trip-krainetrip-ukraine-dark

mcneelson

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

10 meeldimist
5 postitust
333 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Soovitan soojalt ainult käsipagasiga minna! Väga mõnus reisida. Ise tegin 2 Austraalia aasta vahel 7.5 kuulise reisi (2kuud Eestis ning 5.5kuud Aasias) ning kasutasin käsipagasit. Kõik vajalik (ka 2kg läpakas) mahtus ilusti kaasa.

Teadmiseks tegelasele kes väitis, et kui 1 kuu pikkusele reisile ei võta meeletut kogust riideid, siis haised, et Aasias on palju odavaid pesumajasid. 0.5-1eur kg eest peseb tädike sul kõik riided ilusti puhtaks.

Mul oli riietest kaasas. 3 paari lühikesi pükse 5 särki 1 paar pikkasid pükse (käisin sept Jaapanis) 1 pusa (pusa on eluvajalik bussides kus on meeletult külm!) Hunnik aluspükse ja sokke. Tossud ja plätud.

Vastavalt vajadusele sai alati osta mis puudu või mis vajas uuendamist.

Ega ma ka Naabrimees julge oma isikut väga avaldada. Varsti tulevad annavad peksa kui mu foorumi postitus ei meeldi :(.

Siiani müügis. Olen Eestis kuni 01.10.2012. Kui selleks ajaks müüdud ei saa, siis kuulutus 1a mitte aktiivne!

Siiani müügis. Olen Eestis kuni 01.10.2012. Kui selleks ajaks müüdud ei saa, siis kuulutus 1a mitte aktiivne!

Veel parem on ise noorte pilet broneerid www.finnair.com lehelt Tallinn-Sidney. Saab tibake odavamini ja kogu raha läheb lennufirmale - mitte osa ei lähe büroole (Finnairiga Tallinnast alates Singapuri oli vähemalt noortepilet odavam kui Helsingist alates!!!)

Sihanoukvilles küll ilusad rannad ei ole. Pigem otsi neid mõnelt lähisaarelt (ise olen Koh Ru-l käind ning veedetud 3 päevaga olin väga rahul).

Samas kui oled sellises situatsioonis nagu urmoo, siis tasub häält teha. Kuna teiste reisijate teenindamine ei old antud situatsioonis esmastähtis, siis üldjuhul võetakse kiirelt teenindust vajavad reisijad vahele.

Ma olen siiani lõpuni check-ini algpunktis tehes saanud alati kõik pardakaardid kohe kätte ning sellist kogemust nagu urmool, et pean vahejaamas pardakaarte printima minema pole siiani olnud.

SAS ja Finnair ei nõua online check-ini.

Minu soovitus on (ma eeldan, et su lennud on ühe pileti peal ja jätkulennud, mitte mitu erinevat piletit), et mine lennujaama check-ini ja palu töötajal reisi lõpuni check-in teha. Ma pole kunagi vaevunud online check-ini tegemast (v.a. Ryanairide ja muude odavlennufirmadega).

Ma loen/kirjutan kodus ja tööl.

Bens 100 viga on see, et jätab riietele plekid. Toime on tal muidugi väga hea. Saadaval igas matka- ja kalastuspoes.

Ei hakka keegi sul seal midagi kaaluma (see on ikka Ryanairi taoliste odavlendude teema). Läpaka võid lisaks kotiga võtta, kuid läpaka kott ei tohi peale läpaka muud sisaldada (riideid jne).

Lennujaamast saad odavamalt. Krabi linnast oli 2a tagasi 250bahti taksoga. Ao Nangist tibake kallim.

Paluge tavaline debeetkaart pangas teha Visa plastikule. Saab netis maksta täpselt niipalju kui arvel raha on. Mul Swedbanki NPKN kaart Visa plastikul, kuid sentigi krediidilimiiti pole. Siiani olen kõik asjad saanud netis ostetud.

Kindlasti on normaalset majutust kus üksi saab magada voodis. Magada saad niikaua kuni maksad.

Tuktuk poisid on bussi lõpppeatuses alati vastas oma specialprice jutuga. Bronnida tasub siis kui on kindel soov mingeid tärne ja mugavusi saada.

Kust sa võtad, et järjekord 2 nädalat? Austraalia ja Uus-Meremaa viisa jaoks röntgenit saab millal iganes (tööajal siiski) ilma aega broneerimata teha.

Broneeringu numbrit ei kirjutanud välja? Sellega+nimega saaksid pileti kätte. Ryanairiga ühendust saad ainult helistades.

Hotellides tihti (vb mitte kõige odavamates) on olemas pistikud mis ka Euroopa pistikuid söövad. Kui ei ole, siis sealt on seda kindlasti odavam osta (suvalisest tehnikapoest) kui Eestist.

Ma pole kordagi näind, et ühegi valge käest seda küsitud oleks. Kui oled muri välimusega, siis küll. Valged inimesed saavad väga kiirelt piirilt läbi.

Väga hea soovitus Teadja poolt. 2-3päeva Singapore puhtust ja siis vastavalt maitsele. Ise ma pole Balil käinud, kuid Malaisia ja tema inimesed meeldisid mulle väga! Pole kuskil veel sellist sõprust ja abivalmidust nagu Kuala Lumpuris kohanud! 2 korda seisin "taevarongi" peatuses ja mõtlesin kuhu poole ma nüüd siiski sõitma pean (samas uurides kaarti). Mõlemad korrad tuli koheselt abivalmis kohalik minu juurde ja küsis kas ta võib mind aidata (ilma mingi isikliku kasuta - ta tahtis lihtsalt seda, et ma saaksin oma sihtpunkti muretult). Malaisia eelis on ka see, et kohalikud räägivad head inglise keelt. Malaisiasse minekul külasta kindlasti paar päeva ka Kuala Lumpurit. Ma pole eriline suurlinna fänn aga Kuala Lumpur on siiani üks mu lemmiklinnu.

Kui oled vodkaturist, siis Bali vast kõvasti odavam kui Malaisi (v.a. Lankawi tolised eripiirkonnad). Põhi Malaisias kärakas ikka suhtelist kallis.

Kui esimene iseseisev seljakotireis, siis pigem soovitaks Taid. Tai on esmakordsele üksi minejale lihtsalt niipalju lihtsam riik kuhu minna. Broneerida ette mina ei soovita mitte midagi (kui just kindlat kuurorti vms ei taha).

Lennujaama busside lõpppeatus on Milanos kõigil Milano Central rongijaam. Rongijaam Firenzes on kohe "turistitsooni" kõrval ning ukse eest saad vajadusel bussiga kuhu vaja (vahemaad turistitsoonis seal suhtelised väiksed). Ise ma ostsin kõik piletid rongijaama piletimasinast, kuid rongides oli nii mõnelgi inimesel epilet kodus väljatrükitud (üks tüdruk isegi näitas ainult läpakast seda kontrollijale).

Phuketis piisavalt vaikseid kohti kus rahus puhata. Tuleb lihtsalt Patongi sarnastest kohtadest eemal püsida.