Kiku90

Reisisell, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

13 meeldimist
15 postitust
34 kommentaari

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Muudkui jahvatatakse siin Soomest ja teistest riikidest. Kahjuks ei õnnestu leida Rootsi kohta mingit infot. Lennud toimivad aga kui minna, kas peab seal 14ks päevaks jääma karantiini või saan soovitud ajal tagasi Eesti sõita? 

Vb ei oska otsida aga kuidagi ei leia infot Rootsi kohta :(

Minu Khana meeldis mulle väga. Oli minu esimene reisikirjandus ja no minusugune õrna hingega inimene lahistas lausa nutta seal, kuna nii elasin sisse.

Pärast seda hakkasin lugema mingit teist, ehk oli Minu Bali (sest oli siis veel unistuste sihtkoht) ja mul jäi see peale mõnda lehekülge pooleli sest mul hakkas igav :D

Usun, et eks need raamatud on kuidas kellelegi. Mõne jaoks on sama raamat maru põnev ja kaasakiskuv, samas kui teine selle juba esimeste lehtede peale nurka viskab.

Lugedes siin, kui paljud on nö nakkusriikides reisil ja kui paljud lähevad. Ma tõesti loodan, et Eesti hakkab ka rohkem ohutusele mõtlema ja kõik saabujad pannakse kaheks nädalaks karantiini nagu seda tehakse juba ka mujal.

Päike12- mis su probleem on? See et keegi sinust vähesema reisikogemusega julgeb küsida “nõmedaid “ küsimusi? 

Keegi ei käse sul vastata .

Balile minnes võtsin enne juba probiootikume ja ka koha peal.. ühtegi kõhutõve ei olnud...vb poleks ka ilma nendega olnud . 

Üldiselt ei tee need kahju ka niisama võttes....seega milleks tõmblema hakata , nagu sina hakkasid, et milleks sul sellise reisi peale vaja .

Kindlustus sai tehtud, just laste pärast ennekõike. Loodame, et vaja ikka otseselt ei lahe.

Kõhuviirustest olen ka varem nende maade puhul kuulnud .

Kellel need olnud on, siis kas olete enne teisi hakanud tarbima juba probiootikume? Kasutanud midagi, et haigusi vältida? 

Olen kuulnud, et Eesti ravimid nende haigustele ei toimi? On tõesti nii?

Ise siin plaanis enne reisi ja reisi ajal korralikult probiootikume tarvitada ja mõned kõhurohud kaasa võtta .

Ei tahaks küll haigeks jääda seal.

Jazzband...kui vanad lapsed olid? Mille pärast nii pikaks ajaks tilgutite alla sattusite?

Balil ei käinud koos lastega. Kust te seda välja loete ? Võisin kunagi uurida lastega mineku kohta , aga kaasas nad ei olnud.

Ma tean neid haigestumisriske vms. Vb ma ei ole asjadega päris hästi kursis...aga nagu päriselt lähete ka Eestis kõhuviirusega arsti juurde?  See on ju täiesti tavaline haigus, lastega peredes kõigile vast tuttav. 

Endal oli plaanis seda ennetada ja ka kaasa võtta abivahendeid kui peaks teemaks tulema.

Kas need netikaardid mis seal müüakse on nagu sim kaardid? Et ma oma tel nr ei saa kasutada siis ?

Miks lastest kahju?

Nii hirmus valik kohe, et pean nüüd suumekaid laste ees tundma ?

Olin balil  Legiani piirkonnas veebruari teisel poolel. Tugevat vihma saime 9 öö jooksul 2 korda sopsaka...mitte terve päeva. Väga soe oli, hea ilm, päikest sai ja rannas olla ilusti. 

Rand oli seal puhas (kuta kandis) 2018 aastal.

Ma ei ütleks et mul hulle süümekaid oleks. Antud hetkel on meil nt tagant järele pulmareis, sest siis ei saanud seda endale lubada. Reis on sätitud pulma-aastapäeva järgi. Kuna me ei ole palju reisinud, siis ma pigem reisiks enne ilma lasteta ja vaataks olukorrad ule- pikad lennud ja soojad maad endalgi käimata. Selles ei peaks küll midagi halba olema, kui suudame endale selle reisi võimaldada, lastega läheb palju kallimaks ja meie leiame et vanematel peab olema võimalusi ka omavahel olla, käime ka Eesti hotellis 1-2x kvartalis ilma lasteta ja ei usu et peaks süüdi tundma. Lastel on elu ees ja nad saavad seda endale tulevikus võimaldada, kui meie ei saa( aga plaanis ikka on)...minu vanemad meid küll Soomest kaugemale ei viinud, nad käisid ise vahel tantsurühmaga ja mul küll halb ei olnud. Tore kui mõned saavad lubada endale kaugeid kalleid perereise, isegi iga aasta...me ei käi kahekesi ka iga aasta kuskil kaugemal. Lapsed on 9a ja 5a, päris mõistlikud ja saavad sel ajal Soomes vanaema juures olla, kus neile väga meeldib... Perereis on ka plaanis veel see aasta, aga ma ei leia tõesti et vanematel peaks omavahel olemise pärast süümekad olema... Koguaeg ei saa lastega ninapidi koos olla..olen seepärast halvem ema äkki w? Me elame koguaeg oma laste heaks, et neil oleks kõik hästi...selles ei ole midagi halba kui vahel enda peale mõelda. Usun et kogu sellest tööl käimisega kogutud rahaga on täiesti ok laste kõrvalt endale puhkus lubada :)

Mina nt leian et emana ei ole mul midagi viga... 2 last on mul. Aga kui mehega kahekesi puhkama lähen, siis loodan küll et kellegi beebi kõrval ei kisenda...see rikub küll reisielamust, eriti kinnises lennukis, kus ma kuhugi minna ei saa. Mina ei tahaks kellegi puhkust oma tite kisaga häirida. Kusjuures tihti olen märganud üritustel, et vanemad ise üsna rahul ja nad ei lase ennast häirida sellest et teisi häirivad.... Võiks olla eraldi mingid perelennukid, kus reisitakse väikelastega....päris huvitav oleks... Mul kahjuks ei ole väga palju reisikogemust ja õnneks ei ole nendel vähestel kordadel selliseid häirivaid seiku ette tulnud.

Lähme muidu kahe nädala pärast.

Saime vist suht kokkuleppele. Hinnavahe tuli sellest et peatume Sanuris, veebihinnad kõigile piirkondadele ei kehti. Lisanduvad muidugi ka iga huvikoha sissepääsu tasud, mis Ubudi tuuril nt olid 30000-100000, mind veidi üllatas, et nt riisiterrassi, vulkaani vaatamise eest tuleb maksta... Aga no ji seal iga loodusilu maksab.

Kas kellelgi on Made Dodiga kokkuleppeline tuur tehtud? Ise valisin tema tuuridest välja kohad, mida tahan külastada( mitte terve pakett) ja palusin kokku panna mulle marsuut ja tasu. Vastuseks sai et soovitab esimeseks päevaks ikkagi ühte tuuri mis tal valikus, kusjuures hinna ütles 100000 rohkem kui kodulehel ja et teise päeva lepime kokku kohapeal vist. Ei tea kas tuleb ikka vastu, et teha Mulle sobiv tuur? Tahaks ikka enne marsuute teada, mitte kohapeal kokku panna, et saaksin sihtkohti uurida paremini.

Kes hiljuti käinud Gilidel? Mis hinnaga saab sinna? Kui tahaks seal päeval jalutada, vedeleda ja õhtul ehk pidutseda, siis vist Gili T õige valik? On keegi nö vihmaperioodil käinud? Kas väga hull sõit? Lähme 2n pärast Balile ja mõtlesin et ehk ikka ära käia seal nv veetmas. Tänud vastajatele!

Siin mitmel korral tulnud kasutusse sõna vihmaperiood. No meil on nt tähtpäev just sellel vihmasel ajal ja sügisel sellist võimalust reisida ei ole. Tahame just enda jaoks õigel ajal minna. Omaarust tegin piisavalt kodutööd ja erinevad foorumid praeguse teemakohast pilti küll silme ette ei maalinud..ainus millega nö leppima pidin oli see et võib olla vihmasem... Kui lennupiletid ostsin, oli see soodne valik ja võimalik valik arvestades ka seda et kohapeal soodne. Oli ka muidugi veidi selline hetke ajel ost, kuna oli pakkumine ja olin alati tahtnud minna... Vast ei saa väga suure pettumuse osaliseks :)

Sellised ausad postitused on head. Ise lähen veebruaris ja olen küll mures natuke nüüd et pettun... Kuna osa oli plaanis rannas olla ja seda nautida...selle jutu peale tundub et Balil see võimalik ei olegi nii nagu piltidel näha ilusaid randu mida tegelikkuses katab prügi :( Juba käisin igasugu mõtteid peast läbi muda teha, kas ehk paar päeva kuskil kõrval saatel veeta ja kas see sõit ära tasub? On seal üldse parem olukord?

Kui küsida võib, siis kus te peatusite? Ja veel- milline see 1 puhas rand oli? :D Meil 5 nädala pärast minek ja ühe osakese oma puhkusest tahaks ranna lähedal olla, siis teaks millist valida :D

EI muidugi on 50€ suur raha, aga 1000€ kõrval ainult 5%. Loen siit kuidas inimesed võtavad automaadist raha välja ja maksavad silmagi pilgutamata selle eest 100+ eur..see on ikka üle mõistuse :) Tihti on siin ka olnud olukordi kus saadakse vahetusel petta aga tänu śellistele lugudele saab ise ettevaatlikum olla...või vähemalt üritada :)

Kui vahetada nt 1000€, tavidi kursiga 15165 ( praegu veits vähem) või kohapeal keskm 16000, siis tuleb ju vahe ainult 50€? kui ma õigesti arvutasin... Miks peaks kohapeal vahetama? Kas pigem sellepärsat et saab nö jupikaupa vahetada, kuidas vajadus tekib? Eestis ju vahetaks kõik ära ja korras, pärast hakka tagasi vahetama.

Oih, oli jah :) kuupäev klappis, aastaarv mitte :D

Sellel lehel näitab 16000. Ise vahetasin eile tavidis 15165 oli vist. Kus see 14000 oli? Kaalun juba enamuse siin vahetamist, kui kohapealset kurssi ette ei või teada ja see vist suht kõikuv?

Meie eelarve külla kordades väiksem, aga eks sõltub ka eelistustest ja nõudmistest majutusele. Meie valisime hetkel selle: https://www.booking.com/hotel/id/alamdini-resort-ubud-ubud1.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGhCiAEBmAELwgEDYWJuyAEO2AEB6AEB-AELkgIBeagCBA;sid=4ed73013475c04d523cc850dcb3e28ad

Saime päris hea hinnaga sviidi. Ainus miinus on hetkel see, et seal kohapeal ei saa massaazi, kuid ümbruses pidi palju võimalusi olema.Kuna niikuinii viibime seal umbes 4 ööd, et edasi minna, siis alustuseks tundus hea valik :) Aga ikkagi käin silamd lahti ringi, et ehk midagi veel kuskil, kuid kõik vist üle käidud juba :D Ega vist ise ka täpselt ei tea mida tahan :D