Viimased kommentaarid

Platskaart-vagunitest. Mõned nädalad tagasi käsid Eestis külalised Rostov-Doni äärest (mis jääb ka sinna lähedale). Ka tahtsid ka kõige odavamalt sõita ja võtsid platskaartvagumisse piletid ja ütlesid, et tegid vea, see oli ikka kole väsitav ka suhteliselt noortele inimestele mitu päeva sellistes tingimustes sõita.  Seega, jah, odavamaks loetakse rongi Peterburist, nii on käinud Eestis Stavropolist sealsed eestlased, aga see on hea mitu päeva loksumist bussis ja rongis. Kuid kui hind on oluline, siis pole midagi teha.   

Olen nõus, et kõige mugavam oleks lennukiga läbi Moskva (Šheremetjevo) Stavropoli. Kui valida ige reis, siis ei pea Moskvas lennujaama vahetama, edasi-tagasi lennupileti saab umbes 400€ kätte (alles ostsin endale oktoobri lõpuks). Edasi ei oska juhatada, aga bussiga saab kindlasti Nevinomõski (Internetist on näha, et bussid käivad iga tunni, pileti hind umbes 2€ ) ja sealt edasi ~40 km ilmselt saab mingi kohaliku liiniga, kuid selle kohta infot ei ole. Veel võib otsida FB üles Almäe kogukonna Группа «Подгорненцы» või veebis http://sugupuu.narod.ru/  ja küsida sealt, mida nemad soovitavad. Allmäel on üsna elujõuline eestlaste kogukond, kes toimetab. 

Kogemata olin sisselogimata enne. Kordan mul samad plaanid ja sama mure sept viimase nädalaks puhkus näib et sel ajal on Kreeka (Santorini või Kreeta), Portigal  kõige reaalsemad Tallinnast lennates.  Ehk leidub kaaslane. 

Käisime 2013 aasta suvel nädalasel reisil Italias-Lõuna-Prantsusmaa (Provance). Rentisime Bergamo lennujaamast (Milano) 2 autot. Meie võtsime 2 peale Europcarist väikse auto, ei võtnud täiskindlustust, kuigi olin esimest korda seal kandis sõitmas. Teine perekond võttis vist oli see Avisest täiskindlustusega ja suurema auto. Europcarist ei saanud seda marki autot, mis oli reserveeritud, ega seal midagi muud peale Fiat Panda väikeautodest valida ei olnud. Auto oli täiesti uus, läbisõit oli vist alla 600km, isegi svammitükkid, mis kaitsevad uut autot transportimisel olid veel küljes, kuigi tagumine kojamees oli juba küljest ära. Kogu Provance sai läbi sõidetud ja meie autoga polnud mingeid probleeme, vaatasin, et rendi hind oli 204€ ja deposiit oli 350€. Kuna paak tagastamisel polnud päris täis siis võeti ~15€ veel juure. Teise autoga aga läks nii, et nad said seda 2 korda vahetada, esimest korda oli rehvis mõra, teist korda veel midagi, igatahes Prantsusmaalt Agvinonist tagasi tulla said nad tulla uhke Volvoga, aga aega igakord kulus nende vahetamistele ka. Nii, et kuidas veab, läbi sai sõidetud ~770 km, paljud kitsaste tänavatega vanalinnad ja ainult ükskord löödi parklas õrnalt kõrvalauto uksega vastu, aga ilma tagajärgeteta. Sõidukultuur on seal igatahes parem kui Tallinnas.

Olen käinud mõned aastad tagasi. Minu arvates tärnidele vastab küll. Mis puutub randa siis otse hotelli juures randa ei ole, kuid parim Malta rand asub sellest hotellist paarisaja meetri kaugusel. See on liivarand, mujal Maltal selliseid ei ole. Asukoht on keskusest üsna kaugel, bussiliiklus on Maltal hea, kuid liiklemine võtab lihtsalt aega. Sadam, kus pääseb praamiga saarele, mis on akvalangistide paradiis ja kust pärinevad suurepäraste vaadetega Malta pildid on lähedal (paari bussipeatuse kaugusel). Seega, kui soovite rahuliku ranna puhkust, paadiga merel käia, siis see koht sobib, kui on soov ka ööelu nautida siis jääb kaugele.