut hirm sisse, et kas tõesti ainult vihm ja tuul...? :) Ja heameelega vaataks Teie reisikava Sugram... minu meil on maris.altmann@gmail.com Nagunii tuleb meie reis teistsugune, aga just, saab erinevatest kohtadest infot kokku panna.

Ma olen ka aru saanud, et telkida ikka saab, pigem on muutlikus ilmas küsimus. Autoks on meil tavaline sõiduauto, mitte maastur. 1)Mis nime see FB Islandi kogukond võiks kanda? 2)Kassuk, kas teil on äkki mingi näidis reisikava oma reisist alles, kui selle üldse tegite? Või läksite kohale ja hakkasite sõitma? :) 3)Mis on kütusehinnad Islandil? 4)Mis on Teie arvates see elamus või vaatamisväärsus, mida kindlasti ei tohiks vaatamata jätta? 5)Ja neile, kes ringi peale Islandile teinud, mida ida-kaldal kindlasti teha? saan aru, et seal on vähem vaatamisväärsusi ja rohkem sõitu? 6)Äkki on kellelgi konkreetseid majutuskohti soovitada, mille hind ja teenus on vastavuses? eelkõige soodsamad kohad.

Oh, nii põnev saab olema :)