Ag

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
7 postitust
15 kommentaari
 

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Vaatan, et meie kunagine teema nii palju vastuseid saanud. Lisan ka omalt poolt, et nüüdseks olen mitmed korrad seljakoti ja telgiga käsipagasi all lennanud. Tihti veel nii, et need telgikaared saab seljakoti toetavate vaiade asemel kanalisse toestuseks panna. Aga kui mõnes kotis ei mahu, sobib ka niisama. Probleemi pole olnud. Need pisikesed vaiad, millega telk maa küljes, võetakse muidugi ära. Aga pakkima peab otstarbekalt jah, et kott sinna käsipagasi kasti ära mahuks, mõnel pool kontollitakse seda päris agaralt.

Ei olnud meil mingit putukavõru, ei mäleta ka, et see muret oleks teinud. See tuli meile endale ka ootamatult, kuigi kui me Pariisi ainult magamiskottidega hääletasime, pidime sellsie võimalusega ju arvestama. Nagu varem ütlesin, park oli lukus, ronisme pimedama ja põõsarohkema poole pealt sisse. Põõsastik oli seal päris ok, usun, et teeäärde me polnud isegi mitte näha. Seljakotid panime pea alla. Väga ei kartnud, et meid röövitakse. Ja oleks vast ikkagi üles ka ärganud, kui keegi peaallolevas kotis sorma hakkab. See oli ju tegelikult ikkagi väga kesklinn. Aga õnneks suhteliselt autovaba koht. Magada vist tiba ikkagi saime, plaani järgi ärkasimegi vara, et inimesi veel väga palju ringi ei liiguks ja mesaaksime muretult üle aia tagasi ronida. Aga telki sinna küll panna ei annaks, see jääks põõsastevahelt kõnniteele paistma.

Selle Invaliidide kiriku pargis magamise kohta võin öelda, et tegelikult pannakse park ööseks lukku ja amelikult ei tohiks sisi vist pargis olla. Me algul isegi kartsime, et äkki on kaamerad üleval. Tõenäoliselt lähevad enamus linnaparkide väravatest ööseks lukku. Ronisime lihtsalt küljepealt sisse, kuigi iseenesest oleks lihtsam olnud lihtsalt üle värava minna, minu mälu järgi oli see madal, aga sealpool oli palju noori pinkidel juttu ajamas.

Olen hospitalityclubi liige alates 2006 aastas olnud, olen muidu kuulnu, et Couchsurfingust on lihtsam leida, aga seal mul kontot pole. Enamus liikmeid tunduvad siiski samad olevat. Krediitkaarti pole olnud senini vaja teha, kuna mul on Euro26, millel on mõningad krediitkaardi funktsioonid ja saab lennupileteid bronnida. Samas päris krediitkaardina ta ikka ei kehti ja ei aktsepteeria. Saame homme tüdrukutega kokku ja siis arutame seda, kas meil annaks auto võtta. Kusalgil foorumis keegi oli kasutanud sellist firmat nagu http://www.arguscarhire.com/. See tundus praegu kõige odavam olevat. On keegi seda kasutanud ja teab, kuidas on. Ma olen autonduses ikka täitsa võhik.

Äkki keegi oskab neid andmeid kommenteerida, kas tundub ok diil olevat. 5 päeva hinnaks oleks 131,5€ ja 26.77€ eest saaks mingi lisakindlustuse võtta. I wish to purchase excess reimbursement insurance of GBP 4.73 per day = GBP 23.65 (GBP 23.65 = EUR 26.77. Kas see tasukskasiis võtta? Kas võib ilmneda kohapeal, et küsitakse veel millegi eest raha?

Collision damage waiver (CDW) Included in price Third party liability protection (TP) Included in price Theft waiver (TW) Included in price Tax Included in price Airport fee Included in price Placement fee Included in price Unlimited mileage Included in price Breakdown assistance Included in price

Drivers Age 21 to 75 Years

Drivers License Drivers must hold a full license for minimum 1 year with no major endorsements.

Additional Driver (Can be booked on arrival) Charge per additional driver: 3 EUR per Day Includes 20% Tax

Insurance Coverage Collision damage waiver (CDW): Includes 20% Tax; Excess 1,000 EUR

Complete cover package: 12 EUR per Day Includes 20% Tax

Theft waiver (TW): Includes 20% Tax; Excess 1,000 EUR

Personal accident insurance: 4 EUR per Day Includes 20% Tax

Third party liability protection (TP): Includes 20% Tax

Special Equipment / Optional Extras (Can be purchased on arrival) Booster seat: 36 EUR Includes 20% Tax; On Request

Child toddler seat: 36 EUR Includes 20% Tax; On Request

Infant child seat: 36 EUR Includes 20% Tax; On Request

Luggage rack: 36 EUR Includes 20% Tax; On Request

Ski rack: 36 EUR Includes 20% Tax; On Request

Snow chains: 36 EUR Includes 20% Tax; On Request

Breakdown Assistance Includes 20% Tax

Fees Airport Fee: Includes 20% Tax

Kaardi kohta oli nii öeldud: Payment Method (Driver must have one of the following credit cards when collecting vehicle) American Express, MasterCard, Visa

Muidu tundus, nagu ma saaksin selle auto eest ka oma Euro26 maksta. Et raha võetakse mu kontolt maha juba enne. Tundus, nagu maksja ja sõitja saaks erinevad olla.

Lendame Bergamosse, olen muidu kuulnud, et Bergamo linnake pidavat täitsa kena koht olema ja ise külastaks ka Como järve ümbrust. Peakski ükspäev uurima, kuhu sinna täpsemalt annaks rongi või bussiga ligi sõita. Seal tundus lademetes kämpinguid olevat. Aga sõbrannad mul pole Milanos olnud, nad tahaks vähemalt ühe päeva Milanos veeta. Arvan, et kuna meil eelarve on üsna kasin, siis Genovasse ega Veneetsiasse me sõita ei jõua, seal jälle sama probleem, vaja linnas öömaja leida. Nii, et pigem külastaks selliseid kohti, kuhu saaks ühistraspodiga ligi, aga samas oleks odavam ja võimalusel kämbing.

Hospitalityclubi olen kirjutanud jah. Milaanost ei ole väga nagu vastuseid saanud. Paar kutti, kes on olnud mõned aastad klubi liikmeid, aga pole mitte kedagi majutanud ega kusagilt mingeid kommentaare saanud, tunduvad kahtlased. Profiilis on juba, et majutavad ainult naissoost külalisi ja profiili pole praktiliselt mingit infi kirjutatud. Mul sõbrannad ei julge selliseid proovida. Sardiinast on ikka mõned usaldusväärdemad ka vastanud, et võib-olla saavad öömaja anda. Vaatasin natuke autorendifirmasid. Seal mõnes oli see, et kui juht on alla 25 aasta, tuleb lisatasu maksta. See, kellel meist on load, on 22-aastane. Ja foormitest lugesin, midagi omaosaluse kohta. Ja krediitkaarti meil ka ei ole. Ja oleme kõik tudengid, pangast saaks vast mingi krediitkaardi toorku laadse asja, aga kas seda aktsepeeritakse? Kas keegi on rohkem kursis rendifirmade ja nendne reaalse kasutamisega ja oskab soovitada mõnda, kus need asjad võimalikult lihtsad oleks ja enda risk mitte nii suur. Ei tea, kas see Euro 26, ka neile krediitkaardina sobiks?

Maandume muidu Cagliagris, siis 2. mai hommikul ja lahkumine 6. mai 6htul.

Hostelite bookimisega näitas mul broneeringu systeemis kyll nii, et kui oli dorm, siis sai t6esti v6tta sealt ruumist 3 voodit, kui oli aga 10 voodiga private (enamus olid sellised), siis arvestas systeem ka siis, kui panin 3 inimeset, terve toa maksumuse. V2hemal hind tuli kokku selline.

Olen positiivselt üllatunud nii asjalike vastuste üle. Suured tänud. Vaatan soovitused üle. Päeval vaatasin seda hostewordi, seal oli nii palju selliseid pakkumisi, kus oli näiteks 6 või 10 voodiga private ruum, kus süsteemi järgi pidi terve toa kinni panema. Ma olen olnud rohkem selline seljakoti ja telgiga maanteeäärtes ja ka vahel olude sunnil ka linna piires ööbija, et ei tea hotellide ja hostelite kohta eriti midagi. See on ju ikka väga totter, et 10-voodiseid ruume nii välja üüritakse. Kolmekesi me ju ei maksa terve suure toa eest. Raske ikka.

Ja autoga Sardiinias käinud, palju teil reisi peale autorendi ja bensu peale raha kulus. Üks meist arvutas, et kui teeks seal ringi ja ainult maanteel püsiks, siis 1200kr nägu (oleme kolmekesi, kahjuks ainult ühel on load, mis tema suhtes tiba ebaaus, ui autoga reisida). Millist rendifirmat olete kasutanud? Palju teil on läinud? Ja kui väikesaartele minna, peaks vast auto kuhugi parklasse jätma?

Kiks7, seda, et eelmisel aastal käisin kutiga aprilli keskpaigus Sitsiilias ja tagantjärgi olime väga õnnelikud, et kevadel käisime, kõik oli õides, 25 kraadi sooja ja vähem turiste, mis mõnes linnas oli ikkagi lõpp palju. Sardiinia kohta ei oska öelda, aga igaks juhuks tundus ka kevad sobiv aeg. Aga juuni/juuli vast ei ole veel kõrbenud nagu augustis pidavat olema.

See oli küll vist 2006 aasta augustis, kui Pariisi hääletasin. Hindu tõesti enam ei mäleta. Odavpoodidest süüa ostes tõenäoliselt odavam kui Eestis. Nii sai ja juust vms. Ööbimisega meil tõesti vedas, Hospitalityclubist üks noormees võttis meid nädalaks oma ühetoalisse korterisse. Ise käis päeval tööl, andis meile isegi oma korteri võtmed. Korter oli suhteliselt kesklinnas. Ja viimasel öösel kui olime kuti juurest juba ära tulnud, aga ühe muuseumikülastuse pärast otsustasime siiski veel päevaks linna jääda, magasime Invaliidide kiriku pargis. Nojah, suht rahvarohke koht oli, noored käisid mööda, kohati ajasid pargis juttugi, tänaval metrooaukude kohal magasid kodutud. Täitsa kesklinn oli. Ronisime üle aia pargi ja valisime tiheda põõsastiku ning magasime seal oma magamskottides. Oli septembri algus. Hommikul olime elus ja keegi ei tülitanud öösel. Nii et põõsastiku all sai küll magada.

Tänud. Jätan siis meelde, et printeri läheduses oleksin