eveve

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Olen käinud 3 korda omal käel Pariisis. Kogu vajaliku info saab internetist ette otsida. Bussis ei tahaks küll Pariisi sõita, lennukiga hops kohale. Aga jah hea eeltöö peale kulub päris palju aega. Aprillis on seal juba väga kena, kõik on roheline ja õitseb, aga ei ole veel väga kuum. Olen käinud 1 korra bussireisil ja see mööduski praktiliselt bussis istudes. Vahepeal öeldi, et siin kiriku juures teeme peatuse, olge 15 minuti pärast tagasi.

Vabandust, vist ikka ainult 1 tsooni pilet oli 15 eurot. See pidi olema kõige odavam transpordi pilet Pariisis. Turistidele reklaamitakse kõige kallimat.

Transpordiks kasutasin Carte Oranget: 1-5 tsooni pilet nädalaks oli ~15 eurot. Selle kaardi ostmiseks peab olema dokumendifoto kaasas. Muuseumides käisin ühekordsete piletitega (7,5-10 eurot). Võrreldes Londoni hindadega on need vist üsna odavad.

Ma olen Taj Mahalis ühe korra käinud, ei mäleta, mida ma tellisin, aga toit oli täiesti mage ja maitsetu. Rohkem niipea ei lähe sinna.

Mul oli eelmisse teksti linke lisatud, aga need on kuhugi ära kadunud, sellepärast on tekst veidi lünklik.

Tere Olen 3 korda omal käel Pariisis käinud ja kiikan jälle sinnapoole, mingil määral võin kogemusi jagada. Ma ei ole nimetatud hotellides ise ööbinud, aga kaardi järgi tundub, et mõlemad asuvad Montmartrel. Selles piirkonnas olen käinud päevasel ajal, see on praktiliselt mustanahaliste rajoon. Ei taha miskit oletada, aga mulle tundus, et õhtul metrooga sinna sõita ja tänavatel kõndides võib pisut kõhe olla. Aga see on vaid minu oletus ja kindlasti leidub inimesi, kes on lükkavad mu kõhklused ümber.

Opéra Saint Georges on 2 tärnine, ja selle iseloomustusese pole mainitud midagi vannitoa kohta.

Võib-olla kuskilt mujalt leiab täpsemat infot.

Caravelle on 3 tärnine ja selle kohta on öeldud, et: All of its 31 bedrooms have private bathroom, hair dryer, satellite TV and direct-dial telephone, seega on vist kindlam variant.

Ma otsisin enda ööbimised siit: http://www.booking.com/searchresults.html?aid=100200;label=Hotel-reservations-7Gw49JLhtamqV6WpNXLUvAS790921285;sid=ecd12bce22456726664cb95a8ad0172a;city=-1456928;class_interval=1;ss_all=0;order=class_asc

Kui plaanid Versaille`sse minna omal käel RER-ga (rongiga), siis poole päevaga ei jõua suurt midagi. Kui tahate nii lossi sisse kui lossiaeda minna, siis läheb pea terve päev selleks. Samas mõlemad on väga suurepärased, aprillis seal kõik õitseb, õhtupoole (vist 3-5-ni)on lossiaias purskkaevumäng klassikalise muusika saatel, iluse ilmaga on seal väga võrratu... aga väsitav. Louvres pidi distants kogu ekspositsiooni läbijooksmiseks olema 25 km ja kiiresti kõndides pidi 6 tunniga hakkama saama, kui vaadata ka tahate, siis 6 tunniga hakkama ei saa. Ise käisin Mona-Lisat ja vana-Egiptust vaatamas -läks 4 tundi. Kui tahate omal käel liigelda, siis võib osta Carte Orange 1. tsooni jaoks - see peaks olema kõige odavam transpordi viis. Sellega saab kesklinnas liigelda metroos ja bussides,(Versaille ei ole 1. tsoonis, sinna ei saa) Orange jaoks on vaja kaasa võtta dokumendi pilt. Info: http://goeurope.about.com/cs/paris/qt/carte_orange.htm Võtke Lioton geeli kaasa, õhtul on hea jalgu määrida...