0liver

Reisisell, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

21 meeldimist
0 postitust
53 kommentaari

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Myanmar, tuntud ka kui Birma võiks vast selline koht olla kuigi sinna on keerulisem saada?

Mis hinnaga siis lennukipiletid saite, autorent kuuks ajaks on paar- kolmsada eurot ikka?

Kardan et nädalavahetus Haapsalu SPAs on sama või isegi kallim odavama otsa Türgi pakettreisist. Saaremaa omad on kindlasti:)

Need britid on mind ikka imestama pannud, hommikul hakatakse pihta ja mõni nobedam saab päevas isegi 2 peatäit kätte , puhas võit:) Inglismaa pinda on jalg puutunud ainult lennujaamas, kas nad ka koduses õhkkonnas nii jõuliselt pummeldavad või on tegemist ikkagi puhkusega kaasneva lõõgastusega?

Ole hea ja mine jaluta selle ranna lõunapoolsesse serva ja vaata seda kanalit mis merre suubub masaaziputkade tagant, siis ehk arvamus muutub...

Vesi on külm ja ilm on külm, kaks asja mille pärast sinna minna puuduvad. Sellepärast neid pakkumisi ongi nii palju:)

Pole iialgi ühelgi bussireisil käinud, seega küsin kas tõesti topitakse bussid viimaseni täis? Siis pole ime et pagas ära ei mahu ning vetsus lubatakse jaokaupa käia...

See väga napp lendude vahe Aerofloti korral võib tähendada teist 7h passimist... Või ka rohkem:(

Esimest korda sinnakanti minnes pead arvestama et iga kohalik kes sinu poole pöördub tahab esmajoones sinu raha, ükskõik millest ta siis juttu ei alustaks. Lepid taksojuhiga hinna kokku kuid sihtkohas selgub et tal ei ole tagasi anda, hotellituba on alla igasugust arvestust kuid väikese summa eest tehakse upgrade, sõbralik tee ääres logeleja aitab teil üle tee minna ja samas suunab teid oma nõo vesipiibupoodi või mõnesse muusse urkasse, kohvikus tekib arvele paar jooki ekstra, plätud poe ees maksavad x summa kuid poes sees selgub et kogemata oli hind vale, kõigest paar naela tuleks juurde lisada jne. Mul ei oleks midagi selle vastu kui kohalikud oma raha välja teeniksid kuid ajan sõrad vastu kui seda tahetakse minult labaselt ära võtta.

Ekskursioonidest meeldejäävaim oli Kairo külastus, püramiidid on ikka võimsad. Miinuseks jube pikk sõit Sharmist, kokku päeva pikkuseks ca. 16h. Tänasel päeval lisaks muidugi ka turvalisus, aegajalt ikka mingi matakas käib, viimati vist suisa püramiidide juures rünnati turismibussi. Kohapeal pakutakse igasuguseid safareid aga kes see ikka viitsib jeepiga mööda liivahunnikuid ülesalla loksuda, pigem valida päev merel koos snorgeldamise ja söökidega. Mõistlikus hotellis korraldatakse ka õhtuti igasugu etendusi jms. Mida suurem hotell, seda enam on erinevaid söögikohti ja kohapealset tegevust, vahelduseks väga hea.
Raha võta kohapealt automaadist, randa või linna minekuks saad kasutada hotellibussi kui selline on olemas, lisaks on marsruuttaksod peaaegu muidu. Taksos kasuta täpset raha, kui täpset pole siis vaata üle tagasiantav summa. Sama ka igasuguste muude ostude korral.
Vaktsineerida pole mõtet, kui kõhus peaks keerama võta punnsuutäis kanget napsi (võid ka ennetavalt võtta, puhkuse asi), kui lapsel miskit häda siis mine kohalikku apteeki, nemad oskavad kõige paremini soovitada mida võtta või mida jätta. Mingil ajal on seal väikesi moskiitosid, nende punnide vastu saad samuti apteegist abi.

Teenusepakkuja on ikka üks ja seesama, vahendajad on lihtsalt erinevad.

Variant on ka tramm ja Finnairi buss mis raudteejaama kõrvalt stardib.

Sellesinase deklaratsiooni täitmise oskusest ja kiirusest on hea näide - paar aastat tagasi käisin autoga Petseris ekskurseerimas ja vene poolel pidin täitma tollideklaratsiooni. Vene keeles muidugi. Kui palusin vormis preilil anda endale inglisekeelne blankett vastati selle peale ninakalt et ei ole ja kogu lugu. Hakkasin siis seda paberit täitma, paar korda käisin blankette juurde küsimas ja kui nähti et saba kasvab ning loll eestlane ei mõtlegi ära minna leiti üles ka inglisekeelsete blankettide virn mis oli sealsamas preilna juures putkas. Lihtsalt nöögivad.

Sama tegid ka lätlased Daugavpilsi lähedal piiripunktis kus Valgevenest tulles kästi täita läti- ja valgevenekeelne propusk. Kuna ei oska kumbagi keelt siis minust jäi see tegemata, küsimuse peale miks EU liikmesriiki sisenedes ei võiks olla mingis rahvusvahelises keeles paberit laiutati lihtsalt käsi ja sooviti head reisi...

Olen Kaliningradi läinud ja tulnud läbi Nida, kummalgi suunal võttis piiriületus aega ca. tunnike. Seda vene värki olekski mõistlik vaadata pigem sügisel, siis turisti vähem ja soppa rohkem mis kõike seda värki ilmestab:)

Marsruuti Odessast Batumisse ja tagasi peab pisut kaaluma, siin teemas https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=58945 kirjeldatakse maabumist Odessas, tundub paras keberniit olema...


Tsiteerin:" Lõpuks jõudsime Odessa, laeval olnud 20 sõiduautode kontrollimiseks kulus 5h. Nõuti igasugu asutuste külastust (raha maksmist). kokku tuli koguda 6 templit. Kõige nõmedam oli, et öeldi kuna tegu on kaubalaevaga tulevad kõik autod registreerida lattu ja sealt uuest välja. Ladu kujutas endast haledat sara, kuhu sõiduauto poleks sissegi mahtunud aga kandis uhked nime SKLAD nr 26. Kaks mutti pühendunud näoga vormistasid pabereid, ega vist saanud mõhkugi aru oma toimingu mõttetusest. Laeval oli ka üks Taani perekond, no neil jooksis täiega juhe kokku. Aitasin neid palju sain aga nad ei uskunud mind põrmugi, kordasid ainult not possible, ja sinna nad jäid."

Rendi auto mõnelt tuttavalt ja viige tehnilisse passi kasutajate osas muudatus sisse?

Vene aja lõpust, olin siis 12, tulevad eredalt meelde kaubareisid vanematega Poola. Punt ühiste huvidega tuttavaid rentisid Ikaruse, buss löödi siinset kaupa täis mis Varssavi turul maha müüdi ning tagasitulekul laaditi peale juba "lääne" tavaar. Müstika mida siit viidi, tikke, Druzbasid, loomanahku, viina, tööriistu, ühesõnaga kõike mida keegi kuskilt osta või varastada sai. Vastu toodi teksaseid, pesu, elektroonikat, kelli, päikeseprille ja jumal teab mida veel. Eredaim hetk oli järjekorras seismine Lazdijai piiripunktis, harvad polnud juhused kus seista tuli 48h ilma igasuguste pesemisvõimalusteta, wc`st rääkimata. Pimedas ei saanud sammugi maanteelt kõrvale astuda, teeserv oli mitmesaja meetri kauguseni reaalselt täis situtud. Kogu see ooteaeg sisustati kärakavõtmisega mille käigus sündinud vestlused olid 12-aastase poisi jaoks üsnagi krõbedad ja kohati arusaamatud:)

Asulas sees on igal parkimisplatsil oma "reguleerija" kes kundesid püüab:) Mulle jättis hoopis võimsama mulje Birkenau 2 laager paar kilomeetrit edasi, igast filmist tuttav rööpapaar väravavõlvi alt sisse jooksmas, klassikalised barakid, traataiad jne. Ööbisime matkabussiga samas aia kõrval parklas, oli ikka sürr küll kui hämaruses vihma tibutas, laternad valgustasid aeda ja kusagil eemal haukus koer.

Soolakaevandus vääriks kindlasti külastust, olen seal kaks korda käinud kuid ilmselt sinnakanti sattudes käiks korra veel.

Wizzi poolt ongi ju pakutud välja variant a 20% lisaga.

Pole eriti vaielda midgi, kui ei taha oma kuludega Riiga ja tagasi sõita siis võta raha tagasi, kui aga tahad odavat piletit kasutades Gruusiasse lennata siis maksad ise Riia otsa kinni.

Merevesi on kindlasti külm ja ega õhugagi kiita pole, tuule käes on kindlasti vilu kuid sisehoovis päikest võtta kannatab kindlasti. Soojad riided igal juhul kaasa.

Ainult Sharmi minnes on Iisraelist väljumise tasu 25EUR + Egiptusse sisenemise tasu 20EUR, rohkem midagi ei küsitud. Pagas kuni 10kg maksis 10EUR, kuni 20kg 20EUR.

Kindlasti on soodsam sõita Eilati kaudu koolivaheajal, minu reisi puhul 3+2 inimest läks maksma 1300EUR, odavaim reisibüroo pakkumine oli selleks perioodiks 2500EUR.