Viimased kommentaarid

Kohalikel reisibüroodel on palju pakkumisi Okinawa piletite osas - mina käisin kunagi 3000 krooni edasi-tagasi Tokyost, kus hinna sees oli ka 1 öö hotellis. Soovitan kindlasti Okinawat - seal on lisaks ilusale loodusele ka väga südamlikud inimesed, maitsvad toidud, painappuru paaku (ananassi park e. istandus), üks maailma suurimaid akvaariume, sõjamuuseum jpm. Okinawa peasaarel saab liikuda ilusti bussidega, mis pole sugugi kallid ning ka taksosõit on taskukohane. Saare peal on mitmeid kämpingukohti, kus saab ise telkida-grillida. Kui teil on võimalik jätta osa reisiplaane lahtiseks, siis õnnestub ehk leida paremaid hindu...

Kahjuks pole mujal lõuna pool randades käinud...

Mul on septembris plaan minna kuuks ajaks seljakotiga Jaapanisse reisima ja mõtlesin transpordi osas välja sellise süsteemi - esimesed 10 päeva kasutan 18 kipput (kasutada saabki kuni 10.09) ja siis sealt edasi tahaksin osta aja kokkuhoiu ja mugavuse mõttes 14 päevase JR Railpassi. Siit ka kohe küsimus - kas JR passi peab aktiveerima kohe Jaapanisse sisenedes või võin alguskuupäeva ise määrata?

Alustada mõtlesingi kohe 18 kippuga Fukuokani sõites (24h sõidab kuskil) - olen sama süsteemiga varem ka pikki vahemaid Jaapanis läbinud ja mulle väga meeldis näha külakesi ja väikelinnainimesi sõitmas tööle ja minemas kooli. Kuna sõit on pikk, siis mõtlesin, et esimesel ööl peaks ikka välja puhkama ja siit järgmine küsimus - kas keegi teab toredat ja soodsat ryokan'i Fukuokas?

Soovin teha Kyuushuule ringi peale ja tahaksingi seal reisinud/elanud inimeste käest küsida off-the-track kohtade kohta - Jaapan on täis üllatusi ja tahaksingi teada väikestest kohtadest, millest LP jms. ei kirjuta, aga mis on teid lummanud - toredad templid-pühamud, ilusad looduslikud kohad, kämpingud, odavad ja head ryokanid, onsenid jms. Või äkki on kellelgi mõni link kellegi vastavateemalisele blogile?