el obrero

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
36 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kui paariks kuuks kõigest minna, siis see mahub ju 90 päeva sisse ilusasti ära küll. Balkanimaad on üldisemalt odavamad, kui Itaalia ehk Hispaania. Mina valiks hoopis selle järgi, mis riigi ajalugu, kultuur jne...mulle rohkem huvi pakuks. Ja millise keele oskus Teil parem on---hispaania, itaalia, prantsuse, serbohorvaadi, araabia, türgi vms. Kui eelarve piiratud on, siis võrrelge ka kohalejõudmise(ja hiljem ka tagasituleku)tarbeks kuluvaid summasid. Kui neid kolme aspekti arvesse võtate, siis vast ehk kergem otsust langetada.

et kõik läheb hästi . Et see eestlane seal kaotsi ei lähe. Mulle meenub mõne aasta tagune juhtum endise briti peaministri pojaga, kus sealt tükk maad lõuna poole minnes---geograafilises mõttes---mingi riigipöördekatsega seotud oli. Antud juhul ma siiski seda ei usu-vastasel korral Laaneka sõber ei käiks vabalt mööda UK saatkondi-konsulaate, vaid viibiks arreteerinu kusagil vanglas kolmanda astme ülekuulamise all, ja ei saaks kuidagi Eestisse midagi messida. Midagi on siin loos kahtkast sellegipoolest. Näiteks kasvõi see, et antud seltsimehe ainuke sõber on Laanekas. Laanekas siin ise kiitles, kuidas ta kunagi tollis töötades mingit raha küsis. Tundub selline veits korrumpeerunud ametnik kunagi olnud olema? Isiklikult selliseid tolliprotseduure ei poolda, neid häbistavad meie riiki ja samastavad-võrdsustavad meid nende samade nn. "banaanivabariikidega", kellele me oma õilsuse, puhtuse kõrgelt ülevalt alla vaatame. Te -Lugupeetud Laanekas ärge nüüd solvuge---aga niimoodi tollipiiril raha pommida, nagu Teie seda olevat teinud, ei ole üldsegi ilus!Seda nii remargi korras!

viibides teati mitmel puhul , et meie lähedal asub Leedu, Lätit ei mainitud. Ehk oli asi selles, et Hispaania ja Leedu on mõlemad tugevad korvpallimaad? Samuti korra mingid Noored senjoriitad seostasid Eestiga esimese asjana kohe Eurovisioni. See oli nii nädal tagasi...

niipalju, et kui loen mingit artiklit, kus näiteks eurod, dollarid jne...on kroonideks taandatud, siis on see minu meelest häiriv. Jääb selline tunne, nagu ajakirjanik peaks mind inimeseks, kes arvutada ei oska. Loomulikult ma arvutan kohapealse mõtte enda jaoks eesti kroonideks mõttes käigupealt ümber, see ei tohiks ju nii raske olla. Mis mõtet on sellel kroonidesse taandamisel, kui näiteks dollari kurss on pidevas kõikumises euro suhtes, nii viimase 10-15 aasta läbilõikes? Ja alati peab arvestama kohalikku üldist hinnatausta. Kui näiteks Soomes töötav inimene hakkaks kõike eesti hindadesse ümber arvutama, siis tunduks kõik nii kallis, et ei raatsikski midagi osta. Nii oli see vähemalt mingi 4 aastat tagasi, nüüd on Eesti muidugi hindades juba Soomele paljude kaubaartiklite puhul jõudsalt kandadele astunud. Ja muuseas, mis kehtib ka Eestis ja üleüldse igalpool---hea asi võibki ja peabki kallim olema! Ei saa ju võrrelda räime tomatis silmudega tarretises, kui kasvõi selline lihtlabane näide kasvõi tuua.

veetnud El Prat-is (Barcelona) 5 ööd--ehk 120 tundi. Ma ei olnud ainuke--esimestel päevadel oli meid päris palju---erinevatest riikidest. Lõpuks olid kõik riigid oma kodanikud ära koristanud, välja arvatud muidugi Eesti ja Estonian Air. Avalikust internetist olid 2 kirvehinnaga lauda---tund järjekorda tipptunnil. Seevastu streigi käigus Punane Rist jagas võileibu ja pudelivett. Panin mingi jaapanlase oma kodinaid vaatama, ise leekisin produktide järele---käisin mitu korda, sest taipasin, et varsti heategevus lõpeb. Ainult lõpuks istusin üksinda bocadillode peal, kuniks Western Union-i saadetis pärale jõudis. Siis läks lahedamaks---viimased 2 päeva. Asi nimelt selles, et olin veel paljaks eelnevalt varastatud, ja ajautise rweisidokumendi vorm. võttis aega ..

kirjutas nii õigesti, et ei oskagi nagu enam midagi lisada. Lihtsalt ise eelistan vastavalt majanduslikele võimalustele keskmise hinnatasemega hotelle, ja ka odavamaid. Kui mu sissetulekud oleksid suuremad, siis kahtlemata valiksin luksushotelle ja kes seda endale võimaldavad, teevad minu arust õieti. Lihtsalt ääremärkusena lisaksin, et ainult tärne ei saa võrrelda isegi ühes linnas, riigist rääkimata. Sest asukoht maksab ka midagi-selles mõttes võiks paralleeli tuua võrdluseks kinnisvaraga. Võib-olla pole võrdlus päras tabav, aga ikkagi... Noh, 5***** muidugi ei saagi kusagil äärelinnas olla-kui nüüd metropolidest rääkida. Või siis ehk, kui äärelinn on selline nn. eliitrajoon, ja kesklinn pigem selline geto taoline?

kommentaar oli selle Austraalia looga seoses mõeldud.

oli tõesti päris õudne lugeda... Ime, et siis mõningates paikades maamunal oleme endist sellise pehmelt üteldes "kahtlase" mulje jätnud.

on kursis juhuslikult---kuidas Shanghais WI-FI-ga lood on? Kas on laialdaselt levinud, või toimib ainult teatud piirkondades? Ja kas on tasuline?

Ega ma isegi füüsikas kõige tugevam pole. Niiti on vaja, et see konstruktsioon omavhel kinnitada. Kuna ta ei juhi elektrit. Traadiga ei saaks seda teha. Ja se vist on see elektrijuhtivus? Puhas vesi ju voolu ei juhi, aga kui soolad ses, juhib küll. Sellepärast on võimalik teed keeta; aga pakisupi viskab kajhuks lakke...Aga puhta vee keetmiseks väga hea variant! Seda siis, kui muud varianti silmapiiril ei leidu! Üks variant on veel ---kui voolu ka pole---peeneksrebitud baikateki ribad, mida süüdatakse... Aga seda vast igal pool ei oleks viisakas kasutada---tuleohutus jne..

polnud nüüd turismifirmade halvustamiseks mõeldud. Kaugel sellest. Paljude turismifirmadega on võimalik väga kvaliteetselt reisida. Igaüks peab ise oma valiku tegema.Kui on pakkumine eksootilisel maal, siis turismifirmaga võib see paremgi olla. Kuid siin peate arvestama, et olete 3-4 nädala jooksul ainukene eestlane, nii, et kõik ülejäänud jääb samaks. Raha peab olema, keeleoskus ja mingi elementaarne arusaamine geograafiast. Vaadake "trip advisor"-it, seal on häid pakkumisi läbi kompaniide. Igale maitsele. Aga mõeldud loomulikult juba veidi tõsisematele reisihuvilistele.

on eespool pakutud väga hea. Ainult üks pisike nüanss. Kui soovite midagi meeldejäävat, siis võite ka reisibüroode asmel kasutada midagi individuaalset. Aga Te peate olema valmis enda jaoks selgeks tegema mõningad küsimused. Neid võib kujuneda rohkem, kui oskaete arvata, aga vastakem vähemalt pooltele. Kui Teile tundub, et asi kisub keeruliseks, siis soovitaksin vähemalt esimene kord turismifirmaga rännata, teine kord otsustate vastavalt juba oma parimale äranägemisele:

  1. Kas soovite, et et enamuses seose reisiga on varasemalt juba paika pandud või eelistate koha peal improviseerida.
  2. Kas tulete erinevate võõrkeelte rääkimisega üksinda toime, arvestades et inglise keelt kaks kolmandikku maailma ei räägi.
  3. Kas suudate orienteeruda kõikvõimalike lennukompaniide graafikutes, piletite ostmistes, jne...
  4. Kas Teil on selle regiooni ligilähedane kaart silme ees, kui tekivad ettenägematud olukorrad - peate ehk bookima uue hotelli, uued lennupiletid?
  5. Kas olete endale seoses kõikvõimaliku seoses viisadega, kindlustustega jm... selgeks teinud.
  6. Kas olete võimeline leidma endale mõnda alternatiivtranspordi vahendi, kui väljakuulutatud kellajal-kuupäeval vajalik lend-bussireis ei välju. Kas Te teate, mida järgmisena proovite, et kodumaale saada? Ja kui see ka ei õnnestu, kas Teil on ka kolmas variant? Ma ei pannud neid erinevaid nüansse siia selleks siia, et Teiega norida. Kui midagi Teie reisiplaanis ei klapi, siis peate hakkama ise mõtlema, et EV Välisministeerium ei suuda Teid tavaliselt kohe abistada. Tean omast käest. Võib juhtuda nii, et mõtlesite küll puhata, aga kokkuvõttes oli selline reis väsitavam, kui oleks iga päev tööl käinud.

Tuleb muidugui meil, mitte Tais---vabandan väära lauseehutuse eest. Loodan, et taipasite!

on õige elamublokk! Siin ei saaa kaheldagi! Aga samas on eesti keel suhteliselt raske... Toon kohe ka näited...(e)lamublokk, sigareti(p)lokk. 2.-balsapuu, palsameerimine---hoopis erineva tähendusega? 3.-balsam(jook)--palliatiiv 4.-ball-pall 5.-bande-panda(karuke)... 6.-panama-banaan-banaalne-barbar... Neid näiteid võiks lõpmatuseni siinkohas tuua. Aga kui inimene ei ei erista erinevate sõnade erinevaid tähendusi,siis ta ei õpi kunagi... Sest need sõnad on erinevad oma tähenduselt, seega mingil määral ka ka päritolult(klassikalisest keeltest; või siis vähem klassilikilistemast)pärit. Kas pole mitte nii?. Tänapäeval on peale sõnaraamatu olemas ka igasugused elektroonilised tõlkimisvidinad. Kui inimene ei soovi korralikult kirjutada, siis võib väita; et ta lihtsalt ei viitsi oma grammatilisi puudujääke parandada. Miks? Ei viitsi! Sest nii on lihtsam- mugavam! Selles mõttes on trip.ee "teerajaja" -näiteks delfi.ee ees ;kus lubatakse kirjutada ka ortograafiavigadega. Olgem ausad, mulle ja paljudele teistele meeldibki trip.ee sellepärst, et düsgraafikutel ei lasta siin kirjutada! Ja see on kahtlemata ka õige! Kui inimene ei suuda korralikult kirjutadagi, siis miks peaks keegi tema informatsiooni usaldusväärsuseski väga kindel olema? Ega ei peagi!

Arvestama alati sellega, kas soovite puhata kõrghooajal, või siis nn. vihmaperioodil. See nn, vihmaperiood on kindlasti suhteline-kuskil Pattayal sajab ikkagi kordades vähem, kui meil sügisel. Kõik tundub suhteline olema. Ja neil seal peale vihma tuleb jälle soe -päikesepaisteline ilm, siin pole see üldse kindel. Selles mõttes, et võib jätkuvalt paar päeva edadi sadada, lörtsi-rahet tulla, ning isegi hakata lund tuiskama... Nii et seda nn. vihmaperioodi pole ka väga mõtet peljata. Aga loomulikult hinnad on sõltuvuses hooajast. Seda on võimalik vaadata mingi suvalise hotelli koduleheküljelt; kus erinevus on must valgel kirja pandud. Aga põhimõtteline hinnavahe tekib ikkagi lennupiletitest, mis võivad kõrghooajal olla kuni 2-3 korda soodushindadega ostetutest kallimad. Näiteks aastavahetuseks. Siis ei päästa ka varasem broneerimine, kuna ka lennukompaniid tahavad teenida. Turumajandus, seda ei saa nüüd kellelegi pahaks ka panna?! Olen Tais käinud nii aastavahetuse, kui ka nn. vihmaperioodi ajal---hinnavahe on märgatav. Aga see ei ole omane Taile üksi, see on ju igal pool nõnda. Aga selle jaoks ongi Google üks väga hea asi!!!

Ühe sellisega õnnestus Londonis paar aastat tagasi sõita. Taksojuht sõitis, aga linna ei teadnud. Siis mul vend seletas, ehki orienteerus ka kõigest thamesi jõe, kauguses säravate kõrghoonete jms. järgi .No ja ikkagi juba kolmas kord Londonis. Mina magasin taga, sest hinnas olime kokku leppinud, ja pärast kaardi pealt vaadates oli analoogne ametliku taksoga. Minu pärast oleks ta võinud ka Shotimaa kaudu sõita. Hinda ta juurde ei tahtnud, oli mingi mitte selline sünnipärane britt. Ja ega me poleks maksnud ka. Aga Bangkokis ei hakkaks ju vaidlema, seal vaevalt sa linna paremini tunned, kui taksojuht.

ja soodsalt õnnestuks piletid hankida, siis oleks Tai hea variant. See eeldaks, 7500-8000 piletitele, kohapeal mõni tuhat odavamat sorti öömajale,ülejäänud raha jääks kohapealseteks kulutusteks. Söömine suht odav, jätkuks ka veel kõikvõimalikele ekskursioonidele. Ja soojust ning päikest kuhjaga! Kui õnnestub veel paar tuhat eelarvele lisada, jätkuks minimaalseks shoppamiseks kah.

aga ise pole neid kasutanud, seega ei oska kommenteerida. Aga taxi-meteriga on tõesti väga odav . Hämmastust tekitas see, et kütuse hind ei olnudki kordades nii palju odavam. Aga samas tulevad omadega välja. Meil on vist see viga, et riik oma maksustamispoliitikaga surub kõigil hinge kinni. Tulemuseks see, et taksojuht teenib vähe, kliendile teenus kallis, jne...Sealt ka siis igasugused kordistid ja muud petuskeemid, sest elada tahavad ju ometi kõik. Bangkokis moodustab kilomeetri hind ehk kusagil kolmandiku kütuseliitri hinnast. Ja asi ometi toimib. Küsima sohvritelt ei hakanud, sest tundus, et nad poleks inglise keelest vast aru saanud. Aga jäi vägisi selline mulje, et seal ei kägistata teenusepakkujat hindadega sellisel määral, nagu see meil toimub. Ehk oskab keegi, kes asja rohkem jagab, selgitada? Majandusseadused toimivad ju teatud määral analoogiliselt igal pool?

oli tõesti õudne vaadata. No nii süüdimatult vaadati seda kaarti, et tekkis küsimus, kuidas need vastajad geograafiatunnis on kunagi hakkama saanud? Kui ma selline tubakas oleks, siis ma poleks üldse nõustunud vastama hakkama. Milleks end rahva ees naerualuseks teha? Igatahes näppisin veini lahti ja ronisin trip advisorisse. Seda interaktiivset mängu mängima, kus tuleb aja peale võimalikult täpselt erinevaid paikasid ära arvata. Madistasin hasarti sattununa pool ööd, vahetasin aga vahepeal ka allteemasid, üle 12. leveli ei saanud kahjuks kordagi, Põhja-Ameerikaga läks suhteliselt kehvasti, Usa osariigid, ja nn. Famous Place.d olid kõige raskemad. Seal on veel see huvitav, et saab vaadata oma tulemuste hetke reitingut maailma mastaabis. Muuseas, mida kauem mängida, seda raskemaks küsimused läksid. Nähtavasti tunneb arvutisüsteem ära, et mängitakse korduvalt ühest arvvutist ja teeb vastavalt oma järeldused.Aga see selleks. Võib-olla tuleks selliseid saite koolides rohkem propageerida? Siin tekib muidugi veel see nüanss, et keda huvitab, see teab, ja keda ei huvita ,seda ei huvita ka. Mäletan, et mul oli keskkoolis omal ajal näiteks keemiaga samasugune efekt. Õnneks pole siiamaani keemiat rohkem vaja ka läinud. See on mul hea lohutus kah! Loll, kes vabandust ei leia!D!!

Erakondade võit oleks Tallinnas muidugi parem olnud. Hbert-ga täiesti nõus, samuti küttepuude, kartulite ja 2000krooni ning astmelise tulumaksu vastu. Lisaks veel Tallinna maamaksu tõstmise vastu, mis mingi aeg tagasi läbi viidi. Populismi vastu. JOKK poliitika vastu kah! Seda loetelu võiks veel pikalt jätkata.

Bangkokis ühes hotellis mingi jaapanlane teadis Barutot küll. Ja keegi mainis siin seoses Hispaaniaga Tallinna teadmist Revalina. Ma nüüd muidugi spekuleerin, aga hispaanlastel on suurimad tõenäoliselt kokkupuuted eestlastega ehk: 1.Hispaania meremeeste kaudu, kes kunagi ammustel aegadel Läänemerele sattunud. 2. Eesti vabatahtlikud Hispaania kodusõjas vabariiklaste poolel sõdimas. 3. Eestlastest sõjavangid ehk koos kusagil Gulagi vangilaagrites Sinise Diviisi võitlejatega koos istumas? 4. Eestlased Costa del Solis. 5. Leon Degrelle, kes ka siin võitles, resideerus ka peale sõda Hispaanias. Kindlasti on kokkupuutepunkte rohkemgi, need tulid momendil lihtsalt esimestena meelde.

Võtsin korra mingi kohaliku reisi, seal aga oli võimalus veerand tunni pärast ka vene keeles tellida, Libistasin siis Singha.d ja ootasin ära selle spetsialisti. Vene keelt rääkis talutavalt, oli kunagi Moskvas mingiks mäeinseneriks õppinud.

Seletasin, et suure sõja ajal olime liitlased kaudselt, kuna hoidsime sakslastega kokku, nemad aga jaapanlatega, Ja sakslased olid jaapanlastega liitlased, aga Tai oli jaapanlastega sõber, nii et kaudsed liitlased ju . Seltsimees oli päris meeldivalt üllatunud, muuseas teadis mingil määral ka Balti riike... Londonis jõime Itaalia neofashistidega õlut, kiitsin Alessandra Mussolinit, ja Ducet, aga Avanti Popolo kohta arvati, et üks väga värdjalik laul. Ma siis vabandasin, et rohkem itaalia keeles laulda ei oska, aga samuti peeti heaks sõbraks, kuna 2.Maailmasõja ajal olime ju kaudselt liitlased. Ja kõrvalbaaris, briti vutihuligaanid teadsid Mart Poomi! Ma siis viskiklaasi kõrvalt avaldasin kahetsust, et Inglismaa El, finaali ei saanud, aga rohke õllega pesime selle jama oma peadest välja, ühises lootuses, et ehk järgmine kord läheb Albioni vendadel paremini...

olin komandeeringus ja ei saanud osaleda. Ehk järgmine kord läheb paremini.

Lendasin sellisega Helsingist Tallinna. Mingit rappumist ei märganud, aga õllepurk kästi ära panna käest. Loovutasin siis selle stjuuardessile, palusin klaasi vett vahetuseks. Olivad nõus küll. Põhimõtteliselt on see nii lühike lend, et ei saa hirm hakatagi...