Viimased kommentaarid

Kartulisalat, hapukoore puudumisel ei saanud salatit ise ka teha. Ja must leib, kui päevast päeva saia näost sisse ajada, siis üsna ruttu tekib musta leiva isu.

Tere, praegu on veel alles :) Kirjutage mulle märtsi alguses, siis saame kindlasti kaubale.

Dirhamid ikka pakkumisel, hinnas saab läbi rääkida.

Hetkel sooduspakkumised Tallinnast Andamani saartele ja hakkas huvitama. Leidsin palju üksteisele vastukäivat infot sisenemise kohta, kuskil väideti et e-viisast piisab, siis et kindlasti tuleb viisa saatkonnast tellida, siis hoopis et eriluba sinna ja üksi reisides üldse ei saa. Kas keegi on viimasel ajal käinud ja oskab kommenteerida, kas üle New Delhi lennates e-viisast piisab kui on taotlusesse Andamani saared ka märgitud?

Kas keegi on seal ka lähiajal käinud ja oskab kommenteerida majutust/toitlustust? Ehk siis kas ja kus pakutakse. Äärmiselt vähe informatsiooni leiab googledades, tänud ette.

Tänud linkide jagamise eest, olen päris mitut kasutanud, äkki keegi soovib ka minu linki kasutada!AirAsia toimetab KLIA2. Nädal aega tagasi kaaluti kõik käsipagas üle enne turvakontrolli, 1 kg juures pigistati silm kinni, 2 kg juba saadeti tagasi kohendama. Mõõte ei kontrollinud keegi.

Alkoholi leiab Carrefour toidupoest üsna suures valikus. Ära kindlasti ainult Marrakechi jää, tee mõni päevatrip välja, nt Essaouira, Ouzud org jms. Marrakechis on paleesid ja aedu, mida külastada. Võta aega ja naudi nende elutempot ja kindlasti proovi kohalikke roogi, mis on imemaitsvad!

120 rongijaamast Mediinasse? Ise sain juulikuus 30ga ja maksin ka üle :) Lennujaamast 60-100 on õige taks nagu Travellers ütles, oleneb kuhu lähed ja palju kaupled.

Kui säilitada kaine mõistus, siis ei ole Medinas hullu midagi. Lihtsalt hoida oma asjadel silm peal ja võõrastega kaasa mitte minna, eriti jutu peale et kuskil on ainult täna turg/festival, see tänav on kinni vms. Kindlasti külastage Bahia paleed ja El Badi paleed, need on üsna lähestikku. Suure väljaku pealt ostke apelsinimahla lett nr 57 juurest, seda soovitasid kohalikud ise. Menara Mall-is oli eelmine jõul isegi jõuluvana kui väga igatsus peale peaks tulema :)

Ilm on tõesti tavaline Eesti suvi. Õhtul kindlasti pikad varrukad. Minge kindlasti sinna http://www.anima-garden.com/experience.html soovitan pigem seda kui Majorelle aeda, aga ilusad on muidugi mõlemad.

Käidud Marokos nii jaanuaris, märtsis, juulis kui detsembris, putukaprobleemi pole ühelgi korral olnud. Kuigi ühte suurt prussakat sai pimedas tänava peal jalutamas küll nähtud :)

2 nädalat tagasi oli pilet 80dh ja iga koti eest, mis alla läks lisaks 5dh :D Kontrolliti päris agaralt :)

Essaouria-Marrakech bussipilet 80dh+5dh iga koti eest, mis bussi alla läheb. Bussid on mugavad, konditsioneer, wifi jne. Teeb ühe 20 min peatuse poole tee peal, kus saab wc-d kasutada ja süüa/juua. Big taxi hinda ei oska öelda (äkki Tuisukas kommenteerib), aga 1a tagasi 2 inimest taksos Marrakechi maksis 600dh kokku.

Süüa saab võtta kasvõi tänavalt, erinevad puuviljad, küpsetatud kala, saiad, shawarma jne. Cafe des Arts on tore väike koht, kus on õhtuti elav muusika (asub Medinas). 5€ saab kindlasti söönuks, vaadake kus kohalikud söövad mitte turistid.

Vaatamisväärsusi väga ei ole - Medina, suukid, vanalinna müürid, sadam, saab surfata. Rahulik ja relaxed mereäärne linnake. Kas nädalaks tegevust jagub ei ole kindel. Kui võimalus siis minge autoga ülespoole, tee kulgeb mere äärt mööda ja on väga ilus, Safi, Oualidia, El Jadida jne.

2 päeva tagasi veel olin seal :) Linnadest Essaouira, El Jadida, Chefchaouen jne jne.

Tulen 20.juulil Malpensast Tallinasse, kui enne abi ei leia :)