elewant

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kunagi sai käidud Domina Traveliga (ei tea, kas nad üldse veel eksisteerivad?)Ja oli elu parim reis ja seda tänu reisisaatja õlimale professionaalsusele. Räägiti põhjalikult sihtkohast ja aidati igati. Üks meesterahvas oli blondi peaga.

Eelmisel aastal sai aga käidud Teziga Antalyas ning peale reisi kirjutasin oma esimese kaebuse reisifirmale. Tez sai valitud sellepärast, et pakkus antud tippajal 5* AI paketti, mille ostsime täishinnaga. Lennukust maha tulles ilmnes, et kumbki 2 reisisaatjast ei oska silpigi riigikeelt. Kui ütlesime, et me ei oska vene keelt, küsiti "u vas probleema, sto li?" Kohale jõudes ei olnud hotellis tube ning veetsime pool päeva fuajees... Soovisime osta ekskursioone kuid ei saanudki, sest eesti keeles lihtsalt ei oldud võimelised meid teenindama.. Kuna hotell asus mittekuskil, siis läheduses ei olnud ka muid teenusepakkujaid. Kui ma oleks teadnud, et ma Eestist ostetud reisil ei saa mitte mingit teenundust arusaadavalt, oleks pigem reisi ära jätnud. Oma kirjale sain vastuseks "teie reis Bodrumi ei kuulu kompenseerimisele". Ei küsinud ma kompens. ega käinud ka Bodrumis. Selle peale kirjutas Marina Laikjõe mulle ka mitte väga sõbraliku kirja vastu. Ei viitsinud rohkem ise torkida. Aga selle firma teenust ei kasuta küll eales. Olen täiesti veendunud, et eestlane peab saama oma emakeeles teenindust juhul, kui soetab paketi Eestist.

Top pakub minu meelest kõige soodsamaid variante ja seal on eeslased :) Kui mitte kõige odavam valida, siis on häid hotelle küll. Novatours on suts kallim aga valikus on vähe odavamaid hotelle.

India hotellid ei meenuta ka meie omi, seal on ikka majad ehitatud üsna suvalistest materjalidest :) Aga hinnad on seal ikka kümneid kordi odavamad- meie hotelli hinnaga ei ole mütet midagi osta.

Selle reisikorraldaja kontakt on kadunud kahjuks, aga ta oli suure tee ääres.. Sattusime juhuslikult sinna- omanik oli äärmiselt laia silmaringiga, magistrikraadiga isegi :) Tegelikult ma soovitaks LP või RG osta, kuna see annab ka hindade kohta parema pildi.

Riiklikes fikseeritud hindadega poodides olid hinnad väga erinevad. Näiteks Cochinis olid fikseeritud hinnaga poes mõistlikud hinnad ning tänavakaubitsejad ei olnud nõus asju mõistlik uhinnaga müüma isegi peale tunniajast kauplemist. Mumbais seevastu oli vastupidi- riiklik pood ülikallis ning tänavalt sai soodsalt. Munnaris mägedes oli ka kõik soodsam. Teega oli nii, et ega seal miskit nii erilist polnud, tavaline must teepulber. Mina ei ostnud sealt üldse teed (musta ei joo ise ja ei olnud nii ilusaid pakke, mida kingiks viia), pigem vürtse.

Veebuaris sai käidud ringil Mumbai-Goa-Kerala-Mumbai.

Keralas peatusime kõige pikemalt, räägin natuke sellest. Sinu toodud hotellihinnad on tõesti ulmelised, peaaaegu nii kalleid asju suutsin leida ainult Mumbaist ja Fort Cochinist. Ise panime oma reisi kokku Rough Guide põhjal, India ja Kerala väljaanded olid meil kasutada.

Toyota on neil seal kõige korralikum auto, konditsioneeriga ja puha. 5000 INR eest sa seda 8ks päevaks muidugi ei saa, reaalsem hind on ehk 12 000 INR. Kütus on seal üsna kallis- pea sama, mis meil.

Fort Cochin on kõige kallim koht piirkonnas, kuis samas väga ilus ja ajalooline. Lähedal linnas on hotellid uuemad ja kõvasti odavamad (ca 300INR sai kena toa). Me ööbisime siiski Fort Cochinis (700 INR kahele). Seal soovitaks kindlasti külastada Kerala rituaalteatrit, väga meeldejääv kogemus!

Fort Cochinist otsisime meie ühe kohaliku reisikorraldaja, kes organiseeris meile järmised asjad: 1)Auto koos juhiga (6 inimest) Munnarisse, 2)teel hommikusöök, 3) elevantide pesu vaatamine 4) Spice gardeni külastus- omanik tegi tuuri ka 4) ööbimine tuttuues väga ilusas majas Munnaris 5) õhtusöök seal 6) auto koos juhiga Allepeysse 7) ööbimine Allepeys (maja 2 korrus) 8) 24h Houseboat koos toitlustusega SEE OLI PARIM OSA REISIST! 9) auto koos juhiga Varkalasse

Näkku maksis see ulmeliselt vähe 5000INR kokku. Ja see oli kõige sujuvam ja paremini korraldatud osa reisist.

Varkalas maksime ööbimise eest 1200 INR, selle eest saime eraldi ruumika aiamajakese.

Üldiselt soovitan mina siiski kohapealt vaadata nii hotelli, auto kui ekskursioonid. Indialased on väga abivalmis ning minu kogemuse järgi vähemalt meeletut petmissoovi ma ei näinud. Ja arvestades summasid, mida sa näiteks ööbimisele oled valmis kulutama, võid sa vabalt Rough Guide muretseda- see tasub ennast ära!

Arvesta,e t one-way rental on päris kallis teenus. Eriti Cancunist MCsse.odavam oleks lennukite ja bussidega sõita siiski.

Meie ei bronnind hotelle üldse. Kasutasime Rough Guide ning kuhu õhtuks jõudsime, sinna jäime. Samas näiteks käisin mina igas linnas ikka mitu hotelli läbi, sest ööbimiskohad on väääga erinevad vaatamata samale hinnale. Korraliku hotelli saime al 200.-

Mina, taibu, magasin ikka maha piletite ostmise. Kui keegi ei saa minna või miski firma siiski veel müüb selliseid asju- lehvitage! :)

Cancuni poolt on Palenquesse oluliselt kiirem tee läbi Chetumali. Ise läksime autoga Cancun- Valladolid-merida-Campeche-Villahermosa-San Cristobal-Palenque-Campeche-Laguna Bocalar (hästi armsad cabanad ja superilus helesinine mageveelaguun) -Tulum- Playa-Cancun.

Põhja poolt oli Palenquesse päris hull sõita- teed olid vahepeal alla varisenud ja lõpp oli üle mõistuse mägine. Lõuna poolt oli kiirem oluliselt tagasi minna. Öösel on mägises piirkonnas halb sõita tõesti loomade pärast ja varinguohu pärast. Me pääseseime väga napilt suurterle allakukkunud kividele otsa sõitmast. Külades nägime korra neid köiemehi ka- seisavad eest köiega keset teed et sa seisma jääks ja siis hakkavad raha küsima- neist tuleb lihtsalt läbi sõita. Tegelikult on seal Palenque kandis mehi kõndimad päeval ja öösel suur püss seljas vedelemas. Seal kandis on sõjaväepunkte ka rohkem ja autot otsiti meil läbi. Seal on rahva seal palju zapatistade pooldajaid, rääkisid kohalikud.

Veel üks tähelepanek- autot saab rentida ainult krediitkaardiga, mille koodi sa tead. Ja neil on ainult sellised kaardilugejad, mis kiipi loevad. Sularahas nad ei arvelda üldse- töötajad paneks ilmselt pihta muidu liiga palju :) Näiteks on söögikohtadel kirjad, et kui sa tsekki ei saa, helista juhatajale ja saad toidu tasuta :)))

See firma, kust me auto võtsime oli igati paindlik, lasi tingida ja autod olid ka korralikud. Nimi ei meenu mulle kuidagi- valgel taustal sinine kiri oli vist- aga mitte Thrifty. kontoväljavõtte pealt saaks pm vaadata ka :)

Paarisaja dollariga ei saa kindlasti 10-ks päevaks redikat. Me käisime põhimõtteliselt enamuse rendifirmadest läbi enne kui diili tegime. Kusjuures kohalikud firmad pakuvad korralikke panne suht kirvelt. Alabama autorent näiteks tahtis meie passid pandiks võtta, mille peale me muidugi nad pikalt saatsime ja oma kohvritega minema läksime. Me ei pidanud kahetsema, kuna teepeal militaarpunktides otsiti korduvat autot läbi ja küsiti ka passi. Ise rentisime Cancunist auto ja tagastasime Playa del Carmenisse, vahepeal läbisime 3500 km ja sõitsime Yucatani pm läbi. Cancunis näiteks oli Euroopast erinevalt kõige soodsamad rendiautod just lennujaamas.

Tingisime omale Dodge Caliberi põhimõtteliselt väikeauto hinnale. Ja hind oli kuskil 5000 nädala eest. Teise linna tagasamine oleks maksnud mõnisada krooni (kuna Playa on ainult ca 60 km kaugusel- tasu sõltub kilomeetritest) aga õnneks sain selle ka ära räägitud :) Ja kõige väiksemat autot ma ei soovitaks suunal MC-Cancun, kuna maa on väga pikk ja vahepeal on mägine. 2-l Caliberil oli mägedes kogu aeg gaas põhjas ja väiksema autoga oleks küllaltki raske olnud.

No siis on lihtne elu ju, pole mingit ühistransporti, üürime bussi!

Läheme Soome päikesereisid-aurinkomatkat kaudu. Ilmselt on Finnair aga voucheritel seda kirjas ei ole. Saime viimased 2 kohta lennukis, hind suhteliselt soodne- 495 euri. Nagu öeldakse- mis ripakil, see ära :)

Lennukis peab olema 13 h :( Paras aeg Lonely Planet läbi töötada :)

Just vaatasin, et 595 eest saab näiteks 9-l märtsil sõita sama firma kaudu. Eks see võti selles ole, et hetkel on Tallink nii palju kinkekaarte laiali jaganud, et Soome mineku eest raha maksma ei pea, seega tundub hetkel soodsamaid variante reisimiseks.

Plaanime ka jõuda Cancuni 03.03 läbi Helsingi. Kuna meie puhul on tegu viimase hetke reisiga - otsustasime eile - siis uuringi maad, kuhu minna ja mida teha. koha peal aega 14 päeva. Hea meelega trehvaks mingi aeg ka kaasmaalastega, et mõni koht ehk koos üle vaadata. Minuga saab kontakteeruda: elewant@hotmail.com