force

Reisisell, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

10 meeldimist
1 postitust
42 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

8 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Nojah, arvestades, et lennupileti saab enamvähem sama raha eest!

Sai ka käidud seltskonnaga nii Oslob, Siquijor, Panglao, ka Loboci jõel söömas. Aga põhja lõi alt ära lõpuks El Nidol.

No sellest Kiwist soovitan küll ringiga mööda käia, kui sa tahad oma reisile mingit garantiid. Vahest pakuvad nad mõnele lennule ebareaalselt odavaid pileteid, tulemuseks oled andnud neile tasuta laenu ja jääd teadmata ajaks refundi ootama!

Kujutad sa seda hästi ette!? Aga tegelt, ei huvitanud neid küll telefonilaadijad!

Ilmselt on kiiver oluline argument, üks õhtu Patongist Karonisse sõites oli Karoni pool reid. Tõmbasin pulli pärast mingi eessõitva van-i varju. Politsei muidugi nägi, astus ka tee keskele, aga juu siis tundusin õige mehena ja viipas käega, et sõida edasi. Samas mõned kohalikud olid kinni peetud ja halasid seal tee ääres. Btw, mul on A kategooria olemas. Mind hakkas see ilma liikurvahendita olemine lausa ahistama esimestel päevadel, siis ma enam nii edasi ei suutnud ja milline liikumisvabadus siis tuli rolluga!

No kui Phuketis maksis minivaniga lennujaamast hotelli viimine u.180...200 bahti inimene siis Krabil on pigem soodsam

Kõik sõltub ilmast, võib vaadata ka Ocean Parki, seal näeb veealust maailma. Ilmast sellepärast, et kui ükskord käisin HK saarel, siis kallas täiega ja kolme peale oli metroole kulutatud ~50 euri nägu niuhti läinud. Siis järgmine kord vaatasin, et enamus inimesi keeras enne metrood paremale, busside peale. Siis läks kolme peale ~23 euri ja nägi ümbrust ka palju rohkem. http://www.hongkongairport.com/eng/transport/to-from-airport/bus_from_hkia.html https://www.travelchinaguide.com/cityguides/hongkong/transportation/town-bus.htm

Väga hea teema, sellised ärevad momendid lisavad ikka vürtsi reisile ja on mida meenutada! Mul kogemus Filipiinidelt. Nimelt Air Asia väljalend P.Princesast Manilasse hilines üle tunni aja ja siis ei saanud maandumisluba ka. Tiirutasime natuke aega Manila kohal lisaks. Lõpuks kui maapeal olime, oli kellaaeg sealmaal, et pidi olema juba boarding Manila-Hongkongi lennule(Air Asia). Aga terminal, kus me olime, ei olnud rahvusvaheline. Jooksime edasi tagasi seal, et aru saada kuhu ja kuidas me minema peame. Selgus, et järgmine Shuttle buss läheb u. tunni pärast. Siis lõpuks saime aru, et tuleb taksoga ümber nurga sõita. Hea, et oli veel peesosi taskus. Jõudes rahvusvahelise terminali ette, olin ma üsna veendunud, et olime maha jäänud HK lennust. Terminalis läksin Air Asia deski. Seal öeldi esimese asjana, et closed. Selleks ajaks olin ma üsna kuri juba ja küsisin, mis te ette võtate. Ma olin ettenägelikult võtnud ka Air Asia enda lennukindlustuse Princesa-Manila lennule, juhuks kui midagi untsu läheb. Rääkisin miks me nii hilja jõudsime, et hilines ka nende enda lend Manilasse. Siis teenindaja helistas kellegile, küsis kas äraantavat pagasit on, vastasime, et ei ole. Siis ütles teenindaja "everything is ok" trükkis piletid, meil oli ennem check in tehtud aga paberkujul pileteid ei olnud. Vabandas, et õhus "busy traffic, you can go" . Nägu läks taas naerule, uskumatu, et on veel võimalus peale jõuda ja tormasime siis turvakontrolle tegema. No ja siis veel millegipärast pidi see värav mitmesaja meetrise koridori lõpus olema. Kui ma üleni higisena väravani jõudsin, selgus, et rahvas istus ja ootas rahulikult pealeminekut, mida ei oldud veel alustatud. Siis ma jooksin veel tagasi, vastu teistele teavitama, et ei ole joosta vaja, me oleme peale jõdnud!

Praegu tõesti superhind 24.- üks ots

Muidugi ei tasu mainimata jätta paradiisisaart Koh Rong, Sihanoukville külje all!

Jaa, kui keegi su eest maksud maksab! Nii umbes 25.- usd

Nooh, ma lähen vaatan Jaanipäeval Cebu-Boholi rannad üle, eks siis näis :)

Selline küsimus, et kas pealelõunasel ajal (u. 3-4pm) saab ka Puerto Princesast El Nido poole teele asuda. Ma mõtlen, kas van`i või bussiga.

Olen andnud mõned eurod rohkem Mytrip.com-i heaks. Nii nagu maksad, on hetkega piletid postkastis ja nt. finnairi plussis broneering näha!

Praegu ostsin suveks SAS -ga u. 43 euri ots

Siit küsimus kas 1 tund on piisav lendude vahe, et jõuda terminalist 5 terminali 2 ? Seal vist otseteed ei ole jätkulennule minemiseks, et tuleb uuesti läbida turvakontroll, või on!? Sain aru, et seal sõidutavad kollased bussid terminalide vahel.

Ikka võta hotell, seal lennujaamas on krdi külm (konditsioneerid huugavad), sellise külmaga ei vaju tooli peal istudes ka silm kinni. Peale viisataotluslipiku täitmise pole mingeid sekeldusi!

Vastupidi 700 bahti oli väga hea takso hind, ma pidasin silmas, et meeleheitel oli ilmselt taksojuht. Nii, kujuta ette, et kõik need kümme inimest sõidavad kohvritega puhkama, ja mahuvad kenasti vani peale, vast jääb ruumi ülegi. Ja esimesed jõuavad hotelli, ehk tunni pooleteisega, viimased võibolla tõesti 2,5 hiljem, seda ei tea. Maksad rohkem, sõidad taksoga, saad rutem. Kuidas need sajad tuhanded turistid muidu kuurortitesse saavad, kõik taksodega või.

MiniVani läheb kogu pagas/kohvrid ka peale, btw. sellega saab hotellist lennujaama ka tagasi, see teenus maksis küll mõnikümmend bahti rogkem!

Pigem oli su takso hind, meeleheitel koduperenaise hind :) kahju et siia ei saa pilti riputada minivani desk'ist .

Praeguse graafiku järgi maandub 7.25 , reaalne u. 8 niiet aega maailm. Ma jõudsin isegi 9 ks teise lennujaama, muidugi lintide alt läksin otse, kõigist mööda, passikontrolli. Narveerisin hirmsasti, et äkki muidu ei jõua!

MiniVaniga oli vist mingi 180...200 bahti , viiakse hotelli ette!

No ongi ju, 30+26 on ju ka 56 !!! Ļõpus võib see kajastuda mitut moodi. Alghind võib 10 usd ka olla, siis panevad veel kütuselisamaksu juurde!