Heiki R

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

1 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
 

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Aeg ajalt leian, et kuna siinne elu hakkab muutuma võõraks, siis äkki peaks kuhugi mujale kolima, kus ma isegi oleks võõras. Tahaks teada, kas on üldse midagi, mida jääks igatsema.

Mis siin arvata. Toksi teekond gmapsi ja näed kohe, kas ja kus tuleb maksta. Kui paned linnukese maksudest hoidumiseks, näed tasuta teekonda.

Olen kasutanud wazet, sest võrreldes gmapsiga, ütleb ta juhiseid veidi varem, st. gmapsiga kuuled häälkäsklusi tihtipeale siis, kui pööramiseks aeg möödas. waze puuduseks on täiesti tühi kaart, mille järgi näed teed, ent ümbrust mitte. Samuti võib ta mõnikord täiesti veidratesse kohtadesse juhatada, eriti, kui internet kaob.

Järgmisel reisil kaalun kasutada hoopis mapy.cz. esimesel pilgul näib olevat eeliseid.

Eelpooltoodud argumendid on suht tõesed.  Katsusin meenutada: kolm korda ööbisin kohas, kus polnud midagi, üks 2-3 korda rest areas maantee ääres, kus on palju rahvast vets ja veidi vett. Ülejäänu jagunes campgroundide ja muude ametlikke campide vahel kus hinnad algavad 0-10 ja lähevad enamvähem 45 dollari kanti (vt. näiteks KOA campgrounde).  Tasuta ööbida ikkagi pestes on võimalik, kui külastada mõnda teeäärset campgroundi ja leida seal pesemisvõimalus. 

Kui liikuda LA st SFR suunal, siis oli ka märke kohtadest, kus autos ööbimine on lihtsalt keelatud. pealegi on suur osa maast eramaa ja nii ka märgistatud. 
Camperis oli muidugi tore, et autos sai süüa teha, seal on ka külmkapp ja campgroundis saab naabritega loba ajada, mis motellis on veidi teistmoodi.
Mis nüüd SFR välja jätmisest, siis mul ta lihtsalt jäigi aja puudusel välja. Preaegu vaatan seda kõike uue pilguga ja SFR on hea koht Yellostone ja Seattle-Vancouveri peale minna. LA st on hea jälle Grand Canyoni, Death Valley ja ja muude sealkandi rahvusparkideni. tegelikkuses on Grand Canyoni ümbrus selliseid kohti täis, et mõnes võiks seigelda nädala - nt Canyonlandis.

Olen mingi sellelaadse sõidu läbi teinud. Auto saime https://www.escapecampervans.com/locations/los-angeles-california/.  Oli Maverick ja sõitsime kolmekesi. Ei saa kurta, sealkandis saab selle kolakaga ka linnas hakkama. Sealt rentides ei märganud küll, et millelegi peaks eriti tähelepanu pöörama. Parkla kohtadega on nii, et see sõltub hooajast ja ajast, mil tahad kohta bronnida. Meil õnnestus osa aega ööbida mõnedes ametlikes kohtades ja mitu korda kas avalikes kohtades või lihtsalt kusagil nurga taga., põhimõtteliselt ei teinud me mingit täpset plaani ja pealelõunal hakkas üks meist ööbimise otsimisega tegelema. Nt. kui kasutada expediat, pole probleemi pealelõunal soovitaval sõidusuunal öömaja otsimine suur probleem.  Mida siiski soovitan on esiklaasi kindlustus. Saime kohe esimese 100 km LA s kivi aknasse. Plaanis tundub Snfra liigne olevat, aga kui huvi, miks mitte. Tee peale jääb Surmaorg, aga mulle tundus, et mais rendikaga sinna enam ei saa. Kui plaan on Grand Canyon, siis jätaks San Fransisco välja ja müttaks Grand Canyoni ümbruses ja kohti kuhu minna seal jagub. Tagasi tulles läheks hoopis San Diegosse.

Kasutasin driveusa ja auto tuli Aviselt. Kuna driveusa on saksamaal, siis nii ongi. nagu neil kirjas.

Olen omanud kahte. 6000 sai enne tühjaks, kui 3000 telefon täis sai.

Xiaomi 10000 Arvutitargast suudab laadida vähemalt kaks korda ja heal juhul rohkemgi. Kiirlaadimise võimalus on Xiaomiga väga vinge, saad alla tunni telefoni peaaegu täis. Näib, et odavama omamine on suht mõttetu.

Siin on küll palju häid soovitusi antud, ent lisan mõned ise kogetud tähelepanekud.

Esiteks tuleb mainida, et need nimetatud kuulsad rannad ei jätnud mulle küll mingit muljet. Kui kohalikele Carcasonnes mainisin, et lähen Nizza, vaadati mulle pikalt otsa ja soovitati mitte minna. Ma siiski läksin, ent veetsin seal märgatavalt vähem aega kui planeerisin.
Ööbisin iga õhtu airbnb kasutades, mis oli ka mõnes mõttes üks reisi suurimaid kogemusi, saad siseneda prantslaste reaalsesse elamusse ja nende leitud kohta hulgas oli ikka seinast seina. Tuleb veel lisada, et kui teed päevaplaani, siis sealsed söögiajad ei klapi meie omadega kuidagi.
Kui võtad auto, siis on mõistlik minna Verdoni, Mägedes pead arvestama, et võib kitsaks minna ja tuleb olla omas rajas. Sain kerge triibu püksi kui pimedas kurvis lendas jalgaratas vastu, loomulikult ei juhtunud midagi, kuid see reegel on raudne ja tuleb täita.
Mis veel, põhiprobleem minu jaoks oli, et ma ei osanud parkida. Kuidas kohalikud seda teevad, on imetlusväärne. Seega, kui kannatab, võimalik, siis võtta pisike auto.