trip-krainetrip-ukraine-dark

tahankareisile

Reisisell, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

6 meeldimist
0 postitust
25 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

10 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Kogemused on  head, teha oli lihtne, sertifikaat tuli kiiresti!

Vaatasin oma märkmed üle. Takso saime terveks päevas 2400 RUP + lõunasöögi tegime ka juhile välja. Marsruudi leppisime ise kokku, mida näha tahame ja et ikka aega ka oleks, mitte ei torma. Peatusime Flic en Flacis, seega  võtsime tutvumiseks kesk-ja lõunasuuna.  Pealinnas käisime omal käel ja põhjapool rannas (Trou-aux-Biches) ka ise ühistranspordiga. Merel oleku päeva hinnaks oli 4200 (3 in ), seal oli lõunasöök sees. Elasime korteris ja tegime hommikuti ja vahest ka õhtuti ise süüa. Poes enam vähem sama hinnatase, mis meil siin. Me väga palju väljas ei söönud, kuid mõned korrad ikka. Olen kirjutanud  oma märkmetesse sellise lause: väljas söömine, 3 pastat, kaks õlut üks jäätee 1650 RUP.  Sõime sellises tavalises restoranis ranna ääres. Raha oli meil planeeritud  100.- päevas kolme peale,  sellega saime meie kokkuvõttes ilusti hakkama. Mõni päev läks rohkem, teine päev vähem. Loodan, et veidi abiks.  :)

Viibisime  jaanuaris 2018 Mauritiusel ja peatuskohaks oli Flic en Flac. Ostsime tripi nö tänavalt, leidsime mingi taksojuhi, kes oli nõus meid sõidutama.  Mere päeva ostsime rannast, tuldi juurde ja pakuti.  Liikusime ka ise suht palju kohaliku transpordiga.

Reisikiri oli väga hea ja lustakas (eriti see see lendav sidrun) lugemine. Tänud, tegid tuju heaks!

Me peatume Flic en Flacis ja jalutades mööda randa mõned päevad tagasi, siis nägin telke puude all, selliseid korralikke matka omasid, mitte lastele püstitatud päikese kaitseks. Tsükloni hoiatus nüüdseks maha võetud. Saime siin tsükloni serva tuuled täna, meenutas tõesti meie novembritorme, oksad lendasid, kuskil murdusid ka puud kindlasti, laine oli ka...

Hetkel Mauritiusel ja tsükloni Berguitta ootel. Poed, koolid kinni. Ühistransport ei sõida. Kui saabusime siis lennukis pidi maale tuleku kaardil märkima, kus peatud, kuid ilmselt on see puhas formaalsus. Telgiga...tsüklonite aeg on tõesti, vihma sajab päris tihedalt. Vaatamisväärsused on mõne kliki kaugusel, google aitab.

Head Uut Aastat! Ootan ka huviga tagasisidet. Liigume nädala pärast sinnakanti.

Tundub, et minejaid on, seega uuriks: kuidas olete plaaninud raha vahetuse? Kas vahetada siin või pigem seal?

Me lähme jaanuaris. Majutus on broneeritud Flic en Flaci piirkonda ja läbi bookingu. Kodutöö on tehtud ja plaan paigas enam vähem (täpsemalt selgub ikka kohapeal). Kas see ka huvitav, eks see sõltub ootustest ja inimestest.... Meil on plaan vaadata üle vaatamisväärsused, mis meile huvi pakuvad. Veeta paar päeva merel, ujuda ja snorgeldada soojas vees ning vaatamata vihmaperioodile (ilm on praeguse plaani kõige nõrgem lüli) saada veidi päikest ja veeta mõnusalt aega perega.

Mängukaarte, kus on tagaküljel vaatamisväärsused ja ikka erinevad.

Mina isiklikult ei läheks omal käel, eriti veel kui ei ole käinud Egiptuses. Kui suur see hinnavahe siis on, et peaks nii ajamahuka ringiga minema? Hotelli valik on täitsa hea :)

Kõige parem soovitus on ikka see, et mine randa ja suhtle paadimeestega. Ei olnud küll mitte midagi ülemõistuse kallist. Saime hea hinna läbirääkimiste tulemusena. Paadijuht oli tore ning andsime pärast veel tippi ka. Tema rahul ja meie rahul. :-)

Meil on ka 10 tundi Pekingis ümberistumise aeg, lendame edasi Phuketisse. Kas keegi on jätnud oma paksemad riided (joped) Pekingi lennujaama hoiukappi näiteks 2 nädalaks? Tuleme Pekingi kaudu ka tagasi, seega tekkis selline mõte...

Lähme märtsis puhkama Taisse. Lasime tüdrukule (14a) teha A-hepatiidi, mida soovitatakse. B-heptaiit on tehtud varem kava järgi.

Me käisime Lanzarotel märtsis 2015. Ookeanis oli vesi umbes 18 kraadi, apartement hotelli juures bassein oli kütteta ja ega sealgi väga soe nüüd ei olnud. Tuuline oli ka, aga mulle väga meeldis seal ja läheksin võimalusel uuesti tagasi.

Tänud vastuse eest! Küsin veel - plaanime külastada Pekingis Taevase Rahu väljakut ja Keelatud linna, süüa kuskil ning lennujaama tagasi. Kas aeg (5-6 tundi) on piisav või äkki jääb aega veel üle?

Lendame ka Air Chinaga ja pagas läheb otse. Plaanime minna samuti linnaga tutvuma.Lendude vahe on 10 tundi, aga reaalset aega linnas olla ju on oluliselt vähem. Kui palju võtab aega umbes lennujaamast linna jõudmine (viisa+rong) ja mida jõuab üldse antud ajaga vaadata? Kas Te vahetasite raha Eestist kaasa või vahetasite Pekingi lennujaamas?

Lendame ka märtsis Stockholmist läbi Pekingi Phuketisse ning oli plaanis kasutada 10 tunnist vahepeatust linnaga tutvumiseks. Loodan, et ei teki mingit jama lennuki peale saamisega, ei tulnud selle pealegi, et võib mingi jama tekkida...

  1. Märtsis läbi Pekingi Taisse. Suvi-sügis tahaks Viini külastada.
  2. Sooduspakkumistel hoian samuti silma peal ning loodan saada mõne idee planeerimaks järgmist reisi. Ilusat ja edukat uut aastat kõigile!

Tänud ülevaate eest! Lähme märtsis ja ka esimest korda, seega lugesin huviga.

Ilusat jõuluaega!

Oh, üleeile sai märtsi kuusse ostetud piletid Stockholmist Tallinnasse.... ei tea kas peab niikaua vastu see liin....

Lendasime märtsis Norwegian`ga Londonist Lanzarotele ja tagasi käsipagasiga. Londonis lennukile minnes ei tundunud keegi huvi pagasi vastu. Meil muidugi olid kohvrid mõõdus, kuid kindlasti raskemad kui lubatud. Riiast AirBalticuga Londonisse lennates vaadati käsipagasi kohvreid tähelepanelikumalt ja mõni kutsuti ka kaaluma.

Broneerisime AirChina lennukipiletid ja kuna passi polnud hetkel käepärast, siis dokumendi numbriks panime ID kaardi numbri. Loodetavasti ikka lastakse lennule kui on ID kaart ja pass kaasas või peaks ikkagi uurima kuidas saab passi numbri broneeringule. Lendame läbi Pekingi Phuketisse. Oskab keegi nõu anda?