Viimased kommentaarid

Kuna tsooni pääseb ainult lubadega, siis eelregistreerimine vajalik. Ilmselt on võimalik ka koha peal asju ajada, aga siis vaja ilmselt ka paar päeva enne minekut kontakteeruda, et neil oleks võimalik load välja ajada.

Ei tasu segi ajada Qeshmi saart (onu Raivo käis vist Qeshmi saarel) ja Kishi saart. Viimane on umbes Vormsi suurune saar, mis on põhimõtteliselt ainult kuurort ja sellele omaste vaatamisväärsustega. Olles sinna sattunud südasuvel, siis meil kulus enamik energiat sellele, kuidas sealt minema saada. Suvisel ajal on sealne kliima enamiku jaoks väljakannatamatu. Välja minnes oled sisuliselt kohe käsn, kuna temperaaturi ja õhuniiskuse koosmõjul oled koheselt märg. Omal käel saab seal ilmselt hakkama, kuna tegemist on kuurortiga ning võõrkeeli osatakse keskmisest paremini. Samas Iraani pole mõtet sealt otsida.

endal selline asi juhtunud ja ainult kus sellest numbrit tehti oli Tallinna lennujaam, aga seegi ei päädinud mingisuguste probleemidega. Öeldi vaid, et me Lufthansa esinduses nimevahetuse ära teeksime. Kuna teema tundus ebaoluline, siis jätsime selle tegemata. Järgmistel lendudel keegi sellele tähelepanu ei juhtinud.

Tundub, et nüüd on hotellide koha pealt lihtsamaks läinud ja sobib igasugune hotell 72 tunni viisavabade turistide majutamiseks.

Suur tänu vastuse eest. Kas oskate öelda, kust võiks leida nimekirja hotellidest, kes 72 tunni viisavabasid turiste majutada võivad? Või piirdubki see St Petersline kodulehel toodud kolme Sokos hotelliga.

Tere,

Küsin abi seoses Peterburi kruiisiga. Kas keegi on käinud St Peterlinega sellisel viisavabal kruiisil, kus Peterburgis viibitakse 2 päeva ning jäänud ööseks linna ööbima. Kas ja milliseid dokumente hotellibroneeringu olemasolu kohta tuli esitada? Kas piisab booking.com kinnitusest, et tuba on broneeritud või tahab piirivalve kinnitust ka hotelli eest tasumise kohta?

Kas keegi on viimasel ajal käinud Nordkappis või Mageroya saarel? Kas nad endiselt soovivad tunneli läbimise eest raha või on see nüüd tasuta?

Tšernobõli peaks saama küll, kuid see on küllalt kulukas http://www.tourkiev.com/chernobyltour/

Kui Ukrainasse minna, siis kindlasti soovitan külastada ka Lääne-Ukrainat, kus on kena loodus ja väga toredad inimesed. Lvov on väga kena linn.

Pole küll rattaga Nordkapis käinud, kuid olen Põhja-Norras niisama rattaga ringi sõitnud. Meie sõitsime rongiga Helsingist Kolarisse. On veidike põhja pool kui Rovaniemi. Sealt sai veel bussidega veidi põhja poole sõidetud, et vähendada sisemaa väntamist ja jõuda kiiremini rannikule.

Tagasi tulime Narvikust rongiga Stockholmi, kuid seal oli probleemiks, et nad ei tahtnud rattaid rongi peale võtta. Need tuli lahti võtta ja suht kompaktseks pakkida. Suurema grupi puhul see ilmselt läbi ei läheks.

Sai eelmisel aastal sealkandis käidud ning saan anda mõned vihjed.

Olhoni saar on tore koht, kuid võib väsitama hakata, sest turiste palju ja kohalikud on orienteerunud üksnes turistide teenindamisele. Kindlasti tasub ette võtta ekskursioon saare põhjaossa (paketti müüakse turismiinfopunktist). Kalapüügi pakett on turistilõks. Meie sõitsime Olhonile laevaga Irkutskist, kuid see polnud hinda väärt.

Kui on aega, siis soovitan Olhonilt sõita laevaga üle Baikali Ust-Barguzini (käib korra või paar nädalas). Ust-Barguzinist saab minna edasi minna matkama Svjatoi nosi nimelisele poolsaarele, mis on igati kena koht.

Veel tasub sõita Sludjankast Port-Baikali mööda vanat raudteed, mis nüüd kohandatud peamiselt turistide veoks. Saab nautida kauneid vaateid Baikalile.

No minu loogika ütleb, et enamus juhtudel, kui sind röövitakse või sult varastatakse, siis ei jää röövel või varas sinult võetud varandusega tutvuma, vaid üritab ikka sinust võimalikult kaugele jõuda, et vältida vahele jäämist.

Armeenia viisat saab küll ka piirilt, kuid nad ei taha transiitviisat anda. Nii et peab ostma tavalise viisa 50 USD eest. Seal oli veel see värk, et viisa eest sai tasuda üksnes Armeenia drahmide eest ja muidugi ei olnud seal valuutavahetust enne viisa soetamist. Seda kasutavad ära Iraani poole spekulandid, kes müüvad teiselpool piiri viletsa kursiga drahme.

Meie tegime Karabahhi viisa Stepanakerdis Karabahhia välisministeeriumis. Ka need, kes olid teinud Karabahhi viisa juba Jerevanis käisid ikkagi kohalikust ministeeriumist läbi, et saada endale akrediteering riigis ringi liikumiseks (pannakse kirja kohad, kuhu võib minna). Karabahhiast lahkumisel keegi viisa olemasolu ei kontrollinud.

Pangaautomaate on ja neist saab raha kätte küll. Põhimõttelist vahet ei ole, kas kaasas on USD või Eurod. Mõlemat saab vahetada. Dollari kurss peaks praegu olema 300 drahmi=1USD.

Sai just Armeeniast tuldud (sai käidud ka Iraanis). Kodumajatusega ei tohiks probleeme olla. Gorises oskan soovitada kohta, mis asub Arzumanjanja 30 ja omanik on seal Seda Tangjan. Koht on võrratu, mäe otsas vaatega linnale. Stepanakerdis polnud ka probleemi, kuid aadressi ei mäleta. Oli kohaliku NMCY vastas. Seal oli mitu majapidamist, mis teenust pakkusid. Jerevanis oli ühes imelikus väikeses hotellis, mis asus konjakitehase lähedal (aadress Isakovi 3/1, tel +(37491)208546. Öö inimese kohta maksis 15 USD.

Tasub veel silmas pidada, et Armeeniast lennujaama kaudu riigist lahkudes on nüüd kehtestatud maks 10000 drahmi. Kui veel küsimusi, siis katsun vastata.

Veel on variant kasutada Baltic Airi lende Riiast, kas siis Jerevani Bakuusse või Istanbuli ja sealt edasi maismaad mööda või leida ka mõni lennufirma. Ise läksime läbi Jerevani.

Nende öömajadega on niimoodi, et ei mäleta täpselt neid kontaktnumberid, kust öömaja leidsime. Võtsime Valkas turismiinfost voldikud, kus olid toodud kohalikud majutust pakkuvad külalistemajad ja turismitalud ning kui õhtul öömaja otsima hakkasime, siis vaatasime, mis piirkonnas pakkuda oli. Kui ma õieti mäletan, siis esimene ööbimiskoht oli meil Trapenes (saime enda käsutusse terve talu, pererahvas ise elas kuskil mujal). Teine ööbimiskoht oli Alüksnes ja see oli kohe järve ääres. Kontakt peaks olema Leisure complex “Ezermala” 2A Ojāra Vācieša street, tel: +371 27525460, +371 26327587. Aga üldjuhul piisab täiesti sellest, kui võtad kohalikust turismiinfost voldiku ja helistad teenuspakkujad läbi. Kuskil kindlasti on kohti ja hinnatase vähemalt eelmisel aastal oli väga mõistlik. (see 5-7 latti oli ööbimiskoha maksumus inimese kohta, mitte toa maksumus).

Tänud vastuse eest. Mul on veel küsimus selle kohta, kui tõsiselt peaks suhtuma Iraani viisataotluses riiki sisenemise ja väljumise punkti määratlemisse. On see puhas formaalsus või peabki märgitud punktides piiri ületama?

Olen kuulnud, et Lätis nõutakse kõigilt jalgratturitelt jalgrattajuhilube. Ka täiskasvanutelt. Ilmselt on siiski tegu formaalsusega ja keegi seda ei kontrolli. Ise olen läbi sõitnud marsruudi Valga- Gaujane-Aluksne-Ape-Valga ja julgen soovitada küll 3-päevaseks matkaks. ÖÖbimine on sealkandis imeodav (5-7 latti) ja ka söögikohad olid väga taskukohased. Omaette vaatamisväärsus Aluksne-Gulbene kitsarööpmeline raudtee, mida kindlasti tasub järgi proovida.

Soodsaim on ostud teha sellises poeketis nagu Bonus (www.bonus.is).