0liver

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi
17 meeldimist
0 postitust / 42 kommentaari
9 (1.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Variant on ka tramm ja Finnairi buss mis raudteejaama kõrvalt stardib.

Sellesinase deklaratsiooni täitmise oskusest ja kiirusest on hea näide - paar aastat tagasi käisin autoga Petseris ekskurseerimas ja vene poolel pidin täitma tollideklaratsiooni. Vene keeles muidugi. Kui palusin vormis preilil anda endale inglisekeelne blankett vastati selle peale ninakalt et ei ole ja kogu lugu. Hakkasin siis seda paberit täitma, paar korda käisin blankette juurde küsimas ja kui nähti et saba kasvab ning loll eestlane ei mõtlegi ära minna leiti üles ka inglisekeelsete blankettide virn mis oli sealsamas preilna juures putkas. Lihtsalt nöögivad.

Sama tegid ka lätlased Daugavpilsi lähedal piiripunktis kus Valgevenest tulles kästi täita läti- ja valgevenekeelne propusk. Kuna ei oska kumbagi keelt siis minust jäi see tegemata, küsimuse peale miks EU liikmesriiki sisenedes ei võiks olla mingis rahvusvahelises keeles paberit laiutati lihtsalt käsi ja sooviti head reisi...

Olen Kaliningradi läinud ja tulnud läbi Nida, kummalgi suunal võttis piiriületus aega ca. tunnike. Seda vene värki olekski mõistlik vaadata pigem sügisel, siis turisti vähem ja soppa rohkem mis kõike seda värki ilmestab:)

Marsruuti Odessast Batumisse ja tagasi peab pisut kaaluma, siin teemas https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=58945 kirjeldatakse maabumist Odessas, tundub paras keberniit olema...


Tsiteerin:" Lõpuks jõudsime Odessa, laeval olnud 20 sõiduautode kontrollimiseks kulus 5h. Nõuti igasugu asutuste külastust (raha maksmist). kokku tuli koguda 6 templit. Kõige nõmedam oli, et öeldi kuna tegu on kaubalaevaga tulevad kõik autod registreerida lattu ja sealt uuest välja. Ladu kujutas endast haledat sara, kuhu sõiduauto poleks sissegi mahtunud aga kandis uhked nime SKLAD nr 26. Kaks mutti pühendunud näoga vormistasid pabereid, ega vist saanud mõhkugi aru oma toimingu mõttetusest. Laeval oli ka üks Taani perekond, no neil jooksis täiega juhe kokku. Aitasin neid palju sain aga nad ei uskunud mind põrmugi, kordasid ainult not possible, ja sinna nad jäid."

Rendi auto mõnelt tuttavalt ja viige tehnilisse passi kasutajate osas muudatus sisse?

Vene aja lõpust, olin siis 12, tulevad eredalt meelde kaubareisid vanematega Poola. Punt ühiste huvidega tuttavaid rentisid Ikaruse, buss löödi siinset kaupa täis mis Varssavi turul maha müüdi ning tagasitulekul laaditi peale juba "lääne" tavaar. Müstika mida siit viidi, tikke, Druzbasid, loomanahku, viina, tööriistu, ühesõnaga kõike mida keegi kuskilt osta või varastada sai. Vastu toodi teksaseid, pesu, elektroonikat, kelli, päikeseprille ja jumal teab mida veel. Eredaim hetk oli järjekorras seismine Lazdijai piiripunktis, harvad polnud juhused kus seista tuli 48h ilma igasuguste pesemisvõimalusteta, wc`st rääkimata. Pimedas ei saanud sammugi maanteelt kõrvale astuda, teeserv oli mitmesaja meetri kauguseni reaalselt täis situtud. Kogu see ooteaeg sisustati kärakavõtmisega mille käigus sündinud vestlused olid 12-aastase poisi jaoks üsnagi krõbedad ja kohati arusaamatud:)

Asulas sees on igal parkimisplatsil oma "reguleerija" kes kundesid püüab:) Mulle jättis hoopis võimsama mulje Birkenau 2 laager paar kilomeetrit edasi, igast filmist tuttav rööpapaar väravavõlvi alt sisse jooksmas, klassikalised barakid, traataiad jne. Ööbisime matkabussiga samas aia kõrval parklas, oli ikka sürr küll kui hämaruses vihma tibutas, laternad valgustasid aeda ja kusagil eemal haukus koer.

Soolakaevandus vääriks kindlasti külastust, olen seal kaks korda käinud kuid ilmselt sinnakanti sattudes käiks korra veel.

Wizzi poolt ongi ju pakutud välja variant a 20% lisaga.

Pole eriti vaielda midgi, kui ei taha oma kuludega Riiga ja tagasi sõita siis võta raha tagasi, kui aga tahad odavat piletit kasutades Gruusiasse lennata siis maksad ise Riia otsa kinni.

Merevesi on kindlasti külm ja ega õhugagi kiita pole, tuule käes on kindlasti vilu kuid sisehoovis päikest võtta kannatab kindlasti. Soojad riided igal juhul kaasa.

Ainult Sharmi minnes on Iisraelist väljumise tasu 25EUR + Egiptusse sisenemise tasu 20EUR, rohkem midagi ei küsitud. Pagas kuni 10kg maksis 10EUR, kuni 20kg 20EUR.

Kindlasti on soodsam sõita Eilati kaudu koolivaheajal, minu reisi puhul 3+2 inimest läks maksma 1300EUR, odavaim reisibüroo pakkumine oli selleks perioodiks 2500EUR.

Mine sõida üles Nordkappi, Helsinkist auto öise rongi peale ja hommikul Rovaniemist puhanuna teele. Loodus on kena, puhkekohti palju ja vaatamist küll.

Käidud, elus ja terve. Riia lennujaamas otsiti põhjalikult läbi, lisaks tehti veel täiendav turvakontroll vahetult enne lennukile minemist. Ovda lennujaamas ei küsitud minult midagi (reisisin koos tütre ja õe perega) kuid oli seltskondi keda pinniti päris tõsiselt. Lennujaamast sõitsime taksoga piirile kuna 282 buss oli pilgeni täis ja ei viitsinud järgmist oodata. Piiril ei küsitud jälle midagi, maksin vajalikud lõivud ja olingi Egiptuses. Kohalikud mikrobussimehed viskasid meid Sharmi 50USD eest ära (3 suurt ja 2 väikest inimest), sõidule kulus ca. 3h. Tagasi tulime liinibussiga läbi Dahabi ja Nuweiba, aega kulus ca. 4,5h. Buss oli täitsa viisakas, pisut räpane aga ei midagi hullu. Piiriületus läks libedalt, ainuke küsitlus tehti Ovda lennujaamas kui uuriti kas pakkisin oma koti ise ja miks ma alles 2 aastat tagasi Sharmis käisin. Kogu selle reisi jooksul jäi häirima juutide hirm ma ei tea kelle ees, automaatidega poisid ja tüdrukud ümberringi. Ja paljud erariietes, tont seda teab kes nad olid.

Selle 1000EUR`i juures tundub tõesti mingi kala olevat, tahetakse ehk nii suure summaga kõik broneerijad elimineerida. Olen üsna kindel et kui avaldaksid soovi see raha ära maksta leitaks mingi muu takistus miks just sinna hotelli ei saa või nendel kuupäevadel vms.

Olen ka mina sinnakanti pileteid piilunud ja ütleks et 400 on ok hind kui ajad vähegi mõistlikud ja ei pea kusagil poolel teel ~8h passima.

Ju ma siis sattusin kehval ajal, küsiti mitu liitrit kütust paagis on ja mitu sigaretti suitsupakis:) Juhtus see Lätis Daugavpilsi lähedal piiripunktis.

Paar aastat tagasi oli piiriületus igavene jänt, piirivalvuritel oli aega küll ja küll ja viies kohas pidid oma pabereid näitama. Deklaratsioonid olid veidral kombel ainult läti- ja valgevenekeelsed, katsu neist siis aru saada. Aga võibolla oli tüüpiline vene värk, küll ämbrid ära varastatud, siis jälle sitt otsas...

Pardon, minu viga... Kui Ennole pakuti taksosõidu hinnaks 60EUR siis oleks mõistlikum kasutada kahte taksot, van`i maksumus 175EUR tundub liiga kallis?

35EUR pole ju 5 inimese peale midagi, kustkohast neid marsakamehi leiab, piiripunktist või pigem bussijaamast? Ise eelistaks vähemalt üheks otsaks bussi, saaks kohalikku elu väheke lähemalt nuusutada, hotellis niikuinii kubetad nädal ja lürbid õlut sisse...

Igapäevaselt Taba-Sharm bussis loksuda ei tahaks aga korra aastas võib seda teha kui kokkuhoid on 250EUR per nägu:)

Broneerisin endale ja õe perele samasuguse Riia - Eilat - Sharm reisu veebruari lõpus koolivaheajaks, 3 täiskasvanut, 12-aastane ja 3-aastane kokku 1300EUR. Hotell Sharmis on küll 4* kuid olen seal varem olnud, pole häda miskit. Reisibüroode pakkumised samale perioodile (tõsi küll, lennuk otse Sharmi) algasid 2500EUR`ist...

Loogiline et jupikaupa maksmisel saadetakse esmalt ettemaksuarve ja pärast viimase jupi maksmist saab klient põhiarve.