Snowflake

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
23 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas keegi teab, mis oleks Advokaadibüroo LEXTAL'i tasu seoses Wow Traveli hagiga?

Helistasin just Tarbijakaitsesse seoses oma 19.06 toimuva Horvaatia reisiga ning kuigi eile lubati sealt, et Wow Travelile on saadetud päring, millele anti tähtajaks eilne õhtu ja selle põhjal tuleb Tarbijakaitseameti seisukoht ning paluti mul täna tagasi helistada, siis nüüd helistades öeldi, et mingit infot ei ole ja kohe kui midagi tuleb (tähtaega ei lubatud), siis pannakse see meediasse.

Ostsime ka reisi Horvaatiasse 19.06.2016 - 26.06.2016. Kirjutasin Cherryle uuesti pärast esimese üldise emaili saamist, sest nende email oli päris ebamäärane ja soovisin teada, et isegi kui Tarbijakaitseameti seisukoht on, et reisid peaksid toimuma, et kas ka Wow Travel on reisi toimumist kinnitanud. Wow travel ise ei ole ei emailile ega telefonikõnele vastanud.

Viimane vastust Cherry'st reisi toimumine kohta oli järgnev: "Hetkel me ei oma täpsemat infot. Jälgige info uuendamist Cherry ja Tarbijakaitseameti lehel."

Homme üritan Tarbijakaitseametist rohkem infot saada.

Belgias keeletunnis

Hiinlased: Sorry, where are you from? We forgot. Mina: Estland. I think you studied it in the previous lesson. Hiinlased: Aaaaaaaa...yeees. (Näos täielik tühjus). So, it's Iceland? Mina: No, Estland....Estonia. Hiinlased: Iceland? Mina: Nooo, Estland. Next to Finland, Sweden...Northern Europe. Hiinlased: (Ikka segadus)

Lõpuks, et nad aru saaksid joonistasin kaardi oma vihikusse. Ja siis kui nad nägid Venemaad kõrval, siis oli aaaaaa...so, you speak Russian? Ma oleks neilt tahtnud sama vastu küsida, et näidata, et kõik, mis Venemaa kõrval, ei pea alati vene keelt rääkima.

Pinginaaber Lõuna-Ameerikast: Oh, so you are from Estonia? So is it somewhere close to Chechnya? (Meil käib klassis üks poiss Tsetseeniast) Mina: No, it's not. Not even close. Pinginaaber: Is it close to Bulgaria then (Üks tüdruk on Bulgaariast)? Mina: No, not really. We are in Northern Europe. Finland, Sweden... Pinginaaber: Really??? So you have snow there? Mina: Yes, in winter...plenty of snow. Pinginaaber: Oh my god, that's so cool. I think I would die in such cold.

Helistasin vahetunnis vanematele. Rääkisin loomulikult eesti keeles. Räägin tavaliselt väga kiiresti. Ameerika tüdruk vaatas imestunult ja küsis pärast minu kõne lõppu õpetajalt. Did you understand anything? She spoke so fast. Õpetaja: Nop, nothing at all. (Siis pöördus minu poole) So, did you speak your own language or what was it? Mina: Yes, I spoke Estonian. Õpetaja: Ok, and to what language group does it belong to? It is not Russian, right? Mina: Finno-Ugric. It is similar to Finnish. Ameerika tüdruk: Really? Yukkk. Finnish is so ugly. Õpetaja: So you don't speak baltic language in the Baltic states? (Nad olid just eelmisel tunnil Balti riikidest rääkinud, mina polnud siis grupiga ühinenud. Ei tea, kas nad siis kõik arvasid, et Balti riikides räägitakse ühte keelt.) Mina: Eeeeeeerrr...no, not really.

Viimasel ajal on mind eriti üllatanud paljude inimeste täielik ükskõiksus enda ümber toimuvast. Vanad Euroopa riigid ei püüagi teada, mis toimub "uutes" Euroopa riikides, nende jaoks on kõik ikka üks ja sama Eastern-Europe, kust tulnud inimesi peab hoolikalt silmas pidama, sest tõenäoliselt on nad kas vargad, prostituudid või muidu väga kurjade plaanidega. Vahel hakkab lihtsalt väga kurb, kui lähed kuhugile heade kavatsustega ning pärast seda, kui oled teatanud oma päritolumaa, saad kahtlustavate pilkude osaliseks.

Elan ja õpin Taanis ning kui siin nüüd jälle tööle läksin, küsis üks naine, et kust ma pärit olen. Saanud vastuseks "Estonia" küsis ta "Oh, where is that?" Tegin üllatusest suured silmad ning püüdsin siis rahulikult seletada, et ega me tegelikult Taanist väga kaugel ei olegi. Naljakas on see, et kui eestlaselt küsida, kus Eesti asub, siis mitte kunagi ei alusta me sellest, et meie suur naaber on Venemaa. Alati on Soome, siis üle mere jääb Rootsi ning lõunas on Läti. Ning alles siis, kui inimene vaatab sulle ikka sama juhmi näoga vastu, siis lõpuks mainid, et Venemaa on meil samuti külje all. Ja kui ollaksegi kuulnud Eestist, siis arvatakse ikka, et Venemaa ja tõenäoliselt ka kommunistid. Teatakse küll midagi iseseisvusest, aga keegi ei ole sellesse tegelikult väga süvenenud. Nooremad inimesed muidugi teavad rohkem eestlasi, eriti tänu reisimistele ja ka eestlaste pidutsemisoskustele.

Ning lugedes hiljuti Anna-Maria Penu raamatut Hispaaniast, kus ta kirjutas, et ükskõik kuhu me ei lähe, ikka ja jälle peame ennast tõestama ja oma identiteedi uuesti üles ehitama. Arvame küll, et eesti naised on ilusad ning tehnoloogia ja teadus kuulsad, aga tegelikult oleme enamiku jaoks vaid Ida-Euroopa. Ja kui mu hispaanlasest sõber suvel Eestisse tuli ning koju vanematele helistas, siis sain aru, kuidas ta õhinal rääkis, et eestlased on ikka hoopis teine rahvas kui venelased ning keel on täitsa teine ja et veidrad nad natuke on (selle all pidas ta silmas paljaid eestlasi jooksmas "tulisest" saunast järve), aga muidu on siin kõik nii tore ja loodus ilus ning roheline. Eriti panid teda aga imestama eestlaste uhked autod ja mootorrattad, mis kõikjal ringi kihutasid.

Üks inimene Taanis ütles paar päeva tagasi, et "Oh, meie linna jalgpalli meeskond mängib mingi riigiga kusagilt Eesti lähedalt...Littauen... (Mul juba rõõmus meel, et näe, päris hästi teab, kus miski asub)... ja siis tuli, ooo, vist oli see riik Ukraine, see vist jääb teist natuke kaugemale, aga vahet pole, see on ju peaaegu sama." Vist ongi nii, et arvatakse, et oleme kusagil pimedas nurgas Bulgaaria ja Rumeenia taga.

Ning aasta tagasi Horvaatias poe juures sõpru oodates tuli minu juurde üks noormees ja küsis, et kas olen venelane. Mina muidugi vastu, et ei, olen pärit Eestist. Ning tema vastus sellele oli vaid, et "Estonia, Russia...it's the same thing." Ajas küll ikka vihaseks.

Aga mis seal ikka, eks me siis reisime ja tõestame, kui toredad ja erilised (meid ju ainult miljoni jagu) me tegelikult oleme. Vabandust, et tekst nii pikaks venis ja natuke negatiivses võtmes on :)