Viimased kommentaarid

Tundub, et sisukaid vastuseid ei tule. Täpsustan siis nii, et ma ei sõida spetsiaalselt Poola kahe istiku pärast, vaid sellepärast, et mul on puhkus ning soovin külastada perega Balti riike ja Lõuna-Poolat. Olen aga kuulnud, et Eestis makstes roosiistiku eest ca 14 eur ja seal 2, pani mõtlema, et aga miks mitte tuua ka enda aeda taimi, kui saab soodsamalt ja valik hea. Mind ei huvita kusjuures dendroloogiapargid ega iluaiad, vaid tavalised aianduskeskused või puukoolid ( nagu meil Hortes, Juhani jne). Kui keegi oskab oma kogemust jagada, siis info oodatud. Kullapotiga pole siin mingit pistmist!

LAs on väga keeruline heas piirkonnas taskukohast ööbimist leida, seal ikka päris kallis majutus minu arvates. Mis puutub Las Vegasesse, siis kui teie minek satub nädala lõppu, siis arvestage sellega, et isegi odavamates hotellides tõuseb toa hind kolmekordseks (toon näite, nädala sees maksis tuba 19 eurot, siis nädala lõpus sama tuba oli juba 53 eur). Meil oli minnes ainult 2 ööd bookitud ja edasi kasutasime hotels.com või hotelstonight.com saite.

Joshua Trees kulus meil mitu tundi, sõitsime selle terve pargi läbi ja koos peatustega ikka pea pool päeva. Death Valley on hoomamatult suur ja kui meie seal eelmise aasta septembris käisime, oli temperatuur 47 kraadi Celsiust, päikse käes veelgi rohkem. Et erinevaid kohti seal läbi sõita, läks meil terve päev tegelikult ära. Ja palju vett kaa :) Sequoia- et üles puude juurde üldse sõita, läheb päris kaua aega, sest tee on käänuline ja üles mäkke, üleval on temperatuur jahedam ja mina soovitaks midagi soojemat kindlasti selga panna. Ajaliselt kulus meil seal 3-4h, üles puudeni ja alla tagasi.

Toit- ei saaks öelda, et seal söömine soodne oleks. Isegi kui arve ei tule väga suur, siis seal on suur kuluartikkel lisaks jootraha, mida on kombeks jätta 18-20% arvest. Head ühedollarist hotdogi võib isegi suvaliselt tanklast saada, aga sellest kaua ei totiu ja see pole ka korralik söök. Siiani mulle on meeldinud hommikusööki süüa Dennys-es, Eggs Works-is, lõuna või õhtut Chilis-es, Cheesecake Factorys, ka HardRock cafe on hea mulje jätnud, aga ei hiilga just odavuse poolest. Ainus negatiivne asi minu meelest on söögikohtades see, et kui muidu oled sooja välisõhuga harjunud, siis söögikohtades on konditsionner keeratud nii madalale, et väga kiiresti hakkab külm. Alati peab sellega arvestama. Ahjaaa, viimase hea kogemuse saime Palm Desertis Buffalo wingsis- parimad kondita kanatiivad mõnusas kastmes.

Ps. San Diegos võite ajaviiteks loomaaeda minna, kui see valdkond huvi pakub. Nende loomaaed on ülemaailma tuntud ja jättis hea mulje.

Tänan seniste mõtete eest. Hetkel on meil jah olemas kaks lendu: HK-Cebu ja Cebu-Singapur. Miks otsustasime minna Cebule- tahaks käia sellesmõttes jah sealkandis ära ja nö "templi passi saada". Miks selline aeg, nagu novembri viimane nädal- erinevate allikate sõnul võib esinea sealkandis taifuune, kuid nt Lonely planet just peab alates septembrist kuni juunini seda piirkonda reisimiseks parimaks. Päevad ja aastad pole vennad ja selle aja jooksul ei pruugigi tuult ja tormi kogeda, võib ka vastupidi. Eks saame seda kohapeal kogeda. Singapuri võtsime edasilennu, sest selle sai võrdlemisi soodsalt ja see jääb Johor Bahru lähedusse, kus meil on lihtsalt üks väike shoppingukirg Premium outletis vaja rahuldada (osadest asjadest lihtsalt oleks nagu sõltuvaks muutunud, kui Ameerikas palju käidud). Edasine on senini lahtine. Mõte Borneole minna tundub ahvatlev, aga see jääb vist isegi rohkem mussooni-taifuuni liinile, mis mööda Lõuna-Hiina merd kulgeb, aga samuti tuleb tõdeda, et ei pruugi selle aja sees tullagi nädal järjest padukat ja tumedaid pilvi. Malaisia läänekallas ilmselt siis mõistlikum, aga uurin ka saari Singapurist allpool ja surfan natuke veel ilmakaartidel. Usun, et lõpptulemus on muidugi tuult, päikest ja vihma väärt :)

Tere!

Ei oska LAXi kohta vastata, küll aga tean enda kogemusest, et USAs pidi pagasi välja võtma ja uuesti sissetsekkima, kuna edasine oli puhtalt USA siselend. Kindlasti küsi check-in tehes see järgi. USA jaoks on vaja ESTAt, kui viibitakse kuni 90 päeva.

Väga äge. Tahaks isegi Hawaiile tagasi. Mis selle loo nimi seal taustaks on? See mängis kohalikus raadiojaamas kordi, aga pealkirja ei saanudki teada.

Jah, absoluutselt nõus ka sellega, et osad "avastavad" hiljem, et nad on viisa tegemata jätnud, aga soovivad siiski tuuritama minna. Infot samas võiks lehel rohkem olla, senikaua aga 16eur/per nägu ja pappi tuleb.

Mul oli sarnane teema üleval Novatoursiga. Pole mõned aastad Egiptuses käinud ja nüüd veebruaris minek. Viisa lisatakse automaatselt paketimaksumusele ja kuskil pole kirjas, et ainult SSH hotellipuhkusel Siinaist mitte väljaminnes tegelikult polegi viisat vaja. Sellekohase info sain alles siit foorumist ning pärast täpsustusi ja avalduse tegemist oli Novatours nõus mulle viisaraha tagasi kandma. Ma ei mõista, miks nad ei tee valikut enda kodulehele paketi ostmisel, et kas viisaga või ilma. Paljud ilmselt ei tea ning ostavad viisa ilmaasjata.

Mina bookisin juba kodus olles siselennud go! kodulehelt http://www.iflygo.com/. Mulle tundus nende hind odavam kui kasutada Hawaiian lennufirmat ning mulle sobisid ka go! lennuajad. Honolulult Maui Kahuluisse lendasin ca 25 minutit CRJ200ga. Mõnus ja kiire lend ja eriti aktiivne ning humoorikas stjuadess pardal :) Saarel liikumiseks kasutasin rendiautot. Mauilt lendasime Suurele Saarele Konasse ka ca pool tundi ja see teekond oli väiksema Cessna caravaniga- lennatakse visuaallennureeglite järgi, st allpool pilvi ning tegemist justkui huvilennuga- aknast on näha ja vaadata nii nii palju. Lennuk ise väike, piloodid muhedad olles ise ka nö pardateenindajad ja hiljem tassivad kohvrid ka välja:) peale selle oli neil kokpit koguaeg nähtaval ning tore oli piiuda lennukikõrgust, kaugust sihtkohast jne jne:) suurel Saarel kasutasin taas rendiautot. Tagasi Honolulusse lendasin samuti CRJ200ga ja tegemist oli pooletunnise lennuga.

Üldiselt soovitaksin paika panna, mis teid selle 10 päeva jooksul huvitab, sest kõike näha ei saagi ning kiire ühest kohast teise pole ka õige. Mina tahtsin nt vulkaane ja laavat näha ja seda saab ainult Suurel Saarel, teistkorda ma enam seda saart seega ei külastaks. Kustumatu mulje jättis pigem Maui ning Oahu saar on tulles-minnes niiehknii paratamatus:) Kauaile tahaks kaa minna kunagi:)

Üldiselt soovitan Honolulul elamist vaadata Waikikile. Miks? Sest kogu linnamelu on käega katsuda, vaade kõrgema korruse apatrmendist võrratu, shopping, meelelahutus kestab poole ööni, Waikiki rand on elamus omaette (soovitan ka võtta 1,5h tunnine katamaraanisõit merele), Diamond headi otsa tasub teekond ette võtta jne jne.. tegevust peaks jätkuma õhtuti pärast keeleõppekursust küll ja veel.. Honolulust mitte kaugel, ca 20 minutit autosõitu, asub ka Hanauma laht, kus on hea snorgeldada ja niisama imekaunis kohas aega veeta. Edasi pikki idarannikut põhja sõites on ka meeletult palju ilusaid mere-mäevaateid. Üldiselt võiks öelda, et Honolulu sai minu nö parimate linnade listis päris kõrge koha :) Ja ärge unustage proovida Mauna Loa makadaamiapähkleid, mida müüakse Honolulus iga nurga peal ABC poes ning külastage ka Honolulu Cookies poodi, saate degusteerida ülimaitsevaid küpsiseid.

Käisin novembris. Otsin piletid internetist Estraveli lehelt 935 euroga (minek: Tallinn-Amsterdam-Seattle-Honolulu, tagasi San Fransisco kaudu). Külastasin lisaks Oahule veel Mauit ja Suurt Saart, seda kõike kahe nädala jooksul. Aega oleks võinud olla rohkem, sest näha ja vaadata on palju. Loodus on võimas, ilm väga vahelduv, aga supermõnus. Elamist tasub vaadata www.vrbo.com lehelt, seal igale maitsele majutusi ning minul seda kasutades probleeme ei tekkinud ja julgen soovitada. Autorent on kallis, muidugi kasutasin Budgeti. Ehk odavamaid valikuid kaa, aga soovisin kindlapealeminekut ning eelnev kogemus suvalise firmaga Puerto Ricos pani mõtlema, kas ikka võtan seekord odavama. Toit on üldiselt kallis, riided jms odav nagu USAle kohane, aga kuna iga asi maksab, siis soovitan paksu rahakoti siiski kaasa võtta. Odav Hawaii ei ole kohe kindlasti, aga minna tasub sellegipoolest.

Mina ostsin eelmisel nädala edasi-tagasipileti Estraveli kaudu. Hinnaks Tallinn-Perth-Tallinn sain 13800 eek. Arvan, et üsnagi mõistlik hind arvestades, et kaks kuud on minekuni ning lennud järjest täituvad. Marsruut on Tll-London (EA-ga)- Dubai-Perth (Emirates'iga).

Kindlasti Dominikaani vabariik. Oluliselt suurem, mitmekesisema loodusega ning võimalik on tegeleda peaaegu samalaadsete tegevustega nagu Mrus, kuid tegevusi jagub veelgi rohkemaks. Mrus käisin veebruaris ja ilmad olid soojad, vesi võrratult mõnus. DV-s nüüd dets lõpp, jaanuari algus, ilmad olid soojad ja vesi samuti mõnus, kuid eelistaks uuesti just dominikaani.

Tere! Mina eelistaks Tais Krabi piirkonda (nt Ao Nang) Dominikaani Samana poolsaarele. Samana poolsaar sai rendiautoga igatpidi läbi sõidetud ja midagi väga erakordset ei kohanud. Parimaks Kariibimere rannaks nimetatud Rincon on muidugi vaatamist väärt (metsik palmirand, kahjuks prahti täis). Teised Samana rannad on üsna vähese liivaga, pigem kivised. Krabis on aga pikad liivarannad. Kui Dominikaanis randa minna, siis ma ise soovitaks lõunarannikut (Bayahibe, Juan Dolio) ja muidugi Saona ja Catalina saarte randu- need on tõelised paradiisikad. Hinnatase on Tais odavam, DV-s hinnad võrreldavad Eesti hindadega. Toit on Dominikaanis võrratult hea, lisaks hea õlu ja rummikokteilid ja muidugi muusika-tants. Igatsen tagasi.

Tere! Kirjutan ühe võimalusena siia, et mõned teadjamad heade otsingumootoritega tripi-inimesed saaksid mind aidata:) Kes leiaks kõige odavaima ja kiireima lennureisi Tallinnast Perthi? Senikaua olen vaatanud TLN- London- Kuala Lumpur- Perth ning hinnaks kujunes tänase seisuga kuskil 10 tuhat. Kas keegi leiab veel parema pakkumise? Kohale peaks lend jõudma 21. septembriks.

Ette tänades, Ragazza

Viisa ühekordse sisenemise eest on jah 25 eurot.

Viisa saime Helsingi saatkonnast 12 päeva jooksul ja võeti ka tasu riiki sisenemise eest. Seega siin levinud kuuldus, et kolme kuu jooksul viisa tasuta, ei pea päris paika veel, kuigi heas usus lootsime meiegi, et raha saadetakse tagasi. See lihtsalt teadmiseks teile:)

Grand Baies on väga suur supermarket ja seal müüdi küll absoluutselt kõiki toiduaineid. Elasime ise ka apartemendis ning tegime mõnel üksikul korral ka ise süüa (kanaliha, riis, kartul, munad, maitseained, õli-neid kasutasime ja oli suures valikus saada), lisaks sellele igasugused jogurit, piimad, vortsid-juustud, saia ja muude küpsetiste valik oli väga hea. Maitseainete jaoks oli eraldi suur vahekäik ja müügil selliseid maitseaineid, mida ka Eestist kallilt saab, kuid seal müüdi üsna soodsalt (v.a vaniljekaunad, mis minu üllatuseks olid samas hinnaklassis, mis siingi). Alkoholivalik asjalik ja muid olmekaupu oli ka saada. Hinnad olid sarnased Eesti hindadega, kohalikud asjad olid väga hea hinnaga, nagu eespool juba kirjutati. Väiksemates poodides oli valik mõnevõrra kesisem, kui põhitoiduained olemas. Ilusat reisi, tahaks isegi tagasi:)

Rääkides piirkondadest, siis huvitaks, mida tasub Krabil olles kindlasti teha? Bangkokis kahe päeva jooksul? Kas Krabis või selle läheduses on võimalust tai kokakunstikursuseid võtta?

Eestis vahetasime eurodeks ja kohapeal pangas ruupiateks. Viisat kui sellist pole- täidetakse lennukis paber olulise infoga ja vist paned kirja ka selle, kus elad-ööbid.tagasilennupileteid nõuti küll. Apartementi maksime eurodes, aga see sõltub vist omanikest ja kohast jne. Kõik turismikohad soovitaks läbi käia- Chamarel, Casela linnupark, Le Vanille krokodillikasvatus, Le Morne Brabant, Pamplemousse botaanikaaed, erinevad joad (Rochester, Alexandra...) soovitaks veel Grand Bassiini ja nature parki...mõnele saarereisile kaa-laevaga ookeani seilama-mõnus. . . . . . . Postitus on keeleliselt korrigeeritud!

Tulin eile MRUst ja jäin enda reisiga ülimalt rahule. Elasime 9 päeva Pereyberes Le Petit Prince apartmendis. Üsna ok elamiskoht. Olemas eraldi toad, köök kõige vajalikuga, teler, konditsioneer tubades, duširuum-wc, suur terrass-rõdu ning hoovis kasutamiseks suur bassein (mega(Y). Nädala hind 350 euri. Kohal elavad ka nö perenaine ja- mees. Väga vastutulelikud ning sõbralikud- jagavad heaga infot kohaliku elu kohta. Rendiauto saime lennujaamast 9ks päevaks hinnaga 280 eurot (ilma km- limiidita- sõida palju jaksad). Ei oska võrrelda muude variantidega ( enamus olid üle 350 siiski). Tänu autole saime saare mitu korda risti-rästi läbi sõita, tutvuda kõikide turismiobjektidega+ ülejäänud kohad. Laevareisi Ile Plate saarele võtsime Grand Baie tänavaärist (daughne vms).Hind 1000 ruupiat nägu. Väga ok reis samuti- kohalikud-korraldajad teevad asja täie raha eest- laulu, tantsu, grillivad liha + joogid, sh ka rumm ja õlu on hinna sees. Lühidalt veel- väga super reis. Jagan meelsasti infot.