andres cyclefan

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
15 kommentaari
 

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Rohkem infot saab minu varasemast postitusest teemal, rattaga Rostockist Hollandisse, kuid Amsterdamist Prantsusmaale Dunkerque, i, vasakpoolses liikluses Londonis, Normandias D-day randadel ja Pariisis olid minu jaoks seni kõige uhkemad jalgrattasõidu kogemused. Reis tervikuna oli küll kombineeritud variant koos laevade ja rongidega, kuid rattasõidu kilomeetreid kogunes ligi 800 km. Samuti jäi sellele marsruudile piisavalt palju vaatamisväärsusi ja oli võimalik omavahel sobitada rattamatk ja mingil määral turismireis. Pildid aadressil: www.picasaweb.google.com/andres.cyclefan Kommentaarid ja arvamused on oodatud.

Kus asub Sinu reisi lõppsihtpunkt ja kas peale lennuki muid võimalusi ka saab kasutada? Euroopa piires oleks ehk maad ja merd mööda lihtsam, mujal kindlasti raskem. Ehk avad oma reisiplaani ja saame teemat arendada võimaluse korral...

Lisaks hotellidele ja hostelitele on Stockholmis olemas ka kämpingud,kus on võimalik ööbida oma telgiga või kämpingumajakestes.Ei ole mõtet kogu infot siia kirjutada,aga sisestage Google otsingusse Stockholm camping ja võib olla leiate mõne sobiva variandi.

Kõige lihtsam võimalus raudteejaamast sadamasse on trammiga Linnahalli peatuseni,sealt edasi jalgsi ja mõne minutiga oletegi kohal.Taksosõit on täiesti mõtetu variant,sest trammipilet maksab ainult 12 krooni.Taksohinda ei oska öelda.

Kõige odavam võimalus Hamburgi jõuda on Ecolinesi bussiga marsruudil Tallinn/Tartu-Riia-Hamburg.Täiendav info Ecolinesi koduleheküljel.Olen ise selle variandi järgi proovinud.Superfast laevaga Rostocki ja edasi rongiga Hamburgi on tunduvalt kallim.

Lisaks eelnevatele soovitustele tasuks külastada Roskildes viikingilaevade muuseumi ja toomkirikut,Arhusis Den Gamle By linn-vabaõhumuuseumi,Ribes toomkirikut ja viikingikeskust.Pakun vaatamiseks oma Taani reisilt tehtud pilte aadressil www.picasaweb.google.com ja otsinguks sisestage Andres Denmark Germany Bicycle trip 2007

Suvel sobiks väga hästi Saksa-Hollandi-Belgia-Prantsusmaa jalgrattareis.Ehk leiad ideid minu reisiplaanidest,sest sõidutingimused ja jalgratta transport rongides peaksid nendes riikides päris head olema.Marsruut loomulikult Sinu valikul. Kui mõtled mõne huvitava variandi välja,siis anna teada.

Taanis on kämpinguid piisavalt palju.Suur kämping asub Legolandi lähedal, kus on telkimisplatsid ja majakesed.Olen ise seal telgiga olnud ja ka Legolandis käinud.Milleks reisibüroodele kasumit teenida,kui on võimalik kohapeal kõik piletid ise osta.Lisaks võiksite natuke googeldada,sest infot nii Legolandi kui kämpingute kohta jätkub.Käige ära ka Ribes ja Ribe Viikingikeskuses.Väga ilusad kohad Põhjamere ääres. Soovin edu.

Oma kogemustest tean,et NJL annab valikuvõimaluse st.millisele laevale soovid.Ise olen NJL-ist saanud pileti Viking Rosellale sõiduks Helsingist Tallinna.Lindaliini kohta ei oska öelda.

Ma vist olengi rohkem linnasõitja. Seni läbisõidetud suuremad linnad on Helsingi, Stockholm, Hamburg, Lübeck, Kopenhaagen, Aarhus, Odense, Roskilde. Ja loomulikult ei saa mainimata jätta Tallinna. Tegelikult on meil siin päris palju häid rattasõidu võimalusi. Tuleb ainult ise otsida, leida ja sõita. Andres

Plaanin sõita Amsterdam-Dunkerque(ca 300km)4 päevaga,seega 70-80 km päevas.Inglismaal oleksid ainult linnasõidud Doveris,Londonis ja Portsmouthis.Prantsusmaal Normandias on vahemaa Caen-Omaha beach-Pointe du Hoc-Bayeux 100 km,mis teeks 50 km päevas koos D-day ajalooliste vaatamisväärsustega.Pariisis läheks ka 1,5-2 päeva,kuid linnasõitude täpset pikkust on vist väga raske ette ennustada.Loodan,et kahest ja poolest nädalast piisab selliseks reisiks.Olen endale päevade kaupa detailse plaani valmis kirjutanud ja mõned päevad ka reservi jätnud.Eelistan jalgrattaga pikkade vahemaade läbimise asemel kombineeritud varianti:jalgratas-rong-laev.Taani ja Saksamaa jalgrattareisi piltidega on väike probleem,millega seoses viivitan ka läbitud marsruutide avaldamisega.Andres

Üritan alustada laevasõiduga Tallinn-Rostock 27.06.08 ja plaanin reisiks kaks ja pool nädalat,sest minu ajalised võimalused on küllaltki piiratud.Olen ka varem Superfastiga Rostock-Hanko ja Tallinn-Rostock-Tallinn sõitnud seoses varasemate Taani ja Saksamaa jalgrattareisidega.Lähemal ajal pakun huvilistele välja oma läbitud reisimarsruudid ja siis saab ka pilte vaadata Picasawebis.Seniks kõike head.Andres

Kämpingute asukohti võid päris hästi näha vastavate riikide paberkaartidel.ADAC-i kaartidel tähistavad kämpinguid punased kolmnurgad. Kaardid on müügil Rahva Raamatu poodides Viru keskuses ja Pärnu maanteel draamateatri vastas.Ise olen käinud jalgrattaga Taanis,Saksamaal,Rootsis ja Ahvenamaal.Telgiplatsi hind üheks ööks nendes riikides on ca 10 EUR ja võib arvata,et ka mujal Euroopas on hinnad enam vähem samad.Selleks suveks plaanin jalgrattareisi Prantsusmaale Normandiasse.

Berliinist Amsterdami maksab rongisõit ICE rongiga umbes 100 EUR www.db.de andmetel.

Tere. Tundub,et meil on enam vähem samad plaanid.Ei ole küll varem Hollandis käinud,kuid infot otsides leidsin,et päris hea variant oleks rongiga Rostock-Berliin-Amsterdam.Hinnad ja kellaajad www.db.de .Kui on plaan hollandisse jõuda,pole vist mõtet Bremenisse sõita,sest sealt on juba Hollandi piirini üle 100 km.Mina üritan jalgrattamatka alustada Amsterdamist Zandvoorti ja siis mööda Northsea Cycle Route-Põhjamere Jalgrattateed läbi Belgia Prantsusmaale Dunkerque,i.Sealt Norfolkline laevaga Dover,i seejärel rongiga Londonisse et proovida jalgrattasõitu vasakpoolses liikluses.Hiljem rongiga Portsmouth,i ja Brittany Ferries laevaga Prantsusmaale Caeni.Järgnevalt kavatsen sõita jalgrattaga marsruudil Caen-Omaha beach-Pointe du Hoc-Bayeux.Siis rongiga Pariisi ja mõne päeva pärast rongiga Pariis-Hamburg-Rostock.Täiendavaks infoks võite kirjutada aadressil andres.cyclefan@gmail.com .