Misha32

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

6 meeldimist
0 postitust
23 kommentaari

2 külastatud kontinenti

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

CheckMyTrip lendude kontrollimiseks ning Booking.com majutuse broneerimiseks. Kaardirakendustest kasutan kõige tavalisemat Google Maps'i.

Kuna aprillis sain Trip.ee lennupakkumiste kaudu soodsa hinnaga piletid, olen hetkel Guamis. Rendiauto on tõesti must be, sest näiteks 4-5 tunnine tuur saare vaatamisväärsustega tutvumiseks maksab alates 200 USD (taksoga). Ühistransport on nii kehva graafikuga, et võid ju bussiga kusagile külla sõita, aga edasi ega tagasi niipea enam ei saa. Ainult Tumonis, mis on põhimõtteliselt samasugune turistikas nagu Kuta Balil või Patong Phuketis, on arenenud bussiliiklus hotellide ja kaubanduskeskuste vahel ning nendes bussides on jah pilet kas 4 USD kord või päevapilet 12 USD. Taksode hinnad taksomeetri järgi on vähemalt paar-kolm eurot kilomeeter, ehk siis liiga kallid. On olemas ka Guam Stroll nimeline sõidujagamisäpp, mille kaudu peaks saama odavamalt sõita, aga ise ei ole seda proovinud.


Vaatamiväärsusteks Guamis on peamiselt vaateplatvormid rannikul kõrgemates kohtades, mõned pargid ning 2MS lahingutele pühendatud muuseumid ja mälestusmärgid. Tumonis ühes kaubanduskeskuses asub Underwater World okeanaarium, mis on üpris korralik. Hagatna lähedal on ka Fisheye nimeline atraktsioon, see on merre ehitatud torn, mille alumisel korrusel saab akendest vaadelda elu merepõhjas. See on siis neile, kes snorgeldada ja sukelduda ei soovi, kuigi need võimalused on ka täiesti olemas. Lastega peredele on sobivaks meelelahutuseks veel Tarza veepark Guam Plaza Resort and Spa juures ning Ride the Duck nimeline tuur amfiibbussiga, mis sõidab osalt maa peal, osalt meres. 

Lisaks enamlevinud USA kiirsöögikohtadele on Tumonis olemas lai valik erinevaid restorane ja nälga kindlasti ei jää. Mõned poed ja söögikohad on avatud 24/7 ning vajadusel saab ka öösel oma snäki või eine kätte. Kes burgerit armastavad, siis kõige populaarsem koht- ja põhjusega- on Meskla DOS. Veidi kallimad burgerid kui mäkis, aga suuremad ja paremad ka. Asiaadid on hullud Meskla toidu järgi, lõuna ajal on järjekorrad uksest väljas. Hindadest nii palju, et kui mäkis maksab eine ühele kuni 10 USD, siis Mesklas alates 10 USD. Restoranides alla 15-20 USD (koos jootrahaga) eriti midagi ei saa. Normaalne praad on pigem 20-30 USD ringis.

Rand on Tumonis piisavalt hea, liivase merepõhjaga ning aeglaselt läheb sügavaks. Vahetult ranna ääres asuvad ridamisi ca 15 väga suurt hotelli, aga siiski ei ole rand päris ülerahvastatud ja normaalselt saab supelda igal ajal. Kui on auto ja tahtmine privaatselt päevitada ning ujuda, siis väiksemaid omaette rannaribasid leiab saarel veel.

Hotellid on esmapilgul kallid, samas reitingud madalad. Bookingus on vähesed hotellid hindega üle 7,5 ning need on juba väga kallid, a la 200 eurot öö. Kuna ma ise peatun lihtsalt erinevate kogemuste saamise eesmärgil iga kolme päeva tagant uues hotellis, siis seninähtu põhjal julgen Tumonis soovitada Bayview Hotel Guam'i. Hoone on nagu veidi väsinud ja vannitoad vajaks värskendust, aga toad on avarad, kahe suure voodiga, ning kui broneerides küsida kõrgema korruse ja merevaatega tuba, siis tõenäoliselt ka saad. Vaade kõrgemate korruste rõdudelt Tumoni lahele on tõesti miljonivaade minu arvates. Tubade hinnad bookingus alates umbes 64 euri öö. Järgmisena soovitaks Fiesta Resort Guam'i, see on juba kallim (alates umbes 120 eurot öö merevaatega rõduga toas), aga see asub otse ranna ääres ja on väga ilusa ümbrusega. Teised sama hea või parema reitinguga hotellid naabruses on palju kallimad.

Mis veel- mingeid ämblikke või madusid ei maksa karta. Olen siin igal pool ringi jalutanud ja näinud ainult väikeseid sisalikke, tigusid ning herilasi. Mets on siin suht läbimatu džungel, selleks et sinna nii sügavale sisse minna, kus oleks oht mõne ohtliku elukaga kohtuda, peaks ise matšeetega raja raiuma vist.
No offense, aga iga inglise keelt oskav tukijuht võib su kõikidesse vajalikesse kohtadesse viia ilma mingi kõrgema taksita. Nad on ju kohalikud ja teavad kõik, kust mingit kaupa või teenust saada. Kui mulle juhi naljad või hoiak ei istu, siis ei ole mingi probleem kasvõi poole sõidu pealt maha astuda ning uus tuk-tuk võtta. 

Täna Tallinnast Amsterdami suunduva lennu puhul kontrolliti pagasit nii check-in lettide juures kui väravas.

Ei ole tobe küsimus. Kui sulle ostis piletid keegi teine, siis broneeringu kinnitus või e-pilet on sul ikka eks? Ma pakun, et kõige lihtsam on vaadata reservation numberi ( või booking reference) järgi. Kui see on sama erinevate lendude juures, siis on kindlasti üks pilet, mitte eraldi ostetud. "Ühe pileti peal" tähendab lihtsalt seda, et lend Tallinn-New York antud juhul on ostetud paketina, mitte kombineerides erinevaid pakkumisi Tallinn-Oslo ning Oslo-New York. Kui on ostetud eraldi, siis järgmisele lennule jõudmine on sinu mure. Kui koos, siis lennufirma peab jätkulennult mahajäämise korral sind uue lennu peale panema ( kehtib muidugi ainult juhul, kui mahajäämine toimus sinust sõltumatutel põhjustel, nagu eelmise lennu hilinemine või pikad järjekorrad turvakontrollis vms).

Mul on selline probleem, et kaotasin ära kaardi (MasterCard  Deebetkaart Pluss), millega piletid ostsin. Lennud on China Airlinesiga ja netist leidsin info, et nad vahel soovivad kaarti näha. Kas võib reaalne oht olla, et ei lasta sellepärast lennule? 


PS. Piletid ostsin tripsta kaudu ning ei ole saanud e-maili, kus nõutakse kaardi ettenäitamist.

Mul on pileteid ostes kogu aeg juhe koos selle pagasilimiidiga, sest erinevatel firmadel eri kombed ja väljendusviisid. Kas keegi teab, kui Iberia piletil on kirjas nii, siis kas see tähendab, et käsipagas on ka tasuline: 


bagage(s) autorisé: Aucun bagage en soute

Ei, teil ei ole mitte mingeid pabereid vaja. Prantsuse Antillid kuuluvad Prantsusmaa koosseisu ja reisimiseks sinna ei ole viisat tarvis.

Aitäh lingi eest. Kontrollisin, ning seal on samuti eesnime lõpus "mr". Googeldasin inglise keeles selle kohta, ja paistab, et tavaline asi, ning mitte ainult tripstaga. Ei pidavat lennujaamas probleeme tekitama õnneks. Siin on üks näide:


Selline mure: 


Ostsin piletid tripsta kaudu, lennud osalt Air Balticuga ja osalt China Airlinesiga. Tripsta saatis eestikeelse e-pileti, kus on nime ees Hr (härra), nimi on ise korrektne. Kui kontrollin broneeringut China Airlinesi lehel, siis seal on eesnimi niimoodi ära väänatud, et on mr (mister) lisatud nime lõppu- a la Mishamr Tamm. On põhjust kusagile kirjutada selles suhtes või piisab, kui võtan eestikeelse e-pileti lennujaama kaasa?

Saada neile e-mail, et soovid raha tagasi, ning arvatavasti ka saad. 

Swissotel Stamford on muidu väga heade vaadetega kõrgemate korruste tubadest, aga mind isiklikult häiris kerge kopituslõhn toas. Külastada soovitan kindlasti Sentosa tehissaart, see on väga lahe kogemus. Ning transpordi jaoks ostke 3-päevased Tourist Pass kaardid, nendega saab piiramatult ringi sõita ja ühistranspordiga pääseb tõesti igale poole.

Mhmh, vähe rohkem läks jah. Ja sellel ametlikul ESTA lehel ei teata minu taotlusest midagi. Kirjutasin, et soovin raha tagasi ning broneering vabastati 20 minutiga. Mul on netis majandamine väga keeruline praegu, olen laevas ja nett on nii halb, et te ei ole nii halba kunagi näinudki. Oli tarvis ESTA teha ja telefoniga kuidagi sain google otsingu läbi sellele lehele, millele eelmises postituses viitasin. Tundus ametlik leht ja seda kohta, kus nad hinnast kirjutavad, ei ole ma siiamaani üles leidnud.

Nüüd pean jälle ootama, kuni nett vähe paremaks läheb kunagi, ja saan uuesti proovida.

Oehhh, nüüd lugesin ühest teisest teemast, et netis on ka fake lehed ESTA taotlemiseks, kus tegelikult kasseeritakse vaid raha. Google otsing pakkus esimesena selle lehe: 


Täitsin taotluse seal ja arvelt läks maha u 11 eurot vist. Kas see leht on siis fake ja pole üldse mõtet 3 päeva oodata, vaid teha taotlus uuesti Homeland Security lehe kaudu?

Sa ostad piletid paketina, mitte eri segmendid eraldi lennufirmadelt, seega mahajäämise korral peavad Finnair ning AirBaltic sinu panema järgmisele sobivale lennule. Mis jõudmist puudutab, siis see on nii 50:50, minu üksikud lennud Tallinnast Vantaasse on kõik oma pool tundi hilinenud. Ja AirBalticu lennud samuti. Aga kui vähegi võimalik ja hilinemine liiga pikaks ei veni, oodatakse sind ära, sest neil on info olemas, kes milliste lendude pealt tulevad. 

Kui juba Tallinna Lennujaamas kontrollitakse hotelli broneeringut, siis kas piisab, kui näitan ainult esimese hotelli oma, kus peatun paar päeva? Tahaks ikka majutust kohapeal oma silmaga üle vaadata, mitte põrsast kotis osta.

Kui valida ennem välja soodne hotell, siis see võib odavam tulla kui järgneva korteri 24h hind. Sest vaevalt et pikemaks peatumiseks meelega kõige odavama korteri valid. Ning kohale jõudes esimese asjana tahad ilmselt pesta ja magada lihtsalt.

On muidu olemas ka selliseid apartmente, kus sa võtad ise võtme postkastist või kuskilt koodiga karbist ning omanikuga üldse ei kohtugi. Paraku ei oska selles linnas taolist soovitada ning ega booking.com lehel ei ole ka vastavat infot üleval. Saad alles siis teada, kui broneering tehtud. Mina teeks nii, et selleks poolikuks päevaks võtaks suvalise odava hotelli, magaks seal lõunani ja siis koliks sobivasse apartmenti. Öiste saabumiste ja lahkumiste puhul on see paratamatu väike lisakulu, et maksad pooliku päeva eest majutuses.

Lugesin ühest varasemast teemast, et ennem minekut pelgasite veidi varastamist. Kuidas selles suhtes läks? Olen ise käinud ja kohalikud on jätnud usaldusväärse mulje. Kõige pentsikum elamus oli mul Galle äärelinnas. Hakkasin jala poodi minema ja järsku nägin eespool tänaval ikka väga suurt šimpansit. Päris inimesesuurune oli, tatsas ka poe poole. Ootasin natuke, lasin tal minna.. Olen siin foorumis mõnes teemas kohanud ka Sri Lankal müüdavate ravimite kiitmist. Tõsi on see, et sealt saab ilma retseptita enam-vähem kõike, ka rahusteid, unerohtu, kangeid valuvaigisteid jne. Need on odavad ja enamasti on kvaliteet hea. Kuid hoiatuseks minuga juhtunud lugu- seoses ajavahega tekkisid mul seal uneprobleemid ning läksin võtsin apteegist unerohtu. Õhtul proovisin..ja viis minutit hiljem olin totaalse narkolaksu all a la LSD tripp. Midagi nii hullu pole kunagi varem kogenud. Magama siiski jäin ka. Aga kuna järgmisel õhtul oli jälle vaja normaalsel ajal uinuda, võtsin samast lehest uue tableti. Mitte midagi, ei jäänud ma magama, ning kõrvalmõjusid samuti ei esinenud.

Soovitan kirjutada hotellile e-mail ja küsida üle, kas broneering kehtib. Kui endal inglise keel piisavalt hea ei ole, lase kiri koostada mõnel sõbral. Kirjas võib vabalt otse välja öelda, et vahendaja ei tundu usaldusväärne ning soovid igaks juhuks broneeringu õigsust kontrollida. 

Kahtlane. Nimi peab ju klappima kehtival reisidokumendil olevaga. Ja lennujaamades töötab ka selliseid vinguviiuleid, kes isegi korras dokumentide puhul suudavad mingi probleemi tekitada. "A ma näen sellist viisat esimest korda ää", teatas mulle Tallinna lennujaama töötaja korrektse Omaani sponsorviisa puhul. Minu mure on või???

Ma ei hakka uut eraldi teemat tegema, küsin siin- kuidas on Kanaaridel ja eriti Tenerifel korteri rentimisega pikemaks ajaks, nt terveks talveks? Kas keegi teab saiti, firmat või inimest, kelle/mille kaudu võiks leida korteri ilma "üllatusteta" (st pildid vastavad tegelikkusele). Praegu olen lihtsalt googeldanud ja paistab, et Tenerifel on odavamad korterid ca 500-600 euri kuus. Oleneb muidugi asukohast ka seal, aga kas tegemist on reaalse keskmise hinnaga või leiaks ka soodsamalt midagi? Või peaks ehk minema kohapeale ja vaatama oma silmaga üle ning võtma otse mõne kohaliku käest.. Olen ette tänulik, kui keegi oskab aidata.