megahejsan

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
 

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mina kiidan täiega Zen Zeni! Meekana on eriti super! Ja teenindus on alati ülisõbralik olnud. Ei oska nagu millegi üle kurta seal... Aga ju siis maitsed on nii erinevad :) Taj Mahalis pole käinud, aga eeldasin ka, et see ikka India köök - nimi ju ütleb, et on!

taksoga on nii, et need õiged taksod maksavad 2 korda rohkem kui isehakkanud taksojuhid võtavad, aga viimaseid peab esiteks teadma, kus kioski vms ees nad ootavad ja teiseks pole siina mõtet neiul ilma noormeheta minna mu teada. Ma kilomeetrites ei tea, aga mh.. üks 10 km umbes läks mu meelest tavataksoga 400 sek-i. Vaevalt see tavaline takso nüüd nii ohtlik on - usun, et pole hullu. Aga minul polnud juhust üksi sõita kordagi.

nüüd ajasite mulle ka fääride isu peale :S . Olen laias laastus eluaeg unistanud Islandist ja Fääri saartest (no kuidagi see skandinaaviamaade teema, keeled jne on nii südamelähedane). Tahaks nii väga ka ikka seal ära käia, aga mitte ei jää selliseid säästusid.... Jama ikka küll - iseenesest kui sedasi matkama minna, siis ei lähekski nii meeletult kalliks. Kui meie reisibüroode pakkumisi vaadata, siis on hinnad ikka sellised, et kuku pikali. Aga no seal kindlasti hotellid, söögid jne hinna sees. Mulle sobiks vabalt just selline matkamise variant, aga peab siis ootama kuni laps kasvab või ilma temata minema. Kunagi näitas vist etv pealt iga pühapäev 15 min Fääri saartest saadet - ma olin siis küll suht noor (teismeline), aga alati nagu 5 kopikat teleka ees! Kahju, et enam pole seda saadet Fääride elust... teemaalgataja - kirjuta kindlasti ka kuidas reis läks, kui käidud on!

kirjutasin lõpus nats valesti - selleks, et minna MAX-i, lähete treppidest mööda ja siis pöörate vasakule mitte paremale :) Siis otse ja varsti tulebki MAX ühel tänavanurgal. Seal nö treppidega augus asub ka Burger King, kui sinna tahate minna... ja turu vastas (kus buss peatub) ning turu ääres sinisest majast ja ginatricost mööda jalutades on Mc Donald´s.

no mina sellest vanusepiirangust ei tea suurt midagi, aga kõik kohad on laevas ikka lahti ja disco on mu meelest 04-ni avatud. Rahvast ilmselt palju ei ole jah - pakun ka et max. 500 in. Karaoke on üldiselt mu meelest kift - soovitan sinna ka minna :) Asub 7. korrusel pubis. Ma ei tea, kas tead, aga sadamast linna saad nr. 1 bussiga (tagasi ka sellega). Lähed siis nii, et sadamast välja minnes hoiad nats vasakule ja seal kohe ongi bussipeatus. Tagasi saab nt Hötorgetilt - suur turg keset linna (sinine maja on seal kõrval kohe, selle järgi tunneb ka ära). Peatuse leiate ka nii, et kui kõnnite mööda seda nö. peatänavat (Drottninggatan) kuni tuleb tänavanurgal kaubamaja nimega Pub, siis sealt paremat kätt mõni samm edasi ongi see turg. Ja kui ei leia ja peate tagasitulekuks bussipeatusesse teed küsima, siis soovitan küsida mitte, kuskohast nr 1 buss läheb vms, vaid küsige, kus asub Hötorget (hääldus: höötorjet) - seda ikka teavad kõik, vahel bussi numbreid nad ei tea. Igaljuhul turu äärest läheb buss tagasi. Linnas soovitaks mina kuninga lossi juurde vahtkonna vahetust vaatama minna (oli vist eesti aja järgi kell 13:00 algus ja talveperioodil küll ainult minu teada K ja P toimub, aga võin ka eksida. Kui muuseumid huvitavad, siis soovitaks ka Vaasa muuseumi. Ja muidugi shoppamist, kui sõbrannadega minna :) Kesklinnas soovitaks siis H&M-e, ginatricot (asub selle sama turu ääres sinise maja kõrval või on ülejärgmine sealt), siis Galleriani - seal on igasugu häid poode ja saab sinna nt nii kui kõnnite mööda peatänavat (Drottninggatanit) kuninga lossi poole (Pub jääb siis selja taha) ja seal kus on suur treppidest alla minev auk vasakut kätt, siis sealt alla ja otse - maa all asubki. Seal Gallerianis asub ka üka kift noortepood nimega BikBok - minge sinna ka! Ja kui kesklinnas toidupoodi otsite, et midagi süüa osta, siis üks suur pood asub ka peatänava ääres Åhlensis, aga mitte esimesel, vaid maa-alusel korrusel! Ja kui teil midagi rämpstoidu vastu pole, siis soovitan väga ühte rootslaste oma ketti nimega MAX - nii super hea ja kõik burgerid ja asjad valmistatakse koha peal värskelt ning kui midagi ostad, siis kohvi on ka hinna sees :) Asub see nii, et lähete sealt, kus on peeatänava ääres see treppidega auk - mitte ei lähe sinna auku, vaid kõnnite sealt ülevalt, ühesõnaga peatänavalt minnes on nii, et kõnnite sellest august mööda ja siis kohe pöörate paremale - natuke edasi kõndides on ühel tänavanurgal punasega kirjutatud MAX - see ongi :) Loodan, et said midagi aru mu pikast ja vb ka keerulisest seletusest, aga ehk on abiks.....