laurikoo

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

6 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Siis sa jõuad ilmselt veel vahepeal tagasi enne meie sinnaminekut, värskendused on teretulnud! XD

Aga nii palju, et otsustasime transfeeri kasuks. Näkku tuleb edasi-tagasi nõndaviisi ainult 380 krooni ja saame samuti otse hotelli ette.

Teoreetiliselt puudub sul õigus nõuda Riia-London-Riia lennu aja tasuta muutmist. Ryanair ei tee "connecting-flight" süsteemi ja iga lendu võetakse eraldiseisvana. Kui sa lendaksid näiteks Lufthansaga Tallinnast Frankfurti ja sealt Lufthansaga edasi Londonisse, siis checkitaks su pagas kuni Londonini välja ja Frankfurdis ei ole sul kaa muud vaja teha, kui lihtsalt tipa-tapa järgmise lennuki peale minna. Pagas viiakse ise järgmise lennuki peale.

Odavlennufirmade puhul aga, k.a. Ryanair, tuleb Londonisse jõudes läbida turvakontroll, oodata oma pagasit ja teha siis uuesti jätkuelnnule check-in. Kuna Ryanair hoiab kokku igalt võimalikult asjalt, siis on asjad paraku nii ebamugavale tasemele jäetud.

Lufthansa näite puhul korvaks LH sulle igasugused muutmised täiesti tasuta ja pakuks ka 100% raha tagasi, kui sa seda sooviks. Ryanairilt aga piletit ostes nõustud sa Ryanairi tingimustega nende lendude osas ja paraku ei ole sul mingit alust ega õigust nõuda neilt Riia-lennu aegade muutmist. Seda pead omast taskust tegema. Muidugi võid alati ka viisakalt paluda, vahel lubavad - on toiminud easyJetiga. =)

Pidasin ka reisipäevikut sel ajal ja kandsin selle oma blogi, võid lugeda, kui huvi on. Sisaldab ka natuke lisainformatsiooni.

http://shokolaadimuffin.blogspot.com/2007/08/puhkuselt-tagasi.html

Tere!

Käisime kaa sõpradega Horvaatias ja läksime kohale ilma millegi muu, kui tagasisõidupiletite ja rahaga. Ööbimiseks valisime Cavtati. Sõitsime taksoga Dubrovniku lennujaamast Cavtati(VIGA! Takso on kallis ja räägitakse, et kohalikud kõik vihkavad taksojuhte nende nöörimise pärast samal ajal, kui teised üritavad ausalt elatist teenida). Igatahes saime kah paraja röövimise ohvriks aga lollid turistid, mis parata. Lasime end ühe kohaliku infopunkti juures maha visata, kust plaanisime leida majutuse. Infotädike helistas otsemaid tühjana seisvasse apartmenti ja maja omanik sadas oma autoga kohale. Tingisime hinnalt veel veidike allagi ja saime 17EUR ühe öö eest ühe inimese kohta. Võrdlemisi hea hind siiski ja no mis sa teed, vaja ju auk ära täita, ei saa lasta majal tühjana seista. Nii saimegi siis omale kolme vannitoa, köögi ja kahe suure magamistoaga apartmenti. Naabrid olid lahked ka pesumasinat jagama.

Hääletamine ei ole Lõuna-Horvaatias igatahes mõistlik, ma ei tea kuidas põhja pool lood on, aga teed on väga kitsad ja ohtlikud ning suuremate teede ääres kõndimine usutavasti ka lausa keelatud. Hääletajaid ilmselt keegi peale ei võtaks, sets auto peatamine tekitaks liiklusohtliku olukorra ja paraja ummiku. Juba siis, kui buss tahtis ktsamat kurvi võtta, pidi vastassuunast tulev auto kõva 20m tagurdama, et buss oma nina saaks välja keerata. Ronge lõunas ei olnud, bussipiletid on aga mõistliku hinnaga, nii Eesti omadega üpris sarnased.

Mägedes telkimine rangelt soovituslik ainult selleks ettenähtud telklaagrites. Mägedes on tõepoolest miinioht, ilmselt ka teatavad maod. Kui olete seljakotireisijad, siis tasubki vast lihtsalt kohale minna ja küsida turistiinfost, mis vaba on. Tühja augu täitjat kostitatakse tihti paremate hindadega - tasub ka tingida.

Cavtat on üks parimaid kohti sinu poolt kirjeldatud tegevuseks. Lähiümbruses on palju mägesid ja üldse Cavtat on pooleldi ühel mägisel alal üles ehitatud. Kohalik oli ka rääkinud, et kõrgetes mägedes pidi õhk olema astmahaigetele tervendava toimega. Cavtat on selline kuurortkülake, mitte päris linn. Ta asub Dobrovnikust meeldivalt 30-40 minuti bussisõidukaugusel, et kui tekib isu ka Dubrovnikut vaadata ja ehk ka sealset ööelu nautida, siis on selleks ideaalne võimalus olemas. Kasutasiem ka seda ise korduvalt. Dubrovniku vanalinn juba üksi vaatamist väga väärt!

Cavtat is your best shot! Pole turismilõks aga kerge kuurordihõng on siiski olemas, hinnad odavamad kui Dubrovnikus. Rannamõnusid saab kaa nautida. Ja vesi on suppsoe!!! Superluks!

Veel tähelepanekuid: *suve lõpus saab nautida eksootilisi vilju (laimid, sidrunid, viinamarjad, arbuusid, jms.) *kohalik rahvas on väga sõbralik! *vesi on meeldivalt soe! *rannad on kivised ja merepõhjad kaa tihtipeale kivised, kivide küljes ohtralt meresiile - tasub kaasa võtta "siilisussid" *teed on kitsad ja järskude tõusude-langustega, pikem jalutamine võib väsitada

Fiumincino peaks olema kesklinnale siiski lähemal. Ciampinos on selle võrra lennujaamatasud väiksemad, mistõttu seda eelistavad mitmed odavlennufirmad. Transpordi kohta ei oska öelda, puuduvad kogemused, vaatan vaid kaarti.

Teoreetiliselt ei ole vahet, kas S- või U-bahn. Tegu on sama transpordisüsteemi rongidega ja pilet kehtib nii Berliini busside, trammide, rongide ja metroorongide peal ühtemoodi.

Schönefeldist läheb tõesti S-bahn ja sellega saab nii siis edasi liikuda, et õigetes kohtades ronge vahetades saad ükskõik kuhu Berliinis.