Viimased kommentaarid

see kiivri jutt läheb juba prilliteemast välja. Kui sulle peaks kuskil Alpides mõni +100 kilone idanaaber, kes mäe peal kehtivatele reeglitele vilistab, otsa kihutama ja su pea vastu jäist nõlva kolksatab, siis äkki hakkad kiivri peale mõtlema. Ma ise pole seda õnneks veel kogenud, ega soovi ka kellegile teisele. Mina suusatan kiivriga ja soovitan seda ka teistele. Sama kehtib ka jalgratta kohta. Offtopic lõpp.

Enamus mäesuusaprillide (me räägime ikka sellistest prillidest, mis käivad kummiga ümber pea või kiivri ja on tihedalt vastu nägu) tootjaid kasutab endiselt topelt klaase. Ei hakka siin põhjuseid välja tooma, jutt läheb liiga tehniliseks. Pole nagu küll erilisi moonutusi märganud. Olen omanud üsna mitmeid prille. Keegi soovitas siin selliseid, millel rihm pooleks käib. Kiivrit kasutades on sellest pigem häda, kui see plastmassjubin täpselt kiivri prilli rihmahoidja alla jääb. Lisaks on ka UVEX-il olemas sellised mille värvust saab vastavalt vajadusele nupulevajutusega muuta. Maksavad umbes 400 eurot. Keegi juba kirjutas, aga kordamine on tarkuse ema: Prille ostes proovi neid koos kiivriga millega suusatad.

Põhimõtteliselt hädaolukorras kasutatav magamiskott, kaitseb lume, vihma, tuule eest. Kerge ja kokkupandult võtab vähe ruumi. Mõned ka hästi erksate värvidega, et päästjatel kergem hätta jäänut leida oleks: Siin veel üks: http://en.ortovox.com/safety_products/accessories/gemini_single.html

Aga palun: http://www.aim.ee/reis.jsp?id=165 Ei ole küll mai teine nädal, aga siiski midagi.

Jälgisin juba tükk aega seda keskustelu siin, näpud sügelesid juba tükk aega midagi Valdeku jutule sarnast siia kribama. Ma arvan, et sellist üritust ei julgeks isegi kõige kogenumad freeriderid niisama lambist ette võtta. Nagu ma aru sain, puudub varustusest ainult pealamp. Siis küsiks: Mis varustus teil olemas on sellise ürituse jaoks.

Rahva tungival nõudmisel (üle 2000 allkirja) pannakse sel hooajal siiski ülemine ankurtõstuk tööle. Siin soomekeelne link: http://www.relaa.com/index.php?topic=21700.0 Nii, et sel suvel minejatele head libisemist. Mul endal kaldub ka ikka sinnapoole, et tuleb vist ikka minna. Hing ei anna rahu!

Sealt Strynist on natuke halbu uudiseid. Liiguvad jutud, et see hooaeg töötab ainult alumine tõstuk. Ehk siis, seda ülemist ankurtõstukit ei panda tööle. Kui soome keel on arusaadav, siin link: http://www.relaa.com/index.php?topic=21418.0

Ei ole tänu väärt, mäesuusatajad ongi üks sõbralik rahvas. Olen ise praegu kahe vahel, kas tulla või mitte Aimiga sinna. Kui saan tööasjad korraldatud, siis kohtume seal.

Küte oli kämpingutes olemas. Elektriradiaatorid seinas. Lisaks kuivatasime riideid majakese terrassil, millel oli katus peal.

Käisin 2004 a. juuni alguses. Olin kohapeal 6 päeva. Kahel päeval sadas lausvihma. Ülejäänud päevad säras päike ja lumi oli lõunaks paras puder. Seal muutub ilm tundidega. Ehk siis enne lõunat vihm ja pärast päike. Tõstukitest niipalju, et 2 neid seal ongi. Alt parklast 2-ne tool ja edasi ankur. Rajad, niipalju kui seal neid on, hooldatakse hommikuks ära. Kui just eriline off-piste sõitja ei ole, on seal paras 2-3 päeva olla, tüdined lihtsalt ära. New-school suusatajatele päris korralikud hüpped ja muud trikitamise kohad. All külas kus on elamine, on küllaga muud tegevust, nagu näiteks kalapüük (vahendid ja load saab kämpingust). Lisaks võib niisama mägedes matkata ja nautida Norra ilusat loodust. Viimastel andmetel on sel talvel tulnud 130% keskmiste aastate lume kogusest. Lisaks niipalju, tee suusakeskusesse lükatakse lahti tavaliselt mai lõpus, talvel on seal lihtsalt niipalju lund. Ma eeldan, et minek Aimiga. Ise võtaks siis küll kämpingu, pole just eriti meeldiv kui öösel vihma sajab ja kuljealune märg on. Lõppkokkuvõtteks on reis sinna kogemust väärt.

Viimasega 100% ühel meelel. Puuvillane võtab hästi niiskust sisse aga kuivab halvasti. Kui selline niiske kalts vastu keha on siis hakkabki külm. Need n.n. spetspesud on aga valmistatud just sellistest matejalidest, mis ei võta eriti niiskust sisse ja kui võtab siis kuivab kiiresti. Ehk siis kihiline riietus: 1. "spetspesu", 2. fliis (õhem või paksem) 3. jope, "hingavast" materjalist (Gore Tex), paljudel eri tootjatel on igasugused oma nimedega lamineeritud kangad). Ei ole olemas viletsat ilma, on ainult vilets varustus. Suusapoole pealt veel niipalju, et kui oled juba saatanale sõrme andnud ja enam mägedest kõrvale ei suuda hoida, siis esimese asjana osta saapad ja korralikud suusasokid. Kui saabas istub nagu valatud, on asi ikka hoopis teine. Alpide keskustes on rendi suusad suht-koht heas korras ja iga paari aasta tagant uuendatakse. Ja kõik see vana saast müüakase näiteks Slovakkiasse.